• Ban
    698
    Frende fakti su fakti. Veliš da su skandinavske lige u par deka sa našom a njih 7 još živi u europi. Od lige prvaka preko europske lige do konferencijske. A silni hnl-ovci otpali ko ratkape dok sam još na moru bio...Droljo

    Možda ako brojiš Belgiju i Škotsku u skandinavske lige. Uspoređuješ HNL sa 4 lige i svejedno se lako može dogoditi da samo jedan njihov klub više prezimi u europskim natjecanjima.
  • Droljo
    5.5k
    Ne brojim
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    Šlampav je i većina dobroga što napravi mu dolazi iz središnjih zonaBan

    Ja sam ga gledao na dvije utakmice. Izgledao je odlično i igrao je desetku ako se ne varam na te dvije utakmice ali se cijelu utakmicu izmjenjivao sa lijevim krilom i ubacivao s krila u sredinu, također je znao startati baš na lijevom krilu. Jedan forumaš mi je čak spomenuo bio da je on kao kod nas Vidović, desetka koja igra krilo prisilno. Nažalost nisam ga dublje pratio niti ulazio u napredne statistike, obrambene statistike i slično, samo sam ga površno ispratio. Meni se na prvi tren činio kao svemirski brod u odnosu na naš prednji tercet izuzev Petkovića. No ako si ga dublje skautirao i zapazio ovo, onda ti svakako vjerujem.

    Što se švedske lige tiče, neovisno o kvaliteti, kad je igrač zabio 10 i asistirao 10 puta, sudjelovao u skoro najviše golova u ligi, a igra za Sirius, a ne Djurgardens, Malmo ili neki Hacken, svakako je netko na kog treba obratiti pozornost i dublje skautirati.
  • Ban
    698

    Nisam ni ja dublje. Obično dulje pratim igrače koji mi zapnu za oko, ali njega sam brzo prekrižio još jesenas. Slažem se s tobom oko njegovih brojki, i možda sam ja u krivu, ali bojim se da bi igrač poput njega bio dosta ogoljen u Dinamu. Pogotovo kada bi ga se prikovalo za krilo i igralo protiv bunkera. Ne djeluje mi ni dovoljno eksplozivno ni dovoljno plemenito. Mislim da imamo mlađu i potencijalno kvalitetniju verziju toga u Stojkoviću (kojem je budućnost isto na desetki).

    Problem sa krilima za Dinamo je što to moraju biti full-package krila. Moraju imati dribling, prvi korak i eksplozivnost, a istovremeno biti i tehnička, plemenita, krila koja su sposobna stezati omču oko suparnika i manipulirati prostorom kratkim i kirurškim kombinacijama. Pogotovo ako želimo iskorak u LP jer tada moramo biti u stanju stavljati i top ekipe pod ozbiljan pritisak i čuvati loptu od njih. Takvu vrstu krila Dinamo ne može priuštiti ni pridobiti u zrelim godinama i zato treba pokušavati identificirati klince koji bi se mogli razvijati u tom smjeru. Meni se ljudi ovdje smiju jer zagovaram Rukavinu, ali Rukavina je jedna varijacija na taj tip krila. Ivanušec je bio drugačija i više pimplerska varijanta, ali imao je to što nam treba. U HNL-u su tome najbliže Pašalić i Bukvić. Mislim da je Kaneko top i da ga definitivno treba otkupiti, bolje od njega za tako malen novac teško da možemo dobiti.
  • Ban
    698
    Emin Bayram

    Potencijalno desni stoper za ljeto. Igrač Galatasaraya na posudbi u Westerlou u Belgiji do kraja sezone (Friganov klub). 20 godina, 192 cm visok i baš iznenađujuće brz i lakog koraka za tu visinu, dobar s loptom. Standardni U21 reprezentativac Turske. Poslan na posudbu jer se prošle sezone nije naigrao za Galatu, a ovo ljeto su doveli i Davinsona Sancheza za pozamašnu svotu. Westerlo je belgijski davljenik i lako moguće da će ispast, ali ovaj dečko je jako dojmljiv. Čak im je i najbolje ocijenjeni igrač na Sofi.

    Moguće da bi Galatasaray na ljeto bio otvoren prodaji s obzirom na Sancheza koji je ipak veliko ime i doveden je za ozbiljan novac. Bayram trenutno na TM vrijedi oko 1,2m. Karakteristike su mu dobre, nije preskup i do ljeta će imati sezonu belgijske lige iza sebe. Ako su mu minute i nagodinu u Galati relativno upitne, Dinamo je dobar transfer i za njega.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Potencijalno desni stoper za ljeto. Igrač Galatasaraya na posudbi u Westerlou u Belgiji do kraja sezone (Friganov klub). 20 godina, 192 cm visok i baš iznenađujuće brz i lakog koraka za tu visinu, dobar s loptom.Ban

    Kuzim objavu i ako si ga proanalizirao no ovakvih igraca ima 100. Kako i sam naziv teme kaze "igraci koje bi zeljeli gledati u Dinamu", prvo sto mi je palo na pamet je zelim li ja stvarno ovog gledati u Dinamu? Zelim radije gledati Zivkovica iz Lokse i Perkovica u tandemu, zasto uzimati nekog Bayrama kad imas 2 nadarena igraca dostupna? Radije upariti nekog iskusnog obrambenog (tipa KTC) sa Zivkovicem i Perkovicem i dobiti na iskustvu i buducnosti.

    Westerlo redovito prima po 3 gola na utakmici, ne drzim se bas statistike niti pratim njega ni ligu ali zato kazem, imamo mi 2 stopera nadomak ruke koje treba uigravati.
  • Ban
    698

    Živković nije ni blizu spremnog, a ničime niti ne iskače. Ovaj momak iskače fizički i bolji je na lopti od Živkovića.
  • Ban
    698

    E, tvoj nick me podsjetio - Barna Pal, 16 godina, igra za Puškaš Akademiju U19. Njega bih uzeo u našu.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Živković nije ni blizu spremnog, a ničime niti ne iskače. Ovaj momak iskače fizički i bolji je na lopti od Živkovića.Ban

    Ne znam, trebam pogledati par utakmica da stvarno vidim jel bolji na lopti, mogu ti vjerovati samo na rijec. Zasto Zivkovic ne bi bio spreman, zar je Josip Sutalo bio spreman? Otisao je na posudbu u Istru, vratio se i postao nositelj obrane u kracem roku. Po meni nema tu bas pravila, treba ih ubacit u igru i upariti upravo s nekim iskusnijim igracem i prihvatiti greske koje su naravno normalne. Ako kuzis sta zelim reci.
  • Ban
    698

    Kužim, ali meni se Živković ove sezone zasad baš ničime ne ističe kada gledam Loksu. Ne znači da neće biti na razini kroz godinu-dvije, ali zasad mislim da nije. Sa Šutalom je bilo drugačije.
  • Dinaminjo
    564
    Soticek igra zanimljivu prvu sezonu..
  • Ban
    698

    Ja uopće ne kužim hajp oko tog dečka.
  • Dinaminjo
    564

    Ima 19 godina i statistiku na razini Hoxhe.
    Prijelaz iz juniora je tezak svima, tako da kad netko bljesne odmah, podogne par obrva..
  • Kujtim Shalla
    2.3k
    Neko je spomenuo da de traži i desni bek. Oliver Sonne, dana iz Silkeborg. Odličan igrač
    Fc k
    Kopenhagen je zainteresiran za njega i navodi se da bi Silkeborg za njega tražio između 500.000 i 1 mil eura. Najradije bi ga prodali van danske. Uprava reagujte, ako se zna ko pije a Ko plaća. Sa ovi likom nećete promašiti
  • Mihaljević
    8.4k
    GAjD2muXsAAwr1T?format=png&name=900x900
    Ganski ljevičari i Japanski desničari uz malo začina Dinamove mladosti i iskustva. Samo mi Theo malo jebe ovu simetralu bojom kože ali Bože moj , ništa nije savršeno osim Vlatke Peras. :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.