• Infinity
    15.2k
    Ja volim kad igramo Ligu prvaka, ali su mi te kvalifikacije nekako zabavnije. Vise sam posvecen nego grupnoj fazi. Mozda zato sto je utakmica svaki tjedan, pa je glava stalno 'unutra'.


    Malo sam bacio oko na trenutno stanje, koje se sigurno nece odrzati tako do kraja sezone, ali zato i jest zanimljivo. U drugom pretkolu stvarno sramota ne proci nekoga od mogucih protivnika. U trecem bi valjalo izbjeci AEK, a u play offu Genk. I od ta dva smo jaci i mislim da moramo uci u grupu.

    U grupi bi trebali biti treci pot, ali je cetvrti haos teski. Moliti se da Dnipro zadrzi vodstvo u Ukrajini i da dobijemo njih. Lens, Celtic, Galata, Union, Sociedad i Marseille su daleko od klubova kojima ne mozemo uzeti bodove, ali je Dnipro daleko bolja opcija. Jedini klub kojeg se bojim je Newcastle.

    Kako upasti u pot2? :rofl: Da sve ostane ovako, ali da Shakhtar zavrsi treci u Ukrajini, Betis upadne medju cetiri umjesto Atletica i Freiburg umjesto Dortmunda ili Leipziga.

    Ova sezona bi mogla biti prekretnica, kao i svaka sljedeca. Gubimo veliki koeficijent. Tesko da mozemo nesto puni napredovati, ali zato imamo jako puno za izgubiti. Moramo otici daleko.
  • dinamo u srcu
    1.2k
    Ja navijam za Newcastle, da im vratimo za 97'.

    Baš sam brata neki dan, podsjetio da postoji šansa da izvučemo Newcastle. Pao mu je mrak na oči kad je čuo ime Newcastle .

    Tada sam imao 2 godine, ali svi koji su mi pričali o toj tekmi kažu, da je uz Partizan, to najača atmosfera koju su doživjeli. Videa na youtubu sa te tekme i sa tekme Partizana su boleesna.✌️

    Vjerujem da bi se sa tom tekmom još više ujedinili navijači, dinamovci, Bad blue boysi svih generacija i da bi na toj tekmi grmilo sa svih strana baš kao 97'.
  • Infinity
    15.2k
    Dobro to zvuci u teoriji. Newcastle je u fazi rasta i vjerojatno bi nas dobili obe utakmice. Ekipa iz cetvrtog pota bi nam mogla odrediti europske ambicije za narednih pet sezona, jer bi to moglo jako utjecati na koeficijent. Zato mislim da ih treba izbjeci po svaku cijenu i nadati se nekome ispred koga bi mogli biti barem treci u grupi.

    Te neke osvete i atmosfera zvuce romanticno, al nemamo od toga nista ako odemo kuci k'o popisani.

    Samo navijaci malih klubova se zadovoljavaju s cinjenicom da su igrali veliku utakmicu, da je bila dobra atmosfera itd. Mislim da mi moramo teziti ka pobjedama, a ne samo igranju utakmica. Ako se nekome vec sveti, evo Shakhtar bi trebao pasti u drugi pot. Djeluje kao najslabija momcad, volio bi ih dobiti iz tog pota bez obzira na neke osvete, a imas i priliku za osvetu, ako je nekome stalo do nekih osveta.
  • vjeko1701
    5.9k
    S tim da sve ok s nama, al na terenu ima igrača koji bi se sigurno radije revanširali Šhaktaru nego Newcastleu.

    Al daleko smo mi od računanja potova LP iduće sezone. Gdje god završili, prezimljavanje nam je pod mus ako želimo zadržati neku sličnu razinu koeficijenta.
  • mniokl
    254
    Danas ukoliko Benfica pobjedi Club Brugge ostaje iza nas.Ukoliko Club Brugge izvuče bilo šta prestiže nas.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Nema Brugge sanse :lol: ne mogu se sastat sa prilikom.. 3:0
  • Infinity
    15.2k
    Sve i da su nas preskocili, ne bi nam igralo neku ulogu narednu sezonu. Mi cemo u Ligu prvaka, oni nece. U ostalim natjecateljima smo svakako prvi sesir.

    Ali lijepo da smo ocuvali poziciju :grin:
  • Infinity
    15.2k
    Gledam sad malo detaljnije stanje za narednu sezonu Lige prvaka i nase sanse da budemo u trecem sesiru.

    U Ligi prvaka direktno ce igrati 24 kluba i osam kroz kvalifikacije. Ako mi upadnemo, medju 31 klubom trebamo osam koji su ispod nas. Idemo redom:

    Sanse da netko iz Engleske bude ispod nas su skoro pa nikakve. Eventualno da Newcastle do kraja upadne medju cetiri, ali se ne bih uzdao u to.

    U Spanjolskoj se mozemo necemu nadati. Atletico i Villarreal nisu 'nas tim'. Sociedad je trenutno cetvrti i realno je da tako i ostane, te da tu imamo prilicno sigurno jedan klub koji ce na kraju biti rangiran losije od nas.

    Od talijana veci koeficijent od nas imaju Juve, Inter, Roma, Napoli i Atalanta. Atalanta je u katastrofalnoj formi i mislim da se mozemo nadati da ce Milan ili Lazio biti medju cetiri i da cemo medju njima dobiti jos jedan klub losije rangiran od nas. Jos bolje bi bilo kad bi oba usli.

    U Njemackoj bi nam na ruku islo to da u Ligu prvaka idu Union i Freiburg, al ne bih se u ovom trenutku uzdao u njih.

    Od Francuza imamo jedan siguran, samo da PSG ne popusi titulu.

    U Portugalu bi nam na ruku islo to da Braga ili Sporting zavrse medju dva, ali se ni tu ne nadam nesto previse.

    U Nizozemskoj bi morao prvak biti bilo tko osim Ajaxa. Uz to bi se morale poklopiti jos neke stvari u ovosezonskim eurotakmicenjima.

    Na Austriju ne treba trositi vrijeme.

    Prvak Skotske ce biti sigurno ispod nas.

    Prvak Srbije ce biti sigurno ispod nas.

    To bi bilo to od klubova koji ce direktno. Imamo prvake Srbije i Skotske kao sigurne losije rangirane. Rekao bih i da je viceprvak Francuske prilicno siguran kao treci u tom drustvu. Vjerujem da ce se medju Italijom i Spanjolskom naci jos dva, a ako i zeznu tu jos Union, Freiburg ili Newcastle mogu popraviti stvari. Od klubova koji ce direktno igrati Ligu prvaka, mislim da ce minimalno njih pet biti losije rangirano od nas.

    Kroz kvalifikacije za prvake u Ligu prvaka ce uci cetiri kluba. Jedan bi trebali biti mi, a medju ostala tri su dva 100% losije rangirana. Bolje rangiran od nas moze biti samo Shakhtar, a i to u slucaju da osvoje prvenstvo i da se pored toga u ovosezonskim euronatjecanjima rezultati poklope tako da Ukrajina ne dobije prvaka u grupi. Oni su 'na cekanju'. Ipak, ako se rezultati poklope na takav nacin da Shaktar igra kvalifikacije za prvaka, u kvalifikacijama za neprvaka ce biti minimalno jedan klub koji je 100% ispod nas.

    Na kraju mislim da su sanse da ne budemo u trecem sesiru svedene samo na teoriju i da smo trenutno sami sebi najveci problem, tj. moramo uci u grupu.

    Sanse za drugi sesir isto nisu nerealne, ali bi bilo previse posla da sve analiziram sad. U vecini liga je nekih 10-12 kola do kraja, a kroz 5-6 ce puno toga biti jasnije. Tad mozemo poceti s proljetnom patnjom i s nadanjem da cemo biti medju 16, tj. da cemo biti pot2. Za pot3 nema potrebe da gubimo zivce, to je ovaj put zicer.


    Mi smo 29. klub Europe, ali smo realno malo bolje pozicionirani ako gledamo pozicije za Ligu prvaka naredne sezone. S obzirom da lige petice iznad nas imaju vise klubova nego sto ih moze igrati Ligu prvaka, to nas automatski gura gore. Tu su i klubovi koji su bez sansi za plasmanom, npr. Lyon. Dinamo je realno negdje oko 20.-22. mjesta, a nadam se da za nekih mjesec, mjesec i pol pisem da smo blizu top 16. Samo da se u top ligama i eurotakmicenjima poklope rezultati tako da u prvom sesiru ne bude nitko losije od nas plasiran.
  • Krizy
    35.4k
    Slijedi nam najvažniji prijelazni rok u povijesti kluba.
  • vjeko1701
    5.9k
    I prvi u kojem se nadam masovnom egzodusu starosjedioca... :D
  • Ludovic IX
    5.1k
    Kojih? Bjelica je uspio skoro nemoguće. U ekipu je ubacio 5-6 novih igrača i napravio rezultst. Nekako n2 vjerujem da sw to može ponoviti. Pogotovo ako se desi odlazak starosjedioca livija, petka i ivanuseca jer je i on tu starosjedioc
  • vjeko1701
    5.9k
    Uprava...mislio sam da Krizy govori o četvrtku
  • Bosna86
    11.5k
    y9ekmugbuj7pddsn.jpeg
    6h8mfu4lx3mmqq5s.jpeg
    y1geg7q2p2s38n2i.jpeg
    1aa9miwzmz5dg6aa.jpeg


    Kada bi prvenstva danas završila
  • Ludovic IX
    5.1k
    I tad bi dobili Marseille kao onda atalantu
  • Infinity
    15.2k
    Koja je sansa da Dinamo zavrsi u drugom sesiru Lige prvaka? Po meni je na prvu realno, ali bi se ipak morale poklopiti neke stvari. Najlakse bi bilo uraditi predikciju nakon cetvrtfinala LP i EL, jer bi osvajaci LP i EL uvelike mogli odrediti nasu sudbinu. Ipak, malo cu se tim pozabaviti veceras, a onda me ostavite na miru barem do 21.04. :rofl:

    U teoriji trenutno stojimo ovako:

    pot1                          pot2
    Osvajac LP                    Man City    135.000
    Osvajac EL                    Real        115.000
    Arsenal     76.000            Ajax        89.000
    Barcelona   98.000            Inter       87.000
    Napoli      80.000            Dortmund    86.000
    Bayern      135.000           Atletico    85.000
    PSG         112.000           Porto       81.000
    Benfica     81.000            Tottenham   80.000
    
    pot3
    Shakhtar    63.000            Zvezda      42.000
    Salzburg    59.000            Young Boys  34.500
    Dinamo      55.000            Sociedad    33.000
    Rangers     54.000            Celtic      31.000
    Slavia      52.000            Newcastle   21.285
    Feyenoord   49.000            Union Ber   17.000
    Milan       46.000            Freiburg    16.346
    Lazio       42.000            Lens        12.199
    


    Sinoc napisasmo da ce Dinamo biti 17., a iz ovoga vidimo da je 19., mada je ovo gore samo teorija, u praksi to izgleda nesto drugacije.

    Naravno da i u praksi nesto moze poci po zlu i da ovo gore moze biti stanje na kraju. Sta moze poci po zlu? To da Ligu prvaka osvoji Milan, Chelsea, Napoli ili Benfica, a vrlo vjerojatno i Bayern. Vrlo je bitno da Ligu prvaka osvoji klub koji se u LP vec plasirao kroz prvenstvo, a da u isto vrijeme nije prvak jedne od sest najjacih liga Europe (petica plus Portugal). Chelsea sigurno nece u LP kroz PL, Napoli je gotovo sigurno prvak Italije, kao i Benfica Portugala, a Bayern lagano hvata zalet i vjerojatno ce biti prvak Njemacke. U ovom trenutku bi idealan scenarij bio da Ligu prvaka osvoje Real ili City. Zasto nam ne odgovara Milan? Zato sto ima koeficijent manji od naseg. Ne bi dobili nista ako Milan udje u prvu jakosnu skupinu.

    Ako Ligu prvaka osvoje City ili Real, oni bi isli u prvu jakosnu skupinu. Ostale izmjene? Shakhtar se u ovoj gore projekciji u Ligu prvaka plasirao kroz kvalifikacije kao klub s najvecim koeficijentom medju prvacima. Ako Real ili City osvoje LP, Shakhtar ce upasti u LP direktno. Najjaci nenositelj je Galatasaray. Galata ima koeficijent 31.000, te bi isao u pot4. Zvezda bi usla u pot3, a Shakhtar u pot2, te bi Dinamo nakon Salzburga bio drugi nositelj u trecem sesiru.

    Ako se dogodi da Napoli, Bayern ili Benfica uz titulu uzmu i Ligu prvaka, onda ce sedma liga dobiti klub u prvom potu, a to bi znacilo da tu ide Feyenoord kao moguci prvak Nizozemske, a kao i kod Milana, nije nam u interesu da u pot1 upadaju klubovi s koeficijentom manjim od naseg, jer se onda izmjene dogadjaju u redoslijedu ispod nas.

    U Europa ligi situacija moze itekako poci po zlu. Opet osvajac mora biti ekipa koja se plasirala u grupu LP, a da nije prvak jedne od sest najjacih liga. I naravno, mora imati koeficijent veci od naseg. Juventus ima neke sanse da izbori LP i ako se ugura medju cetiri u Serie A i osvoji EL, bio bi to plus za nas. Naravno, iz top 4 ne bi smio istisnuti Milana. Isti je slucaj s Romom. Roma i Juve nam odgovaraju kao osvajaci EL u slucaju da zavrse medju cetiri, ali da medju ta cetiri ostane i Milan.

    Sporting nema sanse za LP, a Feyenoord ima koeficijent manji od naseg, te je cilj da ne udju u pot1. Sve bi bilo manje komplicirano kad bi Ajax bio prvak. Njihova titula bi ovaj moj post skratila za 70%.

    Sevilla kao tim kojem Europa nije ni na vidiku nam takodjer ne odgovara kao osvajac EL. Union SG kao klub s koeficijentom manjim od naseg ne odgovara. Leverkusen je u dobrom naletu, ali nam njihov plasman medju cetiri u BL ne odgovara, te se mozemo nadati da nece osvojiti EL, kao i da nece zavrsiti medju cetiri.

    Kao idealan scenarij meni u ovom trenutku djeluje titula Manchester Uniteda. United bi trebao iz top4 u PL izgurati Tottenhama i osvojiti EL. U tom slucaju bi oni upali u pot1, Tottenham bi kao petoplasirani u PL ostao bez LP, te bi treceplasirani klub iz Francuske dobio direktno ucesce u Ligi prvaka, a to je trenutno Marseille s koeficijentom 33.000. Recimo da su nam se gore vec poklopili Real ili City u LP i da je Shakhtar upao u pot2, sad bi u slucaju Manchestera u pot2 upao i Salzburg, a Dinamo bi bio prvi nositelj u trecem sesiru, tj. bili bi 17. klub po nositeljstvu. Young Boysi bi uz Zvezdu upali u pot3, a Marseille bi isao u pot4.

    To bi izgledalo ovako:

    pot1                          pot2
    Real        115.000           Man City    135.000
    Man Utd     103.000           Ajax        89.000
    Arsenal     76.000            Inter       87.000
    Barcelona   98.000            Dortmund    86.000
    Napoli      80.000            Atletico    85.000
    Bayern      135.000           Porto       81.000
    PSG         112.000           Shakhtar    63.000
    Benfica     81.000            Salzburg    59.000
    
    pot3
    Dinamo      55.000            Sociedad    33.000
    Rangers     54.000            Marseille   33.000
    Slavia      52.000            Celtic      31.000
    Feyenoord   49.000            Galatasaray 31.000
    Milan       46.000            Newcastle   21.285
    Lazio       42.000            Union Ber   17.000
    Zvezda      42.000            Freiburg    16.346
    Young Boys  34.500            Lens        12.199
    

    Sta se ovdje moze promijeniti i donijeti nam pot2?

    Shakhtar i Salzburg matematicki nisu bas tako blizu tituli. S obzirom da Austrija i Ukrajina daju po dva kluba u LP, bilo bi idealno da netko od njih zavrsi treci. Kada bi jedan od njih bio drugi, te se poskliznuo u kvalifikacijama, Dinamo bi bio u drugom sesiru, kao i u slucaju da je netko od njih zavrsio treci.

    Priliku imamo i u Ajaxu, mozda cak i najbolju. Ako bi Ajax bio treci, te u kvalifikacije za LP isao PSV, Dinamo bi uz poklapanja prvaka LP i EL bio u drugom sesiru. Ista stvar i ako bi Ajax bio drugi u Nizozemskoj, pa ispao u kvalifikacijama.

    Zanimljivost. Ako bi Ajax, Shakhtar i Salzburg zajedno igrali kvalifikacije, jedan od njih bi morao izvisiti. Uopce nije losa opcija da sva tri kluba budu viceprvaci drzave, jer jednog gubimo u kvalifikacijama, te nam i to donosi drugi sesir.

    Sa svima njima bi se u kvalifikacije mogao uvaliti i Porto ako zavrsi treci u ligi. Trenutno imaju dva boda vise od Brage. Braga ima koeficijent manji od naseg, te bi nam odgovarala direktno u Ligi prvaka. U tom slucaju bi za Porto vrijedilo sve sto i za Ajax, Shakhtar i Salzburg. U svim poklapanjima ova tri gore, Porto odgovara kao 'zamjena' ako netko od njih zavrsi kao prvak. Oni su mozda blize gubitku te druge pozicije nego Shakhtar i Salzburg prve.

    Imamo cetiri kluba od kojih nam se treba poklopiti rezultat svega jednog. Naravno, uz uslov da se poklope prvaci LP i EL.

    Sto moze poci po zlu? Osim sranja s titulama u LP i EL:
    - Newcastle mora ostati medju cetiri ekipe u Engleskoj. Ako ce MU uzeti EL, medju cetiri moraju biti i oni
    - Sociedad mora ostati medju cetiri u Spanjolskoj. Nece biti problema ako ih zamijeni Betis, ali hoce ako ih zamijeni Villarreal
    - Milan mora ostati medju cetiri ekipe u Italiji
    - Leipzig, Frankfurt i Leverkusen ne smiju izboriti Ligu prvaka u Njemackoj
    - PSG mora biti prvak Francuske

    U ovom trenutku mislim da nije nerealno da nam se poklope rezultati u LP i EL, kao i da netko od Salzburga, Shakhtara, Porta i Ajaxa podbaci i donese nam taj jedan potrebni korak. Najvise sam sumnjicav po pitanju Njemacke. Union bi mogao, ali nisam siguran da li Freiburg moze izgurati do kraja sezone medju cetiri.

    Bit cemo puno pametniji nakon sto se odigra cetvrtfinale LP i EL. Bit ce do tad i tablice malo jasnije s obzirom da ce se odigrati barem po dva kola, a ako bude strpljenja do ponedjeljka onda i po tri.

    24.04. update


    PS. Benfica, Dinamo, Slavia i Dnipro :party:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.