• Tradicija bunta
    5.4k
    Nije futsal klub prihvatio grupu nego je grupa de facto osnovala klub. Klub je grupa i grupa je klub, kužiš. Prve 2-3 godine osim par pojedinaca nije bilo čovjeka u i oko kluba koji nisu bili ili aktivni ili bivši pripadnici grupe tako da ne znam o čemu vi neki sektašite i za čiji račun proizvodite neke nepostojeće skandale.

Pošto ne mogu da ne čujem ove debilne glasine da grupa nešto kao bojkotira da kažem i tebi i ostalima opet da su bad blue boysi prvo nogometni navijači pa onda dalje su pedeset mjesta nogometni navijači pa su tek onda sve ostalo.

I ostavi se tih priča ko je šta kome zaboravio. Ima vas podosta koji lupetate iz svojih prikrajaka o onome o čemu ne znate ništa ili premalo.
  • NORTE
    8.9k
    grupa de facto osnovala klubTradicija bunta
    Čisto pune istine radi, nije li ga zapravo vratila u život?
    Osnovali su ga entuzijasti dinamovci, a ne baš da je grupa osnovala klub.
    Možda i griješim, ali to je ono što znam.

Naravno da ono "klub prihvatio grupu" ne može biti istina jer je priča bitno drugačija.

Šteta bi bila da nam ta jebena liga prvaka Futsal Dinamo baci u x-ti plan!...Sve je to jedan Dinamo!masacusec
    Nema to veze s LP.
    Grupa je nastala uz nk dinamo i uz njega joj je prirodno mjesto, kao što je futsal neizbrisiv trag u povijesti i sadašnjosti grupe i pustimo da se sve razvija prirodno i vremenom bez siljenja, kako od crtanja novih grafita tako do košarke.
  • CISCO
    139
    Futsal Dinamo upisao je pozitivan omjer u trening dvomeču protiv reprezentacije Saudijske Arabije na mini-ciklusu priprema održanih u Poreču. Prva trening utakmica završila je rezultatom 1:1, a u drugoj utakmici Plavi su uvjerljivo slavili sa 6:1.

Strijelac jedinog pogotka za Dinamo u prvoj utakmici bio je Neven Zonjić, a u drugoj utakmici najraspoloženiji je bio Filip Novak koji je postigao hat-trick. Na listi strijelaca pridružili su mu se još i Zvonimir Šućur te Tvrtko Pajalić, a jedan pogodak rezultat je gola Saudijaca u vlastitu mrežu.

Navedene utakmice bile su bez rezultatskog značaja te su ustvari dvije ekipe u Poreču odradile nešto jači trening kao pripremu za izazove koje slijede. Bila je ovo izvrsna prilika za juniore Futsal Dinama, Filipa Vukelića i Dominika Fotaka koji su s Plavima otputovali u Poreč te upisali dosta minuta u obje utakmice.

“Sve u svemu – dobro. Možemo biti zadovoljni s pripremama u Poreču. Igrali smo stvarno dobro, a posebno bih izdvojio juniore koji su odlično reagirali na zahtjeve koji su stavljeni pred njih u Poreču”, izjavio je Antonio Konsuo za službenu stranicu.

Plavi su se vratili u Zagreb te nastavljaju biti posvećeni pripremnom procesu pred novu sezonu. O sljedećim utakmicama pravovremeno ćemo vas obavijestiti na našim društvenim mrežama.

Reprezentaciji Saudijske Arabije zahvaljujemo na odličnom sparingu te želimo svu sreću na nadolazećem Azijskom prvenstvu krajem koje počinje krajem rujna.

• CISCO
    139
    Futsal Dinamo završio je još jedan pripremni tjedan pred novu sezonu koja počinje u petak 30. rujna. Posljednji suparnik na pripremama Plavima su bili gradski rivali Uspinjača-Gimka. U trening utakmici, Dinamovci su slavili sa 6:3 bez obzira što je rezultat i dalje bio u drugom planu.

Za sastav Futsal Dinama u nedjeljnjoj utakmici konkurirali su: Ivan Pavlić, Filip Novak, Kiko Dragaš Selaković, Neven Zonjić, Antonio Konsuo, Luka Bjelić, Zvonimir Šućur, Danijel Dekanić, Ante Piplica, Filip Domiter te dva juniora Filip Vukelić i Mario Šoštarić.

Zanimljivost je da su za protivničku momčad nastupila i tri bivša igrača Futsal Dinama – Silvio Toth, Mario Herceg i Kristijan Grbeša.

Snažno su krenuli Plavi u susret. Već u drugoj minuti Zonjić je sjajno gađao, ali Herceg efektno brani. Na golu Plavih, Pavlić je prvi put intervenirao u sedmoj minuti na udarac Crnčevića. Samo par trenutaka kasnije, još jednom lijepom obranom istaknuo se Mario Herceg na golu Uspinjače-Gimke koji je zaustavio udarac Konsua koji se sam sjurio prema vratima protivnika.

Stiskao je Dinamo u tom periodu, a malo je nedostajalo da lijepu kombinaciju Dekanića i Vukelića potonji pretvori u gol. Prohujalo je malo pored desne vratnice. No Dinamo je nastavio stiskati. Prvo je Šućur sjajnim potezom izbacio svog čuvara ali njegov udarac Herceg je odbio u korner. Iz kornera, Konsuo je ‘potegnuo’ iz voleja no i taj udarac zaustavlja raspoloženi vratar protivnika.

No kapitulirao je konačno vratar Uspinjače-Gimke u 11. minuti utakmice. Zonjić je snažno opalio s desne strane terene, Herceg brani, a lopta se odbija na peterac gdje je Konsuo spremno čeka i posprema u mrežu za vodstvo Futsal Dinama. Akcija na dubrovačko-neretvanski pogon.

A samo par minuta kasnije – novi pogodak Plavih. Novak se sjurio po lijevoj strani terena te brzom prizemnom loptom pronalzi Dragaša Selakovića pred golom protivnika, a koji brzo i efektno završava akciju s novim golom Dinama u 15. minuti te se s tim rezultatom otišlo i na pauzu.

U drugom poluvremenu, Dinamo je nastavio tamo gdje je stao u prvom, a u 25. minuti vidjeli smo potez i gol utakmice. Mladi Filip Vukelić uzeo je jednu loptu s centra i sam se sjurio prema golu. U trku je ‘zarolao’ prvoga, drugoga, pa i trećeg igrača Uspinjače-Gimke te sjajnim prizemnim udarcem poslao loptu uz suprotnu stativu za 3:0 Dinama.

Par minuta kasnije – nova dva gola Dinama. Prvo je Dragaš Selaković lijepim udarcem s lijeve strane pogodio desnu stativu gola te je lopta odsjela u mreži za 4:0, a zatim je i Zonjić u solo prodoru s centra prešao svoje čuvare te pogodio za 5:0.

Igrači Uspinjače-Gimke tad su sve svoje karte bacili u napad te pritom postigli tri vezana pogotka, ali Plavi su ipak mirno sačuvali loptu do kraja utakmice i osigurali pobjedu. Finalni rezultat postavio je Zonjić još jednim lijepim pogotkom. Dekanić je ukrao loptu na sredini terena, poslužio Zonjića koji pogađa za konačnih 6:3.

• CISCO
    139
    Dragi navijači Futsal Dinama, dragi članovi, sa zadovoljstvom vas obavještavamo kako je godišnja ulaznica za sezonu 2022./2023. od danas u prodaji!

Cijena godišnje ulaznice iznosi 200kn za sve navijače. Svi vlasnici godišnje ulaznice za novu sezonu imaju omogućen ulaz na sve domaće utakmice Futsal Dinama, što uključuje prvenstvene utakmice, kup utakmice te utakmice doigravanja.

Cijena pojedinačne ulaznice za prvenstvene i kup utakmice iznosit će 30kn.

Zašto kupiti godišnju ulaznicu?
    Svi klubovi na svijetu postoje zbog navijača i bez navijača njihovo postojanje ne bi imalo smisla. Kupnja godišnje ulaznice je stav osobnog, unutarnjeg zadovoljstva, ali i najveći mogući znak iskazivanja pripadnosti i odanosti svojem klubu. Kupnjom godišnjih ulaznica pomažete rad kluba i njegovo funkcioniranje.

Čak i ako nećete biti u prilici doći na svaku utakmicu ove sezone, kupnjom godišnje ulaznice potičete razvoj sportske kulture i vrednovanja sportskog proizvoda koji je posljednjih godina, nažalost, prilično degradiran dijeljenjem besplatnih ulaznica ili stavljanjem navijača na famozne ‘popise’. A da ne spominjemo još i da je kupnja godišnje ulaznice – financijski isplativa.

Godišnje ulaznice su tu da navijač ne treba stajati u redu i strepjeti oko kupnje ulaznica. Godišnje ulaznice su tu da navijači razviju dodatnu povezanost sa svojim klubom.

Kako kupiti godišnju ulaznicu za Futsal Dinamo?
    Vlasnikom godišnje ulaznice Futsal Dinama postat ćete nakon jednostavne uplate od 200kn na bankovni račun kluba. IBAN računa je: HR5223600001501567388. Pod opis plaćanja navedite: Godišnja ulaznica. Svoju godišnju ulaznicu moći ćete podignuti na prvoj i svakoj sljedećoj domaćoj sljedećoj utakmici u novoj sezoni.

Naravno, godišnju kartu možete kupiti i u Bad Blue Boys Fan Shopu (Ilica 37). U suradnji s Ožujskim pivom, naši Plavi sponzori počastit će svakog kupca godišnje s gratis Žujom na prvoj domaćoj utakmici protiv Squarea.

• CISCO
    139
    Futsal Dinamo slavio je u još jednom pripremnom susretu. U Dvojci, našoj najdražoj, Plavi su sa 7:1 pobijedili MNK Bjelovar kojima čestitamo na dobroj utakmici, prikazanoj borbi te zahvaljujemo na odličnom sparingu. Svi Dinamovci odigrali su dobru utakmicu, a najviše su se istaknuli Filip Novak i Neven Zonjić koji su postigli po hat-trick.

Za utakmicu protiv MNK Bjelovar konkurirali su i igrali: Luka Bjelić, Danijel Dekanić, Tvrtko Pajalić, Antonio Konsuo, Filip Novak, Zvonimir Šućur, Ivan Pavlić, Mateo Mužar, Kiko Dragaš Selaković, Neven Zonjić, Kristian Čekol, Ante Piplica i Filip Domiter.

Dinamo napadao, Bjelovar se branio
    Nismo dugo čekali na vodstvo Plavih. U 6. minuti utakmice, Zonjić je u protivničkom korneru iščeprkao jednu loptu, zatim prošao svog čuvara na lijevoj strani terena te rutinirano pogodio za vodstvo Dinama, 1:0. Svega par minuta kasnije, ponovno Zonjić. Ovaj put s desne strane. S ruba šesterca snažno je potkopao loptu koja završava pod prečkom za 2:0.

Opasni su bili i gosti. U 12. minuti su ozbiljnije zaprijetili Pavliću na golu Dinama, ali spetljali su se u šestercu Plavih. Nekoliko minuta kasnije gosti su zaprijetili i iz indirekt udarca, ali siguran je bio Pavlić. Još jedna lopta je snažno prohujala uz gol paralelno s crtom, ali nitko od Bjelovarčana je nije mogao skrenuti u gol Plavih.

A u zadnjoj sekundi poluvremena – novi gol za Dinamo. Novak je iz kornera poslao jednu snažnu loptu u kazneni prostor koja se odbila od protivničkog vratara te sa zvukom sirene ušla u gol za 3:0 Plavih.

Dinamovci u dobrom ritmu
    Futsal Dinamo je drugo poluvrijeme iskoristio za uvježbavanje taktičkih zamisli trenera Đulvata, pa smo na početku gledali Plave u igri bez golmana. Rezultiralo je to i jednom lijepom kombinacijom u kojoj je Čekol poslužio Novaka pred golom Bjelovara koji nije imao problema s pospremanjem lopte u gol za 4:0.

A u 28. minuti vidjeli smo i bljesak gostiju. Karamarković ‘krade’ jednu loptu obrani Dinama, upošljava Tolića koji s jednom lijepom loptom pronalazi ponovno Karamarkovića na drugoj stativi te gosti smanjuju na 4:1.

U 34. minuti ipak povećanje vodstva Dinama. Čekol je povukao loptu po desnoj strani terena, pronašao Šućura na vrhu šesterca koji je loptu prvo sačuvao, a zatim lijepo odložio za Čekola koji u trku efektno pogađa za 5:1.

Novak je svoj hat-trick postigao u 37. minuti kada je s distance, slobodnom procjenom s više od 10 metara, proparao mrežu Bjelovarčana snažnim udarcem za 6:1. Zonjić je u posljednjim trenucima utakmice postigao i posljednji pogodak na nečuvana vrata gostiju za konačnih 7:1.

U nedjelju memorijalni turnir u Gospiću
    Još jednom se zahvaljujemo MNK Bjelovar na dolasku i dobroj utakmici te im želimo sreću u 2.HMNL. Plavi se sad okreću novim izazovima. Nova sezona počinje u petak 30.9. i domaćom utakmicom protiv Squarea, a prije toga nas u nedjelju 25.9. očekuje pripremni turnir u Gospiću.

Memorijalni turnir “Prijatelji za Marina” igra se u čast i spomen na preminulog Marina Ćaćića, a osim Futsal Dinama nastupit će MNK Šibenik 1983, HMNK Rijeka te domaćin MNK Lika Šport.

Više informacija o turniru uskoro.
  • Zambatine škude
    2k
    Osvojen humanitarni turnir u Gospiću. U polufinalu dobili Rijeku 4:2, u finalu Šibenik 3:1. U petak otvaramo sezonu doma protiv Squarea.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Novi igrač Futsal Dinama je Luka Perić, koji dolazi iz Napolia.

Uskoro članak..
  • Mr Blue
    3.3k
    Tekst je već gore, kasnije ćemo ga podijeliti na mrežama.

Luka Perić je novi igrač Futsal Dinama

• CISCO
    139
    Napokon su se rješili papiri. (jebeni žabari)

Igrač koji daje sasvim jednu drugu dimenziju ekipi.
  • obelix
    80
    Perić i Zonjic, s kojim sam i sam igrao tu i tamo, su ekstra klase. Po meni za barem jedan nivo iznad Mudronje i Prgometa koji mi je bio jako drag, ali... Osim Kanjuha, jako sam zadovoljan prijelaznim rokom. Pajalic je odlican all round igrac

Godišnja v žepu...
  • dzg717
    923
    Čini se da FD ozbiljno ide ove godine, dobra pojačanja
  • Patak
    2.2k
    Ja od kad pratim FD u njemu igra Kanjuh, manje više i Prgomet. Njih dvojica će mi najviše nedostajati ove godine, ali što se tiče pojačanja Postružin i Perić su ekstra klase, za ostale ne znam jer ih nisam previše gledao do sad . Što se kvalitete ostalih momčadi treba pričekati nekoliko kola pa ćemo biti pametniji. S obzirom na kvalitetu futsala i osnivanje brojnih klubova mislim da bi 1. liga trebala biti sa 12 momčadi jer bi se sezona produljila. Evo, sad je praktički već listopad a liga tek počinje, dok za klubove koji ne uspiju ući u play off liga završava već negdje u travnju - premalo je to.
  • obelix
    80
    Da, opcenito je nasa liga dobra i slazem se da je premalo samo sto 8 od 10 ide u play off pa ajde...

i dok sam u HNL-u zagovornik sustava kakav je, u futsalu bi četverokružno bilo puno previše tako da ne bi bilo loše 12 klubova. Prva dva polufinale, druga dva četvrtfinale, 5.-8. kakti osmina, predzadnji dodatne kvale, zadnji ispada. Ili nekako slicno da je sto vise klubova u igri. Druga liga je jedino jako neozbiljna. I jug i istok i sjever imaju klubove koji ne izguraju sezonu i odustanu i to je sve na losijoj razini

Imamo top ekipu, ali bojim se i dalje losiju od Olmissuma, Novog vremena, Squarea i Pule... i oni su i dalje po meni nesto jaci. Ove godine cemo imati i tekmu protiv Torcide

Samo da se krene s normalnim navijanjem,a ne bojkotima boysa (ni sam ne znam zasto, mislim postoje skupštine i izbori) jer nedostaje ta sinergija koje nije bilo zadnje dvije tekme prosle sezone.
  • Mr Blue
    3.3k

Mario Modrušan novi je trener golmana Futsal Dinama

"Za Piplicu znam da je bolesni fanatik, a mislim da Futsal Dinamo boljeg kapetana od Pavlića nije mogao dobiti."

Više na futsal-dinamo.hr.

Druga liga je jedino jako neozbiljna.obelix

Mislim da od sljedeće sezone kreće i jedinstvena druga liga. Dobra vijest je i da od ove sezone kreće državno natjecanje za juniore i kadete.