• Peškaman
    2.5k
    Muhamed Buljubašić,2004

    muhamed-buljubasic.jpg

    Vezni igrač Sarajeva,ove sezone odigrao 22 utakmice,od toga 19 započeo,s 19 godina ima kontinuitet igre i razvija se jako brzo.
    TransferMarkt vrijednost trenutno 600-645k E.


    David Vuković,2003.

    20240219235411-509559.jpg


    Igrač Borca iz Banja Luke,momak igra lijevo krilo,u 8 utakmica što je započeo i odigrao dao je 6 golova (Liga BiH i Kup).
    Što je jako zanimljivo je činjenica da je momak svih 6 golova dao izvan 16m od čega su dva maestralna slobodna udarca.
    Prema Transfermarktu momak vrijedi mizernih 100k E,jako veliki talent,vjerujem da je već dosta regionalnih 'velikana' u igri za njega.
    Ispod ću postaviti link YTa i 'time stamp' za njegove golove.

    https://youtu.be/__kSaVFMiYs?si=VXQlXpRARBl6kJ3k
    (02:39)

    https://youtu.be/xt1Qqip3XYI?si=G8BEMVm1NTPCxMLL
    (02:10)

    https://youtu.be/wXSc0o5qolU?si=7rI_tJNgEobk5kfj
    (02:06)

    https://youtu.be/SJXr816GS2A?si=Bk4JEeqgpSrpOt_W
    (00:20)

    https://youtu.be/xZwROvV35_k?si=X2gC8LeukLQcyJ26
    (00:37)

    https://youtu.be/3EL6c88vTiY?si=NKGfJBZxvhV0xa1L
    (01:50)
  • Banana 2
    397
    FC Tokyo izbacuje zanimljive igrače. Dva koja bi mogla biti zanimljiva za budućnost su Kota Tawaratsumida i Ryunosuke Sato.Banana 2

    Tawaradona opet odličan. Namjestio dvije super šanse u porazu 2-1. Jednu, doduše, namjestio slučajno jer je suigrač prusmjerio njegov (loš) udarac u gredu. Ima muda, ima gard i igra bez respekta. Opet standout pojedinac.

    Sato debitirao u J-League sa 17 godina u drugom poluvremenu. Uredan na lopti i pun energije, bilo ga je posvuda. Možda bi mu bolje bilo da se malo smiri, ali kužim uzbuđenje.
  • LaznjakProsineckog
    451
    Ekipa, koje platforme su vam najbolje za scouting, tj. da li netko koristi Wyscout, Opta, neku drugu platformu? Koja je user friendly? Na kojoj platformi se može vidjet npr. brzina nogometaša km/h?
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    Najbolja platforma ti je da si single,ili imas zenu kojoj dobro dodje da ti gledas tekme a ona ode ili do mame ili hoda po shopovina i trosi lovu. Znaci pakete sve od arene ,sportklubova , iptv i da pratis sve sto te interesira. I kupis si famoznu teku kao Šimic i podvlacis i stices svoje utiske:lol: dzaba brzina i procenti ako igrac nema dva zuba u glavi. Po toj statistici za profu Hohxa raketa
  • Banana 2
    397
    Ja koristim ove dostupne aplikacije, ali preko njih uglavnom provjeravam igrače koji mi zapnu za oko na tekmama.

    Brzinu imaš javno dostupnu na stranicama nekih liga, tipa Bundes, Eredivisie, J League. Imaš i za LP, ali tamo je malen uzorak pa uzmeš sa zrnom soli, to jest kao neku donju granicu za maksimalnu brzinu.
  • LaznjakProsineckog
    451
    Znaci Wyscout je ipak najbolja? Hvala kolega!
  • emreli21
    5
    Tu se stalno spominju neki igrači koji bi Dinamo koštali 1-2 milijuna eura, na čije bi plaće Dinamo trošio 300-500 tisuća eura godišnje, a za nijednog nisam siguran da bi bio pojačanje za prvih 11. Takvih već imamo punu svlačionicu, pa su na posudbama po Pafosu, Slaven Belupu ili ostalim klubovima gdje većinom ni ne igraju.
  • mali M
    3.3k
    djelomično se slažem s tobom, ali isto tako gotovo sam uvjeren da su momci na ovoj temi potrošli oko sto posto više vremena i energije na skautiranje nekih igrača nego itko iz tadašnje scoutske službe Dinama. Uzmi u obzir i da sa novom upravom, novim SD i novom sportskom politkom možda i moguće nać takve igrače kakve nam tu kolege spominju. Ovo što si ti nabrojao su bili trasferi po dobrosusedskoj liniji i preplaćeni radi rikverca.
  • emreli21
    5
    Istina, ali na zadnjih 3-4 stranice koliko sam površno (priznajem) prošao, nisam vidio igrača koji bi Dinamo koštao manje od 1-2 milijuna eura (uz plaću 300-500 tisuća eura godišnje), a da bi bilo pravo pojačanje. Točnije, da je netko bolji od igrača koji su sada u kadru ili od klinaca koji dolaze iz naše škole. Svi se igramo Football Managera, ali neka, tome i služi ovaj forum
  • mali M
    3.3k
    realno da, ali tu dečki i predlažu potencijal. kad su tako manje cifre u transferu znači da možeš očekivati ili istrošenu tarabu ili potencijal koji se još nije razvio ili nije prepoznat. To dečki tu ciljaju. Naravno da ako netko od nas nađe odlično pojačanje za 10mil eura, to si Dinamo nemre priuštit pa zato dečki i traže ovakve "miš bjeli sreću djeli" igrače
  • emreli21
    5
    slažem se i poštujem. Samo što većina ovih igrača i dalje košta - previše. A nitko ni blizu nije pojačanje. Ni blizu. Barem po meni.
  • mali M
    3.3k
    a nije, ima tu zbilja top igrača.. gledaj kroz oči Dinama, a ne Reala. Ima tu jako puno poboljšanih, "level 2" verzija Bulata, Špikića, Hoxha i sl. i to je onda za Dinamo jako dobar potencijal. Namjerno sam nabrojao ove igrače jer oni nisu kriminalno loši, nego su rubno dobri. Nemamo bolje u zamjenama. I sad zamisli da imaš poboljšane verzije ovih igrača. Ne top verzije, jer za to nemamo novaca, nego zamisli da imaš tipa 50% bolju verziju Bulata. Znači da ima ono što mu sad fali, naprimjer kretanje bez lopte, pa to bi bio topčina od igrača.
  • emreli21
    5
    I stvarno misliš da netko od tih igrača može doći u Dinamo za male novce? Nema šanse, dao Bog da griješim. Pa igrač koji je 50% bolja verzija Bulata košta 8 milijuna eura. Možda možeš naći igrača koji je 5 ili maksimalno 10% bolji igrač od Bulata (što znači da nije pojačanje za prvih 11), a koštat će te puno previše. Moje mišljenje, ne treba značiti da je točno.
  • Jos-Optimus
    206
    Po tom receptu je Bjelica bio složio kadar, svi igrači koji su tada dolazili su bili no name likovi, ali sa karakterom i potrebnim osobinama za moderan nogomet. RPG je na tom tragu, čovjek kojem je karijera spletom okolnosti krenula u krivom smjeru, ali top od igrača. Dinamo je zanimljiv klub, sigurno privlačan onima koji se žele probiti. Pojačanja iz Bosne? Ne hvala, to je preslaba liga i nikakvo mjerilo mi nisu statistike iz Bosne i Slovenije. Pa Menalo je u Sloveniji bio kao Ronaldinho
  • mali M
    3.3k
    Pa igrač koji je 50% bolja verzija Bulata košta 8 milijuna euraemreli21

    ne čitaš što ti pišem, ovdje se traže igrači koji su to ali još nisu otkriveni od jačih klubova. Zato se to i zove "scouting", a ne već formirani reprezentativni igrači. Mi tu pokušavamo nać Dadu Pršu automehaničara, a ne Mbapea.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.