• deda
    27.6k
    Moja obitelj svake godine ide na advent u Zg. 80% razlog je upravo klizanje. Samo kažem
  • Nolifer
    6.5k
    Ako se stvarno želi zamjeriti građanima, onda je na dobrom putu... Ali građani su to birali u očaju od prošle vlasti...
  • xavier
    11.1k
    @Aggro

    Nemoj me krivo shvatiti, ali stvari u životu su obično jednostavne. Ako ti smeta gužva i buka, onda logika nalaže da ne bi trebao živjeti u centru glavnog i najvećeg grada u državi, zar ne?

    A što se tiče pozivanja na neka vremena od prije 10, 20 ili 50 godina, sve se mijenja i to što ti možda imaš stan od 50, 80 ili 200 kvadrata negdje u užem ili širem centru, ne daje ti za pravo reći "e da vam nije palo na pamet mijenjati nešto na Trgu ili na Zrinjevcu jer ja tu imam stan i želim da bude isključivo tako i tako".

    Ako ti sve to smeta, uvijek možeš prodati taj stan u kupiti kuću ili drugi stan u puno mirnijem kvartu...
  • Aggro
    588
    O čemu ti?
    Kakva vremena od 10, 20, 5o godina?
    Logika nalaže da onaj koji je hoćeš u ekonomskom, pravnom, društvenom smislu više dao, ima primat pred onim koji daje jednom godišnje i/ili jednom u životu. Turizam, naravno, ali turistifikacija, ne. Advent u Zagrebu je do sad bio primjer neorganiziranog vašara čije su posljedice snosili oni koji tamo žive i rade. Govorim iz prvog lica jer sam živio u samom centru proteklih nekoliko godina. Jebena dalmatinska mjesta od 200 ljudi su shvatila boljke pretjerane turistifikacije, zašto ne mogu Zagrepčani? Treba upisati pro i contra točke pa stat na loptu i vidjeti kako se to može bolje izvesti. Nije potrebno ništa rušiti, već sustavno pristupiti problemu i riješiti ga na zadovoljstvo svih, ali primarno onih koji tamo žive. Kaj da se netko seli zbog Adventa? Jeste vi popizdili?
  • Papastrumf
    9.4k
    Tvoj prijedlog je što? Smanjiti broj turista za vrijeme Adventa u Zagrebu?
    Advent traje nekih mjesec dana, a gužva je realno petkom i subotom. Ostale dane ništa posebno više od uobičajenog. To je dakle nekih 10ak dana inkomodacije ljudi koji žive u samom centru grada. Jbg, ako u centru glavnog grada neke države želiš mir, tišinu i ne gužvanje 365 dana u godini, teško da ćeš naći takav slučaj.
  • og1986
    2.9k
    Živimo u turistički orijentiranoj zemlji gdje ljudi žele što manje turista svake godine :rofl:

    Bio sam na adventu u Beču, Budimpešti, brusselsu, i Salzburgu i mogu reći da čak i za vrijeme Bandića i " neorganiziranog vašara" Zagrebu je daleko najljepsi advent gdje ima puno različitih lokacija.
    Nije bezveze toliko poznat u Eu.

    A čini mi se da ti smeta to što ne možeš natjerati turiste u kolonu. Da svi u roku 90 minuta na dan u hrpi sa vodičem pogledaju to sve što je priređeno, na kraju isprazne džepove sa novcima i odjebu otkud su došli. I sve to prije 7 ujutro poželjno da nebu tko zasmetao na ulici.
  • Mali Zeus
    9.3k
    A čini mi se da ti smeta to što ne možeš natjerati turiste u kolonu. Da svi u roku 90 minuta na dan u hrpi sa vodičem pogledaju to sve što je priređeno, na kraju isprazne džepove sa novcima i odjebu otkud su došli. I sve to prije 7 ujutro poželjno da nebu tko zasmetao na ulici.og1986

    idealno. :grin: :lol: :ok:
  • xavier
    11.1k
    ali primarno onih koji tamo živeAggro

    Kako sam napisao, centar grada ima i prednosti i mana. Ako već imamo Advent, naravno da je u centru, gdje bi drugdje bio? A kako ti je Papastrumf napisao, nije baš da "mjesec dana ne možeš napraviti korak u centru zbog prevelike gužve". Gužva je petkom i subotom i rekao bih da je to više nego prihvatljivo.

    Ok, ja ne živim ni blizu centru. Prilično sam siguran da dobar dio ekipe iz centra to gdje živim ni ne smatra Zagrebom i misli da što ja onda uopće imam pričati o nečemu što se događa u centru. E pa vidiš, kad plaćam prirez, onda svi prihvaćaju da sam u Zagrebu jer je prirez isti kao i onima u centru iako nam nedostaju neke stvari koje su u centru "normalne". I vraćamo se na ono da svaki kvart ima svojih prednosti i mana koje dolaze "u paketu".

    I da me ne bi krivo shvatio, nisam baš neki fan Adventa, ali smatram da je definitivno dobra stvar za grad.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ok, ja ne živim ni blizu centru. Prilično sam siguran da dobar dio ekipe iz centra to gdje živim ni ne smatra Zagrebom i misli da što ja onda uopće imam pričati o nečemu što se događa u centru. E pa vidiš, kad plaćam prirez, onda svi prihvaćaju da sam u Zagrebu jer je prirez isti kao i onima u centru iako nam nedostaju neke stvari koje su u centru "normalne". I vraćamo se na ono da svaki kvart ima svojih prednosti i mana koje dolaze "u paketu".xavier

    Što se tiče toga, trebao si vidjeti grupu koja je nastala poslije potresa - Svi mi iz centra, tako nešto. Ne znam postoji li još, ali komentari tamo. Da se smrzneš kad vidiš kakva je to ekipa. Jao moj stan u centru nastradao, jao rušio sam zidove, jao bilo me briga za unutarnje dvorište puno krame i štakora, jao pregrađivao sam i uređivao, ali nije me bilo briga za zgradu, jao neka mi država sve obnovi. Ali ako ništa dobro je da sad po gradu nema nikoga, osobito Onih koji nisu iz centra, a donose svoje ružne navike.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Što se tiče toga, trebao si vidjeti grupu koja je nastala poslije potresa - Svi mi iz centra, tako nešto. Ne znam postoji li još, ali komentari tamo. Da se smrzneš kad vidiš kakva je to ekipa. Jao moj stan u centru nastradao, jao rušio sam zidove, jao bilo me briga za unutarnje dvorište puno krame i štakora, jao pregrađivao sam i uređivao, ali nije me bilo briga za zgradu, jao neka mi država sve obnovi. Ali ako ništa dobro je da sad po gradu nema nikoga, osobito Onih koji nisu iz centra, a donose svoje ružne navike.Mali Zeus

    Ekipa "živim u centru zagreba, a nemam 5000 kn na računu je top".

    Trebaš vidjeti koje su to spike kad imaju upite zbog obnove, ponekad imam dojam da oni očekuju da volontiramo i da nam treba biti čast što imamo priliku raditi za njih.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Trebaš vidjeti koje su to spike kad imaju upite zbog obnove, ponekad imam dojam da oni očekuju da volontiramo i da nam treba biti čast što imamo priliku raditi za njih.db-izbjeglica

    Tako nešto. Kuiš oni su iz centra, a ne mi bagra kaj smo iza Frankopanske pa dalje.
  • The Undertaker
    4k
    Dok sam studirao bio sam nekoliko godina podstanar baš u centru. Iz mog iskustva, tu je bilo dosta starih ljudi koji su stanove dobili kao ostavštinu, čitav život su tu u kvartu i ne da im se mijenjati sve to iako nemaju novaca za normalno održavanje. Ne znam koliko se od tada promijenilo, ali po pričama ovdje, te stare su zamijenili nešto mlađi ali sa istom pričom.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Dok sam studirao bio sam nekoliko godina podstanar baš u centru. Iz mog iskustva, tu je bilo dosta starih ljudi koji su stanove dobili kao ostavštinu, čitav život su tu u kvartu i ne da im se mijenjati sve to iako nemaju novaca za normalno održavanje. Ne znam koliko se od tada promijenilo, ali po pričama ovdje, te stare su zamijenili nešto mlađi ali sa istom pričom.The Undertaker

    Ima tu svega, al generalno taj grad izgleda jako loše kad malo bolje pogledaš. Špica itd. još kako tako, izvana još nekako, ali makneš se malo od Trga i već je sve grdo ko porez i propalo nažalost. Potres se to sve još naglasio.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Taj centar je uzas. Meni dio rodbine zivi u Ulici Sandora Brescenskog. Jos najgora stvar i nisu vanjske fasade... Ona mracna i vlazna dvorista koja dijele sve zgrade i ne vide se sa ulice su apsolutni horor. Sto je najbolje ima tamo i dosta dobrostojecih obitelji kojima je izgleda neka premija zivjet na par min hoda od trga.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Vuković napisao opširno za Index što se u Holdingu događalo.

    #kokice
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.