• marcio amoroso
    33.1k
    Oprostite na izrazu, ali je.bo vas Hajduk iSchpatz

    Opomena pred ban. Ako ti se nešto ne sviđa preskoči, a “jebo vas” sačuvaj za neki drugi kutak.
  • marcio amoroso
    33.1k
    I daj se naučite da je forum razmjena mišljenja. Naučite se da budete civilizirani. Naučite se da respektirate jedni druge i da respektirate ako netko slučajno ima drugačije mišljenje od vašeg. Pridonesite forumu konstruktivnim upisima. Fore kao “jebo vas”, “cmizdrenje”, “kmečanje” itd ćemo ubuduće sankcionirati. Ponavljam se kao papagaj, ali ako vam se neki upis ne sviđa preskočite ili odgovorite konstruktivno na njega. Sve nas je više tu i razina komunikacije mora biti na nivou.
  • Crusades1986
    10k
    Jedini razlog zašto smo ih pretprošle sezone držali u igri su bila dva trenera koja kvalitetom nisu bila ni blizu potencijalu Dinama (Krznar i Kopić)

    A ni prošle sezone nije bila nešto bajnija situacija makar je Čačić prvi dio sezone u HNL-u bio i više nego korektan. Da nije bilo one krize na proljeće kad je dobio pedalu, naslov bi osvojili u ožujku valjda.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Sva sreca da neki ovdje ne rade u klubu i nisu u strucnom stozeru jer bi nakon 2.kola skinuli gace i predali naslov.Schpatz

    Prije će Hajduk osvojiti naslov zbog infantilne skupine “hajd.u.k” inačice koja je smilšljena iz tko zna kojeg razloga nego ljudi koji argumentiraju svoju oprez, a ne nikakav defetizam. Jer je značajno gore podcijeniti protivnika nego ga precijeniti.

    Kao da 2-3 igraca cine Dinamo…Schpatz

    Ne znam koliko ti pratiš nogomet, ali “2-3 igrača” čine Ajax u zlatno doba kluba, Utd u zlatno doba kluba, Barcelonu u zlatno doba kluba…

    Na kraju krajeva učinak hrvatske reprezentacije od ispadanja u skupini do osvajanja medalje na SP isto tako čine 2-3 igrača pa daj, molim te, argumetiraj svoj stav 2-3 igrača. Konkretno, da li bi Hrvatska bez Modrića, Perišića i Rakitića 2018. i bez Modrića, Perišića i Livakovića 2022. bila osvajač medalje ili bi bila običan sudionik u skupini SP…?

    Da li je tvoj stav da je Dinamo bez “2-3 igrača” znači Šutala stopera na vrhunskoj razini, Ivanušeca “match-winnera” kakav je bio Oršić, a uz to bolji od Oršića kao asistent i Petkovića koji nije golgeter ranga Livaje, ali je njegov ukupni učinak za Dinamo usporediv učinkom Livaje za Hajduk može bez problema osvojiti HNL i kvalificirati se u LP?
  • Zambatine škude
    2.3k
    Jer je značajno gore podcijeniti protivnika nego ga precijeniti.Mali dioničar

    U ovom je sva poanta. I uopće ne shvaćam ovu suprotnu filozofiju kao životnu maksimu, kao da je podcjenjivanje suparnika nekakva potvrda da ih ne voliš više od drugih. Takvi na ratištu prvi izginu.

    Hajduk je ostavio sve bitne igrače koji su sad konačno skupa par godina i počeli su loviti Leku i ono što želi. Brzo im se razvio Pukštas koji je danas puno bolji igrač nego je bio na početku prošle sezone. Doveli su par dobrih zamjena, a Odidja je profilom taj koji može rasteretiti Krovinovića i Livaju.

    Mi još ne znamo kakvi smo ni kako će nam momčad izgledati za mjesec dana. Onaj tko misli da je Dinamu svejedno jel ode netko od ove četvorice je ili lud ili ne prati HNL. Razlika jednostavno više nije takva da smijemo štucati. Prije dvije godine smo s Ademijem i Oršićem spašavali prvenstvo u predzadnjem kolu. Tad nešto nisu bile smiješne fritule.

    Na kraju krajeva, kladionice im daju 30-ak % šanse, znači nije nikakva paranoja reći da su dosta bliže. Ako vam je ta prognoza smiješna, možete opako dobru lovu zaraditi. Ili netko stvarno misli da ćemo biti idućih 50 godina prvaci pa se treba desiti neka 2016. za reset?

    Dinamo je priličan favorit dok god je u ovakvom sastavu, ali Dinamo ima i puno više za izgubit. Nije ulog samo emocija ni titula ni lova koja čini razliku u budžetu ni činjenica da od njih nećeš moći živjeti idućih godinu dana. Ulog je i kredibilitet ovih nekih novih procesa u klubu, bar za dobar dio javnosti, koliko god glup bio takav rezon.

    Ako nekad posebno nije bilo vrijeme za hihotanje "glupim tovarima i medijima koji im guraju titulu u ruke", to je sad. Previše toga je na ulogu da bi nam bilo kakva prijetnja bila sprdnja.

    edit: naknadno vidio da je Maksimirski već napisao većinu toga. Nema veze, nek stoji ovako.
  • Schpatz
    378
    Ajax koji je rasprodao pola momcadi da tek prosle godine ne bi bili prvaci. S odlaskom Overmarsa, potpuno kriva i promasena sportska politika kluba i pokusavaju se vratit na staze na kojoj su bili za vrijeme Overmarsa. Ajax koji ima kudi kamo vecu konkurenciju u nizozemskoj ligi uz Feyenoord i PSV, koji su kvalitetom kudi kamo blizi Ajaxu uvijek i bili nego sto je to Hajduk Dinamu. I jos k tome da je Ajax prosle sezone jako fulao s odabirom trenera i nije pobijedio 5-6 utakmica zaredom i srusio vlastiti negativni rekord. I Ajax je nakon, kaj je prodao svoja 3 bitna igraca (de Jong, Van de Beek i de Ligt) i dalje dominirao ligom sljedece 2 sezone pod vodstvom Ten Haaga. I velim, tek prosle godine i to prije svega losim odabirom trenera (covjek koji je vodio i Hoffenheim i isto tako imao negativne rekorde). Za ovu godinu, ne znam. Rasprodali su doslovno cijelu momcad. Tipa kao da Dinamo proda Baturinu, Misica, Ristovskog i Petkovica i zasad ne dovede nikoga.

    Barcelona koja je skoro bankrotirala iz razno raznih razloga i nije mogla pratit ulaganja Real Madrida i usprkos tome bila vice prvak i prosle godine ponovno prvak. Uz konkurenciju jednog Atletico Madrida koji placa svog trenera najskuplje na svijetu. Sad s ovim arapskim ulaganjima u nogomet mozda vise ne, nisam to skroz popratio. Barcelona koja je preplacivala ekipu koja nije te novce vrijedna bila, koja za konkurenciju ima najuspjesniji europski klub i koja je izgubila hrpu novaca dovodeci igraca za masne odstete i pustajuci ih ili besplatno ili za sicu. I tek se koliko toliko oporavila dolaskom Xavija na klupu. I da se razumijemo, Barcelona nikad nije bila toliko jaca i dominatnija nad Real Madridom koliko je Dinamo nad Hajdukom. Za vrijeme zlatnog razdoblja Barce pod Messijem i Reala pod Cristianom, prakticki je bio jedan od njih prvak svake druge godine.

    I ako odu nasi igraci, mislite da Dinamo s tim novcima do kraja prijelaznog roka nece biti aktivan? Pa nitko ne zeli da Dinamo, prije svega, bude kanta za napucavanje u Europi posebice ako se dobiju takvi novci za Sutala. Tesko da ce se i Ivanusec prodat za ovu cifru koja se spominje po medijima ali otom potom kada i ako do toga dode.
    To su zasad sve hipotetske stvari „da krava ima dugi rep“. I vjerujem da je Dinamo kao klub, ako netko ode, ima adekvatne zamjene na trzistu.

    I da, za mene je sve ovo omalovazavanje Dinama.

    Prosle godine je koeficijent i prema kladionicama na pocetku sezone, Hajduk imao vece sanse za naslov nego ove godine. Na Dinamo takoder bio veci koeficijent. Prosle godine je onda bilo i vise od tih famoznih „30%-35%“ u igri za Hajduk nego ove sezone, ali ove sezone se dize Hajduk u nebesa sa svih strana. Jer eto, ti free agenti koji su oni potpisali i s kojima nitko nije htio produljit ugovore od onog belgijskog veterana do lijevog beka i krila su kudi kamo bolji i kvalitetniji igraci nego kaj su Dinamovi. S Ivanusecom ili bez njega. Sa Sutalom ili bez njega. Meni je jednostavno tesko povjerovat, nevjerojatno nemoguce da su se rijesili 3-4 igraca i doveli besplatno 3-4 igraca i da su jaci od nas i da su odjednom svi u nekakvom strahu od njih jer neki zbilja pisu ovdje kao da smo vec izgubili naslov. I to je razlika izmedu nas i njih. Da je hipotetski obrnuta stvar, oni bi imali euforiju za Europu, u HNL-u i bla bla. Mi? Ajmo malo opet plakat jer nam bjeze 3 boda nakon 2 kola, jao nama ako ode xy igrac, jao nama ako ode yx igrac… I jer im ne bjezimo vec „15 bodova“ nakon 2 kola i ne slavimo novi naslov s 1.8.

    Na kraju krajeva, ako ce te citat moj pretposljednji upis ovdje, napisao sam respekt prema Hajduku. I da treba maksimalno ozbiljno uc u svaku tekmu jer ih je Leko poslozio. I naravno da to nije onaj Hajduk ko prije 5-6 godina, ali Hajduk je svoju sansu za naslov profuckao pod Dambrauskasom kada su isto izgledali sasvim solidno a Dinamo imao „kramu od trenera“ na klupi sa Kopicem i Cacicem.

    Sad Dinamo ima, za mene, jednako kvalitetnog ako ne i boljeg trenera od Hajduka, ima jacu i dominantniju momcad. Sa Sutalom ili bez njega. I mozemo pricat i pisat mi svasta „ako ce se dogodit ovo, ako ce se dogodit ono“, ali jos se nista nije dogodilo niti odvilo u tom smjeru. Kaj mediji pricaju, hrpa gluposti kao sto se i toliko puta dokazalo ovo ljeto da pisu samo da nekaj napisu. A siguran sam i uvjeren da ce se ispravno reagirat ukoliko dode do nekog transfera.

    Ali radit i sirit na neki nacin negativu radi ovoga je meni presmijesno. Umjesto da se radi euforija, da svi stanemo na noge, Dinamo trenutno strasno jaka momcad, da se veselimo obracunima s Grcima i Europi ali ne. Zakaj bi prosjecan Dinamov navijac to radio; ajmo rade pisat o tome kaj bi bilo kad bi bilo i kaj ce bit za 34 kola odsad…
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Hajduk je ostavio sve bitne igrače koji su sad konačno skupa par godina i počeli su loviti Leku i ono što želi. Brzo im se razvio Pukštas koji je danas puno bolji igrač nego je bio na početku prošle sezone. Doveli su par dobrih zamjena, a Odidja je profilom taj koji može rasteretiti Krovinovića i Livaju.

    Mi još ne znamo kakvi smo ni kako će nam momčad izgledati za mjesec dana. Onaj tko misli da je Dinamu svejedno jel ode netko od ove četvorice je ili lud ili ne prati HNL.
    Zambatine škude

    Ne kužim ovu logiku, mi ne znamo hoće nam netko otići, a oni znaju da neće, njihov roster je zacementiran.

    Da netko ponudi 5-6 milja do kraja prijelaznog roka, misliš da će oni zadržati pukštasa?
  • mali M
    3.6k
    razumijem te skroz, ali očito sam i ja morao izbaciti frustraciju, kroz ajde pregrube riječi. Ali ovo je Dinamov forum i ne omalovažavamo nikoga i većini koju sam prozvao posprdnim riječnikom sori dečki, ali isto tako marcio nitko ne odgovara na naše argumente nego se samo ulovi kak smo rekli da je ovaj cmizdravac ovaj kmečavac. Jednostavno ne vidimo čime je Hajduk tako veći i jači nego prošlih godina.. ista politika, isto dovođenje isluženih, ista euforija, ista podrška medija, ajde reći ću plus mali amer. Respekt da, ali pričat sa strahopoštovanjem kao da smo u ligi sa Barcelonom... Ne razumijem
  • Ludovic IX
    5.8k
    Ja isto ovdje ne vidim nikakva omalovažavanja hajduka već dinama. Dinamo je jači nego lani sa cacicem, ili kopicem. Dinamo ima pravog lijevog beka, ima 30% jačeg baturinu. I ima trenutno sve reprezentativce..

    I da ode jedan, za par mjeseci sam siguran da ćemo imati dva nova.
  • marcio amoroso
    33.1k
    isto tako marcio nitko ne odgovara na naše argumentemali M

    Onda jednostavno ne čitaš šta ljudi pišu. Jesi pročitao postove od malog dioničara, zambatinih škuda, maksima i mene? Maksima ne poznajem, ali ova dvojica itekako poznaju materiju, i itekako su odgovorila na argumente. Ja također.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Dinamo je priličan favorit dok god je u ovakvom sastavu, ali Dinamo ima i puno više za izgubit. Nije ulog samo emocija ni titula ni lova koja čini razliku u budžetu ni činjenica da od njih nećeš moći živjeti idućih godinu dana. Ulog je i kredibilitet ovih nekih novih procesa u klubu, bar za dobar dio javnosti, koliko god glup bio takav rezon.Zambatine škude

    Ne da rezon nije glup nego upravo taj rezon treba biti osnovni argument budnosti, koncentracije, nabrijanosti. Tko može skužiti neka skuži. Tko ne može, možeš mu napisati Rat i mir na tu temu i opet neće skužiti.
  • Schpatz
    378
    Dinamo je priličan favorit dok god je u ovakvom sastavu, ali Dinamo ima i puno više za izgubit. Nije ulog samo emocija ni titula ni lova koja čini razliku u budžetu ni činjenica da od njih nećeš moći živjeti idućih godinu dana. Ulog je i kredibilitet ovih nekih novih procesa u klubu, bar za dobar dio javnosti, koliko god glup bio takav rezon.Zambatine škude

    Ne da rezon nije glup nego upravo taj rezon treba biti osnovni argument budnosti, koncentracije, nabrijanosti. Tko može skužiti neka skuži. Tko ne može, možeš mu napisati Rat i mir na tu temu i opet neće skužiti.Mali dioničar

    Slazem se tu s vama 1/1. Ja sam samo htio reci, da se trenutno siri neki "strah" ili "panika" gdje jednostavno tome nema mjesta. Posebice ne nakon 2 kola i posebice kada Dinamo nije napravio niti jedan izlazan transfer. Tu se neki isticu s upisima kao da imamo 32.kolo i zaostatak od 3 boda za njima. Trenutno se siri panika bez veze na taj nacin, a sad se ponavljam kao papagaj, ali napominjem, respekt i maksimalno ozbiljno shvatit HNL. Samo nemrem nikak prihvatit trenutno da se s nekakvim strahopostovanjem gleda na Hajduk nakon samo 2 kola i vise nego sretne pobjede u Zagrebu. Mislim da se svi ovdje slazemo, da je ova sezona jedna od najvaznijih, pa rekao bih, i u povijesti kluba.

    Ali je isto tako kljucno, po meni, da ostanemo pozitivni i vise gledat sebe, jer je bas sve u nasim rukama. Ali sve.
  • mali M
    3.6k
    Jesi pročitao postove od malog dioničara, zambatinih škuda, maksima i mene?marcio amoroso

    nitko od vas nije pisao u nedavnim raspravama (izuzev možda tebe) do prije par postova. zašto se uvijek osjetite prozvani vi (baš ti koje si nabrijao osim maksima) koji ste jedini glas razuma i razumnog opreza. zna se zbog koga sam reagirao kako sam reagirao i to mi nije opravdanje, ali imaš tu 5-6 likova koji su u baš pretjeranom strahu i po svim temama lupaju isto, neargumentirani strah. Pa normalno da Hajduk nije kanta za napucavanje i da ga se treba uzeti za ozbiljno, ali slušanje o njemu kako imaju mudru i jaku upravu, kako se posložio financijski i strateški, kako je dopeljao top igrače, kako gazi (ova dva prva kola na jedvite), to dovodi do frustracije nekolicine (uključujući i mene). jasno, na meni je da proberem na koga ću uzimati za ozbiljno, a čije postove netreba tj. treba preskakati...
  • Mali dioničar
    14.7k
    nitko od vas nije pisao u nedavnim raspravama (izuzev možda tebe) do prije par postova.mali M

    Kaj uopće pisati na temi HNL-a gdje nakon objave rasporeda sezone (prelistaj si) imamo “hahaha, hajd.u.k, zgašeni do Gospe, uhahahhejehe…”

    Sad imaju 6 bodova nakon 2 derbija i čovjek napiše “jbte mora se dobiti na Poljudu idući derbi” i opet “bihahah, kakvi paničari, kakvi unositelji nervoze blablaba.”
  • mali M
    3.6k
    ali ja se slažem i s tobom i s "čovjekom" koji je to napisao.. to je doslovno u slovo moje razmišljanje, treba se dobiti idući derbi i riješili smo zaostatak. opet kažem zašto se vi razumni uzrujavate, pa vidite kome odgovaramo na postove. klikni ime onih kojima odgovaramo na postove i provjeri zadnjih 50 upisa pa ćeš primjetiti zašto im se tako odgovara. ali slažem se... jednostavno više neću čitati takve postove i pokušat se suzdržati komentara jer je kontra produktivno..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.