• Olmic
    2.8k
    problem je sta ako npr ostane Sandro Perkovic, osvoji naslov, ostat ce trener.. dogodilo se svaki put zadnjih 4,5 godina
  • xyz
    840
    Sa svime bi se složio osim da imamo daleko najbolju momčad. To je recency bias, ali mi smo izgubili u tri mjeseca dva ključna igrača. Jednog koji je karakterom i prisustvom činio igrače boljim i drugog koji je individualnim potezima rješavao egal utakmice. Uz to, i treći ključni igrač je ozlijeđen i pretpostavka je da će se vratiti za tri-četiri tjedna. Ekipa na terenu izgleda bezidejno i tromo. Također, kadar ekipe je ekstremno sužen i nema praktično nikakve mogućnosti za rotaciju čak ni u toku utakmice. Uz to, raspored nam ne ide na ruku jer imamo sve teška gostovanja, uključujući derbi.
  • marcio amoroso
    33.1k

    Sigurno odličan trener, ali neće se nitko sa 5 nečega vratiti na 1 nečega. Mislim da bi se on samo zahvalio na ponudi.

    Ja sam uvijek oduševljen sa trenerima Salzburga. Možda Dario ima neke veze i može doći do njihove liste trenera koji su im na radaru u slučaju da im ovaj ode.
  • xavier
    11.2k
    problem je sta ako npr ostane Sandro Perkovic, osvoji naslov, ostat ce trenerOlmic

    E pa onda je vrijeme da se to promijeni. Odradiš za što si doveden i to je to. Kako sam napisao, prvenstveno bi trebao uzeti gotovo svatko tako da to što si ga uzeo nije referenca za nastavak suradnje.
  • xavier
    11.2k
    Sa svime bi se složio osim da imamo daleko najbolju momčad. To je recency bias,xyz

    Koji igrač Hajduka, Osijeka ili Rijeke bi imao mjesta u naših prvih 11? Livaja svakako...i tko nakon toga?
  • marcio amoroso
    33.1k
    Koji igrač Hajduka, Osijeka ili Rijeke bi imao mjesta u naših prvih 11? Livaja svakako...i tko nakon toga?xavier

    Melnjak na lijevom beku i Krovinović umjesto Bulata. Špikić je u zadnje vrijeme također očajan i realno nije bolji od krila ili ofenzivaca konkurencije.
  • Mlađi referent
    11.1k


    U ovom trenutku Sahiti na desno krilo, Melnjak na beka i Krovinović u par s Mišićem, možda i netko na stopera umjesto izraubanog KTC-a dok su nam svi ozljeđeni.
  • xavier
    11.2k


    Ok, slažem se za Sahitija i Krovinovića, Livaju sam rekao već prije.

    Za Melnjaka se ne slažem. Znam da ne volite Ljubičića na toj poziciji, ali on je nama jedan od boljih igrača.

    I opet mi imamo bolje igrače na velikoj većini pozicija. No naravno da to ne znači da nas ne čeka veliki rebuilding, ali za Europu naravno. Za HNL je ovo top momčad.
  • Mlađi referent
    11.1k


    Ljubičić je dobar nogometaš i ekstremno loš bek, mada je protiv Rijeke i Gorice zapravo odigrao dvije top tekme po mom ukusu
  • xyz
    840
    Samo ću usporediti s Hajdukom jer su jedini konkurenti. Pozicije na kojima imamo bolje rješenje - Livi, Ristovski, J. Šutalo, Mišić, Baturina, Ivanušec. Pozicije na kojima Hajduk ima bolje rješenje - Melnjak, Krovinović, Livaja. Drugi stoper i desno krilo su tu negdje. Treba imati na umu na Hajduk ima veću širinu kadra i da svaki izostanak jednog od ovih šest igrača nam čini momčad drastično lošijom. Hajduk ima i trenera koji je shvatio da ne treba biti tvrdoglav i koji je posložio ekipu da to izgleda solidno. Moment se okreće i euforija će ih još dodatno pogurati...
  • xyz
    840
    Evo vidim da su i kolege skoro pa isto napisale...
  • marcio amoroso
    33.1k
    Livaković, Ristovski, Šutalo, Mišić, Baturina, Ivanušec, Petković
    To su igrači koji rade razliku po meni. Tu bi kao još dobre igrače i igrače koje bih rado imao u sljedećoj sezoni dodao Nevistića, Boška Šutala, Perkovića, Perića, Ljubičića i Drmića. Bulat mi je baš enigma i njega bi još čak čekao.
    Ostali jednostavno nažalost nisu rang Dinama.
  • San Lorenzo
    12.1k
    Šta kažete na sljedeću kombinaciju - Garcia i Bjelanović u paketu?
  • Zagi
    5.6k
    Tu je problem "ima rezultat" mantre. Pa je tako Čačić ostvario rezultat prošle sezone i ajmo jahat na tome koliko ide. Velika količina nas navijača je bilo odlučno u stavu da mu se treba zahvaliti nakon naslova ali ne. Uprava koja očito ne zna previše o sportu u kojem obitavaju mu da novi ugovor umjesto da se ide u novi period sa dugoročnim rješenjem.
    Kad je navijačima nakon osvojene titule! jasno da Čačke nije dugoročno rješenje , a tebi nije?
    Potpuna nesposobnost.

    Znanje, rad, karizma i emocionalna inteligencija. To je "sve" što trener treba imati.
    Čačić ima ovo zadnje, možda.

    Nađi trenera koji ima ostalo i rezultati će doći, neminovno. Ako mu osiguraš kvalitetne igrače, naravno.

    Energija. Nije bezveze da su svi najbolji treneri pomalo psihotični.
    Ovak izvan utakmice duše od ljudi ali kad se tekma užari, postaju zvijeri. Žar.
    Pep, Klopp, Conte, Tuchel ... i naravno Cholo Simeone svi imaju tu crtu. Da ne spominjem košarkaške trenere.
    Naš Ante je možda smirio ekipu u onom trenutku i možda je to bilo tada idealno ali nema tu kruha dugoročno. Za voditi profesionalne sportaše trebaš lava, a ne sovu.


    Užasna je ovo situacija. Ići u još jedno vatrogasno rješenje, četvrto po redu (Krznar, Kopić, Čačić) bi bilo lako moguće pogubno. Kockanje sa naslovom isto tako.
    Treba nam rekonstrukcija momčadi i to mora biti odrađeno u bliskoj suradnji trenera i sportskog direktora. A da, sportskog direktora nemamo.

    Inače, čest je slučaj uspješnih suradnji SDa i trenera koji su blisko povezani i imaju sličan pogled na izgradnju momčadi. Tu se onda kao jedino logično rješenje nameću Šimić i Bišćan.
    E pa Beli jebiga, jasno da želiš završiti posao sa u21 ali Dinamo te sada treba. Ne za 6 mj.
    Neću reći sad ili nikad ali trenera trebamo odmah. Jebo te u21, iskreno.

    Ako ne Bišćan, gore napisane kriterije od trenera iz HNL okuženja zadovoljavaju Bjelica,Zekić i Jakirević. Jedan je slobodan.

    Bjelica je jedini trener koji nije dobio odkaz zbog loših rezultata i kao takav nebi bio "podgrijana juha".
    Igrači ga cijene, kolege ga cijene.

    Plati ga i idemo.
    Ili se dogovori sa Bišćanom i idemo u novom smjeru.

    Ali daj jebo vas. AJMO više u pm!

    Ovo odgađanje neminovnog otkaza je najgore što možemo. Što postavlja još jedno, možda najbitnije pitanje.
    Tko donosi odluku?
  • Mlađi referent
    11.1k
    Ja i dalje ne mogu vjerovat da bi netko Špikića stavio među najplaćenije igrače Dinama i da ga netko vidi kao potencijal za repku.

    Stvarno nemam ništa protiv dečka, ali u 41 nastup ove sezone on ima 5 golova i 4 asistencije igrajući za najdominantniji klub države. Čime je on zaslužio povišicu ili novi status u repki?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.