• Keyser Soze
    8.2k
    Ljudi u prosječnim HNL utakmicama (Šibenik, Istra,Belupo, Gorica, Loksa itd.) imaju 7-8 tisuća gledatelja. To je manje od 1/4 stadiona.Dammir10

    Ovo jednostavno nije istina. Ove sezone su protiv Lokse imali 20k, protiv Belupa 15k, Gorica 12k, Istra 13k... Za usporedbu, mi smo protiv Osijeka prošle sezone kad se lomilo za titulu imali 14k, toliko su oni imali na radni dan u srijedu protiv Rijeke.
    Tako da ne treba tu tražiti neke alibije i usporedbe s njima jer su po broju navijača i simpatizera daleko ispred nas iz razloga kaj oni rade na tome da privuku ljude i naravno imaju bolji stadion, ali to sigurno nije glavni razlog već taj marketing kojim bi privukli bilo koga.
  • Captain America
    14k
    Ne samo to već nisam vidio naslove da se slavi Istrina igra nego je u svakom naslovu navedeno da su ovima dolje poništili 2 gola.
  • Markelo
    2.5k
    Hvaljenje sa brojem gledatelja mi je jasno, dok gorljivo brojanje članskih fakat ne razumijem. To je simpatičan podatak ali ne toliko bitan da okupira toliko prostora koliko okupira kod nas
  • Efes Pilsen
    6.9k
    pa reka je Luksa da se u tom segmentu zele priblizit top klubovima. Svako se bori za nesto, neko za clanove, neko za Ligu prvaka..
  • maddaddam
    2.9k
    Vulić: "Kada raščlaniš Dinamo s Hajdukom, kada usporediš te dvije momčadi, smatram da Hajduk ni u čemu ne zaostaje za Dinamom."
  • Dammir10
    266


    Dobro, ovo je specifična sezona usred najveće euforije. Možemo slobodno izvući zadnjih 15 godina (i više) pa vidjeti da je na običnim utakmicama prosjek 7-8 tisuća.

    Ne bih rekao da oni imaju više navijača od Dinama. Na samom stadionu imaju ali to vjerojatno imaju i klubovi ala FK Sarajevo, Sturm Graz, FC Saarbrucken i FC Shrewsbury iz četvrte engleske lige no to ne znači da su to klubovi sa više navijača od Dinama.
  • immerwieder
    1.2k
    "Strahonja je pohvalio reakciju igrača splitskih Bijelih nakon nepriznatih golova koji su svojom profesionalnošću i dostojanstvom olakšali sucu posao."
    ovaj je usran do grla, pa zahvali se i nemoj više dolaziti u studio, kak veli Ronaldinho u reklami, donesi odluku, a ne ovo cirkusiranje
  • Keyser Soze
    8.2k
    Istina, ali meni je poprilično glupo kad se pokrene priča o tome kako Dinamo ima najviše navijača/simpatizera u Hrvatskoj po nekakvim anketama, a to se i po forumu znalo protezati. Mislim, možeš zaustavit nekog Zagrepčanina na ulici, kaže ti da navija za Dinamo, a on zadnji put na tekmi bio 2009. protiv Heartsa, to za mene nije navijač Dinama.
    Moje osobno mišljenje je da Dinamo nema najviše navijača u Hrvatskoj i smatram da će se trebati raditi na dolasku ljudi na stadion godinama. Ako vjerujete da će čim dođe novi Maksimir na Belupu ili Istri bit 15k ljudi mislim da se varate, moj pik je da bu bilo 7 tisuća umjesto 3 tisuće, a onda za dugoročno bolju brojku treba raditi.
  • Dammir10
    266
    Dinamo ima daleko najveći potencijal i daleko najviše navijača ''spavača''. Koliko god se netko sprdao sa društvenim mrežama danas se mnogo toga odvija tamo u životu modernog čovjeka. Iz broja pratitelja se mogu procijeniti neke stvari. Pa tako Dinama na Facebooku prati 585 tisuća, Hajduk 323, na Instagramu Dinamo 329 tisuća, Hajduk 212, Na Sofascore Dinamo 121 tisuća, Hajduk 57. Svugdje skoro pa za duplo Dinamo šiša Hajduka, i to nešto govori. Govori nešto i to da je Dinamo za vrijeme Juge imao popunjeniji stadion od Hajduka i tradicionalno je imao više navijača.

    Naravno da će se oni uvijek hvatati današnje posjete na stadionu ali na to utječe milijun razloga. Kao što napisah: ako ćemo se po tome ravnati onda i engleski trećeligaši imaju više navijača od Dinama a svi znamo da nije tako.

    Meni je i ovakav razvaljeni Maksimir odličan ali jedini razlog zbog kojeg želim novi stadion je upravo da se razbije taj mit koji se u zadnjih 10-ak godina stvara o broju navijača. Vidjeli bi šta je popunjenost stadiona kada bi u Zagrebu postalo ''in'' ići na stadion. Ivana Knoll ide na blješteće arene ali ne ide na Maksimir. Takva je većina populacije, pomodna i voli ono što je ''in''. Koliko je bilo žena na Dinamo-Lokomotiva? Je li ih na sjeveru bilo 10 među 2000 gledatelja? Sumnjam. Na Hajdukovom sjeveru (i ostalim tribinama) redovito bude dvocifren postotak ženskog roda. Zašto? Ne zato što cure u Splitu više vole nogomet od cura u Zagrebu nego zato jer je u Splitu ''in'' ići na nogometnu utakmicu. Tamo na utakmice idu i posvuduše i Instagramuše, tamo se ljude nije sram uslikati i objaviti na društvenoj mreži sliku sa stadiona. Sa druge strane curu koja u Zagrebu planira otići na Dinamo-Lokomotiva će prijateljice pitati je li sve u redu sa njom, treba li zvati stručnu pomoć. Nijedan curetak neće objaviti selfie sa Dinamo-Lokomotiva i objaviti to na društvenoj mreži. To je razlika. Hajduk je ''in'', Dinamo nije ''in''. Kada bi i Dinamo postao ''in'' i kada bi uz novi blješteći stadion počeo privlačiti sve i svašta (od influensera, youtubera, posvuduša, pomodara pa do obiteljskih ljudi i pravih navijača) onda bi oborio sve rekorde gledanosti jer ima daleko veći potencijal. Pitanje je samo želimo li takvu publiku ili je bolje imati 4000 pravih ali to je drugo pitanje.
  • Captain America
    14k
    Njima su na zadnjim izborima nakon objave izlaznosti pale u vodu i bajke o članovima. Učlanjuju se jer je to "in". Kad ti od 100K članova izađe na izbore njih 5K, ne znam o kakvom pokretu pričaš. Još su im izbori bili online, nešto poput anketa gol.tovar.hr kad pokušavaju osporit odluke sudaca pa ljude nije bilo briga.
  • seljak86
    2.4k
    Iskreno i ne želim na stadionu pedere koji prate trendove i koji bi zbog toga eventualno možda došli na tekmu.
  • blackbully
    4.4k
    Posjeta 19. kola:

    Varaždin - Slaven Belupo 646
    Šibenik - Rijeka 960
    Dinamo - Lokomotiva 3.107
    Osijek - Gorica 2.012
    Istra 1961 - Hajduk 4.785
  • Gelipter
    3.5k
    Mierez i Hujber bi se svakak još mogli naći na popisu. Mierez je tak odigral da su ga neki na Zoni počeli spominjati kao pojačanje za nas. Naravno ne može se gledati na razini jedne ili dvije utakmice, ali mora se priznati da se vraća u formu. Mierez bi mogao u Dinamo po kvaliteti samo onda kad je na ovoj razini od jučer, a to je ipak prerijetko.
  • Neki tip
    19.4k
    Mierez bi mogao u Dinamo po kvaliteti samo onda kad je na ovoj razini od jučer, a to je ipak prerijetko.Gelipter

    Na stranu sad jel on dovoljno dobar ili nije za Dinamo, jer je i tema HNL, a ne transferi, ali Mierez definitivno i kad je van golgeterske forme nije beskorisni čunj u napadu.. I kad mu ne ide - vrši pritisak, traži priliku, otvara se, igra obranu.

    Naravno, napadač je tu da zabije, a on se baš napromašivao u godinu i pol, no čovjeku se po mom skromnom mišljenju malo i previše potencira to nezabijanje.. Jučer u Stadionu stavljen potpis "Mierez zabio prvi put nakon 29. listopada 2022. godine!".

    Jebote, ko da je bilo 2019., a ne par tjedana prije Svjetskog prvenstva i priprema..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.