• LovroZG
    1.3k
    Ima tu dosta promjena, al meni bi osobno bilo draže da su odjebali ovakav format, pogotovo zato jer se za njega glasalo dan nakon šta su klubovi koji najviše profitiraju od ovakvog formata najavili Superligu.

    “there will be at least 33 cup winners that will now have a chance to qualify for the Europa League main round, more than double versus now.”

    “ In fact, it is possible that we could end up seeing 75% of the 36 Champions League LP spots go to just 6 countries. Let that sink in. So yes, there is one clear winner here, and those are the biggest leagues.”

    “ As for what rank will be crucial, I would say the aim is to at least maintain the status quo of 15th. I would also note that there will be a highly intriguing and also intense battle for 12th spot, which will serve up what I would argue is the biggest change-up to the current access list outside of the 30+ cup winners gaining Europa League access.

    I suggested that Ukraine, Norway, Greece, Czechia, Croatia, and Denmark will also be in contention for places 12th through 15th. With six other nations with a legitimate chance of these spots, there will be a lot on the line.”

    “ Many people involved in these talks fear that by UEFA adding wildcards into the UCL league phase, they would start off with two, then increase to, say four, by 2027, then eight by 2030, and so on. I agree with them on that front. I think UEFA found a sneaky way to do this by giving two spots in the UCL LP, and by claiming that it could go to anyone, when in reality, we already know which countries will be fighting for those spots, and it will not be the smaller ones.

    I think there are some positives and some negatives about these changes. I already highlighted one negative about the wildcard places. I also think that there is too much caving in to what the big leagues want as if they are the only ones that matter (they are not). While UEFA did listen to the smaller countries and made some adjustments to their benefit (mainly the cup winners in UEL qualifying), I still think there is too much caving in to the bigger leagues.”

    “I do not like the fact that the UECL will only have six games at the league phase while the other two competitions will have eight. I did not like that, and did reach out to a contact on why that was so. I cannot fully disclose what was said, but my general takeaway is that UEFA once again devalued the competition.“

    “ I also would highlight that with there being no more teams dropping down to the lower competition following the league phase, this helps give the smaller clubs a better chance in the Europa Conference League. It will mean that only a maximum of five teams, one from each of the ‘Big 5’ leagues will have an opportunity in the Conference League, which has to be considered a win for clubs from countries like Belgium, Netherlands, Austria, and most of the other sub-topper leagues.”
  • Infinity
    14.9k
    Ja sam za WC, ali treba imati neku mjeru. I taj WC mora biti na osnovu koeficijenta, tj. rezultata unazad par godina. Ako se Real sroza i pet godina u nizu ispadne u grupi, koji k* ce tom takvom Realu WC?

    A da ih osam udje na osnovu WC? Dinamo je po koeficijentu 25. klub u LP. To znaci da bi postojala teoretska mogucnost da i mi dobijemo WC za LP, pogotovo ako bi bilo 36 klibova. Na stranu to sto mi navijamo za Dinamo, ali ja mislim da je previse da klub koji u Europi ima rezultate kakve ima Dinamo dobije WC za LP u sezoni u kojoj nije izborio LP. To jednostavno nije normalno. Dva WC je sasvim dovoljno.

    Njusim cetvrto takmicenje i elitizaciju LP. I toliko mi vec idu na zivce da jedva cekam da se i to rijesi.
  • jp23
    2.2k
    Ovog lika kojeg citira Globan znam. Kanađanin/Jamajčanin koji je preko svojih "kontakata" dobio tu pristupnu listu. Piše inače članke za nekolicinu portala, i svima priča o toj listi, ali ne želi podijeliti išta detaljnog sa te liste.
  • Ali
    1.8k
    Realno kaj ti moze znaciti dobar zdrijeb u EL, mi smo bili nositelji a dobili smo kao nenositelje whu, kiji je realno 3x skuolka ekipa od ostalih u grupi zajedno.
    A zvezda nije bila nositelj pa su dobili osrednju bragu ostale ne bas neke jake ekipe. I onda jos medjusobni rezultati su zvezdu izbacili na prvo mjesto skupine, ali eto mi smo lani osvojili 9 bodova, a oni 15.
    Ispali su prije nas u LP , a u skupini EL imali jedan x vise od nas i isti broj pobjeda... a skoro duplo vise bodova..
  • Infinity
    14.9k
    Pored mjesta nositelja uvijek moras imati i srece u zdrijebu. Ja mrzim te engleze i svabe koji u Europu izadju jednom u deset godina, koeficijent im je za k*, a ekipa realno jaca od nase.

    Mjesto nositelja itekako znaci, jer ti je ipak veca sansa da ces izvuci neke levati, ali...

    Prije par sezona upadnemo u pot3 u Ligi prvaka. Zdrijeb nam iz drugog pota donese vjerojatno najlakseg moguceg protivnika, Shakhtar. Savrseno. Iz cetvrtog pota mozemo izvuci pet klubova koji su kasnije zajedno osvojili 11 bodova - Lokomotiv, Genk, Galata, Zvezda i Slavia. Pored njih imas tri kluba iz liga petica. Lille je bio kanta, osvojio je bod kasnije, cak bi mozda bilo bolje da smo njih izvukli. Mi izvucemo je*enu Atalantu od koje je iz tog pota bolji bio samo Leipzig. Da smo tu uz Shakhtar dobili neki Genk, a ne Atalantu, mi bi vjerojatno zavrsili drugi u toj grupi na kraju.

    Sad bi po svemu sudeci trebali biti pot4 ako udjemo u LP. Iz treceg se kao najbolja solucija namece Shakhtar, a pored njih mozes izvuci Dortmund. Iz prvog mozes izvuci Frankfurta kao osvajaca EL ili PSG, City, Real, Bayern...
  • Carrasco
    3.9k
    Koeficijent klubova u zadnjih 5 godina. Čestitke svima!

    1. Bayern München 138.000
    2. Liverpool 134.000
    3. Manchester City 134.000
    ...
    34. DINAMO ZAGREB 49.500
    ...
    104. Rijeka 15.000
    ...
    130. Suduva 10.000
    134. Flora Tallin 9.750
    135. Dundalk 9.500
    137. Shkendija 9.000
    141. TNS 8.500
    143. Dudelange 8.500
    145. Riga 8.000
    147. Žalgiris 8.000
    149. Osijek 8.000
    ...
    150. hajduk 8.000
  • Stjepan
    479
    https://www.football-coefficient.eu/coefficient
    Dinamo je ulaskom u Ligu prvaka je upisao 4 boda na svoj klupski koeficijent te je ukupni koeficijent koji će se gledati za iduću sezonu Europskih natjecanja iznosi 52.000 što je ujedno i rekordni klupski koeficijent za Dinamo od kad se računa nadam se da ćemo to podebljati u LP pobjeda u grupnoj fazi nosi 2 boda a neriješeno 1 bod
  • Klenx
    4k
    Pobjedom jučer smo na koeficijentu 54.000 za iduću sezonu koji bi ove sezone bio dovoljan za 3. pot LP :strong:

    Dosta ovisi i o klubovima iz liga petice koji igraju euro natjecanje za taj 3. pot LP, ali eto lijepa informacija.
    I mislim najveći koeficijent u klupskoj povijesti
  • nemapredaje
    1.9k


    Već smo i bez ovih jučerašnjih bodova bili na najvećem klupskom koeficijentu u povijesti, tak da sada samo idemo u plus :)
  • Infinity
    14.9k
    Iz godine u godinu imamo inflaciju koeficijenta. Sad ce to na ovim nizim pozicijama biti vise izrazeno, jer se prosirio broj ucesnika u grupama eurokupova. Ima vec desetak godina da ljudima govorim da je ta brojka kada ju poredis s prethodnim apsolutno nebitna. Jedino sto je bitno je pozicija na UEFA ljestvici, a mi smo ovom pobjedom preskocili Glasgow Rangers. Ranije je otpao Sporting i to su dvije ekipe koje su bile ispred nas pri rangiranju za mjesta nositelja. To je puno bitnije od 54.000. Tih 54.000 bi bilo nebitno i bit ce nebitno ako nas par klubova presisa.

    Da bi bio siguran u trecem sesiru, morao bi biti medju 24 kluba. U praksi to izgleda malo drugacija, ponajvise zbog cinjenice da se neki ne plasiraju u Ligu prvaka. Ispred nas su samo cetiri kluba van liga petica, a to su Porto, Benfica, Ajax i Salzburg. Sa Salzburgom smo u jedan bod, tj. jedan remi u grupnoj fazi. Da je Milan sinoc dobio mi bi bili izjednaceni s njima, ali bi ipak bili bolje pozicionirani zbog UEFA pravila.

    Pored ova cetiri, ispred nas su jos 24 kluba lige petica. Neke lige imaju po 5-6 klubova ispred i to nam ide u prilog, jer mozes imati samo cetiri kluba u LP. Mozes u teoriji imati pet, al to je najvise stvar srece i slucajnosti. Engleska tako ima dva kluba 'viska', Njemacka, Italija i Spanjolska po jedan. To je pet klubova koji su ispred nas, a ne mogu se plasirati u LP. Mi smo i dalje 29., ali ako gledamo listu klubova koji bi se u teoriji mogli plasirati u LP, mi smo 24. i sigurni smo u trecem potu naredne sezone ako danasnja tablica bude konacna.

    Naravno da u teoriji moze da se dogodi da dvije lige ipak daju po pet klubova u Ligu prvaka, al u praksi se to jos nikad nije dogodilo. Dogodilo se ove i prosle sezone da jedna liga ima pet, al tko zna kad ce se to opet ponoviti.


    Mislim da bi mi do kraja sezone trebali biti i bolje pozicionirani. Salzburg je na dohvat ruke, al ako ih zakujemo za cetvrto mjesto, mi smo ispred sigurno. Atalanta ne igra Europu, a bjeze nam bod i pol. S jednom pobjedom dobit cemo dva i preteci ih. Mislio sam da bi mogli stici Shakhtara, al nakon Leipziga sinoc, nesto sumnjam. Bjeze nam 4 boda ili dvije pobjede. Leverkusen je na tri boda i njihovi losi rezultati bi nas trebali radovati. Ovo dalje je utopija.

    Iza nas je Rangers. Imamo isto bodova, ali smo ipak bolje pozicionirani. 5.500 bodova bjezimo Slaviji. Ovo ostalo je na sigurnoj udaljenosti. Dakle, veci je broj pozicija koje mozemo preskociti, nego broj pozicija koje mozemo pasti. To se mora iskoristiti. Naredne sezone gubimo jako veliki koeficijent, al ide nam u prilog sto ekipi iza sebe bjezimo veliki broj bodova, pa to nece puno utjecati. Plus dosta njih ima koeficijent iz sezone 18/19 slican nasem.
  • Sunja86
    957
    https://swissfootballdata.com/2023/01/02/seeding-simulator-of-uefa-club-competitions-23-24/

    Prema trenutnom stanju u ligaškim natjecanjima Dinamo bi bio debelo u 3.potu u koliko bi se kvalificiralo u Ligu prvaka
    Prema trenutno stanju potencijalno idealna skupina
    Feynoord
    Porto
    Dinamo
    Dnipro
  • Infinity
    14.9k
    E sad bi valjalo sjesti i analizirati gdje nam se sve mogu okrenuti stvari protiv nas :grin:

    Ovo mi je u drugom dijelu sezone napeto skoro k'o kvalifikacije :rofl: Jos samo da ne nadjem nacin da budemo pot2, pa da poludim :rofl:
  • Sunja86
    957
    Hahah da otprilike tako
  • Neki tip
    18.4k
    Ma nema ljepšeg dijela sezone... nego te ljetne kvale, kombiniranja, ždrijebovi, koeficijenti, egzotika, maštanja.

    Pa sjediš pod nekim borom na moru i citaš Infinitijeve stručne radove o tome kome kaj i zašto treba da bi bilo ovako i onako, uživancija čista.

    Jednog dana kada budemo dovoljno jaki da upadamo direktno.. negdje, falit će mi jako ti ljetni mjeseci kvala i koeficijenata.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.