• dumitrumitu
    561
    Znači i da će cijena izgradnje stadiona biti dosta veća od procijenjene, što su svi i očekivali.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    Nego, jel gotov glavni projekt stadiona?
    Dva mjeseca od odbijanja žalbi su prošla...
  • The Undertaker
    4.1k


    Sad sam išao gledati natječaj i ugovor je potpisan 23.02.2024. sa tvrtkom SIRRAH projekt d.o.o. koji suKrunoPesca

    Ako je ovaj datum točan onda bi trebao biti gotov za 10-ak dana.
  • KrunoPesca
    54

    Da, glavni projekt bi trebao biti završen 23.04., ali za izvedbeni projekt stoji 2 mjeseca od ishođenja pravomoćnosti građevinske dozvole. Taj dio ne znamo kad bi trebao biti gotov.
    U natječajnoj dokumentaciji stoji ovo:
    Planirana rekonstrukcija građevine stadiona se sastoji od:
    - rekonstrukcije i adaptacije postojećih prostora građevina, dogradnje dvoetažnih međudilatacija ispod zapadne tribine, te nadogradnje VIP i novinarske lože, te natkrivanja krovom čitavog prostora tribine,
    - dogradnje južne, istočne i sjeverne natkrivene tribine s pratećim zatvorenim prostorima ispod tribine,
    - dogradnje ulaznog trga,
    - dogradnje unutarnje kolne prometnice i pješačkog platoa oko stadiona,
    - dogradnje prostora za promet u mirovanju (koji je moguće transformirati u dnevnom, tjednom režimu u sportski park).
    Ukupni kapacitet je 12016 sjedećih mjesta (južna tribina 1813 mjesta, sjeverna tribina 1714 mjesta, zapadna 4284 mjesta i istočna 4205 sjedećim mjesta).
    Stadion za HNL tekme i za nas kao stvoren. Sve me strah zamisliti kada zagrmi kako će to izgledati.
  • The Undertaker
    4.1k
    Koliko ja znam (neka me isprave kolege koje znaju bolje), za natječaj za izvođenje je dovoljno imati glavni projekt. Mislim da ne treba imati ni izdanu građevinsku dozvolu
  • Bruh
    901
    koja je onda gostujuća sjeverna il južna? Jer južna će biti prema cesti i ulazu na zapad i istok. Kaj će se onda na sjevernu ulaziti sa druge strane jer znam da se pričalo o spajanju sa ulicom iznad
  • deda
    28k
    Ulaz za goste će morati biti iz Adžijine ili Brozove. Nema šanse drukčije.
  • KrunoPesca
    54

    Vrlo vjerojatno sjeverna tribina će biti gostućuja te je 5% kapaciteta stadiona 600 mjesta. Rekao bi ili sjevorozapadni dio sa ulazom iz Adžijine ili sjeveroistočni dio sa Brozove.
  • Bosskovitz
    7.5k


    12.014 mjesta će imati nova Kranjčevićeva prema projektu.

    koja je onda gostujuća sjeverna il južna?Bruh

    Ne zna se još. Nekom logikom stvari bi kavez za gostujuće navijače treba biti na zapadnom dijelu sjeverne tribine, eventualno na sredini sjeverne tribine, jer je najlogičnije da se gostujuće navijače na neki način dovodi iz Brozove ili Adžijine, s obzirom da ćemo svi mi dolaziti s Kranjčevićeve i nerealno je očekivati provođenje 600 tovara ili nekih drugih kroz Kranjču pred utakmicu.

    Po mojoj procjeni, kavez (pleksi s mrežom) će ići ovako:

    temp-Image-Wu-V0-B9.avif

    Ili eventualno ovako:

    temp-Imagei0l-Lk-T.avif

    To je 5% kapaciteta stadiona, odnosno par mjesta više od toga, na svakoj utakmici koja nije visokog rizika možeš pustiti ostatak tribine našima u prodaju, a kad je većeg rizika možeš uzeti po sektor ili pola sa svake strane kao tampon zonu i opet prodati još 600-injak karata.
  • DrawTube
    3k
    Ne znam koliko ovo znači za pripremu gradilišta na Kranjči, ali izgleda da je počelo rušenje

    440268292-7767911556592698-7932205672436864776-n.jpg
    440353137-7767911373259383-3656677005334174144-n-1.jpg

    Uzeto sa SSC foruma/ Naša trešnjevka na FB
  • Oluja
    3.7k
    Ako sam dobro shvatio uskoro izlazi rok od 2 mjeseca za projektiranje stadiona
  • Baneki
    728
    A jel netko zna kaj je s bubarom iza Kranjče? Vidim da su i tu zgradu/kompleks počeli rušiti, jel to znači možda proširenje sjeverne tribine ili je to skroz druga priča - neka novogradnja ili tako nešto?
  • scooniepenn
    1.8k
    Mislis li pod bubarom na ono zemljiste tik do HNK-ove nove scene? Ako da, to je koliko znam Pripuzova cestica.
  • Baneki
    728
    To je ona stara tvornica svile koja se vidi dobro iz Adžijine ulice a sad je srušena ili se nekaj radi tam. A blizu je sjevera Kranjče.

    https://mapiranjetresnjevke.com/kvartovi/stara-tresnjevka/bubara/
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.