• og1986
    2.9k
    I vi mislite da je gradnja sektor po sektor dobra ideja ???

    Ajmo malo napraviti jednu tribinu, pa nestane novaca. Pa čekaj dok se napravi plan za drugu, pa neko završi u zatvoru jer se sazna da je radio malverzacije oko prve tribine pa se zaustavi gradnja, pa se čeka dok neko ne odluči opet početi. I na kraju za 20 godina gradnje imamo stadion koji liči na Frankeinsteina, košta 200 milijuna i ne valja.

    Samo zato jer se čini da je to micanje sa mrtve točke ne znači da je dobra ideja. Pa nije ni čudo kaj je Bandić toliko bio u Zagrebu, jer se "nešto dela". Ovako bi se delalo na stadionu dok sam ja živ.
  • vjeko1701
    5.9k
    osobno bi i maksimirsku na tom dijelu spustio pod zemlju i onda spojio maksimirski park i pordručje stadiona u jedno veliko sportsko-rekreativno područje, samo za pješake, sportaše rekreativce, bicikliste, rolere, itd, itd...db-izbjeglica

    Ovo bi bilo predivno...iskreno.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    ne, nije dobra ideja, ali je moguće.

    meni je dobra ideja napraviti apsolutno novi nogometni stadion cca sadašnjeg kapaciteta, sposoban ugostiti praktički sve utakmice osim finala EP, SP, LP.

    ne treba biti ništa specijalno, ne treba izgledati kao nekakvo čudo arhitekture. ali ne treba biti ni nekakav provincijski stadiončić jer tako grad pretvaramo u invalida na tom polju, a sve zbog 5-10 000 000 eura.
  • SAS1987
    13k
    mislim da mi vsi bili najsretniji da se stadion paralelno gradi na Sveticama. Gradnja u fazama (npr istok, sjever te kasnije zapad i jug) ne znači "svaka tribina novi projekt" nego su to faze istog projekta.

    Rusenje istoka je veliki korak naprijed jer barem jedna preprekta / trošak manje a vrlo je lako i brzo napraviti nove osnovne tribine. Uz pretpostavku da su istok i sever sruseni, se novi sjever i istok zajednickog kapaciteta npr 15k mogu napraviti doslovno za par mjeseci. Zemljani radovi su minimalni, treba "samo" napraviti tribinu.

    Zapad je druga priča.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    svašta bi ja napravio.
    izmjestio željezničku stanicu maksimir zapadnije tako da bude odmah ispod stadiona, gdje je odmah i tramvajsko okretište. pothodnik ispod branimirove već postoji. samo sa ta dva zahvata, dobio bi se genijalan javni prostor.

    bilo bi potrebno napraviti i podzemno parkiralište ispod stadiona, koje bi bilo otvoreno i kad nema utakmica.
  • Neki tip
    18.3k
    dzer1ia457yrj44f.jpg

    Da se podsjetimo.
  • blue heart 72
    1.3k

    Pa naravno da se ne bi za svaku novu tribinu radio poseban projekt. Projekt bi bio jedan, samo bi bilo više faza gradnje. Inače, ovaj prijedlog sa maksimirskom na tom dijelu, mi se čini odličan
  • og1986
    2.9k
    Ja podržavam dvije faze projekta novog stadiona. Rušenje starog i gradnja novog.

    To neće biti privatan projekt gdje je u interesu graditelja da sve prođe kaj brže i jeftinije. Ako na početku počnemo dopuštati "a može ovako, pa onda ćemo onako pomalo" to ode unedogled.

    Ovo kaj kolega db-izbjeglica govori mi se super sviđa.
  • db-izbjeglica
    11.8k


    nek se nitko ne uvrijedi, ali ovo je po mom mišljenju čisti nonsens!
    glavno pitanje je - zašto? zašto napraviti takav stadion koji je ni vrtit, ni mimo?

    zašto bi stadion ostavili kratak za par tisuća mjesta (to je doslovno par redova više) i zagreb tako eliminirali sa svih mapa za bilo kakav ozbiljan događaj. zajedničke organizacije SP i EP postaju realnost i bit će ih sve više. takav stadion bi bio ok kad bi zagreb imao jedan veliki stadion i ovo dinamo radi za sebe. međutim, to bi bio jedini zagrebački veći stadion, sljedećih 50 godina, cijeli naš život neće biti drugoga.

    stadion od 27 000 ljudi će izgledati jednako prazan na slabim utakmicama HNL-a kao i stadion za 34 000 ljudi. jedan će imati popunjenost 12%, drugi 14%. ako već idemo na logiku popunjenosti, onda je bolje napraviti stadion kapaciteta kao i osijek. uštedit će se lova i kraj priče.

    također, tih par tisuća kapaciteta više ima i ekonomsku opravdanost, taman da 5 puta godišnje bude popunjen do kraja. karlshrue je imao tu dilemu i jednostavno su izračunali da im se isplati imati stadion malo većeg kapaciteta iako im neće biti stalno popunjen.

    zapravo, kad malo bolje razmislim, takav poluodrađen posao, koji bi rezultirao poluproizvodom bi bio nešto tako tipično hrvatski, da će se vjerojatno i ostvariti.

    isto kao što rade pelješki most, ulupat će lovu u njega i bit će za malo preuzak da na njega stanu po 2 trake u svakom smjeru.
  • Neki tip
    18.3k
    ovo su rezultati ankete otprije 7, 8 mjeseci..

    Da ju sad radim, prilično sam siguran da bi se željene brojke pomaknule na više.

    Osobno, glasao sam za 25-29 tisuća, 29-33 bi mi isto bilo posve ok, preko toga mi se čini nepotrebnim.

    Na Benfici je bilo 29..

    Nisam za to da Dinamo sami svodimo na provincijski klub s nekakvim "bombončićima" od 15 do 20k, ali nisam ni za megalomaniju.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    na benfici je bilo 29 000 jer je to tad bio maksimalni kapacitet maksimira.
    uefa uvijek dodatno sreže kapacitet jer ima takve zahtjeve. allianz arena ima manji kapacitet za UEFA natjecanja, a di neće usrani maksimir.

    na benfici bi bilo i preko 40 000 ljudi da je bilo toliko karata.
  • Baneki
    696
    A zar stvarno mislite da bi netko od političara ili stranaka na vlasti išao rušiti sjevernu tribinu (pa i zapadnu) sagrađenu prije 20tak godina, potpuno stabilnu u gradu gdje nam je ovaj zadnji potres dao svima na znanje da je većina zgrada iz Austro-Ugarske u centru grada spremna za rušenje. Ovo sa rušenjem istočne tribine i građenjem nove je maksimum koji ćemo vidjeti za dugo godina. Možda bude izgrađen neki novi stadion negdje drugdje u okolici Zagreba za npr. repku ali rušenje cijelog Maksimira mislim da i košta previše.

    Mislim, nije loše sanjariti...
  • vjeko1701
    5.9k
    Argumenti za veći imaju svoju logiku. Ali koji bi to po tebi bio kapacitet? 40k? 50k? To mi je u svakom slučaju puno previše. Iznad 35-37,5k nikako ne bi išao. Mada istina da je razlika između 37.5 i 40 mizerna, u cijeni i nikakva.



    A gle, nije ni grad dužan rješavati zgrade u privatnom vlasništvu, samo one u svom. Može on dati pripomoć...s druge strane stadion je gradsko vlasništvo.
  • SAS1987
    13k
    zašto bi stadion ostavili kratak za par tisuća mjesta (to je doslovno par redova više) i zagreb tako eliminirali sa svih mapa za bilo kakav ozbiljan događaj. zajedničke organizacije SP i EP postaju realnost i bit će ih sve više. takav stadion bi bio ok kad bi zagreb imao jedan veliki stadion i ovo dinamo radi za sebe. međutim, to bi bio jedini zagrebački veći stadion, sljedećih 50 godina, cijeli naš život neće biti drugoga.db-izbjeglica

    Ovisi tko će financirati stadion. Ako će ga financirati ili sufinancirati barem 50% onda treba razmišljati i takvim stvarima. Ako će stadion financirati jedino Dinamo onda treba sagraditi stadion po mjeri kluba a ne grada.

    A kja je mjera kluba nisam siguran, pogotovo što se tiće kapaciteta. Dinamo je "ekstremni" klub po pitanju posjete jer ima jako veliku neaktivnu navijačku bazu a mislim da nitko ne zna koja bi bila realna gledanost kluba da ima moderan stadion i kvalitetnu upravu. Stadion je nenormalno veliki problem jer su tribine daleko od terena zato se zapad dolje i istok jaku brzu rasprodaju a sjever gore / zapad gore i jug jako težko. Uvjek sam imao osjećaj da bi lakše prodali još 10k ulaznica za istok / zapad dolje nego 4k za zapad gore. Uz to stadion nema krov pa je vreme jako veliki random faktor - kad god je solidna mogučnost kiše ti valjda 50% ljudi neće doči. Uz to je zatvoreni stadion + krov puno ugodniji jer ne puše, malo je veča temparatura itd.
  • Neki tip
    18.3k
    Ovisi tko će financirati stadion. Ako će ga financirati ili sufinancirati barem 50% onda treba razmišljati i takvim stvarima. Ako će stadion financirati jedino Dinamo onda treba sagraditi stadion po mjeri kluba a ne grada.SAS1987

    Potpis na ovo.

    Baš tako.. ako stadion većinom ili u znatnoj mjeri gradi Grad, onda neka radi stadion primjeren veličini grada, s višestrukom namjenom.. i da, tad bi mi oko 35k bilo zamislivo. Radi ga za idućih 50 godina, za koncerte, za reprezentaciju.

    Ako ga financira Dinamo, onda se radi ono što treba Dinamu, a ne Zagrebu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.