• Zambatine škude
    2.3k
    Ne kužim ovu logiku, mi ne znamo hoće nam netko otići, a oni znaju da neće, njihov roster je zacementiran.db-izbjeglica

    Postoje vjerojatnosti. U ovom trenutku je puno vjerojatnije da nama odu neki nositelji nego njima i to dosta. Oni za svoje nositelje nositelje osim Amera ne mogu zaraditi veliku lovu. Pukštasa neće morati sad prodavati ako im ne propadne ideja s Vuškovićem, a nisam siguran da će morati i bez toga. Ili da uopće imaju ozbiljnih ponuda. Možda ni mi nećemo, ali rekao bih da je to na jako dugom štapu.

    Na kraju krajeva, njima zadnje dvije sezone nijedan nositelj nije otišao, nama su dvojica od čega je jedan vođa ekipe, a drugi najbolji igrač. Nije zajebancija to zamijeniti adekvatno.

    Ali poanta nije izvaditi jedan segment i reći da to možda neće biti tako. Naravno da možda baš ništa neće ništa biti tako kako je napisano, da se nama može poklopiti najbolji mogući scenarij i da prvenstvo bude plovidba. Poanta je da imaju puno bolju ruku nego prije tri, pet ili više sezona (koliko su sulude te usporedbe je za posebno izučavanje), i da imaju puno manje toga za izgubiti od nas. Meni je to definicija opasnosti. I puno radije fulam tu prognozu nego onu suprotnu.
  • Jurki
    9.2k
    Oni za svoje nositelje nositelje osim Amera ne mogu zaraditi veliku lovu. Pukštasa neće morati sad prodavati ako im ne propadne ideja s VuškovićemZambatine škude


    Mali Beckenbauer je mrtvi kapital jer ne igra. I svima je vise manje jasno da je mačak u vreci. Vec bi oni njega utopili al nejde.
    Mozda i uspiju ko to zna.
    Jenki ima ugovor jos godinu i pol.. i puno i malo. Ako nebu htel produzit ugovor morat ce ga prodat sad ili na zimu da nekaj na njemu zarade.
    Bumo vidli kad zavrsi prijelazni rok, pa bumo svi pametniji.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Sve i da dinamu ode netko od nositelja, neće otići za vreću zobenih pahuljica, već za ozbiljnu lovu, što automatski znači da će se imati love za dovesti zamjenu. Najbolje od svega, dinamo može zaraditi ozbiljnu love bez da itko ode, jer transfer gvardiola za 100 milja eura uopće nije nerealna opcija.

    Na kraju krajeva... treba i hajduk živjeti od nečega, nekog prodati, nekom raskinuti ugovor...jer ne plivaju u novcu...imali su injekciju od biuka, ali to je ništa za ozbiljnije stvari.


    Nitko ne kaže da hajduk nije bolji od onog prije 5 ili 10 godina, nitko ne kaže da ih ne treba shvatiti ozbiljno... ali nisu napravili nikakav kvantni skok u odnosu na prošlu sezonu pa da je realno za očekivati šetnju HNL-om, sanim time ne vidim ni razlog za nekakvo crnilo i pesimizam.

    ne smatram realnim da oni skoče na 75% osvojenih bodova kroz 36 kola, što je nekakav minimum za osvojiti prvenstvo. To bi stvarno bio popriličan skok... mislim, događale su se i veće senzacije u nogometu...
  • Nino Bule
    11.7k
    Ovaj hajduk je najozbiljniji konkurent u hnlu od kekove rijeke, svejedno su mi na 20% sanse da ce osvojit i to je to, apsolutno se samo nas pita tko ce biti prvak, moramo podbaciti da bi oni osvojili dok je kekova rijeka bila stroj koji je sam odlucio prvenstvo.
  • The Undertaker
    4.3k
    Koliko ja znam, i Hajduk će morati prodavati i to ne samo Vuškovića. Alternativa je da će se morati još debelo zadužiti a već su zaduženi. S obzirom da im treba godišnje cca 8 mil. eur od transfera neto, za očekivati i njima neke odlaske. Za Vuškovića imaju ozbiljne ponuda ali je problem što mali traži neke garancije razvoja i igranja što mu ovi najveći ne mogu dati.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Ono što trenutno nije na stolu, a Hajduk ima tu opciju na raspolaganju jer je u pitanju sdd je dokapitalizacija. NH je bagatelnim transakcijama došao do 30,60 % vlasništva koliko trenutno drži. Dakle, iznad su proklamiranog cilja od 25% dionica.

    Iako su oni kupovali dionice po nebulozno jeftinim cijenama od Konstruktora i Štimca te jednostavno dobili na poklon dionice koje je držao Studenac. Ne bi bilo nerealno procijeniti klub na neku visoku valuaciju pa da novi investitor ubrizga kapital, a da se vlasnički udjeli trenutnih dioničara ne razvodne do mjere do koje oni ne žele.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Ja uopće ne znam koji su njima prihodi. To što su prodali više od 50% stadiona u pretplatama, im je zapravo o direktan gubitak. Zaradili bi duplo da su dali najviše trećinu u pretplate. Ali oni žive od mitova, 100k članova di pola članova ni nezna da su članovi.

    Imaju jednog ili dva jača sponzora i to je to uz marketing. Zaradu od Europe nemaju. A plaće za igrače raste iz godine u godinu. Nekako sumnjam da bi 8 milja od transfera bila dovoljna za popunit budžet od 30 milja
  • Captain America
    14.6k
    Vaterpolist je u zadnjoj godini mandata i jasno je da ide all-in. Sumnjam da će biti ikakvih prodaja s obzirom kolko se spustila cijena Beckenbaueru, a za ostatak ne može dobit ništa. HDZovo štene će se zadužit sa svih strana, ak uspije uzet naslov bit će dolje božanstvo, ak ne uspije, neće se kandidirat pod isprikom "probao sam, vrijeme je za druge" pa nek se nasljednik bavi s nagomilanim dugovima.
  • blackbully
    4.4k
    Ja uopće ne znam koji su njima prihodi. To što su prodali više od 50% stadiona u pretplatama, im je zapravo o direktan gubitak. Zaradili bi duplo da su dali najviše trećinu u pretplate. Ali oni žive od mitova, 100k članova di pola članova ni nezna da su članovi.

    Imaju jednog ili dva jača sponzora i to je to uz marketing. Zaradu od Europe nemaju. A plaće za igrače raste iz godine u godinu. Nekako sumnjam da bi 8 milja od transfera bila dovoljna za popunit budžet od 30 milja
    Ludovic IX

    Kaže Čurković u podcastu, podosta uvjerljivo, da Hajduku trenutno nije "priša" prodavati. Odnosno, Pukštas, a ni Vušković nisu trenutno u potrebitom izlogu.

    Tako da neku lovu očito imaju. 85 000 članova, 15 000 trenutnih preplata, tematski park i ogromni prihodi iz fan shopova.

    Prošao sam nedavno pokraj njihovog shopa u Zadru. U srcu Kalelarge, radni dan 11 sati, 35 stupnjeva, ispred shopa red 15-20 metara ljudi za ući unutra. Dodaj još shop u Makarskoj i Splitu.

    Ogromne novce oni zarađuju od fan shopa, nama su te cifre nedostižne. Pogotovo prodaja ljeti plus što redovito izbacuju nove kolekcije. Print Livaje, Prgava familija, Mišo Kovač, Sloboba navijačima...
  • Ludovic IX
    5.8k
    Po izvještaju lani smo u par deka s njima po ulaznicama i marketingu. Mi sa ulaznicsma lige prvaka sijemo njihov prihod u hnl-u. To što curkovic prica, ako vjeruješ onda si francuska sobarica. Lik stalno prica nebeske priče o njima

    Pretplate i članovi im donose 5-6 milja. A kad prodaš 25 k pretplata, koliko još imaš pojedinačnih karata za prodat???
  • Captain America
    14.6k
    Zaposlenik kluba kaže da klub stoji jako dobro. Ovo podsjeća na HDZovce kad kažu da je sve super :sweat:
  • The Undertaker
    4.3k
    Da imaju para ne bi dovodili samo igrače bez odštete. Odnosno, imaju za tekuće poslovanje i ništa puno više od toga.
  • Patak
    2.3k
    Podsjećaju na onu Vučićevu demagogiju: Ima još jedna stvar koju vam nisam rekao. Mi smo našli još para...
  • Gelipter
    3.5k
    Svi koji se sprdate s "hajd.u.kom" nadam se da dolazite na Goricu u subotu.
    Ok, mi smo isto imali svojih problema, ali u prošle dvije sezone hajduk se nekoliko puta u sezoni opasno približio nama. Sjetite se naše tekme na Kranjči s Loksom ili u Gorici kad smo pratili kako tovari igraju u Koprivnici. To je bio hajduk od kojeg se mogao očekivati kiks protiv tog Slavena. Sad stvarno izgledaju puno ozbiljnije, doveli su nekoliko igrača koji jesu pojačanja u HNL okvirima. Kao što je netko napisao klubovi izvan glavne četvorke izgledaju puno nestabilnije u odnosu na prošlih nekoliko sezona i djeluje mi, prema viđenom zasad, kako će hajduk s njima puno manje bodova gubiti. Ne treba podcjenjivati i element od prošle dvije sezone, a to je suđenje koje im je često išlo u korist, euforični jesu i to je uvijek upravo njihova "ahilova peta", ali ako nastave u pobjedničkom ritmu i to bi se moglo promijeniti.
    Ja također mislim da i dalje sve ovisi o nama i ovo kaj sam napisao nije paničarenje, već pokušaj da se realno sagleda situacija. Podcjeniti tovare u sezoni koja je po mnogočemu posebno važna vrhunski je idiotizam. Mi trebamo biti podrška svom klubu i igračima. Mi smo Dinamo - najveći hrvatski klub i imamo mentalitet pobjednika uz koji stvarno ne ide panika. Zato jer smo veliki i ne podcjenjujemo infantilnim doskočicama i uvriježenim formulama o nemoći i slabosti hajduka, to se eventualno može učiniti kad dignemo trofej u zadnjem kolu prvenstva.
  • Maksim Maksimirski
    4.6k
    Kaže Čurković u podcastu, podosta uvjerljivo, da Hajduku trenutno nije "priša" prodavati. Odnosno, Pukštas, a ni Vušković nisu trenutno u potrebitom izlogu.

    Tako da neku lovu očito imaju. 85 000 članova, 15 000 trenutnih preplata, tematski park i ogromni prihodi iz fan shopova.

    Prošao sam nedavno pokraj njihovog shopa u Zadru. U srcu Kalelarge, radni dan 11 sati, 35 stupnjeva, ispred shopa red 15-20 metara ljudi za ući unutra. Dodaj još shop u Makarskoj i Splitu.

    Ogromne novce oni zarađuju od fan shopa, nama su te cifre nedostižne. Pogotovo prodaja ljeti plus što redovito izbacuju nove kolekcije. Print Livaje, Prgava familija, Mišo Kovač, Sloboba navijačima...
    blackbully

    Imaš izvješće Hajduka za 2022.godinu . Hajduku su komercijalni prihodi iznosili 37,9 milijuna kuna (5 milijuna eura) a prihodi od ulaznica i pretplata su iznosili 28,3 milijuna kuna (3,8 milijuna eura). To ti je ukupno 8,8 milijuna eura.

    Za usporedbu, Dinamu su komercijalni prihodi u 2022.godini iznosili 26,1 milijun kuna (3,5 milijuna eura) a od ulaznica i pretplata se zaradilo 25,5 milijuna kuna (3,4 milijuna eura). Ukupno 6,9 milijuna eura.

    Dakle Hajduk u najvećoj euforiji od komercijalnih prihoda, pretplata i ulaznica zaradi tek nekih 2 milijuna eura više od Dinama. To nije toliko čudno kada znamo da se na Poljud ulazi izrazito jeftino (kod njih godišnja pretplata za sjever iznosi 90 eura, za istok 140 eura) dok Dinamo samo za jednu utakmicu (Astana ili Hajduk) od gledatelja sa istoka pobere 25 eura po glavi. Ogromna razlika.

    Ne znam ni ja kako se financijski krpaju, možda je stvarno Lukša otišao all in ovu sezonu jer mu je ovo zadnja godina mandata. Hajduk je u zadnjih 5 godina prodao samo Biuka i Domagoja Bradarića (6,5 milijuna svaki) i to je to od ozbiljnijih transfera. Takva bilanca nije normalna jer su svi prisiljeni prodavati. Osijek je sa moćnom mađarskom grupacijom iza sebe svejedno bio prisiljen prodati Belju, Klainheslera i Ivušića. Rijeka je (i dok je igrala europske grupe) bila prisiljena prodavati najbolje igrače. Dinamo je prisiljen prodavati. Jedino Hajduk nije prisiljen prodavati kao da je PSG i kao da ima šeike iza sebe. To nije normalno. Možda Lukša ide 'all in' pa računa ''ako prođe heroj sam'' a ako ne prođe odoh ja a nasljednik nek dogodine objašnjava zašto se moralo prodati Livaju, Krovinovića, Pukstasa itd.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.