• Bosna86
    11.6k
    Puno upisa, a nešto jako bitno prolazi ispod radara… Kako uvesti u društvo crno dijete kojem je tata bio mama… Pa to dijete treba ići u skolu, izaći na školsko… Zagreb je možda izvana omekšao, ali nema šanse da to dijete ima normalno odrastanje … Mlatiti će ga i zajebavati od prvog razreda
  • miro
    3.1k
    u pravu si nažalost. Tim klincima definitivno neće biti lako, ali to je sramota grada i tih ljudi koji će djetetu otežavat život. S druge strane bit će im 100 puta bolje nego u njihovoj zemlji porijekla. Mislim da se tu zaboravlja i koliko je aričke djece spašeno kroz hrvatske crkvene misije i koliko se love skupljalo po župama i koliko je tih klinaca (kasnije i odraslih ljudi) dolazilo u Hrvatsku. Nije ovo ništa novo, a ova grozna situacija će na kraju napraviti puno dobra za definiranje pravila oko posvajanja ubuduće
  • Jaro
    5.5k
    Pokraj 105 drzava potpisnica konvemcije o usvajanju, odu u drzavu koja to nije. Ocito da izbjegnu po njoma "duge i nepotrebne" procedure. OK, U Hrvatskoj je tesko i dugotrajno, ali i u ostale 104 potpisnice ocito nije dovoljno jednostavno i brzo kao kad nekom "odvjetniku" iz drzave u totalnom rasulu kao sto je DR Kongo platis 15-20 tisuca, dobijes sve papire i sacekas djecu na granici....
  • Nolifer
    6.6k


    Nije sve tako sivo uzmi hladno pivo i lezi pod palmu i uzivaj i natpis zimmer frei...
  • Sljeme
    1.8k
    kao kad nekom "odvjetniku" iz drzave u totalnom rasulu kao sto je DR Kongo platis 15-20 tisuca, dobijes sve papire i sacekas djecu na granici....Jaro

    Krivotvorene papire su Možemovci dobili od hrvatskih institucija. Prvo su ovdje nekome platili, a onda šverceru u Zambiji koji je u bijegu. Naše pravosuđe prema pravosuđu Konga ispada da je u totalnom rasulu.

    Skandal samo takav kojeg se pokušava gurnuti pod tepih, a optuženike prikazati kao velike dobrotvore. :vomit:
  • Jaro
    5.5k
    pa iskreno, ne vidim da ih se negdje pokusava prikazati kao velike dobrotvore, stovise svako malo naletim na clanak gdje su im navedena puna imena i prezimena, bivsi i sadasnji poslodavci i slicno sto i nije bas uobicajen tretman ukoliko se ne radi o javnim sluzbenicima ili javnosti poznatim osobama. Ovdje su to 3 od 8 (jedan "celeb" i 2 javna sluzbenika...
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Nisam na Zoni bio aktivan zadnjih pa mjesec dana sigurno,ne toliko aktivan ko inače, neke stvari se mogu šutit, prešutit, ali postoje i one stvari koje se ne mogu.

    Prvo..trgovanje ljudima, kako sa djecom afrike, tako i sa svim drugim koji i jesu i nisu djeca je zločin, zbog kojeg se sudi za u zatvor(valjda bi tako trebalo). usvajanje i kupovina nije isto, jer možda postoje faktori neki prirodni radi kojih ne možemo imat djecu,državu i ne zanima pa je u redu ti uradit, ali ići na "drugi kraj svijeta" radi toga, mislim da tu nije interes bio uobičajeno usvajanje nego ipak trgovina ili što već.

    Drugo.. @Ludovic IX vidim da svaki put čim je se nešto spomenulo u povodu tradicionalne hrvatske-katoličke idelogoije i one istinske Hrvatske, da "skačeš na sve 4 noge" i da se negativno uzbuđuješ.
    Jel navijaš za Dinamo? Navijaš i to je ok, al daj prvo složi što taj Dinamo znači, za neke ljude i više od kluba, to je način života nekih, pa i mene relativno, nešto bez čega neki ne mogu jer ga toliko vole i život bi dali za isti, ali je isti taj Dinamo i nešto što je simbol Hrvata i hrvatskoga čovjeka, čovjeka koji ide u Crkvu, poštuje je, ne blati je, za razliku od tebe koji bez argumenata kao i svaki lijevi od centra kad nemate argumenata udarate po Crkvi, Bogu i braniteljima.

    Branitelji, ljudi koji su ginuli i ginuli za državu, za svoj Hrvatski narod i ono u što vjeruju, a isti taj rat radi režima i svega negativnog sto se dešavalo Hrvatskome čovjeku, i sve što je trpio, u sve što je on vjerovao, se odčepilo na upravo utakmici nogometnog simbola istog tog čovječnog Hrvata, Dinama, protiv kluba i istih onih koji su vršili teror i režim nad tim Hrvatima,katolicima punih 45.godina(a i vrijeme između dva svejtska rata).

    Kako i ljudi, tako i navijači, nisu ko prije nekoliko fantomskih i famoznih godina da su neškolovani, da ljude ne zanimaju neke stvari pa tako i ta crkva...
    Na tribini znam dobar dio ljudi koji se dan danas proistovjećuju sa istom tom Crkvom i koji su ako ništa redovni nedjeljom na misi, krstili su dijete i obavili skoro sve sakramente. Nismo možda ko Talijani da nam svaka druga kuća ima liturgije kao prosječna crkva(ustanova)ali u relativnom dobranom djelu smo vjernici,katolici i vjerujemo u Boga pa tako i sjedište crkve Božje, Vatikan, čijim zastava mašemo poneki put uz trobojku Hrvatske, kao i što bude slika bl.Stepinca,čovjeka koji je radio otpor režimu i borio se za dostijanstvo Hrvata u onom mračnom vremenu.

    Ako je problem postala Vatikanska zastava na tribini, jel onda i probem HRHB zastava jer njom maše neki Hrvat iz Hercegovine ili Bosne gdje ti Hrvati žive i koji su za istu tu Hrvatsku šahovnicu i Hrvatski narod ginuli, jel problem ako se maše sa trobojkom prvog bijelog polja kao prve Hrvatske zastave (do 1991.čini mi se i bila službena zastava HR,a i puno puno prije 41') jer bi se vi čiji su se djedovi i tate naselili u Zagreb 45' na "oslobođenje Zagreba" zgražali k tome i neda vam vrag mira??

    Daj skuliraj se frende malo po tom političkom/ideološkom pitanju, ne moraš svakom loncu biti jebeni poklopac.

    Toliko od meNe
  • Sljeme
    1.8k
    Naravno da ih se prikazuje. Naziva ih se svugdje "hrvatskim posvojiteljima", pa svako malo članci o drugima koji su posvajali djecu iz Afrike. Njihova imena i biografije su stavljene isključivo da ih se opere i prikaže u najboljem svjetlu, kao obične i marljive ljude. Konstantno se skreće pozornost s kriminalnih djela, a gura u prvi plan neka plemenitost koja je u stvari ništa drugo nego sebičnost.
  • ZGV
    3.1k

    Daj mi reci da li sam ja manje navijač Dinama od tebe ako nedjeljom ne idem u crkvu i se po mn9gim stavovima se ne slažem sa crkvom?
  • Navijač Dinama
    7.4k
    ne naravno. Niti je on, nit si ti manje navijač od mene recimo, dapače, nema neke ljestvice i nekog dinamometra koji može izmjerit o tome koliko je tko zapravo Dinamovac, niti meni pada na pamet pametovat ikome o tome koliko daje i koliko skreno voli klub.

    Ja sam kolegi odgovorio na njegove iritantne "antifa" provokacijske komentare kojim on bez arguemnata kao i svaki lijevičar vječito pljuvao i drvio po toj crkvi, po braniteljima, Hrvatskoj itd.. kao da su mu oni za sve krivi.

    Razlika je kad se ti ne slažeš sa nekim pogledima te crkve i smatraš nešto drukčijim, od one kad nemaš argumenata pokrijepitih pa kao i lijevi drviš po toj crkvi i svemu, jer to je u modi i to je glavni protuargument svakog istog, kao i one partuzanske fore da je "nepostojeći" Bog kriv za sve na ovome svijetu.

    Mi kao tribina koja je "nešto više" desno orijentirana prihvaćamo crkvu i ono što nam nalaže, ako se u nekim pogledima (naginjanje ka liberalizaciji i sveopoćoj slobodi crkve, dio vezano za istospolne brakove, promjene molitvih itd..) ne slažemo sa njom ili lokalnim svećenikom(kao i ja) to je posve drugo, taj dio napominjem nema veze sa navijaštvom i to koliko neko voli klub.

    ali isti taj navijač Dinama kao dotični gore ne treba o svakoj političkoj/ideološkoj raspravi/temi kao prosječni antifa zaljubljenik i član srat o toj vatikanskoj zastavi(i nismo jedina tribina koja njom maše, bar ne u HR), o crkvi, o braniteljima koji su se sa istim tim križom i krunicom oko vrata borili za Hrvatsku slobodu, zastavu i državu.

    kao i sto sam naveo sav taj otpor je odčepio upravo na utakmici protiv najveći mrzitelja iste te crkve i onih koji Hrvate nìsu mogli smislit nit ih ne mogu smislit dan danas
    (jer ako si danas Hrvat i smatraš se time, automatski te lokalni srbi, zeleni i crveni osude da si povampireni Ustaša i katoliban jer ne prihvaćaš neka njihova uvjerenja i smetaju ti neke njuhive "ispravne stvari" stvari(vjera u srp i čekić, pokojni bravar i dugine zastave to nisu) onih koji su vršili teror nad HR.narodom 45 godina (pa i više), palili iste te crkve, zabranjivali vjerska okupljanja (jugosloveni, komunjare, srbi i slični opanci i vrštielji terora u ondašnjoj državi) i slično.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.