• The Undertaker
    3.9k
    Ako je učinkovitost cjepiva 95% nakon dvije doze, to znači da od 100 cijepljenih njih 5 neće biti zaštićeno. I to su laboratorijski podaci. Vjerovatno je stvarna učinkovitost još manja.
  • The Undertaker
    3.9k
    Jedino klasično cjepivo je kinesko. Mojem kolegi iz BG su ozbiljni liječnici preporučili to cjepivo jer je jedino rađeno klasičnom tehnologijom umrtvljenog virusa. Ostala su relativno nova tehnologija.
  • Baneki
    714

    To je relativna učinkovitost koja zanemaruje one koji se nisu zarazili, a oni su bili većina u tim ispitivanjima. Apsolutna učinkovitost je ispod 1%.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    bitno je da nitko od tih procijepljenih neće imati teže simptome ili umrijeti.
    ako se ne varam, kod svih cjepiva ta brojka je 100%.
  • The Undertaker
    3.9k
    Možeš to malo objasniti? Za 1% nema smisla nikakvo cijepljenje. Toliko su učinkoviti i med i kamilica.
  • Baneki
    714

    Pogledaj onaj link koji sam stavio, tamo je sve objašnjeno. Evo možeš još pročitati urednika British Medical Journala Peter Doshi u editorialu..

    U onom prvom linku komentiraju što to znači u smislu - koliko se treba cijepiti ljudi da bi jedan od njih imao koristi. Number Needed To Vaccinate (NNTV), pa vidi koliko to ispada s ovim cjepivima.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Nije mi najjasnija poanta apsolutne učinkovitosti.
    Što se hoće reći, da se ljudi uopće ne trebaju cijepiti protiv bilo koje zarazne bolesti, jer eto - apsolutna učinkovitost cjepiva je nikakva?
  • The Undertaker
    3.9k
    Koliko sam ja shvatio, i jedna i druga brojka su samo drugačiji prikaz istih statističkih pokazatelja, jedna sa aspekta omjera zaraženih a druga sa aspekta omjera nezaraženuh. Da bi se znala točna učinkovitost, potrebno je znati koliko je ljudi iz obje grupe stvarno došlo u dodir sa virusom da bi se mogli zaraziti. Zato i kažem da je realna učinkovitost manja. Bilo bi intersantno vidjeti trenutne statistike tih ispitnih grupa jer je do sada bitno veći broj njih došao u kontakt sa virusom.
  • Baneki
    714
    Pogledajte ovaj video, dr. Ryan Cole govori o svemu što trebate znati o koroni u 20 minuta. O prevenciji, jačanju imuniteta, ranom liječenju, o lijekovima koji pomažu i onim koji ne pomažu, o maskama, o cjepivima, itd...

    Najvažniji video koji sam vidio u cijeloj ovoj krizi, a pratim dosta različitih izvora.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ovo je poznata priča o utjecaju vitamina D na imunitet. Međutim, meni kao laiku odmah padne na pamet da problema za covidom imaju i zemlje tropskog pojasa (npr. Brazil) gdje većina ljudi nema deficit vitamina D.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    koja je poanta ovog masovnog cijepljenja na velesajmu?
    stvaranje gužvi u vremenu pandemije ili što? ljudi natiskani jedni do drugih, komedija živa.

    fakat ne kužim, skupljaju par tisuća ljudi na jednom mjestu, umjesto da se ljudi cijepe po domovima zdravlja i tako izbjegavaju gužve.
  • Nino Bule
    11.3k
    nisu oni to sposobni organizirat po domovima zdravlja
  • db-izbjeglica
    12.6k
    pa donedavno se cjepilo po domovima zdravlja.
    moj stari išao, nazvala ga doktorica i rekla dođi u toliko i toliko sati.
    otišao, cjepio se, vratio se doma - sve u pol sata. znači, sve super organizirano.

    najbolje od svega, cijepe stariju, ugroženu populaciju i onda ljude tjeraju da se voze javnim gradskim prijevozom na drugi kraj grada, jer ono - ne žive svi par stanica od velesajma.

    meni se čini da je to pokušaj šou programa za mase, vidite kako mi masovno to radimo, pogledajte koliko je to ljudi! neka novine pišu, neka televizija izvještava. ako se tih par tisuća ljudi svaki dan rasporedi po par stotina domova zdravlja, nitko neće ni primjetiti da se nešto odvija.

    bolesni političarski umovi.
  • Nino Bule
    11.3k
    Isli su i moji samo valjda presporo to ide, mislim da nije sou program jer prva dva dana su strepili da im nitko ne dođe.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    također, nevjerojatno je kako ljudi puše priče iz medija.
    sad su navalili na pfizer, cjepivo koje kod nas doslovno ima najviše prijavljenih nuspojava, relativno i apsolutno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.