• dinamo u srcu
    1.2k
    U srijedu 22. ožujka od 20:00 sati na službenom YouTube kanalu GNK Dinamo premijerno pogledajte ekskluzivni oproštajni razgovor s najtrofejnijim i najdugovječnijim kapetanom plavih, Arijanom Ademijem.

    https://youtu.be/BreVY4Ay3oM
  • plavi67
    920
    dobra najava, jedino ovo na kraju: coming soon nije trebalo, pa nije film...
  • SAS1987
    13.2k
    Zanimljiva statistika. Ademi je najviše minuta odigrao s Livijem, Oršom, Brunom, Ivanušecom te KTC.
    https://www.transfermarkt.com/arijan-ademi/gemeinsamespiele/spieler/71542

    A najviše je odigrao protiv Jugovića
    https://www.transfermarkt.us/arijan-ademi/spielegegeneinander/spieler/71542
  • Boysica
    440
    Naplakala se za sto zivota , strasno koliko tuzan interviju ... Znam ide jer je to htio al uz Orsu naj gori odlazak
  • Mrvica
    3.1k
    Pokopao sam dosta članova obitelji a nisam ovako plakao.
    Zadnja izjava da bi se vratio kao trener Dinama i uzeo europsku titulu, iz tvojih usta u Božije uši. Čekamo te kapetane!
  • Captain America
    13.2k
    Nek bude naš Cholo Simeone.
  • Efes Pilsen
    6.7k
    Tek trebam pogledat, a steglo me vec u nedjelju :cry:
  • trender
    168
    Oko 48:30 ispod Sjevera govori otprilike kako ne mora nakon ovog više igrat nogomet
  • Rex Ramae
    2.3k
    Čista emocija ovaj video.

    Velike pobjede je ostvario u karijeri al' najveća pobjeda je definitivno povratak poslije nepravde, poslije kazne, poslije dvije godine, kada bi velika većina posustala, odustala, krenula drugim putem, Kapetan je pokazao muda, želju, volju i vratio se nikad jači.
  • Keyser Soze
    8k
    Dečko koji je kao klinac došao na Maksimir iz Šibenika, mlad, perspektivan, talentiran i željan dokazivanja, za kojeg nitko nije mogao ni pomisliti da će se za 13 godina na sjeveru dizati koreografija u njegovu čast te da će biti najveći kapetan u povijesti Dinama. Sudbina je valjda htjela da dođe baš u periodu kad je grupa krenula u borbu za poštenje, transparentnost, sve navijače... U borbu za Dinamo. Taj momak nije zaslužio igrati pred praznim tribinama, doživljavati blamaže po Europi, slušati seljačke monologe raznih pokvarenih ljudi, ali zato njegovu priču sve te okolnosti čine posebnom. I kad je došla ta nepravedna kazna za doping, mali iz Šibenika nije odustao od Dinama, kao što ni Dinamo nije odustao od malog iz Šibenika. Taj se momak vratio jači nego ikad i vodio svoj Dinamo do najslavnijih trenutaka u povijesti kluba, a kruna njegove karijere u Dinamu nije ni prvenstvo, ni kup, ni grupa Lige prvaka, ni četvrtfinale Europske lige, ni pobjede protiv Tottenhama, Chelsea, Atalante... Njegova kruna je reakcija svih nas na njegov odlazak i oproštaj kakav mu je priređen u njegovom Maksimiru, na stadionu na koji je došao kao klinac iz Šibenika, a otišao kao najveći ikada. Taj klinac, sad odrastao čovjek i otac je Arijan Ademi, kapetan, borac, vođa i sve ono što Dinamo želi da on bude jer za njega tu nema prepreka. I upravo zbog tih osobina koje krase rijetke, Aki, vrati se i uzmi europsku titulu sa svojim Dinamom, a oni koji će sve to znati najviše cijeniti su oni koji od tebe nisu nikada odustali, to su ljudi koji prepoznaju kakav si s prvim dodirom lopte, ljudi koji znaju da si najveći i da si kroz sve ove godine bio i ostao naš kapetan!
  • luka modic
    608
    "uzmi pare i vrati se"
  • Krizy
    35.1k
    Posebno ga je dirnula poruka Matea Kovačića te je pustio i suzu.

    "Aki, brate moj. Drago mi je što sam mogao biti mali dio tvoje veličanstvene karijere u Dinamu i što te mogu nazvati prijateljem. Znam koliko ti je stalo do Dinama i da ti neće biti lako napustiti ga. Pokazao si kako treba izgledati kapetan Dinama, uvijek si bio borben i imao strast. Hvala ti što si mlađima pokazao kakav treba biti na terenu i izvan terena, nadam se da se vidimo uskoro".
  • nemapredaje
    1.9k
    Riječi mu se pozlatile
    Attachment
    IMG_5433 (814K)
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Pozdrav svima, ovo mi je prvi komentar na ovoj stranici. Bit će jako dug komentar jer imam puno toga za reći a i maštu mi nadahnjuje vino koje sam upravo konzumirao. Imam 30 godina što je vjerojatno previše za jedan internetski forum ali svejedno želim ispričati svoju priču o Dinamu i Ademiju. Zato sam se i logirao.

    Kao što rekoh imam ravnih 30 godina. Živim u ruralnom dijelu Hrvatske i ona sam generacija koja je odrasla uz možda najslabiji Dinamo ikad u povijesti kluba. Pričam o početku nultih kad je klub bio u bankrotu i kad se igrala liga za bedaka. Jedini izlaz i jedina nada te generacije je bio tamo neki egzotični mladi Brazilac kojeg su tada zvali ''Da Silva''. Kasnije je postao poznatiji pod nadimcima ''Eduardo'' i ''Dudu''. Svi se sjećamo žutih kopački koje su tad bile avangarda, vrhunske tehnike i najbolje realizacije u povijesti kluba i to bez ikakvog pretjerivanja. ''Fox in the box'' kakvog nikad prije i nikad poslije nismo vidjeli u HNL-u.

    Pošto sam živio u dalmatinskoj zabiti i pošto tada nigdje nisam mogao kupiti originalni dinamov dres kupio sam praznu bijelu majicu koju sam platio 15 kuna. Sjećam se cijene te majice koja je bila predodređena za tada aktualni dinamov gostujući bijeli dres. Plavim flomasterom sam nazad napisao broj 24 i ime ''Da Silva''. Današnje generacije koje jednim klikom mogu kupiti čak i dres meksičkog drugoligaša teško mogu shvatiti ta vremena koja mojoj generaciji i nisu toliko davna. To se događalo prije manje od 20 godina. Onda je 2007. otišao taj naš heroj Da Silva u Arsenal kao zamjena za Henrya. U jednoj od zadnjih utakmica u dresu Dinama je zabio hattrick Hajduku ali se mora reći da svejedno Da Silva nije imao pravi oproštaj posvećen samo njemu.

    Onda se isprofilirao Modrić koji je bio odličan igrač ali je bio prekratko u Dinamu i ni on nije imao pretjerano emotivan oproštaj. Bila je lijepa njegova zadnja utakmica protiv Rijeke ali daleko je to od nekih dubokih emocija. Teško je biti super emotivan prema igraču koji je tu samo 2-3 sezone.

    Nakon toga je slijedilo mnogo godina u kojima emotivan oproštaj nije bio ni moguć zbog raznih okolnosti. Imali smo velike igrače poput Mandžukića, Badelja, Vrsaljka, Sammira, Lovrena, Kovačića, Pjace, Brozovića, Soudanija, Olma ali svi ti veliki igrači nisu imali šansu za veliki oproštaj bilo zbog prekratkog vremena provedenog u klubu bilo zbog tada izrazito negativnog stanja oko kluba.

    I onda dolazi Ademijev oproštaj. Prvi put kad sam pročitao da Ademi odlazi shvatio sam to nekako olako kao da je to samo izmišljotina i kao da Ademi nikad neće otići Čak i kad je postalo sasvim jasno da uskoro odlazi moj um kao da je negirao tu činjenicu. Previše sam bio naviknut na Ademija u Dinamu i nisam ga mogao zamisliti izvan kluba. On je bio naš Totti. I onda jebiga dolazi ta utakmica sa Rijekom i konačni oproštaj Ademija od Dinama. Mislio sam iskreno da će biti sranje od oproštaja jer nisam navikao na lijepe oproštaje u Dinamu. Naviknut na razočaranja, očekivao sam 5-6 tisuća gledatelja i isforsiranu kulisu. Međutim pozitivno sam se iznenadio. Pojavio se na tribinama onaj stari dobri Dinamo koji zna ispratiti svoje legende i došlo je 11 tisuća ljudi na običnu utakmicu HNL-a. U nedjelju protiv Rijeke sigurno nije bilo pomodara, na takvu utakmicu dolaze samo pravi navijači koji su se odlučili zahvaliti kapetanu za sve što je učinio za ovaj naš klub. To je i atmosfera na utakmici dokazala. Meni je osobno ova utakmica protiv Rijeke jedna od najdražih utakmica godinama unazad. Ademi je to isto rekao kad su ga pitali za najdražu utakmicu u dinamovom dresu i nije to rekao bez razloga. Na velike utakmice dolaze razni pomodari a na ovakvu utakmicu dolaze samo pravi navijači koji znaju cijeniti pravu kvalitetu. Drago mi je i da se oprostio na ovom i ovakvom Maksimiru jer imam dojam da to ne bi bilo to da se oprostio na nekoj modernoj areni. Tamo bi to izgledalo previše obično i uobičajeno. Ovaj polurazrušeni Maksimir i koreografija Boysa kao da su dali dodatnu notu romantike oproštaju kapetana Ademija. Naš razrušeni nesavršeni Maksimir je na trenutak izgledao savršeno, kao da bolji nikad nije ni mogao biti. Odrastao sam čovjek ali su me tokom utakmice protiv Rijeke nenadano emocije preplavile i zaplakao sam kao dijete u dva navrata. Vjerojatno je to zato jer od oproštaja Ademija nisam očekivao ništa a dobio sam sve. Od naizgled obične utakmice sa Rijekom za koju sam mislio da ću je zaboraviti za 5 dana dobio sam veliku utakmicu koju ću pamtiti cijeli život.

    A što se tiče samog Ademija pogledajte zadnji intervju za dinamov službeni Youtube kanal. Kad ga pred kraj intervjua novinar pita za najdražu utakmicu u dresu Dinama sugerirajući na velike europske pobjede Ademi spominje HNL i zadnje 3 utakmice prošle sezone sa Goricom, Rijekom i Šibenikom. Klasični Ademi: nepretenciozan igrač koji cijeni svaku utakmicu i kojemu je ista utakmica protiv Gorice i utakmica protiv Ronalda i Harrya Kanea. Bojim se da ćemo dugo čekati na takvog kapetana koji daje sve od sebe na svakoj utakmici i koji cijeni HNL jednako kao najveće svjetske arene. Bez ikakve patetike mora se reći da je Ademi bio kapetan u pravom smislu te riječi i da je obilježio cijelo jedno desetljeće velikog kluba kao što je Dinamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.