• Nolifer
    6.4k
    Isto mišljenje imam, jbg. Da naprave takav bez zvijezdice odmah bi ga kupio, ali ovako ništa.
  • maddaddam
    2.9k
    Izgleda bezveze. 450 kuna, izgleda kao krpa.Mali dioničar

    Radili su repliku, dosta vjernu osim pume.
    Nema se tu sto puno napraviti. Osim da su uz pumu skinuli i zvijezdu.
    I preskupo, slazem se.
  • ZGV
    3.1k
    Pa skurite zvijezdu s čikom, kako se to nekad radilo, ili prefarbajte sa flomićem. Oba retro izdanja su odlična i u ormaru su.
  • Blue98
    719
    Meni zvijezda ne smeta, pokazuje da se ne sramimo ničega, jebi ga takvo je vrijeme bilo i morala se nosit, ako zelis vjernu repliku onda i zvjezda ide
  • Boogieman
    307
    Ljubazno bih molio znalce par informacija o povijesti dresa:
    1. Kad je Gradjanski prvi put stavio grb sa šahovnicom i plavom pozadinom na dres (onaj pravokutni oblik)? A kad s okruglim oblikom (možda 1923.)? + ako može fotografije tih dresova
    2. Je li ona Croatia reklama na dresu iz 1969. prva ikad reklama na dresu našeg kluba?
    3. Ima li netko fotografiju prvog dresa (ne nužno prve utakmice, iako bi to bilo vrh) na kojem je Dinamo nosio današnji grb?

    Poprilično su bitne stvari u povijesti, pa da riješim sebe, a vjerujem i još ponekoga nedoumica. Unaprijed zahvaljujem :smile:
  • zgšd
    156
    2. nisam siguran, al ja mislim da je ledo bil prvi sponzor
  • Guinness
    1.9k
    3. Ima li netko fotografiju prvog dresa (ne nužno prve utakmice, iako bi to bilo vrh) na kojem je Dinamo nosio današnji grb?Boogieman

    Dinamo - Željezničar 0:1, 07.03.1971
    jnxcme6n3gwv4m9x.jpg
  • Boogieman
    307
    Hvala na infu za tekmu sa Željom, odlično :ok:

    Kaj se tiče sponzora, slučajno sam naletio i na ovu sliku, "NK Dinamo - Zlatko Mesić 1960e original fotografija", piše u opisu aukcije (https://www.aukcije.hr/prodaja/kolekcionarstvo/Stari-dokumenti-i-fotografije/367/oglas/NK-Dinamo-Zlatko-Mesic-1960e-original-fotografija/5017614). Prvi put vidim.
    20220512170614509386_orig.jpg&precrop&fit=cover&ro=0&cx=8.363122171945696&cy=113.28813385424031&cw=753.6368778280541&ch=565.2276597841097
  • deda
    27.3k
    Boga mi i ja. :scream:

    Možda je bila neka revijalna tekma
  • NORTE
    8.9k
    Sponzor firma Zvijezda?
  • Mlađi referent
    10.1k
    Jel netko zna kaj o novim dresovima? Kad bi mogli, kako bi mogli? Se pričalo neš da sam preskočio?
  • blue heart 72
    1.3k
    nema za sada još apsolutno ništa, bumo strpili još dva tjedna. Do onda bi se već moglo znati nekaj više
  • flexXy
    1.8k
    Inace smo tesko dobivali informacije oko dresova. Sad bar znamo da je drugi sigurno bijeli. Inace su dolazili prije prve utakmice nove sezone tak da pretpostavljam da ce predstavit tam oko 9.7.
  • Mrvica
    3.1k
    Hoćemo kragne! :lol:
  • NORTE
    8.9k
    U novoj sezoni nadam se jako dobrim novim dresovima.
    Boljoj nijansi plave, jednostavan bijeli, a treći slobodno neka ostane svijetlo plave boje. Samo da grb na svima bude u bojama kakav je.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.