• marcio amoroso
    32.2k
    o varu da ne pričam...bbbjura

    Šta je VAR točno kriv?
  • Jaro
    5.5k
    VAR je najbolja stvar koja se desila nogometu zadnjih 50 godina. Problem su jos nebulozna pravila oko koristenja. Previse pristora su si ostavili za "slobodna sudacka uvjerenja" i one ne "ocite i teske pogreske"...
    Po pravilima, penal Engleza Dancima VAR nije mogao ponistiti niti sugerirati sucu da pogleda ponovo jer je etona jednoj od 480 snimku vidljiv moguc minimalni kontakt...
    Takodjer lutanja u pravilu nedopustenog igranja rukom nisu dosla od VARa, vec od nebuloza u glavama ekipe koja donosi pravila...
  • xavier
    11.1k
    Moram priznati da na to uopće ne gledam kao na nekakvu "lošu modernizaciju". Svi sportovi konstantno mijenjaju pravila i nogomet je tu ostao daleko najkonzervativniji. Zašto ne poboljšati neke stvari? Prva i osnovna je mjerenje vremena. Nije li logičnije imati zaustavljanje sata i određeno trajanje čiste igre (kao u gotovo svim drugim sportovima) nego stalnu borbu s krađom vremena i sudačkim nadoknadama?

    Isto tako, zašto bi bile dozvoljene samo 3 zamjene? Reći ćete da je "oduvijek tako". E pa nije, nekad zamjene uopće nisu bile dozvoljenje i momčadi kojima se igrač ozljedio, igrale su s igračem manje. Ako smo već toliki "tradicionalisti", onda treba zabraniti bilo kakve zamjene. Evo svi smo se navikli da igrač ne smije vratiti golmanu loptu u ruke što se prije stalno radilo.

    Što se tiče ostalih stvari, nije da imam neko određeno mišljenje. Osobno bih ipak ostavio ubacivanje iz auta rukom, a nisam siguran ni da su isključenja "na 5 minuta" dobro rješenje za nogomet jer je nogomet ipak u svojoj osnovi drugačiji i to neće donijeti prednost kakvu donosi isključenje u rukometu ili hokeju.
  • xavier
    11.1k
    VAR je najbolja stvar koja se desila nogometu zadnjih 50 godina. Problem su jos nebulozna pravila oko koristenja. Previse pristora su si ostavili za "slobodna sudacka uvjerenja" i one ne "ocite i teske pogreske"...Jaro

    Upravo to. Ljudi cijelo vrijeme krive VAR za nešto za što nije kriv...VAR je tu samo da ti na miru točno pokaže što se dogodilo i da na osnovu toga možeš donijeti ispravnu odluku. To što zbog stalnih promjena objašnjenja više nitko ne zna što je, a što nije penal, to je sasvim drugi par rukava.
  • Nolifer
    6.6k
    Šta je VAR točno kriv?marcio amoroso

    Ponekad zna ubiti ritam utakmice, onda nekad se zna provjerit nekad ne, valjda ovisi kolko klub ima reputaciju u svijetu ili repka. Ili nekad toliko kasni da si onda misliš neke stvari, više manje kolege gore su sve napisali....

    Za sad o varu ne mislim ništa posebno, možda je to dobro za nogomet, ali treba se pravednije onda koristit, da ima svrhu taj VAR
  • Mali Zeus
    9.6k
    VAR je najbolja stvar koja se desila nogometu zadnjih 50 godina. Problem su jos nebulozna pravila oko koristenja. Previse pristora su si ostavili za "slobodna sudacka uvjerenja" i one ne "ocite i teske pogreske"...
    Po pravilima, penal Engleza Dancima VAR nije mogao ponistiti niti sugerirati sucu da pogleda ponovo jer je etona jednoj od 480 snimku vidljiv moguc minimalni kontakt...
    Takodjer lutanja u pravilu nedopustenog igranja rukom nisu dosla od VARa, vec od nebuloza u glavama ekipe koja donosi pravila...
    Jaro

    Upravo to, VAR je odlična stvar, ali su opet prčkali po pravilima, osobito oko igranja rukom i nastao je kaos. Sad ni VAR suci ne znaju kako procijeniti neke stvari. Povećavanje volumena itd.

    Treba se samo držati ruke kao oružje ili oruđe. :grin:
  • blue heart 72
    1.4k
    Ja sam jedan od onih koji definitivno zagovara promjenu nekih pravila. Ja bi osobno promijenio nekoliko stvari. Na prvom mjestu bi bilo "neto vrijeme" 2x30 minuta. Drugo, jasno definaranje kažnjivo igranja rukom. Treće, drugačija upetreba VAR-a, dva puta po poluvremenu imaš pravo na challenge i basta, ostalo je u domeni suca. Četvrto, izbacio bi zaleđe između dva šesnaesterca. I za kraj zamjene kao u košarci
  • Infinity
    15.2k
    Četvrto, izbacio bi zaleđe između dva šesnaesterca.blue heart 72

    Ja se ovdje ne bih slozio. Ja bi npr. izbacio zaledje u sesnaestercu. Pri tom mislim da su i dodavac i igrac koji prima loptu unutar 16 metara.
  • Eduardo
    17.5k
    Predsjednik rumunjskog FCSB-a Gigi Becali opet briljira :smile: Prošle sezone izbacio je iz momčadi bez znanja trenera Ante Vukušića te javno obznanio da do kraja sezone neće odigrati niti minute za njegov klub, a sad otpisao ovog nakon 45 minuta :sweat:

  • Mali dioničar
    14.1k
    Pojavio se neki Marco Pašalić u Dortmundu.

    @marcio amoroso?

  • marcio amoroso
    32.2k

    Rođen u Njemačkoj. Ima i njemačko i hrvatsko državljanstvo. Izgleda da je potencijal, a iskreno ga nisam gledao nikada.
  • ZGBhoy
    1.7k
    2000 godište , Rođen ovdje 20km od mene U Karlsruheu tamo i počeo Napravit prve Nogometne korake.

    Klub ukida prije 2-3 Godine U21 ekipu tako da on otišao onda u VfB Stuttgart tamo se dokazao i uzeo ga Dortmund za 2 ekipu.

    Igra na poziciji koju kod nas igra Oršić, dvojno državljanstvo al odlučio bi se za HR igrat da ga zovu,miran i prizemljen momak
  • Stihl
    3k
    Ne znam jel bilo već tu, ali baš sad čitam. Nesretni Caktaš na kraju završio u Saudijskoj Arabiji, klub se zove Damac.
    https://www.nacional.hr/mijo-caktas-karijeru-nastavlja-u-saudijskoj-arabiji/
  • Dudu
    2.6k
    Sumnjam da ce bit nesretan kad baci pogled na bankovni racun :rofl:
  • Kwedi
    3.8k


    Bez zajebancije, utakmica godine
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.