• Crusades1986
    9.8k
    Bolje da glavatog ne izručuju u RH jer ne postoji obveza da kad bude izručen u RH mora u zatvor zbog presude u drugim slučajevima. Neka ga tamo što dalje od Zagreba i Maksimira.
    Jedino može dobit istražni zatvor zbog ovog sa sucima.

    ‘Može doći u lisicama, a može se i prošetati Maksimirom‘, kaže Mamićev odvjetnik Veljko Miljević
  • SAS1987
    13.4k
    nisam siguran da shvačam logiku. U teoriji
    1. Mamiće se izruči u Hrvatsku zbog korupcije i strpa se ih u istražni zatvor
    2. Mamiće puste iz istražnog zatvora i ne zatvore ih zbog punomočne presude?
  • Crusades1986
    9.8k
    2 odvojena predmeta, a može bit izručen samo zbog davanja mita. Ne i zbog pravomoćne presude koju ima i za koju je BiH odbila izručenje.
  • SAS1987
    13.4k
    pa ako ga BiH izruči zbog davanja mita neće ga hrvatska valjda "vratiti" ako mu se ne produži istražni zatvor? :lol:
  • Crusades1986
    9.8k
    Neće ga vratit, ali će ga pustit na slobodu nakon što istražni zatvor prestane.

    "Ako tražena osoba bude izručena, kazneno će se progoniti odnosno prema njoj će se moći izvršiti sankcija samo za kazneno djelo za koje je izručenje odobreno, osim ako se toga prava odrekla, a država koja izručuje nije postavila takav uvjet"
  • SAS1987
    13.4k
    Monty Python :rofl:
  • jp23
    2.2k
    Ovo da nije žalosno, bilo bi smiješno.
  • Neki tip
    19.3k
    Dobro, ajd na trenutak na stranu kaj je to Mamić..

    Ako neka država ne izručuje svog državljanina osim u slučaju koji je unaprijed propisan, definiran i ugovoren s drugom državom, što je tako šokantno i montipajtonovski u tome da se drži uvjeta pod kojima ga je izručila?

    Dakle, evo vam ga pod određenim uvjetima, jer je on i naš državljanin. Koji su to uvjeti? Pa da mu sudite za djelo koje je i kod nas kažnjivo i koje se dogodilo nakon što smo potpisali sporazum o izručivanju državljana. I da mu, naravno, ne sudite/ne zatvarate ga za djelo koje kod nas nije kažnjivo ili zbog kojeg vam ga nismo ni htjeli isporučiti u startu.

    Kaj se mene tiče, neg ga otme SOA i drži u mračnom podrumu na starom kruhu i vodi, ali ne vidim ništa skandalozno, nečuveno, nepredvidljivo i "samo kod nas" u ovoj priči.

    Žalosno da, ali neuzrokovano nekakvom nakaradnošću zakona ili države, već zbog proste posljedice.
  • SAS1987
    13.4k
    Hrvatska zbog odluke suda neće moći tražiti izručenje braće Mamić?

    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2282596

    Koliko ja znam BiH jos uvjek nije primila ili procesirala sluzbeni zahtjev za izrucenje brace Mamić nakon punomocne presude? Ili sam u krivu?
  • NORTE
    9.2k
    Hrvatska zbog odluke suda neće moći tražiti izručenje braće Mamić?SAS1987
    Upitnik je ovdje nepotreban. Nisu tražili istražni zatvor za podmićivanje sudaca, dakle nema ni izručenja bjegunaca.
  • LM1995
    1.7k
    punomocneSAS1987

    *pravomoćne

    Presuda postaje pravomoćna. Punomoć daješ odvjetniku.
  • Papastrumf
    9.8k

    Trazili su istrazni, ali je sudac rekao da je vec dosudjen istrazni zatvor za drugu optuznicu.


    Covjek je Slovenac, to si valjda mogao skuziti do sada. Svima je jasno sto je htio reci.
  • masacusec
    3.1k
    Počinjem misliti da je našmrkano smeće (u maniri El Profesora iz Money heista) sve unaprijed isplanirao i vječito bio korak ispred pravosudnih organa. Znao je za osuđujuću presudu, pomno planirano izveo Mostar press show, rušeći presudu osječkog suda. Na taj način, sve se prolongira, stiže zastara za kazneno djelo krađe Dinama. A mito koje je dao sudijama, je ionako kikiriki za hrvatsko pravosuđe i opet će eskivirati/prolongirati presudu za taj case……
    Nažalost, smeće je full jako i ima svoje prste u svim izvršnim porama našega društva. Iskreno, nadam se da sam u krivu svezi ovoga…..
  • LM1995
    1.7k
    to si valjda mogao skuziti do sadaPapastrumf

    Pojma nisam imao.

    Svima je jasno sto je htio reci.Papastrumf

    Dobronamjerno sam ga ispravio i to je to. Ne vidim problem u tome.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.