• puxigadjurdja
    1.4k
    s6rxrzqjxriiy4y2.jpg
    Stvarno izgleda da nam kobasica neće falit na ovogodišnjem adventu :)
  • Mali Zeus
    9.1k
    Jel to onaj koji je držao lojtricu Bandiću uredno, nemrem se sjetit?
  • puxigadjurdja
    1.4k
    To ne umanjuje činjenicu da je po ovom pitanju u pravu.
  • Mali Zeus
    9.1k
    To ne umanjuje činjenicu da je po ovom pitanju u pravu.puxigadjurdja

    Ne umanjuje, al nekad treba gledati ne samo što se govori nego i tko to govori.
  • Aggro
    575
    Turistički je orijentirana jer je vode idioti.
    To je grana koja može održavati, ali ništa drugo. Naš turizam nije hoteljerski nego apartmanski. Ljudi od toga životare, rijetki financiraju neke studije djeci i slično. U globalu se radi o nečemu dugoročno nefunkcionalnom i rizičnom. Ako pukne puška u Bosni sav prihod ove zemlje možeš objesit mačku o rep. Sva se vlast urotila u ove dve sezone da bude bilo šta od turizma da nam gospodarstvo ne propadne. I to je jedan od razloga što je u jesen svaki peti stanovnik imao koronu. Dakle, do ljeta smo bili u nekom kakti vrhu, a onda je došla sezona i morali smo se otvoriti.
    Svaki učenik ekonomske škole zna da je planiranje državnog gospodarstva na turizmu dugoročno neisplativo. To je nadgradnja, a ne baza.

    Svesti centar na par stereotipa o starim nemoćnim starcima koji se jedva miču je jednaka nebuloza kao i turizam.
    Kako vidim da neki ovdje ne razumiju ili ne žele razumijeti poante mojih upisa te se konkretno dotiču mene osobno. Niti sam iz centra, niti imam sličan problem s gužvama ili glasnom glazbom. Dapače! Uz to i sam se bavim turizmom i jedan dobar dio mojih prihoda dolazi iz toga.
    Umjetnost je dozirati turizam na način da su zadovoljni i posjetioci i građani.
    Najlakše je pričati iz trećeg lica. Centar grada bi mogao biti i odvojeni grad, zapravo u Hrvatskoj bi bio među većim gradovima. Meni ne pada na pamet docirat nekom iz Gospića šta bi i kako bi trebao. Ne znam otkad su Sesvete i ina mjesta turističko odredište pa znate s kakvim se problemima nose ljudi iz centra. O ovim stereotipima da su to sve stari ljudi s istim pričama neću ni počinjat...
  • The Undertaker
    3.9k
    Sad sam baš pogledao, prema popisu iz 2011., prosječna starost stanovnika u Zagrebu je bila 41,6 godina a u četvrti Donji grad 47,2 godine. 67% kućanstava je sa jednim ili dva člana (nema obitelji sa djecom). Dakle, ovo da u centru žive stariji ljudi nije stereotip i dojam nego činjenica.
  • Papastrumf
    9.3k

    Naravno da oslanjanje drzave na turizam kao glavnu granu gospodarstva nije dobro i to valjda zna svaka osoba koja se imalo razumije u ekonomiju. Tu se valjda svi slazemo, ali to nije tema.

    Buduci da si se ti osvrnuo na to, mene konkretno zanima koji to problemi muce stanovnike centra za vrijeme adventa? Je li to nesnosna guzva tih 10ak dana u 12. mjesecu ili ima jos nesto?

    Kad si se vec dotaknuo Sesveta, tamo je svako jutro i svako poslijepodne prometni kolaps. Znaci, 90.000 ljudi, koji placaju gradu poreze i prireze svaki jebeni dan gubi vrijeme i zivce u kolonama, a s druge strane imamo cijenjenu gospodu u centru, kojima je problem 10 dana nekakvog adventa jer im to kvari kvalitetu zivota.
    Inace, Sesvete imaju skoro pa 10 godina mladje stanovnistvo u prosjeku od centra grada, toliko o stereotipima.

    @Mali dioničar imas li ti, kao stanovnik samog centra grada problema s adventom i ako da, koji su to problemi?
  • Mali Zeus
    9.1k
    @Aggro, veliš ne treba širiti stereotipe i onda spomeneš da Sesvete nisu turističko odredište pa ovo pa ono. Ne kužim što uopće želiš reći. Naravno da bi bilo idealno da budu zadovoljni i posjetitelji i turisti ili bar blizu tome. Plus što mislim da ljudi u centru trenutno imaju puno, puno veće probleme od Adventa i hoće li se održati.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Mali dioničar imas li ti, kao stanovnik samog centra grada problema s adventom i ako da, koji su to problemi?Papastrumf

    Pješačim pa mi nije problem ni promet, a pogotovo ne Advent. Ok, imao sam sreće da mi je i ured i posao na 2 kilometra.

    Problem stanovnika centra koji je teško riješiv je to da ti sa svake zgrade može pasti cigla na glavu. Znači da kupiš najbolje projektirani najskuplji stan u centru tipa Ban Centar smanjio si rizik takve nesreće 50% koliko boraviš u stanu, ali ako dijete vodiš na muzičku, u vrtić, školu, gimnastiku u Sokol (?! kak to unutra izgleda, imaju viseći luster :monkey: ), nosiš rizik čim izadješ iz stana. Ali to je to arhitekture i neodržavanja. Novi Zagreb, Sesvete ili Gorica uopće nemaju takav “urbanizam” da hodajući po nogostupu ustvari hodaš ispod krova jer jednostavno ideš li Frankopanskom, Ilicom, Medulićevom to je tak. Osobno smatram da je to do (de)nacionalizacije jer da originalnim vlasnicima ustaše i partizani nisu otimali te prostore, oni bi sami održavali zgrade rušeći dotrajale i gradeći nove.

    Zato sam si taj rizik ukalkulirao i ne doživljavam ga, ali recimo moja žena bi i živjela u centru i gledala da li će joj nekaj pasti na glavu, a opet se ne želi preseliti u Goricu gdje takve opasnosti nema.

    Ono kaj je žalosno, a dobro je kad imaš dijete možeš birati izmedju 5 vrtića ili škola i upisati ga u koju god želiš jer djece naprosto nema i svaka škola je sretna kad upišeš dijete. Varšavska ove godine upisala jedan razred.

    Treba nam sadržaja, a kad smo kod sporta očigledno je da srednjoškolsko igralište se treba srediti. Neshvatljivo je da tamo u 21. stoljeću nije podzemna garaža, a na njoj sportski centar koji bi služio za tjelesni za OŠ Kršnjavi, srednju ekonomsku, Teslu, 5. gimnaziju, 10. gimnaziju. Plus iznajmljivanje gradjanima iza 19h recimo.
  • reziser
    6.2k
    malo o ZETu...
    Karta će se vjerojatno kretati oko 8 kuna....
    nije velko povećanje, sam 100% :rofl:
  • Mali Zeus
    9.1k
    Hahaha, ne samo to nego će opet objediniti sve karte tj bit će kao i prije jedna karta za sve vožnje.
  • miro
    3.1k
    Razvojem grada se nitko nije ozbiljno bavio valjda od Univerzijade (ako i tada).
    Svi su gledali kako se ugradit u svaki i najmanji posao, počevši od asfaltiranja cesta, "zbrinjavanja" otpada i tako sve do postavljanja zastavica po mostovima. Mi danas nemamo plan razvoja grada - koji kvart, koja infrastruktura i do kada - to ne postoji. Ekipa se samo uzjebe kad se spomenu svjetonazorske teme i to je to. Bilo je neki dan da je za vodoopskrbnu mrežu i plinsku mrežu Zagreb dobio 300 milijuna eura koje je Bandić spiskao na druge stvari i sad nitko ne povlači pitanje kaznene odgvornosti za tih preko 2 milijarde kuna, nego se smiju kako "Zelenima" pucaju cijevi. Žičara preplaćena 2 puta, a izgleda da treba utrošiti još 100 milja kuna da smije prometovat,ekipa ne postavlja pitanja o tome zakonodavnoj vlasti - a pokraden je grad baš kao što je pokraden i Dinamo na drugoj strani. Sve što sam tu čuo je bilo "nesposobna ekipa, koja nikad nije ništa radila ne može ništa ni napravit". Sad se svi smiju zbog povećanja cijene karata ZET-a, a kadroviranje, plaće i poslovne odluke tog istog ZET-a, koji je godinama najveći gubitaš nitko ne spominje. Pa di ste bili 20 godina, sunce vam poljubim? Kako to da nemate škole, vrtiće i stadion? Kako to da vam se smeće i dalje bespravno odlaže, a obične plastične kante plaćate suhim zlatom? Kaj ste sve to prespavali ?
  • db-izbjeglica
    12.5k
    Hahaha, ne samo to nego će opet objediniti sve karte tj bit će kao i prije jedna karta za sve vožnje.Mali Zeus

    Što apsolutno nema smisla i 6 je koraka unazad. Umjesto da se potiče vožnja jgp-om, umjesto da daju što fleksibilnije karte koje ovise o dužini vožnje, oni ljude odbijaju od takvog vida prijevoza.

    Genijalan potez.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    Izvlačenje na prošlu vlast više ne prolazi nikome.
    4 mjeseca su sasvim dovoljna da se napravi računica i pokaže građanima, sa svojevrsnom planom. Planom kojeg su trebali imati PRIJE IZBORA.

    Također, restrukturiranje se itekako može obaviti i bez snižavanje kvalitete usluga i povećanja cijena, al za to treba biti potkovan određenim znanjem i imati iskustvo. Sve što ovi nemaju.
  • The Undertaker
    3.9k
    Meni osobno imaju fore do početka sljedeće godine jer bi do tada trebali imati sve pripremljeno: pregled stanja, mjere, planove, budžet itd...Međutim, oni trenutno nemaju onoga tko bi trebao pripremiti većinu toga a to je Uprava Holdinga. I neka mediji rešetaju za svako neispunjeno obećanje, čisto kao poruka budućim populistima i prodavačima magle.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.