• Eduardo
    17.2k
    Utakmicom Superkupa 15. srpnja u Zagrebu novu sezonu otvorit će Dinamo i Hajduk. Dinamo je naravno osvojio naslov prvaka, dok je Hrvatski kup otišao u ruke Hajduka.

    Bit će to ukupno osmi Superkup između dva najveća rivala, drugi uzastopno. Trenutni omjer je 4:3 u korist naših pulena, dok je Dinamo također i trenutni rekorder sa sedam trofeja u ovom natjecanju, Hajduk ima pet, a jednom je osvojila Rijeka. Zadnji naslov Hajduka datira još iz 2005. kada su s 1:0 pobijedili Rijeku.

    Dinamo je do sada odigrao 13 utakmica u Superkupu uz omjer od 7 pobjeda, 4 neriješena ishoda i 2 poraza uz gol razliku 20:13. S druge strane Hajduk je odigrao 11 susreta i pobijedio u njih 3, dok je 5 puta odigrao neriješeno te je još 3 puta teren napustio poražen uz ukupnu gol razliku 9:11.

    Zadnja dva sudara Dinama i Hajduka u Superkupu odlučena su nakon izvođenja jedanaesteraca. Oba puta bolji je bio Dinamo. Doduše, nakon raspucavanja penala ima i Hajduk jednu pobjedu nad Dinamom - onu iz 1994.

    MEĐUSOBNI SUPERKUP SUSRETI;
    • 1993. | Hajduk vs Croatia | 4:4 i 0:0 (Hajduk osvojio na pravilo gola u gostima)
    • 1994. | Hajduk vs Croatia | 1:0 i 0:1 (4:3 - 11m)
    • 2003. | Dinamo vs Hajduk | 4:1
    • 2004. | Hajduk vs Dinamo | 1:0
    • 2010. | Dinamo vs Hajduk | 1:0
    • 2013. | Dinamo vs Hajduk | 1:1 (4:2 - 11m)
    • 2022. | Dinamo vs Hajduk | 0:0 (4:1 - 11m)

    * najbolji strijelac u međusobnim susretima je Ivica Mornar sa 3 postignuta pogotka.

    OSTALI SUSRETI DINAMA U SUPERKUPU;
    • 2002. | Dinamo vs Zagreb | 3:2
    • 2006. | Dinamo vs Rijeka | 4:1
    • 2014. | Rijeka vs Dinamo | 2:1
    • 2019. | Dinamo vs Rijeka | 1:0

    OSTALI SUSRETI HAJDUKA U SUPERKUPU;
    • 1992. | Hajduk vs Inker Zaprešić | 0:0 (3:1 - 11m)
    • 2005. | Hajduk vs Rijeka | 1:0

    STRIJELCI DINAMA;
    • x3 Eduardo da Silva
    • x2 Goran Vlaović
    • x2 Igor Cvitanović
    • x2 Dario Zahora
    • x1 Amer Gojak
    • x1 Leonardo Sigali
    • x1 Igor Bišćan
    • x1 Duje Čop
    • x1 Luka Modrić
    • x1 Etto
    • x1 Goce Sedloski
    • x1 Ante Tomić
    • x1 Silvio Marić
    • x1 Vladimir Petrović
    • x1 Josip Gašpar

    STRIJELCI HAJDUKA;
    • x3 Ivica Mornar
    • x1 Mijo Caktaš
    • x1 Niko Kranjčar
    • x1 Dragan Blatnjak
    • x1 Tomislav Rukavina
    • x1 Dean Računica
    • x1 Nenad Pralija
    1. Tko će osvojiti Superkup? (111 votes)
        Dinamo
        99%
        Hajduk
          1%
    2. Idete li na utakmicu? (111 votes)
        Da
        70%
        Ne
        30%
  • thomas22
    256
    Mogu se slikati, šogor je potrefil datum za svadbu ko s nosom u drek! Došlo vrijeme da i ja propustim tovare u zagrebu. Ali svejedno dobili budu porciju!
  • Neki tip
    19k
    Mogu se slikati, šogor je potrefil datum za svadbu ko s nosom u drek! Došlo vrijeme da i ja propustim tovare u zagrebu. Ali svejedno dobili budu porciju!thomas22

    A gle, gdje postoji volja, postoji i rješenje. Evo ti za primjer jedna poučna priča odnedavno:

    Jednom sam krajem sezone pobjegao sa kumom sa pričesti njegovog klinca na tekmu jer bi nam to bila jedina koju bi propustili u toj sezoni. Zajedno sa mojim i njegovim klincem naravno. Supruge su bile presretne.Draž

    Kao što vidiš, može se. Sad, istinabog, nije isto naljutiti ženu i mladenku, ali Bože moj, najvažnije je jednom kad si star imat dobra sjećanja. Zamisli kakvu bi jebenu priču imali ti i šogor.. :snicker: :eyes:
  • thomas22
    256
    S 15god sam pobegel od kuće u split na tekmu, prvi i zadnji put, nikada vise mi tata nije rekel da nekam ne smijem ili mi branil bilo kaj u vezi s dinamom...ali da prihvatim ideju koju nudi Neki tip i propustim vjencanje ženinog mlađeg voljenog brata necu ni pomisljati na moguče posljedice...tiha meša i prežgana juha minimalno do Božića hahaha
  • Bosna86
    11.5k
    Kad damo gol za 1:0, očekujem od naših igrača momentalni trk prema centru… Jednu sekunde nade ne želim da im damo… Ajde Dinamoooo, poželio sam te
  • Krizy
    35.2k
    Stiže par momaka iz Bugarske na utakmicu :grin:
  • Mrvica
    3.1k
    Nažalost viša sila ne dopušta da dođem na tekmu, al će se svakako pratit!
    Ovo vrijeme bez Dinama je bilo jako jako dugo, da nije bilo Zone poludio bi :rofl:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Nažalost viša sila ne dopušta da dođem na tekmu,Mrvica

    Žena?
  • Mrvica
    3.1k

    Hahaha ne ne, inače mi ona nije problem uopće što se tiče tekmi nego upravo suprotno :lol:
    Poslovni put nažalost
  • bbb medimurje
    2.9k
    Mozda smo ovo vec negdje raspravili ali kolko bi prema vasoj procjeni mogle kostati pojedinacne karte?
  • Olmic
    2.7k
    Zapad izmedu 15 i 20 eura , sjever oko 10
  • plavi67
    920
    Ak ce tak bit bit ce puno manje ljudi nego inače na tekmama, preskupo za ruševinu
  • bbb medimurje
    2.9k
    Zapad izmedu 15 i 20 euraOlmic

    15 eura vrh za zapad dolje
  • The Undertaker
    3.9k
    Ako su godišnje poskupile 60% onda bi tu negdje trebale biti i pojedinačne karte, znači Zapad dolje za derbije 20 EUR. To je veći problem od cijene godišnjih.
  • NitkoBitan
    11.7k
    Sjever 7 eura
    Zapad dolje 20 eura
    Zapad gore 15 eura

    Godisnja za zapad dolje je skoro 3x skuplja od godisnje za sjever dolje. Ovo bi se poklapalo sa omjerima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.