• Eduardo
    17.2k
    Leteće izmjene će biti potpuni kaos.NORTE

    Već postoji u nekim našim županijskim ligama :lol:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Leteće izmjene će biti potpuni kaos.NORTE

    U ligi gdje sam ja povremeno igrao su leteće izmjene. Često bude samo jedan sudac i uopće nije kaos.
    Ne vidim tu problem.

    Meni se općenito sve ideje sviđaju. Nogomet bi postao dinamičniji i izbjeglo bi se izležavanje, prevrtanje itd. Jedino bi treneri najebali jer bi sve bilo puno teže braniti.
  • Eduardo
    17.2k
    Evo, golman Bruggea napravio penal, dobio žuti i isključenje na 5 minuta :lol:

    https://streamable.com/zaa6d0
  • Stihl
    3k

    Od svega, jedino podržavam čistu igru, 2 X 30min
    Složio bih se s tobom. Ovo ostalo totalni debilizam.
  • Markelo
    2.5k
    Zamisli kad dođe reprezentacija kao što je Finska pa kad krenu centaršutevi iz auta sa svoje polovice u protivnički šensnaesterac. Ala gušta. Moderan nogomet, nema šta
  • marcio amoroso
    31.9k

    Pa može ta Finska i sada centrirati sa svoje polovice u protivnički šesnaesterac.

    Vremena se mijenjaju prijatelju, da mi je netko prije 20 godina rekao da će Italija imati 70 posto posjeda protiv engleske ili da će Njemačka igrati tehnički najbolji nogomet smatrao bi ga budalom.
    Nije sve crno ili bijelo. Treba vidjeti i probati. Možda bude dobro.
  • Markelo
    2.5k
    E rukom se toliko baš i ne može prebacit. Moraš debelo proći centar da bi se moglo poslat dalekometni ubačaj rukom iz auta.
    Osim toga gubi se i mogućnost presinga kod auta. Ako nemaš opcija, nabit ćeš ju daleko naprijed pa nek krenu s napadom iz svoje polovice
  • marcio amoroso
    31.9k
    E rukom se toliko baš i ne može prebacitMarkelo

    Mislio sam na slobodne sa svoje polovice :grin: , ali razumijem šta hoćeš da kažeš.
  • SAS1987
    13.2k
    Igrat će se dva poluvremena po 30 minuta. Sat će se zaustavljati nakon svakog prekida igre, kao u košarci.GZomanid

    Nema sanse zbog TV. Cak je i VAR problem jer se utakmica previše produži a što bi tek bilo da se sat zaustavilja.

    Mislim da nista od ovih pravila. Malo testirajo a na kraju se nista nece promjeniti.
  • Markelo
    2.5k
    Meni nije jasno zašto se to zaustavljanje sata nije već uvelo. Nogomet ima već godinama problema s valjanjem po travnjaku radi krađe vremena. Onda kao matematičari zbrajamo jel trebalo 4 min produžetka ili 5. Ovako sat staje i utakmica završava u 90-toj i svi znamo da je tu kraj. A ne ko sad sudac produži 5 min pa igra oper stane pa sudac još malo produži, pa na kraju nitko živ ne zna kad je točno kraj.
  • Infinity
    15.2k
    To stopanje vremena bi od svih revolucionarnih promjena na kraju cak bilo najbolje prihvaceno. Dosta ljubitelja nogometa zagovara stopanje vremena.

    Dalo bi se to testirati na nekom Kupu konfederacija ili SP za klubove.

    Mislim da ne bi donijelo nikakve probleme kada su u pitanju TV prava. Vrlo brzo bi se znalo koliko otprilike bi utakmica oduzimala vremena i programske seme bi se slagale bez problema.
  • Neki tip
    19k
    Nema sanse zbog TV. Cak je i VAR problem jer se utakmica previše produži a što bi tek bilo da se sat zaustavilja.SAS1987

    Ovako sat staje i utakmica završava u 90-toj i svi znamo da je tu kraj.Markelo

    Ne bi utakmica trajala čistih 90, nego 60 kako je gore i napisano.

    A ne bi se ni produžila do unedogled, kad bi ukupno imao 60 min čiste igre. Sve ono što ode na faulove, prekide bilo koje vrste, taman bi negdje stalo u tih "ušteđenih" pola sata.

    Ali bi bilo jasno kada je kraj, s jedne strane (kako je markelo i napisao, samo fulao vrijeme), i s druge - demotiviralo namjerna oduglovačenja.
  • Markelo
    2.5k
    Dobro, ja sam uzeo 90-tu kao kraj sam za primjer.

    Naravno da ne mogu igrat 90 min čiste igre. Onda bi više bili triatlonci kao @immerwieder a ne nogometaši :grin:
  • NORTE
    8.9k
    Već ova uvedena promjena mi nije sjela, kako će tek biti kad uvedu sve ove ostale.
  • Nolifer
    6.4k


    Slažem se. Rade svinjariju od modernog nogometa. Nema više dušu, samo komercijala, lova i nebulozna pravila, o varu da ne pričam...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.