• Aggro
    588
    Ma naravno da sam pojednostavio. Pišem po forumu u pol dva ujutro.
    Molim te ne navlači mak na konac. Shvatio si što sam napisao i to je bio bit upisa. Da sad radim evaluaciju turizma u Hrvatskoj ili iskorištenog prostora? O čemu mi pričamo?
    Možemo razgovarati o eventima, sviđanju ili ne sviđanju klizališta, no Advent u Zagrebu je sa sobom vukao repove. I to ne samo repove koje svi dobro poznajemo (ili ipak ne?), s obzirom na to tko ga je vodio. Radi se o organizacijskim propustima, fasadnom uljepšavanju grada, prometnom kolapsu u pogledu parkinga, u pogledu zakrčenja zelenog vala, pa na kraju krajeva i kreiranju mita o Adventu u Zagrebu koji je, između ostalog, služio kao paravan zna se već kome za zna se već šta. I dan danas je, sudeći po prethodnim upisima, taj mit itekako živ i održiv. Taj mit o Adventu je išao preko grbače onih koji žive u ovom gradu. Primarnih korisnika grada.

    Da odgovorim i na drugi dio upisa. Sama spoznaja da nogometna utakmica voljenog kluba ili reprezentacije već ima karakter 'eventa' mi je odvratna i odbojna. To stavljanje cijene na svaki dio nečijeg identiteta i kulture mi ide na jetra. Da event...
  • Mali dioničar
    14k
    Sama spoznaja da nogometna utakmica voljenog kluba ili reprezentacije već ima karakter 'eventa' mi je odvratna i odbojna. TAggro

    Event kao riječ i jest odvratan, slažem se.

    A daj mi onda definiraj kaj je to FD Šalata, Dinamo u Ciboni i ostale akcije...? Pub kvizovi npr. Zamisli na jednu noć sjebemo komfor ljudi koji inače u toj birtiji nemaju gužvu.

    I kaj, nije ti dobro kad se u Ciboni ili na Šalati skupi par tisuća Dinamovaca pa se popije koja piva i zapjeva. Jebi ga sad.
  • Aggro
    588
    Sam razlog zašto postoje sve te akcije, premda su hvalevrijedne i uspostavljaju rutinu koju su navijači Dinama gubili godinama, je upravo u ortačko-kapitalističkoj hobotnici proizašloj iz te logike gdje ništa što je kolektivno i zajedničko nije vrijedno već se sve treba rasprodati za dvije kobasice, vuvuzelu i tri ciganska orkestra.
  • NitkoBitan
    11.8k
    Naravno da je ok da Zagreb ima Advent, ali on mora ići u korist, odnosno niz dlaku građana Zagreba, ne u korist nekolicine i turista.Aggro

    Zagreb od adventa zaraduje novac, ne gubi. Bit svega je da Zagreb zaradi novac i da kasnije taj novac ulozi u nesto korisno, recimo u infrastrukturu. Mnogo ljudi je zaposleno na tom Adventu, neke privatne firme žive od toga (mislim na one koji nisu "rođe") i u krajnjoj liniji ti svi turisti negdje i borave, što u hotelima što u privatnom smještaju običnog "malog" čovjeka. Ak je cijena svega toga da se par vas na forumima i dio ekipice koja u centru živi žali na to, onda se Advent apsolutno isplati.

    Problem je turistifikacija središta grada. Ja kao građanin ne želim živjeti u jednom Dubrovniku. To nije grad za život, nego za turizam. U Zagrebu za to nema potrebe.Aggro

    Turizam je jedna od ako ne i najprofitabilnija grana gospodarstva. Možda bi se iznenadio kad bi znao stvarne brojke koliko ljudi u Zagreb dode zbog Adventa i koliko novca potrose. I da, ne trebas se bojat da ce se Zagreb pretvorit u Dubrovnik, turistima je interesantan samo širi centar tak da ak si izvan nemaš brige. Gradovi itekako mogu biti mjesto za dobar život i istovremeno turistička mjesta; New York, London, Hong Kong, Prag, Bratislava i "susjedni" nam Beč su neki od primjera
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Ako je nešto imalo pozitivne i negativne stvari, onda se treba raditi na tome da se ovo dobro naglasi, a loše umanji ili u potpunosti izbaci.

    Ne treba praktički u potpunosti izbaciti takav sadržaj.

    Jedan munchen ima čudo industriju i cijelu gomilu jako uspješnih tvrtki pa opet imaju dernek pod šatorima zvani oktoberfest, kojim također zarade lovu i koji je postao jedna od prepoznatljivosti grada i zbog kojeg tamo hrli hrpa ljudi.
  • og1986
    2.9k
    Buraz ako ti smeta ovakav advent onda ti imaš više svojih problema od napučenosti grada u mjesec dana.
  • Aggro
    588
    @NitkoBitan to ne bi trebala biti bit svega. Bit svega je da Zagreb opstane kao grad svojih stanovnika. Ponavljam, primarnih korisnika grada. Oni u tom gradu žive i troše mnogo više nego što se potroši na Adventu jer troše cijelu godinu. Osim toga, financiraju gradski proračun i to rade cijelu godinu, niz godina. Eto, ako želiš tu neku ekonomsku dimenziju. Stanovnici centra grada ili oni koji u njemu rade moraju imati primat pred bilo kim drugim koji dolazi ili radi u centru grada dva mjeseca godišnje. Zar je turistima u Dubrovniku nešto drugo bitno osim centra? Vidio bi turizam u New Yorku da se jabuka dva mjeseca godišnje slomi na kičmi burzovnih mešetara koji, karikiram, nemaju gdje s autima ili im do posla sad treba 2 sata dulje nego inače.
    To se u potpunosti može usporediti s Mamićevim Dinamom. Zanimljivo je kako u svemu drugome imate kompletno oprečne stavove onima koje imate prema upravljanju Dinamom. Dok Dinamo vidite kao instituciju, bazu identiteta, svojevrsno kulturno dobro i zauzimate se za to da ono ostane ili postane nepovredivo i, prije svega, dobro njegovih članova, u svemu ostalom tu korist ne vidite, niti vas zanima, a radi se maltene o istim problemima.
    Turizam je najprofitabilnija grana gospodarstva, ali onaj ko živi od rentijerstva ne uspijeva. Pogledaj Grčku, Portugal, bilo koga tko živi od turizma gdje su u odnosu na druge članice EU. Ma dovoljno je pogledati nas. Turizam je smrt za gospodarstvo jer ne potiče korak u naprijed, nego stagnaciju.
  • Aggro
    588
    u potpunosti se slažem s tobom to je i bila bit mojih upisa na ovu temu.
  • NORTE
    9k
    Advent se i u vrijeme Bm razvodnio na više lokacija upravo zbog enormnih gužvi, a onda su došli potres i pandemija i više ništa nije i neće biti kao prije njih. Prije par dana je našem sugrađaninu komad fasade u centru zamalo oduzeo život i prošao je s teškom ozljedom glave. Centar je nesiguran, a zimski turizam dok je pandemija na snazi ne može biti na razini kao prije.

    Advent Bm365 je bio simbol neviđenog klijentelizma i korupcije, sada tog problema više nema i svi se nadamo da će se Zagreb turistički uskoro vratiti na razine otprije par godina čim prođe pandemija, no problem nesigurnih i opasnih fasada će i dalje visjeti u zraku.
  • Mali dioničar
    14k
    no problem nesigurnih i opasnih fasada će i dalje visjeti u zraku.NORTE

    ...zato kobasice u Bogovićevoj idu, ali klizalište na Tomislavcu ne ide...

    Poznato da je da je puno veća vjerojatnost da ti padne cigla na glavu na prostranoj površini nego u zbijenoj Bogovićevoj.
  • NORTE
    9k
    kobasice u Bogovićevoj idu, ali klizalište na Tomislavcu ne ide...Mali dioničar
    Nisam to znao, ne pratim iskreno previše niti u detalje. Naravno da to nema smisla, radije klizalište kao prava zimska atrakcija na otvorenoj površini nego seljakluk u opasnom okruženju.
  • LovroZG
    1.3k
    Mene kod tog klizališta najviše čudi to da je označeno ko neprofitabilno. Znam da je skupo održavanje leda, al svaku večer bi se hrpa ljudi klizala tam, nikad ne bi reko da takva količina klizača nije donosila profit.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Klizalište je pun pogodak i prava šteta i bedasta odluka da su ukinuli. Radije to nego žderanje kobasica ako se mora birati.
  • The Undertaker
    4k
    Nisam ljubitelj ni Adventa ni klizanja ali neka logika govori da moraš ponuditi različit sadržaj gdje nešto možda i nije direktno isplativo ali se naplatiš preko drugih stvari. Očito se nema ni za papar.
  • reziser
    6.2k
    advent je bio pun pogodak
    Ljudima se treba ponudit sadrzaje, nemoze se sve zadovoljiti, ne sviđa ti se advent? ne idi...ne sviđa ti se klizalite, ne idi
    po zanimanju za ta događanja se vidjelo da su ljudi zeljni svega
    kako ce to biti ove godine, vidjet ce se...nisam optimista
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.