393

Bio bih bijesan da je u slucaju odbijanca netko od njihovih ocistio, ovak mi svejedno kad je Lucic uhvatio loptu u ruke, njezno je pomilovao i sapnuo joj u uho: "volim te"
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ti si taj ozbiljniji pratitelj? Sto je to tocno hajduk odigrao do promasenog penala? Jedna odigrana akcija s dva suta upucena na gol. Lijepo je napisao “da je zabio penal” i da se otislo na 2:0, ove price uopce ne bi bilo. Kasnije se stanje promijenilo, posebno nakon teskog kiksa Livakovica.
    Utakmica je bila 50-50 nakon 70. minute, do tada to sigurno nije bila.
    Papastrumf

Prvo poluvrijeme udarci potpuno izjednačeni. Dinamo 5 (2 u okvir), Hajduk 5 (2 u okvir). Dinamo je samo jalovo kružio. Ako to smatraš dominacijom onda su i pod Bjelicom mnogi dinamovi HNL protivnici izdominirali Dinama jer je Dinamo pod Nenom često čak i u HNL-u imao niži posjed od protivnika.
  • plavi72
    718
    Ja zbog žena nisam htio,al' zbog Dinama sam pio,zbog Dinama kad je gubio ...
  • Salva
    2.3k
    Ozbiljniji pratitelji nogometa bi unatoč eventualnoj pobjedi vidjeli da je Dinamo odigrao 50-50 utakmicu sa Hajdukom na Maksimiru i da je Hajduk u toj utakmici izgledao čvrsto i organizirano kao Dinamo pod BjelicomMaksim Maksimirski

Da. Uz 27% posjeda lopte na poluvremenu bez itijedne jedine šanse. Promašaj penala je utakmicu okrenuo u skroz drugom smjeru, do tada je Dinamo, iako ne u najboljem izadnju, kontrolirao utakmicu i (puno) bolje stajao na terenu.
  • Svi na Sjever
    1.9k
    Ne mogu ne primjetiti da Moharami nije zatvorio decka od metar i žilet, iako je odigrao pristojnu utakmicu al šta ti vrijedi kad iza uvijek visi, pogotovo u postavljanju.

Kod prvog gola uz Livija, nije mi ni jasna reakcija Ljubicica,lopta putuje danima da je samo pokušao stat ispred Livaje ili skočit, jako loša reakcija tj.nema je uopće, netipično za njega.
  • Captain America
    13.9k
    Dinamo 5 (2 u okvir), Hajduk 5 (2 u okvir).Maksim Maksimirski

Hajduk je imao onaj period od 3, 4 minute gdje je nabio statistiku udaraca. Žao mi je da SofaScore nema xG statistiku, al po velikim prilikama smo 2:1 u vodstvu, a izgubili 2:1. Gledo sam u društvu navijača hajduka utakmicu i složili smo se da smo bili 30% brži, jači i gladniji do brainfarta našeg wannabe milionera. Ne zna se ko je bio u većem šoku krajnjim rezultatom jer ovo prosut me podsjetilo na Aalborg i Molde.
    4.5k
    Valjda ti znaš bolje od LekeCrusades1986

Pa ja ne kažem da Dinamo ne bi pobijedio da je Petković zabio penal nego da je Dinamo općenito odigrao razočaravajuću utakmicu u kojoj je izgledao kao manje organiziran, manje discipliniran i manje gladan protivnik. Mogao je i Rile zabiti onu bombu, mogao je Petko zabiti penal, Livi je mogao bolje reagirati kod gola i onda bi završilo 4-0 za Dinamo da se sve tako poklopilo.

Piše neko da Hajduk nije imao šansu u prvom poluvremenu, zar se nitko ne sjeća kako je Livi izvukao refleksno onaj udarac glavom Mlakara sa 7-8 metara?
  • Papastrumf
    9.9k
    manje gladan protivnikMaksim Maksimirski

Ovo si jedino tocno napisao. Glad, toga ocigledno fali. Da bi momcad bila uspjesna, mora biti gladna, a ovdje ima par igraca koji glavom vise nisu tu. Treba naci zamjene i pustiti ih da odu ako se vise ne vide ovdje. Jesu li to Sutalo i Livi, Sutalo i Ivanusec, ili mozda sva trojica, nije bitno.
    Bit ce nam bolje sto prije odu i sto prije dodju zamjene.
  • Batigol86
    198
    Greske se dogadjaju svima al ovako opucat penal protiv najveceg rivala je nedopustivo.
    Pisite sta hocete al penal je okrenuo utakmicu, koju smo do tog trenutka neosporno kontrolirali te bi je lagano i zavrsili da je gospodin nonsalatni pogodio.
  • Fanboy
    2.2k
    Posjed je jalov i momčad ne izgleda dobro...Da nema Mišića i Baturine, dva igrača sa najvišim iq-om u čitavoj ligi ne znam jel bi promijenili stranu.
    To je ono što me muči, napadačka igra je jako loša i ovisimo o inspiraciji pojedinca. Možda je start sezone, ali ne vidim tu neki napredak. Što je gore, Bišćan malo mijenja tako da se ritam utakmice ne podiže sa naše strane, već on pada kako utakmica odmiče.
    Nije smak svijeta, daleko je još kraj sezone ili ono najbitnije. Međutim, vidi se da u napadu ovisimo o inspiraciji pojedinca i da lopta mora ići brže, okomitije i da nam ipak treba više prilika.

Još nešto bih rekao, kontre su nam užasne. Hajduk je tu daleko bolji i kad osvoje loptu imaju 3 ili 4 igrača koji odmah jure naprijed. Kod nas gledam zadnje dvije tekme, Baturina uzme loptu i doslovno ide sam na njihovih par obrambenih, uz možda jednog igrača okruženog već njihovima. Znači kontre su jako loše postavljene i ovdje mora biti napretka.

1.Proširiti rotaciju
    2.Ubrzati protok sa što više okomitih podvaljivanja
    3. Poboljšati kontre

Hajduku želim što više euro utakmica, one dosta iscrpe i djeluju otežavajuće na momčad.
  • Jurki
    8.7k
    Istina je da smo danas sjebali zesce..umjesto lagane i rutinske pobjede.. kurcina i jaci šamar.
    Ali isto tak to ne znaci da sve treba polijat benzinom i zapaliti.
    Ovo danas moze i generalno dobro doci da igraci shvate da se ne mogu zajebavati. A i upravi da nam treba friske krvi u momcadi.
    Bulat nebre zamjeniti Ademija isto kak i Ivanusec nebre zamjeniti Oršu.
    Ivanusec je danas bil kriminalno los..i njega bi najbolje bilo prodati.. stari moj ceka te se 3 sezone na proradis i cim ti zazvece euri ti bi van.. boli ga kurac za klub.. vrati nekaj jebemu mater.
    Isto tak koga se misli prodat nek ga se proda odmah i bok, a ne kaj se ceka “nesto”.
    Uglavnom idemo dalje..
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Bulat je bio odličan prvo poluvrijeme. Vrhunske duge je slao, uništavao im je obranu njima
  • og1986
    2.9k
    Sa ivanušecom će se dogoditi slučaj Oršić.

Čovjek koji misli da je puno bolji igrač nego kaj je. Gdje ne kuži da ga Dinamo drži na toj visokoj razini. I kada ode negdje gdje ga neće trpiti po mjesec dana loše forme kao u Dinamu,.tražiti će oživljenje karijere u egzotičnim krajevima hrvatskih trenera.
  • Fanboy
    2.2k
    Leko nije bezveze bio top trener u Belgiji, nebi rekao da je Ivanušec bio loš koliko su ga dobro "snimili" i zatvorili.
    Realno, imaš Špiku na desnoj strani za kojeg znadu da im nije neka opasnost i većina fokusa je bila na Ivanušecu koji nema prostora. Ako Japanac se pokaže dobar, Ivanušec će imati više prostora i protiv jačih protivnika. Desnoj strani fali prodornost.
  • Joey Barton
    255
    Teška večer. Prije utakmice su igrači opušteni izjavljivali kako ćemo potvrditi pobjedu iz Superkupa i još jednom pokazati kako smo najbolji klub u državi, a dočekala nas je teška pljuska.

Ne znam odakle krenuti iskreno. Utakmicu bi podijelio na na dva čina= prvi čin je utakmica do Petkovog penala, a drugi čin je utakmica poslije penala. U prvom činu smo imali posjed, par prilika, kombinirali, sakrili loptu gostujućoj ekipi gdje smo imali samo dva teška perioda. Prvi teži period je bio između 11 i 15 minute gdje su gosti stvorili par brzih prilika i gdje mi je bila nerazumna reakcija naše vezne linije kada prilikom nabijanja nitko nije znao pokupiti loptu, pa su Hajdukovci stvorili 2-3 brže poluprilike sve u istom valu. Zatim drugi težak period je bio tamo oko 55minute kada su zaposjeli loptu i stvorili jednu polupriliku. Napomenuo bi u tom periodu odličnog Mohu (što sam i naglasio prije utakmice) i Bulata (za nepovjerovati) i doktora Mišića.

Poslije penala kao da smo se krenuli raspadati, a Hajduk kao da je namirisao krv. Lako je sada biti general nakon bitke ali se jasno vidjelo kako nama lijeva strana propušta jer u trenutku kada je Ivanusec poklonio loptu prije kornera za drugi gol, Ljubo je bio u trku par metara iza njega pa je također ispao. Biscan je tu trebao reagirati uvođenjem Perkovica, a Ljubičića premjestiti u vezni red da dobijemo na trci jer je Sučić očito bio pod dojmom derbija pa je u onom jednom momentu debelo zakasnio za Ođiđijem. Ne razumijem takoder kako nismo osvježili bekove, krila, kako nije ušao Menalo na desno krilo da može trčati za Dajakuom, a ne da se troši Rile trčeći za svježim Dajakuom. Ili iskoristiti Emrelija.

Iskreno nejasno mi je uopće kako nismo riješili utakmicu na 2:0 i lagano priveli sve kraju. Prošlu subotu sam jasno naglasio kako je bitno dobiti i ovaj vikend radi psihološkog aspekta (dva poraza Hajduka, drma se stolica Leki i sl.), a sada se pritisak prebacio na našu stranu. Zamislite da u utorak odigramo remi ili da dobijemo minimalnim rezultatom ali ono nikakvom igrom, pa onda idemo u Pulu na agresivnog Karoglana i Istru koja lagano postaje Hajdukova filijala. I još k tome dnovinari krenu mirisati krv s bombastičnim člancima.

Najveći problem večerašnje utakmice je bio taj što je par igrača (Livi, Ivanusec) glavom već vani i slažem se s većinom što piše - ako će se prodati neka se odmah prodaju. A još gore je što nema nikoga od pojacanja osim Francuza koji nije dobio ni minutu, a Hajdukovcima došla tri igrača četiri dana prije Superkupa i već su u obje utakmice osjetili draž igranja velikih derbija. Dok se nama Japanac pozdravi s pola Japana kako je krenuo, Alzirac sređuje vizu već 10 dana, Ukrajinac osvane na svim mogućim portalima i odradi liječnički u utorak pa fotografiranje u srijedu, pa učlani ukrajinsku obitelj u četvrtak u Dinamo, biti će već Velika Gospa i nitko od njih neće biti uigran. Nama trebaju sada igrači i trebali su biti s timom već prije Superkupa, trebali su osjetiti pripreme. Prošle godine smo potpisali Drmica i Ljubu oko 10.06., prošli su pripreme, upoznali dečke, osvojili Superkup i samo nastavili u pobjedničkom ritmu.

Hajduk će se sada samo dizati, uigravati, i ako osvoji barem 4 boda u naredne dvije utakmice to će biti za njih odlično. Vidi se na Ođiđiju da zna s loptom i kroz 15 dana će biti u natjecateljskom ritmu. Muf će zasigurno izbaciti Sigura, i Hajduk je napokon dobio širinu. Leko se ne libi u 55minuti zamjeniti igrače, ima rezervna krila. Možete reci da imaju 10 panjeva i Livaju, ali su veceras igrali pametno, čekali su, Rokas je zatvorio Baturinu, Šarlija je par lopti pokupio, krila su im trčala i radila presing, te je onda ubacio 4 igrača i dobio dodatnu svježinu. Hajduka treba respektirati jer ove godine idu na sve ili ništa, i ako uzmu sve onda će se vertikala nogometne moći promjeniti, iako se od ljeta 2021 već lagano pomjera.

Ponovno naglašavam kako nam nedostaje drskosti. Nitko nije uopće primjetio kako Lučić nije stajao na crti pri izvođenju penala, pa zatim ulazak igrača pri Petkovom pucanju. Je li se itko pobunio? Je li se itko pobunio na Livajine prekršaje prema Riletu? Zašto se nitko nije pobunio kada je Rokas udario Baturinu, mislim nenamjerno je bilo jer je prethodno Martin otklonio loptu ali ga je Rokas raspalio svom snagom. Jedino je Mišić podigao glas pri onom ružnom startu Šarlije nad Petkom.

Ocjene igrača:
    Livi- ako si u mislima na Bosporu onda radije idi već sutra
    Ljubo- meni uvijek zahvalan igrač, obožavam ga vidjeti kako štopa loptu skačući u zraku ali bi ga radije volio vidjeti u vezi
    Šutalo- odličan, spašavao kod par ispadanja
    Rile- borac, hrvao se s Livajom, šteta za onaj udarac što je prohujao pored stative; sebi sam u bradu rekao kod onog zaustavljanja napada u 92minuti da je trebao pustiti loptu jer je bilo očigledno zaleđe
    Moha- odličan do penala, kasnije pao
    Mišić- doktor, nema se šta prigovoriti
    Bulat- meni vrlo dobar danas, razigravao, proigravao, kombinirao, vidi se Misiceva edukacija
    Ivanusec- forsira, vidi se da hoće gol ili asist kako bi se mogao pohvaliti tj. prodati, i ako si već krilo onda se ne zabadaj u sredinu; falio dvije prilike - kada je ostao sam nakon kornera pa pucao u vanjski dio gola, i ona kontra kada je izbio sam pa dodavao Martinu koji je bio daleko iza
    Baturina- stegli su ga pošteno, manje je kombinirao, steta za onaj šut iz pete minute
    Špikić- opet ponavljam kako je spor kada dobije loptu, imao par šuteva, uzima previše lopti
    Petko- nemoj vise penale pucati molim te ali dajte mu ugovor
    Sučić- bio pod dojmom derbija
    Drmic- dajte riješite ga se vise jer su njegove reakcije na razini napadača od 37godina koji je otišao u Australsku ligu

Sada da je ovo pravi ljuti Dinamo onda bi Astana trebala biti pregažena 3:0 već do 60 minute, i onda ubaciti Francuza, Perkovica, Sucica, Menala i Emrelija.