• Rex Ramae
    2.3k
    Dao sam glas Ivanušecu a ne bih pogriješio ni da sam Ristovskom.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ja sam dao Mišiću jer moram honorirati ono što on radi za momčad.
  • Mlađi referent
    10.3k
    Trebalo bi birat najboljeg igrača sezone, a ovo maknut. Malo je bedasto.
  • Rex Ramae
    2.3k
    Pozitivna je stvar što nam izbor nije sužen na jednog ili dvojicu koji bi pokupili sve glasove, vjerujem da će i dosta glasova dobiti Ristovski kao i Mišić, također i Baturina kojeg je stvarno uživanje gledati, tu bih dodao i Livakovića koji je već 5 ili 6 tekmi bez primljenog gola, svatko ima svog favorita i ne može se pogriješiti ako racionalno glasaš na osnovu viđenog u ovoj polusezoni.
  • xyz
    840
    Ja sam dao Ristovskom. Igrao je odlično, dao neke ključne golove koji su nam donijeli bodove, nameće se kao vođa...
  • Klenx
    4.1k
    MARATONSKA SJEDNICA
    Tajni noćni sastak Dinamove vlade u sjeni: Ključni igrač odlazi, na stolu je i ponuda navijačima
    Neslužbena klupska vlada baš i nije luda za idejom opće demokratizacije kluba

    Josip Šutalo najbliži je izlazu iz Maksimira jer su posljednjih dana interes za Dinamova stopera službeno pokazala tri engleska kluba. Šutalo je zasad i jedini eksponat iz Dinamova izloga koji bi mogao motivirati kupce da se upuste u rekordno visoku licitaciju, čulo se na marginama sastanka predsjednikova savjetničkog tijela.

    Savjetničko tijelo neka je vrsta klupske vlade u sjeni, skupina saveznika kojom se Mirko Barišić okružio kada je njegovu Izvršnom odboru u ožujku istekao mandat, a nisu ostvareni uvjeti za formiranje novog saziva IO-a. Članovi tijela su viđeniji protagonisti borbe za vlast u klubu poput Nikole Hanžela, Ognjena Naglića, Većeslava Bergmana ili Ivice Cvitkovića, pojačani članovima Skupštine (Mladen Vedriš, Željko Marković) i novim ljudima koji su u igru ušli kao predstavnici gradske vlasti (Goran Đulić). U četvrtak navečer Barišić i savjetnici puna četiri sata su pretresali aktualna pitanja Dinamove stvarnosti.
    image

    Dario Šimić
    Davor Pongracic/Cropix

    Prije nego što se osvrnemo na sastanak još malo o transferima. Premda se navijače već izvjesno vrijeme priprema na odlaske Dominika Livakovića, Brune Petkovća i Luke Ivanušeca, ovi se poslovi, kako saznajemo, zasad samo kuloarski kuhaju, zainteresirani klubovi i agenti opipavaju teren, dok za Šutala postoji konkretan interes. Izvor Jutarnjeg ne otkriva tko su zagrijani premierligaši, ali otprije znamo za interes Leeds Uniteda i Arsenala. Cijena? Pregovori počinju na granici od 20 milijuna eura, kažu u Maksimiru, što znači da bi Šutalo na vječnoj ljestvici izlaznih transfera mogao preskočiti Luku Modrića (22,5 mil. eura) i približiti se rekorderima Daniju Olmu te Marku Pjaci koji su letvicu podignuli blizu praga od 30 milijuna eura.
    Predstavljanje Šimića

    Na sjednici u četvrtak Dario Šimić prvi se put kao član Uprave i novi frontman predstavio sijedim glavama iz plavog salona i pritom je ostavio vrlo dobar dojam. Nije tajna da je nekolicina njih sa skepsom dočekala Šimićev ulazak u klub, ta je skepsa prerasla u blago neraspoloženje nakon Dariova nezgrapnog nastupa u prvim kadrovima filma ("ja sam vaš novi šef", predstavljanje igračima u Čačićevoj svlačionici), ali stvari se mijenjaju. Šimić je na sastanak došao temeljito pripremljen, tamo je izložio planove o rekonstrukciji momčadi, objasnio ciljeve transferne politike ovog ljeta i nagovijestio u kojem pravcu namjerava reformirati školu.
    OGLAS

    "Sada smo još sigurniji da smo pogodili s paketom Šimić – Bišćan", čujemo od sudionika sastanka.
    image

    Josip Šutalo
    Vladoi Kos/Cropix

    Ali da ne bude baš sve pjesma, na sastanku je potegnuto i pitanje sljedeće Skupštine (čitaj: nastavka one nedovršene iz ožujka). Mirko Barišić i suradnici konsolidirali su vlast, imenovali nove članove Uprave, osvježili nogometnu struku novim licima, ali zapravo nisu dovršili posao niti su u međuvremenu osigurali stabilnu većinu za donošenje kvalificiranih odluka. Pored nekih očito nepokolebljivih saveznika Zdravka Mamića u Skupštini, poput Marijana Vlaka, Dalibora Poldrugača ili Elizabete Sverić, predsjednikova većina nije uspjela ‘slomiti‘ niti neke naizgled kolebljive skupštinske glasače poput direktora marketinga Tomislava Rukavine. Kada sudionike sastanka pitate kako će se rasplesti ta pat-pozicija, dobijete odgovor – tako što će Rukavina odletjeti iz kluba.
    Ponuda navijačima

    Bio Rukavina prva žrtva najavljene ‘nove sistematizacije‘ ili ostao na plavom brodu, Skupština će biti održana u lipnju, dogovorili su predsjednik Barišić i njegovi savjetnici. Prije toga na sastanku 31. svibnja skupina zadužena za izradu novog Statuta trebala bi ispeglati posljednje detalje novog klupskog Ustava i napokon pronaći kompromis oko formule izbora sljedećeg saziva Skupštine. Taj posao neće proći glatko jer predstavnici ‘boysa‘ ne odstupaju od ideje ‘jedan član, jedan glas‘, dok neslužbena klupska vlada baš i nije luda za idejom opće demokratizacije kluba. Savjetničko tijelo predložit će navijačima da Skupština ubuduće umjesto 80 broji 62 člana. Birali bi ih po jednadžbi "28 predstavnika kluba + 28 navijačkih predstavnika + 4 predstavnika sponzora".

    Hoće li navijači pristati na takav paket? Nadam se da hoće jer objektivno, za samo nekoliko mjeseci su od sedam dogurali do 28 predstavnika u Skupštini, objašnjava jedan sugovornik. Tvrđim navijačkim pregovaračima ovakva interpretacija neće biti draga, dok oni mekši spuštaju loptu na zemlju i podsjećaju da ih deviza ‘jedan član, jedan glas‘ od prvog dana i u prvom redu zanima kao obrambeni mehanizam koji bi se aktivirao u slučaju da netko pokuša privatizirati Dinamo ili mu mijenjati ime, grb, adresu itd...
  • Ludovic IX
    5.1k
    Koliko ja znam, članovi, tj navijači, bbb I dtsm su rekli da bi se pristali i na 50% izabranih članova u skupštini.. tak da ovo nije nikakva novost nit bi se izigrali navijači ovime..istina, ovo nije 50% ali valjda ovo nije konačno rjesenje
  • BornaPŽ1986
    1k
    Zna li se sta sta ce biti s onim superkupom s Rijekom? Jel se to odigravanje otpisalo?
  • NORTE
    8.9k
    Zna li se sta sta ce biti s onim superkupom s Rijekom? Jel se to odigravanje otpisalo?BornaPŽ1986
    Bilo bi lijepo kad bi dinamo predložio Rijeci da oba kluba podnesu Hns-u prijedlog za odigravanje superkupa 2020.
    Međutim, za to bi trebalo pričekati duplu krunu jer tad nema novog superkupa.
  • Dino
    2.2k
    Mozemo mi odradit i dva superkupa u jednoj sezoni :cool:
  • maddaddam
    2.9k
    Čuli smo od igrača i da se Čačić jako promijenio od onog dana kad je preuzeo Dinamo i osvojio prvenstvo do one velike utakmice s Chelseajem. Pričali su da je nakon maksimirskog trijumfa nas londonskim klubom u svlačionicu ušla neka sasvim druga osoba, koja nimalo nije nalikovala na onu s početka mandata. I tako...
  • Mlađi referent
    10.3k
    Baturina je jednu asistenciju od toga da bude najbolji asistent lige

    20 godina, prva puna sezona…
  • OsamŠest
    2.5k
    Kad sam pročitao ovo, odma sam se sjetio prve HNL sezone Lovre Majera u Lokomotivi.

    U čak 10 utakmica manje od Baturine, za tada 5. momčad lige, upisao je jednak broj asistencija. I mislim da je bio nešto mlađi nego Baturina sada.

    Impresivni obojica!
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.