• db-izbjeglica
    12.6k
    ali zašto to raditi?
    druga stvar je da se radi o nekoj velikoj i jako novoj tribini.
    međutim, to je doslovno tribinica, uvjerljivo najmanja na stadionu.

    doslovno kao da kuću planiraš i prilagođuješ kutnoj karnituri koju već imaš.
  • db-izbjeglica
    12.6k

    baš to, kad bi je ostavljali, ostatak stadiona bi uredio pic-mic, a ovo za gostujuće navijače ostaviti kakvo je :razz:

    kome je uređivati, tovarima? :sweat:
  • xavier
    11.1k
    Upravo ovo što @db-izbjeglica kaže. Koji bi uopće bio razlog tome? Što je to toliko dobro na južnoj tribini da bi je trebalo sačuvati?
  • SAS1987
    13.3k
    Ostane ti sva infrastruktura ispod. Mada se i i to vjerovatno može zadržati i sagraditi novu tribinu iznad :grin:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    kako god okreneš, stadion je investicija od 60-70-80-150 milja eura.
    svi ti prostori ispod juga ne vrijede više od milju-dvije eura - nema smisla.
  • xavier
    11.1k
    Pa ne gradimo igralište za klub u prvoj zagrebačkoj ligi pa da je veliki plus ostaviti stare svlačionice (mislim ne gradimo ništa da ne bi bilo zabune) :smile:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    zabrijte da se naprave tri top tribine, natkriveno, uređeno, zatvoreno i onda se južna tribina ostavi ovakva kakva je, da gostujući navijači kisnu i smrzavaju se na vjetru.

    to je toliko suludo da mi se čak i sviđa :rofl:
  • Infinity
    15.2k
    Zar trenutni sjever nije bio planiran sa jos jednom nizom etazom (tribinom) do terena? Opcenito mislim da je najveci zajeb ovolika sjeverna tribina (mislim na sjever gore), jer kad se stari sjever gradio arhitekti su rekli da je izgradjen onakav "nizi" da se uklopi sa sumom iza, koja treba biti vidljiva.Batigol86

    Moje razmisljanje ne ide u tom smjeru da mislim da ce ta etaza ikad biti izgradjena. Sad ako neki novi istok moze unistiti taj plan, daj nam taj istok iste sekunde.
  • NORTE
    9k
    to je toliko suludo da mi se čak i sviđa :rofl:db-izbjeglica
    Dinamo bi svo vrijeme rušenja i izgradnje 3 tribine praktički mogao igrati na Maksimiru. Svlačionice i hotel za igrače su pod jugom. Travnjak se ne bi pomaknuo za milimetar. Glavna stvar je rušenje sjevera, to je najbitnija tribina koju treba srušiti, svaka opcija u kojoj ona ostaje (skupa sa zapadom) je zločin protiv Dinamovih navijača.
    NARAVNO da bi bilo i ljepše i bolje imati jedan predivan zaokruženi stadion, ali ovo je najbezbolnija opcija u kojoj Dinamo igra na Maksimiru svaku tekmu svo vrijeme.
  • SAS1987
    13.3k
    https://www.index.hr/sport/clanak/grad-zagreb-rusit-ce-istocnu-tribinu-maksimira-i-graditi-novu/2262509.aspx

    Na njihovu žalost, Dinamo neće dobiti novi stadion koji se dugo zagovara, ali će dobiti cijelu jednu novu tribinu, onu istočnu koju je zagrebački potres jako oštetio.
  • Infinity
    15.2k
    Stavili su sliku zapadne tribine i nesto se kontam koji bi to show bio da se izgradi istok, pa se zapad urusi i onda dobijemo i novi zapad, a sjever i jug kao dvije babe na djevojackoj :lol:
  • SAS1987
    13.3k
    što očekivati od indexa :lol:

    Tribina bi trebala biti srušena u roku od 2 mjeseca.

    Više detaila:

    Arhitekt Miljenko Srkoč, vlasnik tvrtke Smagra koja je radila projektni zadatak rekonstrukcije istočne maksimirske tribine, u razgovoru za Jutarnji pojasnio je kako su zaključili da ulaganja u sanaciju tribine jednostavno nisu isplativa. Jedno od mogućih rješenja, stabilizacija, stajala bi između pet do 15 milijuna kuna, a dugoročno najisplativija varijanta je kompletno rušenje i ponovna gradnja istočne tribine.

    O tome koliko će opsežan posao biti rušenje istočne tribine najbolje govori da će za odvoz građevinskog materijala trebati oko 500 kamiona.

    https://www.telegram.hr/politika-kriminal/bandiceva-zamjenica-potvrdila-rusit-ce-se-istocna-tribina-na-maksimiru-i-graditi-nova/
  • og1986
    2.9k
    Ovo sa rušenjem istoka i gradnjom te jedne tribine nema ama baš nikakvog smisla. Neznam jesu li mislili da im je to dobar predizborni trik, ali koliko vidim svi ljudi su protiv te ideje im se to obilo o glavu i neće moći muljati sa svojim rođacima.
    Ostavljanje juga isto nema nikakvog smisla. Kaj vi mislite da će uefa dopustiti da se igraju utakmice na stadionu, a oko njega gradilište ? Dajte molim vas.

    Sve srušiti, ali doslovno sve prekopati i raditi novo iz temelja. To dinamo zaslužuje, a ne nikakve poluproizvode. Poluproizvodi se mogu jedino raditi u kranjči, ako je moguće da se za 500k do milijun eura popravi stadion da bi tu dinamo mogao igrati utakmice dok se ne napravi maksimir. A taj neka ostane za ostale klubove zagreba.
  • blue heart 72
    1.3k
    Ja se nakon ovoga sastanka sa Čeferinom, da se ipak ne radi o još jednom bacanju prašine u oči. Naravno, najdraže bi mi bilo kao i većini, da se napravi novi moderni stadion kapaciteta 30-35'000 ljudi. Koliko god ovo bilo apsurdno i nakaradna, ako se krene sa rušenjem istoka, to bi ipak konačno mogao biti početak micanja sa mrtve točke. Ja zadovoljan za početak, samo nek se nešto pokrene. S obzirom na posjećenost utakmica, ne bi trebao biti nikakav problem rušiti i graditi tribinu za tribinom, tako bi se moglo nastaviti igrati na stadionu za vrijeme (novo)izgradnje.
  • Infinity
    15.2k
    mislite da će uefa dopustiti da se igraju utakmice na stadionu, a oko njega gradilište ?og1986

    Naravno da hoce. Pa na ovom Maksimiru se igralo dok je bio gradiliste, a igralo se i na drugim stadionima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.