• superhik
    10.4k
    Kolika je mogućnost da klub bude još više oštećen, ako se sad nadoda i njeno sudjelovanje u svemu, eventualno proširi sve ovo na još više optužnica, zamrzne se imovina kluba i financije...
  • Mali dioničar
    14.2k
    zamrzne se imovina kluba i financije...superhik

    Kaj bi ovime dobili?

    Kak misliš zamrzne se imovina i financije? Terminiraju se ugovori igračima? Ne plaćaju se pristojbe za sudjelovanja u natjecanjima? Ne plaćaju se treneri i ostali zaposlenici?

    Istupa se iz svih natjecanja?!
  • The Undertaker
    4.1k
    Meni izgleda da su oni uključili Vlatku Peras samo da bi imali još jednog "neovisnog" svjedoka u priči. Pa nisu skupljali dobrovoljne priloge da im je trebalo prepakiravati novac.
  • superhik
    10.4k
    pa da. Koliko je to moguće/realno za očekivati?
  • The Undertaker
    4.1k
    Nije ni moguće a kamoli realno.
  • Mali dioničar
    14.2k
    pa da. Koliko je to moguće/realno za očekivati?superhik

    Ti kao navijač Dinama želiš da Dinamo istupi iz svih natjacanja?

    Ja kao navijač Dinama se nikako ne bih složio s time. Mislim ni većina ostalih. Ali eto, svatko ima pravo na mišljenje.
  • superhik
    10.4k
    Ne znam kako to isčupao van iz mog pitanja.
    Pitanje je bilo da li se to može očekivati. Pravno gledajući. A ne da ja to želim
  • The Undertaker
    4.1k
    Postoji još jedna dimenzija ovog slučaja koja bi mogla biti još neugodnija za državu, pogotovo ako se slučaj internacionalizira. To je i Mamić provukao malo između redaka a spominje se nešto i u optužnici. Ako se pokaže da u ovi primali redovno mito za presude onda je pitanje koliko drugih slučajeva i presuda pada u vodu, sa svim mogućim političkim i financijskim posljedicama.
  • Mali dioničar
    14.2k


    Pa pitanje ti je sugestivno kao da priželjkuješ takav scenarij.

    I kad pričamo o scenarijima, koji bi bio scenarij zamrzavanja imovine i financija kluba u smislu razvoja kluba idućih godina?

    Ako si stavio na stol tu opciju, valjda vidiš nešto što ja ne vidim pa ne bi bilo loše elaborirati kako bi se to odrazilo na Dinamo kao klub i kako bi klub funkcionirao sa “zamrznutom imovinom i financijama” i koji bi bili koraci za “odmrzavanje”?
  • xavier
    11.1k
    @superhik

    Na stranu što se to svakako neće niti ne može dogoditi, ali kako ti to uopće zamišljaš?

    Da Dinamo istupi iz svih natjecanja i raskine ugovore sa svim igračima? Ne razumijem zašto misliš da bi to bilo dobro za klub. Nisam ljubitelj razglabanje o "vrijednostima igrača", ali evo kaže famozni TM da igrači Dinama vrijede više od 100 milijuna eura. Po tebi bi financijski bilo dobro da se raskinu ugovori i svi igrači puste besplatno?
  • superhik
    10.4k
    Moje pitanje je bilo usmjereno u mogućnost eventualnog proširivanja cijelog slučaja i na klub kao pravni subjekt.
    Nešto što se dogodilo Fiorentini, Juventusu...
    Znam da su drukačiji scenarij bili, ali eto čisto za raspravu da li je i to moguće u ovom slučaju.
  • Pop corn
    5.1k
    Koja imovina? Dinamo nema imovine.
  • xavier
    11.1k


    Fiorentina je bankrotirala, a Juve je osuđen zbog namještanja utakmica. Znači nema veze jedno s drugim, a Mamićev slučaj je pak nešto treće.
  • Mali dioničar
    14.2k


    Ima imovine, pa u svakom financijskom izvješću je.

    Ima i materijalnu i nematerijalnu imovinu. Ima novac na računu. I novac je imovina veli Ankica Lepej.

    Btw welcome back. :up:
  • The Undertaker
    4.1k
    Koliko vidim iz transkripta, nigdje se ne spominje da je za mito korišten novac Dinama već privatan novac braće Mamić. Ako je to točno, Dinamo kao tvrtka nema veze sa tim. Vlatka Peras kao privatna osoba ima, samo je pitanje koja je njena uloga u tome tj. da li je znala da je lova za mito ili ne.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.