• Mrvica
    3.1k

    Mogu reć da mi je 3. dres dobar, čak sam ga i htio kupit ali po onome šta sam vidio XXL ni za lijeka :lol:
  • Cosey
    429
    Kaj mislite kakvi budu 4. i 5. retro dres? Iz kojih sezona?

    Nadam se onom iz 97., sam kaj je problem kaj je bila Croatia. Najljepši je, pak, adidasov iz 75.
  • NORTE
    8.9k
    Nadam se onom iz 97., sam kaj je problem kaj je bila Croatia.Cosey
    Da ga dijele ne bih ga uzeo.
  • Blue98
    719
    A red bi bio da jedan od retro dresova bude replika iz 67.
  • Neki tip
    18.8k
    sam kaj je problem kaj je bila CroatiaCosey

    Da ga dijele ne bih ga uzeo.NORTE

    Pobjedu protiv Partizana niste slavili, a zbog poraza od Newcastlea niste tugovali?

    Ja sam jedan od onih kojima zvjezdica na grbu smeta (iako je ispravno napravljeno da nije maknuta s replika), jer ju ne želim nositi, a dresove ne skupljam za kolekciju.

    Izvrsno su mnogi argumentirali zašto zvjezdica treba biti, a meni jedan od jednostavnijih, al dražih je bio sljedeći - "ak ju je Boban 13.5. mogao imati na prsima..". I to stoji.

    Primijeniti isto - ak su ga Silvio Marić, Cvita, Viduka, Robi i Šimić mogli nositi te 97...

    Sve je to dio naše povijesti, pobjede iz tog razdoblja slavimo, a poraze i 25 godina kasnije oplakujemo.

    Netko je bio rekao.. pa skurite ili markerom zašarajte zvjezdicu ak vam smeta, kak se tada i radilo.

    Opet, primijeniti isto - skinite kroacijin i stavite dinamov grb, kak se tada i radilo.
  • Cosey
    429
    Nisam ni kao klinac bio za Croatiu, dapače, kamoli da sam danas ...
    ... ali emocije nakon Partizana i Newcastlea, brijem da uzmemo Konferencijsku ligu ne bi bile takve.
  • Neki tip
    18.8k
    Nisam ni kao klinac bio za Croatiu, dapače, kamoli da sam danas ...Cosey

    Jasno, ne poznajem nikoga tko je navijao za "Croatiju". A vrlo rijetki su 13.5. voljeli zvjezdicu na dresu.

    Vidiš paralelu?

    Svejedno su emocije, kako i sam veliš, bile tu, svejedno je to bio naš Dinamo, svejedno smo obožavali tu momčad, a ta momčad je te veličanstvene pobjede i poraze ostvarivala u tom dresu iz '97... sa svim njegovim manama.
  • NORTE
    8.9k
    Pobjedu protiv Partizana niste slavili, a zbog poraza od Newcastlea niste tugovali?

    Sve je to dio naše povijest
    Neki tip sa Zapada
    Tad sam bio klinac i nisam ni pratio sport ni Croatiu (jedino SP), iako naravno da sam čuo za obje tekme od starijih koji su to gledali i to je tad bila tema dana.

    Cosey je spomenuo '97., možda i zbog izgleda samog dresa, kragne s 'kockicama', ali osobno mi taj period nije drag, možda je malo i do toga što nisam imao baš nikakav kontakt s nk Croatijom.

    No prvenstveno jer na to razdoblje u povijesti kluba gledam kao crno, od promjene imena i grba (svetogrđe) pa do protežiranja kluba i pretvaranja u državni projekt, ako hoćeš i dovođenja jednog koliko toliko solidnog stadiona u sadašnje stanje zbog kojeg i dan danas patimo i mi i klub. Nadodat ću tu i kojekakve manevre oko ustroja i privatizacije kluba, 'spajanja' s Hašk-om i sl.

    Ništa me ne veže za taj dio povijesti kluba i zato naravno ne bih htio niti dres. Vjerujem da mnogi gledaju drukčije jer su to proživjeli uz klub.

    Nadam se nikad boljim dresovima dinama ovo ljeto, a ako bude još kakav ludo dobri retro naravno da kolekciju najboljih moram upotpuniti.
  • xavier
    11.1k
    Imali smo već više puta te rasprave i zaključili kako je klub veći dio svoje povijesti imao određene probleme i rijetko je bio "demokratski". No bilo pa prošlo, a dres je dres.

    Ja s tim dresom imam drugi problem...taj koji ima kvadratiće na kragni mi je stvarno vrhunac neukusa. Kako sam više puta napisao, ukomponirati trobojnicu negdje na dres apsolutno da, ali staviti kvadratiće na cijelu kragnu je definitivno malo previše.
  • Nolifer
    6.4k
    Ne bih imao niš protiv da tak neš slično naprave sa kvadratićima na kragni i trobojnicom za treći europski dres.

    Ali kragna bi bila poželjna i na prvom, to da :ok:
  • IstokKa96
    556
    Mislim da spomenuti dres nece biti u reizdanju upravo zbog kompleksne situacije koja je tad vladala u odnosu klub-navijaci, ali trenuci 90.+ i(li) 120.-e minute protiv newcastlea mislim da su tesko opisivi ikome tko nije bio na toj tekmi...
  • NitkoBitan
    11.4k
    Pitam u ovoj temi jer mi se cini najprikladnija. S obzirom na to da ce nas 2. dres (gostujuci) biti bijele boje ocemo li mi igrat gostujuce tekme kod klubova koji imaju domaci bijeli dres u prvom (plavom) ili trecem dresu (btw. zna netko kakve ce treci dres bit boje..)? Moglo bi top ispast da zbog gostujuceg bijelog igramo kod Rijeke i Hajduka u plavom dresu
  • Eduardo
    17.1k
    šta ne igramo uvijek u plavom kod spomenutih klubova? Jedino što u Splitu imamo bijele hlačice pošto oni imaju plave.
  • NitkoBitan
    11.4k
    Hvala na odg, ma ne sjecam se koji dres smo nosili koju tekmu, pogotovo jer su nam 1. i 3. dres bili iste boje, samo druge nijanse. Ugl. ljepse mi je da istrcavamo u bijelom dresu na gostovanjima nego u zutom, a nadam se da ce i marketing pogodit 3. boju dresa, crnu :blush:. Da se i na tribini fura...
  • Eduardo
    17.1k
    mislim da za Split i Rijeku ne moraš brinuti u kojem će se dresu igrati.

    U Osijeku vjerujem da sigurno nećemo igrati u gostujućoj varijanti, tj. bijeloj jer to dominantna boja njihovog domaćeg dresa, dok u plavom znamo tamo igrati. Slično je i s Lokomotivom, s tim da kod njih više dominira plava nego bijela. U Kranjčevićevoj bi se u novoj sezoni moglo igrati u trećoj varijanti, bar izgledaju kao najrealniji kandidat za to.

    npr. Varaždin je savršena prilika za gostujuću kombinaciju, Koprivnica isto. Gorica, zašto ne? Isto tako Šibenik i Istra.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.