• Mlađi referent
    10.8k


    I ne baš, upravo je u tijeku najveća ‘bitka’ desetljećima unazad u kojem smjeru će Crkva ići. Upravo je nedavno preminuli Ratzinger bio gledan kao neformalni vođa jednog krila.

    Pritisak od strane katolika na Crkvu da se vrati svojim korijenima i ispravi pogrešno je nikad veći.
  • miro
    3.2k
    kakvo vraćanje korijenima u doba kad je apsolutno sve dostupno na jedan dodir ekrana? Prošlo svršeno vrijeme
  • Dino
    2.2k

    Ne mogu se složiti. Često posjećujem Crkvene vjeronauke te predavanja brojnih svećenika i teologa općenito koji otkrivaju mnogo mutnih, loših i neispravnih postupaka Crkve “ab ovo” pa do danas.

    Međutim, velim…to nema veze s količinom ljubavi prema Dinamu.
  • Mali dioničar
    14.3k
    U cijeloj priči oko bilo kojeg nogometnog kluba i vjere, jasno je ko dan da se radi o svrstavanju, a ne vjeri kao takvoj.

    Prvo “čuvari zg časti, katoličke crkve…” pa “ubi tovara…”

    Oni koreografiju Djevice Marije pa “visoke peći”.

    Da ne velim kršenje prve Božje zapovijedi kod velike većine nogometnih navijača jer im je klub svakako veći bog od Boga.
  • miro
    3.2k


    na ovo sam mislio

    "Pritisak od strane katolika na Crkvu da se vrati svojim korijenima i ispravi pogrešno je nikad veći."

    kojih katolika, koliko njih? koliki je to broj po tebi?
  • Patak
    2.2k
    Evo tu sam, jedan od takvih. Smatram da je II vatikanski koncil jedna velika pogreška i da bi Crkvu trebalo vratiti na postavke prije tog koncila, a taj koncil proglasiti nevažećim.
  • miro
    3.2k
    sve 5, dapače, evo ti promišljaš o tome, ali na jednog tebe koliko dođe deklariranih katolika?
    s druge strane, jel čuješ/skandiraš ti na tribini "ubi Tovara" ?
    ako da, šta je jače po pitanju katoličanstva, tvoje promišljanje o II Vatikanskom koncilu ili ovo skandiranje?

    da me sad ne shvatiš skroz ozbiljno i da ne odemo dalje u nebuloze, ovo je karikiranje situacije, ali kužiš, puno je tu nijansi, a vraćanje korijenima...to je nemoguće
  • ZGV
    3.1k
    ...da ne pričamo o tome kako nije bed nekom razbit pičku ili maznut stvari na benziskoj, a onda drugi dan na misu i glumit velike vjernike.
  • masacusec
    3.1k
    Suma sumarum i ruku na srce, veliki smo licemjeri, ali ima i puno gorih od nas...
  • Patak
    2.2k
    ne, to skandiranje ubi ovog ili onog mi je potpuno strano. Ne optužujem nikoga za ništa ali ja to ne bi uzvikivao, što ne znači da nisam licemjer po nekim drugim pitanjima kak to dobro veli @masacusec
  • Mlađi referent
    10.8k
    kojih katolika, koliko njih? koliki je to broj po tebi?miro

    Ogroman.
    Kad kažem ‘vraćanje korijenima’ mislim na jasan i odlučan stav prema svim modernim devijacijama, mislim na prestanak podilaženja, ‘olakšavanje vjere’ do te mjere da je teže ne bit dobar vjernik, nego biti.
    Puno jasniji stav i očitovanja, recentna epidemija koja je došla kao debakl Crkve, potpuna inertnost.

    Ako si u tematici, dovoljno je popratit razne konferencije, emisije, vjerske podcaste i aktivnosti na njima pa i akcije samih biskupa gdje se osporavaju i razne odluke samog pape, a i generalno inicijativa koji dolaze iz tog liberalnijeg smjera.

    Odi u potpunu krajnost, pogledaj ove bizarne pokrete tipa QAnon, ravnozemljaštvo.. dobar broj takvih pokreta je upravo Biblijski literalizam i takvi žele promjene unutar uglavnom Katoličke crkve.

    Da proširimo malo i van same Katoličke Crkve, moderni protestantski pokreti i ostali koji su počeli doživljavat nagli rast, većina ih je tvrdokornija od Katoličkog stava prema glupostima koji su danas u trendu u društvu i svega kaj se pokušavat progurat u mainstream, pokreti koji nastaju upravo u nemalom broju napuštanjem Katoličanstva jer jednostavno se odmiče od onog kaj u suštini jest.
  • Ludovic IX
    5.6k
    ja sam zadnji koji može nešto o crkvi pričati ali kroz povijest je crkva uvijekj bila dijelom devijantna - od križarskih ratova kad se ubijalo u njeno ime, pa do čiste devijancije u vrijeme papa kao što je bio borgia i sl..

    neznam na što se odnosi povratak korijenima? recimo, ukidanje celibata u katoličkoj crkvi bi po meni riješilo 80% problema sa pedofilijom. mislim i zbog toga što bi onda bilo puno više svećenika koji bi bili obiteljski ljudi kao što je to u slučaju u tim "novim" protestantskim crkvama
  • LM1995
    1.7k
    ukidanje celibata u katoličkoj crkvi bi po meni riješilo 80% problema sa pedofilijomLudovic IX
    Kaj? Kakve veze ima jel pedofil u braku ili solo, jel svećenik, učitelj, doktor, policajac, sudac, nogometaš ili nezaposlen?
  • Ludovic IX
    5.6k
    zato što kroz povijest u svečenstvo ulaze oni koji su ne samo "pozvani" već oni koje roditelji pošalju tamo jer su "neobični" i onda ta pedofilija u crkvi prođe večinom nekažnjena dok takvi van crkve ne bi imali pristup djeci u mjeri u kojoj imaju u crkvi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.