• Eduardo
    17.2k
    Da je dobio mjesec dana više, odmah bi išao u zatvor ili pobjegao kao njegov brat.BluePhone67

    On je u tom trenutku bio u S.Arabiji ili u UAE? Što da je dobio tih 5 ili više godina? Ovi bi ga izručili ili bi poput brata i dalje uživao u luksuzu i na slobodi?
  • Mr Blue
    3.3k
    Da je dobio 5 godina ili više bio bi u istoj situaciji kao stariji brat mu. Drugim riječima, pravomoćnu presudu bi trebao čekati iz zatvora ili u bijegu. Dolaskom u Hrvatsku morao bi biti sproveden u zatvor. Nije slučajno dobio 4 godine i 11 mjeseci zatvora u nepravomoćnoj presudi, netko je to vrhunski namjestio i bilo je vrlo sumnjivo čim su izrekli tu presudu kako su je uspjeli namjestit na točno toliko koliko treba da ne ode odmah u zatvor.
  • Papastrumf
    9.3k
    U danima kad se čeka pravomoćna presuda za proces izvlačenja 116 milijuna kuna, potvrđuje druga optužnica za drugi proces za oko 200 milijuna kuna, te čeka potvrda optužnice za treći proces od 17 milijuna kuna, Mirko Barišić, Većeslav Bergman, Ivica Cvitković, Adolf Kožul, Nikola Hanžel, Duško Ljuština, Ivan Šušak, Ognjen Naglić, Damir Zorić, Marijan Primorac, Ante Todorić, Heinz Truskaller, Vladimir Gašparović, te Krešimir Antolić, Vlatka Peras i Amra Peternel ponovno su pokazali kako nemaju ni trunke obraza prema poštenim članovima GNK Dinamo Zagreb. Umjesto da jednom za sva vremena prerežu pupčanu vrpcu s kriminalcem u bijegu koji je opteretio Klub i doveo do raznih afera oni su odlučili potpuno zaštiti svog mecenu i pokazali da su bez njega nitko i ništa.
    Dodatno produženje agonije oko Dinama odgovornost je onih koji su u borbi za svoje unosno plaćene fotelje nametnuti članovima Kluba. Ovim potezom dodatno ugrožavaju stabilnost i vjerodostojnost Dinama, u vremenima dok se sva moderna društva i države bore protiv organiziranog kriminala i pljačke.
    Čovjek koji je osuđen nepravomoćno na četiri godine i 11 mjeseci zatvora sada komotno može biti u poziciji da ponovi neko od ranije počinjenih djela. Vjerujemo da će to biti kratko roka s obzirom na to da donošenje pravomoćne presude za pljačku Kluba mora biti do kraja rujna 2019. godine.

    Ovakav potez imenovanja u Dinamu odgovornost je i vladajućih struktura u gradu Zagrebu i državi. Do ovakve pljuske svim Dinamovcima ne bi došlo da gradski ured za upravu ne štiti višegodišnje kršenje zakona u Dinamu. Mogli su već odavno naložiti usklađivanje Statuta Dinama sa Zakonom o Udrugama za što se Udruga “Dinamo to smo mi” bori pravnim metodama u močvari birokracije. Da su samo riješili podneske koje, nastavno na one Građanske inicijative “Zajedno za Dinamo” i inicijative “Za naš Dinamo”, šaljemo, svega ovog ne bi bilo. Dinamo bi danas imao legalno izabrano vodstvo koje štiti interese Kluba, a ne radi za osobnu korist interesnih skupina.

    Isto tako, sa svime su upoznati i u Ministarstvu Uprave, te Središnjem državnom uredu za sport koji tek gledaju kako se provodi pljačka Dinama i izrugivanje pravne države Hrvatske.

    Zato ne čudi da mnogima #Dinamo ne znači više ništa i ne vide poveznicu s tim Klubom. Lijepe slike od prošle sezone pokazale su da je malo potrebno da se počne vraćati teško izgubljeni identitet Dinama u Zagrebu. Ovakvim suludim imenovanjem i taj teško stečeni temelj srušen je preko noći.
    Mi od naše borbe za Dinamo kao Klub svih članova nećemo odustati, a u narednim danima tražit ćemo i pravnu odgovornost svakog člana Skupštine, Uprave i Izvršnog odbora Dinama za sve što su Klubu napravili. Srećom za sve nas vrlo brzo doći će pravomoćna presuda te novi procesi koji će omogućiti da kriminalci završe tamo gdje i trebaju.

    Naš cilj je novi statut i izbori u kojima će članovi birati upravu i od toga nećemo odustati, jer Dinamo - to smo mi!
  • BluePhone67
    3.2k
    8hkfqwguzyp1vxhu.png
    ohkewpbeomlb9qsx.png

    Ajmo malo biti konstruktivni, kada su Simic, Stanic, Pletikosa, Vlaovic isli u kampanju protiv Sukera koristila se baza Za nas Dinamo gdje su se slali newsletteri svima koji su ostavili svoje podatke. To znamo i to je vidljivo na slici sa mog emaila, sto jos znamo da je ZND potpisalo 50 000 ljudi, ali to je baza bila svih ljudi pa i onih koji su potpisali cisto da potpisu od baba do žaba, pa i onih iz drugog tabora pa da odmah maknemo polovicu i dodjemo do brojke 25 000. Ako tu dodamo da DTSM ima bazu na faceu 20 000 pratioca, a Futsal Dinamo 30 000 pratioca dolazimo do nekih konkretnih brojki.. Da opet sve prerezemo na pola, dobijemo cca 10 000-12 000 ljudi.

    To su brojke i to su cinjenice, ja se pitam gdje su ljudi i jel se moze ta baza iskoristit za nesto vise kao sto su upitnici kroz newsletter, tipa dali si Dinamovac ili nisi, dali si clan gnk, dali si clan dtsm , dali podrzavas ili ne podrzavas trenutnu vrhusku, dali si spreman doci na prosvjed npr. ne mora biti nuzno to, niti tako ali da se moze napravit komunikacija.. Znaci od te baze se moze napravit selekcija u 5 dana, prvi dan micanje onih koji nisu dinamovci, drugi dan koji jesu/nisu clanovi ali ih se moze odmah animirat ako nisu da postanu clanovi kluba kao prvi korak, ako jesu vec clanovi da se onda uclane u Dtsm i tu bi trebali imat bazu za daljnje sve aktivnosti i neki konkretni broj. Kao sto sam vec prije napisao, mozemo ici dalje sa tom bazom i ovdje mozemo napravit zatvoreni forum ili neka dtsm napravi dapace za sebe na web stranici nama je svejedno, ali uglavnom pisali bi ljudi iskljucivo oni koji su clanovi dtsm i koji su dobili preporuku od nekog i garanciju da je covjek na mjestu.

    Ovo sam stavio javno iz razloga, da vidimo gdje mozemo kao pojedinci pomoci oko svega ovoga. Vi ako imate svoje ideje koje nisu za javnost to mozete poslati direktno na email , a mozete i ovdje da svi procitamo.

    Sve ovo moze biti smjesno nekom, ali eto to je moje misljenje i moja ideja, neka svatko da svoju ideju mozda jedna bude pun pogodak i to je vec napredak.

    Lp
  • vjeko1701
    5.9k
    A moguć kontakt nekih iz ove inicijative, ponuda foruma kao mjesta za konstrukcitvnu raspravu i kritike?
  • Kwedi
    3.8k
    To su brojke i to su cinjenice, ja se pitam gdje su ljudi i jel se moze ta baza iskoristit za nesto vise kao sto su upitnici kroz newsletter, tipa dali si Dinamovac ili nisi, dali si clan gnk, dali si clan dtsm , dali podrzavas ili ne podrzavas trenutnu vrhusku, dali si spreman doci na prosvjed npr. ne mora biti nuzno to, niti tako ali da se moze napravit komunikacija..BluePhone67

    GDPR nažalost. prc Milojko situacija gdje se nemre koristit odnosno slati i kontaktirati bez privole onog kog kontaktiraš i od kog si dobio podatke.

    baza je od nekih 7-8 hiljada mailova makar ima tu svakojakog kupusa, al dalo bi se profiltrirati sigurno 5-6 hiljada.
  • Pop corn
    4.8k
    Upravo kako je @Kwedi napisao. GDPR brani obracanje tim ljudima. DTSM je pravna osoba i ne moze izigravati Zakone.
  • xavier
    11.1k


    Naravno da zbog GDPR-a mailom ne možeš kontaktirati ljude koji su podatke ostavili zbog nekog drugog razloga, ali 2019. je godina i mailovi su stvar prošlosti. Pa imate društvene mreže, imate sve ljude koji vas prate na raznim stranicama.

    Jedna Jelena Veljača, uz dužno poštovanje, uspjela je izvući ljude na cestu, a vi ne možete?
  • BluePhone67
    3.2k
    https://m.facebook.com/dinamotosmomi/photos/a.152518578114546/2510755085624205/?type=3&source=48

    o29k39oudvb7cg8j.png

    Neka netko stavi cijeli tekst, naknadno. Za one koji nemaju face poput mene.
  • Blaz
    350
    Nakon što je svojedobno potvrđena prva optužnica protiv Zdravka Mamića, Zorana Mamića i Damira Vrbanovića, Skupština Dinama izglasala je odluku kako smatraju da Klub nije oštećen i time pokušala prejudicirati odluku suda u Osijeku. Pravomoćnost presude značit će da Skupštinari Dinama preuzimaju odgovornost za nastalu financijsku štetu. Kada presuda postane pravomoćna, u ime članova GNK Dinamo Zagreb, okupljenih u Udruzi članova GNK Dinamo “Dinamo to smo mi” tražit ćemo da 112 milijuna kuna štete solidarno podmire tadašnji članovi Skupštine čija smo imena svojedobno objavili. Ovih dana će dobiti i opomenu pred tužbu na kućnu adresu, obzirom da je #USKOK u žalbi ustvrdio kako je Klub kao Udruga građana vlasništvo svih članova.
    U međuvremenu je sastav Skupštine izmijenjen, ali u Dinamu ta imena također, skrivaju. Ipak, kao i par puta do sad, uspjeli smo doći do aktualnog popisa članova Skupštine Dinama.
    Ovih 80 ljudi javno pitamo, hoće li oni, obzirom da je nedavno potvrđena i druga optužnica za izvlačenje novca iz Dinama kaznenim dijelom udruživanjem u zločinački pothvat, na prvoj idućoj sjednici napraviti isto kao i u slučaju prve optužnice te preuzeti financijsku odgovornost na sebe štiteći bjegunca i njegovu vrhušku koja ih je nametnula članovima kluba?
    Hoće li pokazati trunku razuma pa poslati zahtjev sudu za obeštećenje u slučaju pravomoćne presude?
    Ako neće oni, to ćemo napraviti mi članovi, jer Dinamo - to smo mi!
  • Hipo
    406
    Nikako ne mogu shvatit razmisljanje nekih da bi trebalo ic na maksimir sad kad je zoki tu.
    Počevši od superkupa za manje od mjesec i pol dana.
    Previse mi se gade da idem!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.