• masacusec
    3k
    Vrlo jednostavan i prost stadion u smislu građevinske konstrukcije
  • SAS1987
    13.3k
    Orlando ima jako zanimljiv stadion (nesto iznad 25k). Bolji su mi stadioni na jedan nivo al ak vec imaju dva nivoja onda mi je bolje da je donji nivo manji od gornjeg. I naravno kop na jedan nivo.

    gf38ew69bufnm57f.jpg
    9a8reidcicdmyyq4.jpg
    xtzsozyidqhq072u.jpg
  • SAS1987
    13.3k
    Flamengo zbog neslaganja s gradom Rio de Janeiro ozbiljno razmišlja o napuštanju Maracane i gradnji vlastitog stadiona kapacitete 80 000 - 110 000. Inače su prije godinu ili dvije su željeli da se poveća kapaciteta Maracane na barem 100 000.

    Poslednjih godina (osim covid) im je prosjek oko 50 000 a najveći prosjek im je bio 18/19 sa 58 000.

    Još kao zanimljivost... Palmeiras je od 2006 - 2013 imao prosjek min 7300 i max 15 000. Nakon gradnje novog stadiona im je prosjek min 29,633 a max 32,951. Stadion im ima kapacitet 45 000.
  • blackbully
    4.4k
    Još kao zanimljivost... Palmeiras je od 2006 - 2013 imao prosjek min 7300 i max 15 000. Nakon gradnje novog stadiona im je prosjek min 29,633 a max 32,951. Stadion im ima kapacitet 45 000.SAS1987

    I od tada su 2x osvajali Copu Libertarodes, 2x kup, 2x ligu i Recopu Sudamericana.
  • Oluja
    3.6k
    Jako me iznenadila posjeta za Palmeiras s obzirom na broj stanovnika Sao Paula
  • Dinamosaur
    940
    usput 12,33 milijuna stanovnika 2020
  • SAS1987
    13.3k
    istina. Nadam se da će osvojiti ove godine sa obzirom da neće Atletico Mineiro.

    Jako me iznenadila posjeta za Palmeiras s obzirom na broj stanovnika Sao PaulaOluja

    Očekivao si više? Ogroman je Sao Paulo ali ima više velikih klubova... Sao Paulo, Corinthians, Palmeiras pa i Santos koji ima u Sao Paulo puno navijača. Osim njih ima i puno manjih klubova poput recimo Portuguese.

    Povijesno gledano ima najbolju posjetu Flamengo (najpopularniji brazilski klub) a nakon njega Atletico Mineiro kojemu će opet eksplodirati posjeta kada se presele na stadion koji grade koji će biti najbolji i najfunkcionalniji stadion u Brazilu (kapaciteta 46k).

    Evo i tablice najpopularnijih klubova, mada je važna i segmentacija navijača. Recimo za Flamengo navija jako puno ljudi sa sjevera gdje nema velikog kluba. Recimo Cruzeiro (iz grada Belo Horizonte) je jako popularan po Brazilu a Atletico Mineiro je baš klub građana Belo Horizontea te "mineiras-a" (ljudi koji žive u regiji Minas Gerais). Naravno, ima i Cruzeiro puno navijača u Belo Horizonte ali ipak manje što se vidi i na prosječnoj posjeti. Mada prema statistici posljednjih deset godina ne izgleda tako jer je zbog problema s gradom Atletico iselio (osim za neke najveće utakmice i posljednju sezonu) iz stadiona Mineirao na mali stadion Independência (23k) koji je inače od Americe Mineiro.

    Ljestvica popularnosti G-12 (velikih dvanaest klubova)

    Club Supporters
    Flamengo 42 million
    Corinthians 29.4 million
    São Paulo 16.8 million
    Palmeiras 12.6 million
    Vasco da Gama 8.4 million
    Cruzeiro 8.4 million
    Grêmio 8.4 million
    Internacional 6.3 million
    Santos 6.3 million
    Atlético Mineiro 4.2 million
    Fluminense 2.1 million
    Botafogo 2.1 million

    Da ne idem previše u offtopci stavljam fotografiju stadiona koji je završen na 80% te objašnjenje zašto će biti najbolji u Brazilu.

    1. Kapaciteta od 46k je taman za Atletico za koji vjerujem da će imati prosjek od nekih 40k. Klub je želio da mu stadion bude više manje pun poput engleskih i njemačkih stadiona.
    2. Sav potreban sadržaj oko stadiona... od platoa za druženje, i velikih parkinga ispod platoa i stadiona
    3. Lokacija stadiona je odabrana na način da nije baš u centru grada ali je pa u centru metropolitan area Belo Horizonte (cca 6 milijuna ljudi) uz križanje autoputova i još neke obilaznice (nekih 6-8 pasova) koja doslovno ide pokraj stadiona te u radiusu cca 1km i 1.5km su barem dvije gradske željeznice. Ideja je bila da se iz svakog kraja grada može doći do stadiona za cca 45 minuta što im je i uspjelo.

    ai55ep2re9z6mx1s.jpg
    d9a44qxpw335kny7.jpg
    0dyyqotqk6gv5fa6.jpg
  • deda
    27.5k
    Krenula i krovna konstrukcija na zapadu Pampasafb_img_1662384100357-jpg.3775671

    A postavili su i malo stolica na istok da se dobije dojam kako će to izgledati.

    fb_img_1662384097619-jpg.3775672
  • BBB Baranja
    227
    Kad vidim ovo i sjetim se da nam dolaze imena kao što su Chelsea, Milan i Salzburg, a mi nemamo pošteni stadion sramota me hvata :groan:
  • Oluja
    3.6k
    iznenadila me ova slaba posjeta prije izgradnje novog stadiona
  • SAS1987
    13.3k
    iznenadila me ova slaba posjeta prije izgradnje novog stadionaOluja

    Posjeta u Brazilu zna jako varirati od rezultata kluba u prvenstvu.
  • puxigadjurdja
    1.4k
    9111a5htkik8padn.png
    lxzf96uu9jqa5lg2.jpg
    l8xx0dlhwbbbymzv.jpg
    oyb566mw27ogftal.jpg


    Gürsel Aksel u Izmiru, kapacitet 20 040

    ne vidim kako su parking rješili ali stadion je praktički u centru grada i djeluje fantastično
  • miro
    3.1k
    meni ovaj stadion super izgleda, a parking je možda ova zgrada desno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.