• Gelipter
    3.4k
    Kak se Zagreb širil prema sjeveru, dio Prigorja je polako postal Zagreb. Isto tak, dio Turopolja je otrgnul Novi Zagreb. Upravo bi bogatstvo Zagreba trebao biti spoj svih tih krajeva, njihovih govora, tradicija itd. Problem je kaj ekipa koja dolazi u Zagreb iz daljih krajeva si često uzima za pravo da se oni postavljaju kak da su domaći i iz njihove se nesigurnosti i nepoznavanja često rađa forsiranje svoga jer se valjda boje da će izgubiti dio svog izvornog mentaliteta. Ipak, život u Zagrebu bi trebao i takve kultivirati i naučiti da tu ipak vrijede druga pravila. Nažalost, "domAći čovek" je često plah, nenametljiv, podrazumijeva da stvari ostaju iste, a tome nije tak. Onda recimo kolko god meni isforsiran i kao krajnost djeluje Fackeov govor, kaj da slušam Blaža iz Večernje škole, možda se na taj način donekle i treba peglati po svome, naravno kad to situacija dopušta.
  • Facke
    2k


    Ma trebas po svojemu i gotove. Zake bi se ja trebal frkati za neke druge i moral govoriti "gradski". Cemu? To nisam ja. A na kraju krajeva jos nigde nisam imel problema svojem govorem. Nit s dalmatinci nit s hercegovci itd. Normalne nem sad pocel ,ak sam s nekim v razgovoru kaj nije s prigorja, upotrebiti neke reci ko recimo "fucman, setoflin,mrmlica,stoplin".
  • Mihaljević
    7.9k
    F8KNlRuXAAIkJTF?format=jpg&name=900x900
    "Vidite traku koju sam nosil?"
  • Facke
    2k
    De ste prijateli :grin:
  • Neki tip
    19k
    De ste prijateli :grin:Facke

    Pod brajdom
  • Sajla
    3.2k

    gda tak zoveš, onda evo jena z mojega kraja za prijatele...

    Capture.png

    malo je grdi googlemaps screenshot, ali pri sebi nemrem najti pravu sliku
  • Facke
    2k


    Gde to je? :)
  • Sajla
    3.2k
    tuheljske
  • Droljo
    4.8k
    Ja sam šokeran, absolutne šokeran... Stari moj kod mene u moslavini se govori kaj ali ovo tvoje je nešto posebno. Cijenim i poštivam!
12345Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.