• Neki tip
    19k
    Ukratko, mislim da ćemo doći na ground zero po ovom pitanju, gdje ćemo shvatiti da korona nije baš pičkin dim, ali da paralizira brigu o puno ozbiljnijim stvarima.Zambatine škude
    (prije 6 mjeseci)

    Još uvijek aktualna teza. Izgleda da ground zero nismo dosegnuli, ali idemo k tome.
  • Neki tip
    19k
    Ja bi i trgove po njima nazvao. Ej, nemaš pojma kako mi te urote i teorije zavjera idu na onu stvar.marcio amoroso

    Pa riješio si moj problem! Zadrzah se samo na spomenicima pa nisam uspio pokriti milijune urotnika, a vrlo efektno si trgovima to riješio. Dodat ćemo i ulice po potrebi. Za sitne ribe. @db-izbjeglica i slični. :)
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Pa imam ja u obitelji kirurga i anesteziologa, sigurno njima prije vjerujem nego lancetu.NitkoBitan

    Pa zašto onda kao doktori ne napišu znanstveni rad, potkrijepljen statističkim podacima dobivenim znanstvenim metodama i otkriju pravu istinu, ne vidim razloga zašto "the lancet" ne bi objavio takvo što.
  • Baneki
    714


    Znaš u čemu je problem? U tom članku se obrađuju rezultati "trialsa" u kojem su se regrutirali dobrovoljci. Nedostaje u tom članku podatak tko su bili ti dobrovoljci i koji su bili kriteriji za izbacivanje iz trialsa. U sličnim člancima obično piše "exclusion criteria", ovdje toga nema.

    I onda su se dogodili oni slučajevi analfilaktičkih šokova nakon cijepljenja upravo zato jer takve podatke nisu naveli u dokumentima koje su predali na ocjenjivanje i ovakvim radovima. I postavljalo se pitanje koje još kategorije su izuzeli iz trialsa.

    Dakle, to nisu podaci iz opće populacije. A onda se ti podaci iz trialsa ektrapoliraju na opću populaciju. Na primjer, uzmu za trialse mlade zdrave ljude (piše samo da su stariji od 18 godina), kažu da nakon cijepljenja nitko nije završio sa težim oblicima bolesti (kao da bi i bez cjepiva), to mediji onda prenesu i ljudi povjeruju da i stara baba s komorbiditetima isto tako neće završiti sa težim oblikom.

    Uz to, to su pretpostavljam podaci i rad od znanstvenika proizvođača. Potrebni su sirovi podaci kako bi ih i neovisni istraživači ocijenili.

    I odgovor za ovaj tvoj zadnji upis. Upravo zato što sirovi podaci nisu dostupni drugi doktori ne mogu provjeriti navode proizvođača.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Hvala na ovom komentaru. Istina, u testnoj fazi cijepila se populacija mladih zdravih ljudi bez komorbiditeta (ak se ne varam nisu ni trudnice bile ukljucene). To kaj oni nisu umrli ak su se cijepili i naknadno zarazili ne znaci da nece umrijet neki babac od 85 godina...
  • Neki tip
    19k
    Pa zar nije problem s AZ bio u tome što nisu testirali na starijima od 55, dok svi ostali jesu?

    Sad ispada da su svi testirali na zdravim drugoprugašima od 25.
  • Baneki
    714


    Sirovi podaci nisu dostupni, u članku što je @db-izbjeglicanaveo nema "exclusion criteria", a za sirove podatke kažu da će ih dati u znanstvene svrhe tek nakon završetka trialsa.

    Anonymised participant data will be made available when the trials are complete, upon requests directed to the corresponding author. Proposals will be reviewed and approved by the sponsor, investigator, and collaborators on the basis of scientific merit.

    Za sad znamo iz tog članka, ako je vjerovati proizvođaču.

    COV001 (UK) enrolled healthy adults aged 18–55 years. COV002 (UK) and COV003 (Brazil) enrolled adults aged 18 years and older, with a focus on recruitment of health-care workers and others at increased exposure to SARS-CoV-2 infection. COV005 (South Africa) enrolled adults aged 18–65 years.

    Peter Doshi, urednik British Medical journala kaže isto tako da nam trebaju sirovi podaci ali ih proizvođači nisu spremni dati.

    I kad završava taj trials (III faza) kad bi oni bili spremni dati te podatke? To se vidi iz ovog linka a tamo piše da III faza za to cjepivo završava 14.2.2023. godine.

    Da odmah kažem, svatko za sebe donosi odluke, nemam namjeru nikoga uvjeravati u bilo što, samo malo komentiram dostupne podatke s neta.
  • NORTE
    9k
    koja je poanta ovog masovnog cijepljenja na velesajmu?
    stvaranje gužvi u vremenu pandemije ili što?
    db-izbjeglica
    Stožer drži Jelena i organizacija je vidimo kakva. Upravo to je poanta, da bude gužva i da ispada da su ljudi navalili na cijepljenje. Također, Pfizer je sad tu a znamo da njime cijepe Izrael i SAD. Dok je AZ zabranilo dosta europskih zemalja.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    pa nek mene cijepe astrom, prijavio sam se, dolazim odmah gdje god treba.
    nek cijepe i kadettom, asconom, vectrom, samo nek ovo sve završi.
  • Neki tip
    19k
    može Astra, Pfeizer, može i kinez, rus, može s čipom i bez, s 5g odašiljačem, može placebom.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    ma daj šta daš, šta će mi bit od jedne pikice.
    bare se bode praktički cijeli život pa opet živi :lol:
  • Infinity
    15.2k
    Cipovao bih se odmah. Proveo bi i pola sata dnevno spojen na uticnicu kako bi napajao taj cip, samo da zavrsimo ovo.
  • SAS1987
    13.3k
    Cipovao bih se odmah.Infinity

    Ljudi koji su cijepleni navodno više ne trebaju bancne kartice. Samo stanu dovoljno blizu terminala i ukucaju pin :smile:
  • Neki tip
    19k
    nakon druge doze ni mobitel ti ne treba, pomisliš na osobu i televeza se automatski uspostavlja. Naravno, samo ako je i ta osoba primila 2 dozu. To je jedini problem te tehnologije.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.