• The Undertaker
    4k
    Najbitniji podatak je koliko je ljudi na intenzivnoj i koliko je umrlih jer su sve mjere uperene da taj broj bude podnošljiv. Ostali podaci su bitniji za praćenje stanja i orijentaciju u kojoj smo fazi epidemije.
  • Bosna86
    11.6k
    Brojke su podložne manipulaciji. Ako manje testiramo imat ćemo manje "zaraženih", ako više testiramo imat ćemo ih više.čovjekjogurt

    Nećemo... Ne hodaš po ulici i hvataš ljude za rukav da se testiraju... Testiraš ljude koji imaju simptome ili su bili u doticaju s nekim tko ima
  • The Undertaker
    4k
    To je, otprilike, i moj stav. Procijeniš rizik na bazi dostupnih informacija, konzultiraš se sa liječnikom u kojeg imaš povjerenja pa šta bude. Nigdje nema 100% garancije.
  • čovjekjogurt
    60
    PCR test je nepouzdan i podložan manipulaciji. Odluka koliko će biti pozitivnih je politička odluka. Prošlo ljeto smo imali 0 zaraženih jer je to nekome odgovaralo. Mislim da ovo veze nema sa bolešću niti medicinom nego je sve ovo farsa za uvođenje novog svjetskog poretka (diktature). Do tog sam zaključka došao uzdajući se u svoj maleni mozak i zahvaljujući alternativnim medijima (internet znanost) koji su me nafilali takvim idejama. Možda sam u krivu i možda se ispostavi da nas nisu lagali ovi službeni znanstvenici sa HRT-a. Možda sam samo paranoičan oko cijele ove situacije.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    meni je OK da se ugrožena populacija procijepi, kao i medicinsko osoblje koje je u kontaktu sa tom populacijom. zapravo mi još nije jasno zašto se ne ide s ciljanim mjerama prema ugroženoj populaciji. nema mi smisla da student ima iste mjere kao i penzić, kad je ovom potonjem rizik valjda 1000 puta veći.

    s mladim ljudima, bez kroničnih oboljenja, ne vidim razloga za žurbu.
    moji starci su se prijavili i mislim da je to sasvim razumno, jer ono - preko 90% preminulih su ljudi iznad 60 godina. ja još nisam pokupio, ali brat je i doslovno je imao slabije simptome nego kod obične prehlade, na koju do prije godinu dana nismo ni obraćali pozornost.
  • Mali dioničar
    14.1k
    medicinsko osoblje kdb-izbjeglica

    Medicinsko osoblje i liječnici su najveće žrtve pandemije odnosno upravljanja pandemijom.

    1. Nemaju pravo na vlastito mišljenje.

    2. Prisiljava ih se na invazivni medicinski postupak poput cijepljenja (i drugih i sebe) u čiju ispravnost mnogi od njih sumnjaju.

    3. Nabija im se grižnja savjesti u smislu da ne smiju voditi ni naoko normalan privatni život jer je kao neodgovorno od njih ići na privatna druženja poput rodjendana, krstitki i slično.

    4. Postali su pisači e mejlova jer svaki pacijent, a pojedini liječnik može imati i 1.500-2.000 pacijenata im može pisati mejl. Pa kad da to sve stignu odgovoriti i baviti se svojim poslom?

    Jednom riječju, studirali su, stažirali, specijalizirali da im neki aparatčici i farma industrija propisivali što trebaju raditi.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    pa ono, tko drugi bi to sve trebao podnijeti i napraviti ako ne medicinsko osoblje?

    isto kao da kažeš kako u slučaju rata najveći teret podnose profesionalni vojnici, u slučaju ogromnih požara najveći teret podnose profesionalni vatrogasci, itd...

    to im je posao!
  • čovjekjogurt
    60
    U Srbiji je policija u 7 ujutro upala u stan najpoznatije ''antivakserice'' (zapravo doktorice) Jovane Stojković i obavila pretres. Doktorica je privedena sa još 5 ''antivaksera'' i određeno joj je zadržavanje u pritvoru.

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=01&nav_category=16&nav_id=1836186

    Da se podsjetimo, u Hrvatskoj je nedavno policija vršila pritisak na voditelja bivšeg Imunološkog zavoda doktora Sladoljeva jer je ''širio paniku''.

    https://riportal.net.hr/policija-istrazuje-kontroverznog-imunologa-srecko-sladoljev-objavio-grozan-fake-news-i-prosirio-paniku/

    Dobrodošli u novonormalno, slušajmo struku! Ko ne bude slušao ćemo da mu šaljemo policiju da mu malo prebroji bubrege!
  • NORTE
    9.1k
    mislim da će već do Božića sve biti normalno.marcio amoroso
    Sretan Uskrs zonaši.
  • marcio amoroso
    32.2k

    Hahaha. Hvala također :grin:
  • Eduardo
    17.5k
    Nije precizirao do kojeg Božića :smile:
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Čitam sad nove podatke o cijepljenju, oni su u tjedan dana uspjeli cijepiti svega 11 000 ljudi.
    znači, prije tjedan smo imali cca 88 000 osoba koje su primile dvije doze, sada imamo 99 000 takvih.

    ako nastave ovim tempom, pola populacije će biti procijepljeno za cca 3 i pol godine :lol:
  • db-izbjeglica
    12.8k
    https://www.vecernji.hr/techsci/je-li-astrazeneca-meta-teorija-zavjere-jer-je-najjeftinije-cjepivo-1483199

    zanimljiv članak o onome što smo i mi na forumu nedavno pisali.

    jedino što mi nismo iznijeli podatak da je "sotonizirano" cjepivo (koje nema najviše prijavljenih nuspojava) ujedno i najjeftinije, sad je sve puno jasnije.

    mislim, dolazimo do suludih stvari, jučer sretnem susjedu na ulici, onkološki bolesnik, nedavno operirana i kaže da se odbila cijepiti jer neće primiti to cjepivo od kojeg se gruša krv. sad će zbog te glupe odluke nastale zbog nepotrebnog pumpanja cjepivo primiti tko zna kad, a ako negdje pokupi covid, šanse za ozbiljne posljedice ili smrt su nekoliko stotina ili tisuća puta veće od toga da joj se "zgruša krv". mislim, pričamo o 18 osoba koje su preminule na 25 000 000 cijepljenja.
  • NitkoBitan
    12.1k
    To je samo prijavljenih 18 osoba. I da, ugrušak može kolati žilama i kapilarama mjesecima a i godinama, pitanje kad ce se nac na krivom mjestu u krivo vrijeme.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Da, a koliki je stvarni broj, 180 000?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.