• Krizy
    36.4k
    Spominjalo se Peteva i njegovu momčad na drugoj temi. Nije da me se dojmio kao trener ali s jako mladom momčadi koju je imao po meni nije odradio loš posao.
    Jedini nije bio prvak ali je skupio čak 86 bodova, što je prema bodovima četvrti najbolji učinak otkako se igra Liga 10.
    Samo Rijeka iz te sezone (88 bodova), Dinamo 2014./15. (88 bodova) i Dinamo 2018./19. (92 boda) su osvojili više bodova kroz 36 kola.

    U Ligi prvaka je imao četiri poraza: Sevilla (0:1, 4:0), Juventus (2:0), Lyon (0:1).
    U HNL je došao s 4 boda zaostatka na trećem mjestu, na kraju završio drugi s 2 boda zaostatka i izgubio Kup od Rijeke.
    Ljudi su jednostavno bili bolji i kvalitetniji. Mislim da ni drugi treneri ne bi napravili više s tako mladom momčadi.

    Momčad 2016./17., prvo oni s najvišom minutažom pa iza njih s manjom minutažom.

    Livaković (21 god.), Šemper (18), Eduardo (33)

    Stojanović (20), Matel (26)
    Sigali (29), Benković (18), Schildenfeld (31), Lešković (25), Perić (21), Soldo (18)
    Pivarić (27), Sosa (18)

    Antolić (26), Jonas (24), Moro (18), Knežević (19)
    Pavičić (22), Machado (30), Rog (20)
    Ćorić (19), Gojak (19), Olmo (18), Sammir (29)

    Soudani (28), Fiolić (20), Pjaca (21)
    Hodžić (21), Henriquez (22)
    Fernandes (28), Guilherme (20)

    Eduardo, Pjaca i Rog su već bili prodani kada je Petev preuzeo momčad. Hrpa klinaca, čak 17/28 igrača koje je imao na raspolaganju su imali do 23 godine a od njih 17 je čak 11 imalo do 20 godina.
  • Droljo
    5.1k
    Imao je čovjek 2 lijeva beka i nije bio prvak. Zanimljivo
  • austrijanac
    2.7k
    Hrpa klinacaKrizy

    Usporedbe radi kad govorimo o losim sezonama, trenutno od "klinaca" kod nas:
    Sosa (21)
    Perkovic (20)
    Sutalo (23)
    Bulat (22)
    Sucic (20)
    Baturina (20)
    Kacavenda (20)
    Vidovic (19)
    Marin (22)
    Stojkovic (20)
    Rukavina (19)

    11 igraca
    Bez Stojkovica i Kacavende, dolazimo do brojke u pola manje nego sto je Petev imao na raspolaganju.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Evo krenuli smo i Peteva hvaliti, Jakire povedi nas, oprostit cemo ti i 4. mjesto !

    Salu na stranu, kad vidimo imena nekih pojedinaca koje je Petev imao zapitas se, slicno mozemo onda predbiljezit i Jakiru trenutno.
  • Dinamosaur
    975
    Nevisticu treba dati jos vremena, bar do zimske stanke. Prije kupovine golmana bi trebalo potrazit stopera
  • Patak
    2.2k
    I ja sam to napisao za Nevistića, nije dobio pravu priliku nakon što je sjedio na klupi dugo vremena. I sad je na golu Zagorac za kojeg se zna da nije dugoročno rješenje. Trebalo je Nevistića gurati do zimske stanke i onda vidjeti ili je ili nije. Nije da bi rezultatski patili nešto, jer smo i ovako nanizali dosta poraza.
  • Blueshadow86
    963
    Ukoliko nas 17.12. tovari pobijede, mi prvaci nećemo biti. Netko će reći da je rano bla-bla...ali zato postoji ovaj naziv teme. ✌️
  • Keyser Soze
    8.1k
    Mislim da to nije toliko nepopularno, rekao bi da dobar dio ljudi to tako gleda.
  • Mihaljević
    8.2k
    Nedaj Bože , ali nepopularno mišljenje pa OK. :grin:
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ukoliko nas 17.12. tovari pobijede, mi prvaci nećemo biti. Netko će reći da je rano bla-bla...ali zato postoji ovaj naziv teme. ✌️Blueshadow86

    Mislim da je ovo potpuno iracionalno razmišljanje.

    Čak i da izugubimo tu utakmicu, to je tek pola prvenstva. Mi na proljeće nikako ne možemo biti lošiji nego što smo sada - prodat nećemo nikoga bitnog, pojačat ćemo se sigurno (pitanje je samo koliko), igrači će proći cijele pripreme s Jakirom, vratit će se Stojković i Kačavenda... ne kažem da ćemo gaziti sve pred sobom ali ako ovo sada uzimamo kao nultu točku, na proljeće ćemo sigurno biti u plusu u odnosu na danas, ne u minusu. S pobjedama u dvije preostale utakmice do Hajduka i dvije koje zaostajemo - što je realno - čak i ako izgubimo od Hajduka bit ćemo im na -6.

    Na pola prvenstva. A pogledajte im utakmice: sad su dobili Istru 0:2, drugi gol iz jako dvojbenog penala, Istra je do njega napadala i bila realno blizu izjednačenja. Još su Varaždin pobijedili uvjerljivo 3:1, a sve ostalo su utakmice na trganje u najboljem slučaju: Osijek 1:0, Rudeš jedva 1:0, Slaven 1:0 iz penala, od Osijek izgubili 2:0, od Rijeke 1:0, nas pobijedili 1:0, Loksu isto 1:0, izgubili od Gorice, izgubili od Istre, pobijedili Varaždin 2:1... od dvanaest pobjeda ove sezone u HNL-u, osam ih je samo s jednim golom razlike, a od ove četiri preostale - tri su s dva gola razlike. Oni sada imaju jedan poraz više od nas.

    Uopće ne umanjujem njihove rezultate, da se razumijemo, ali tko misli da će se oni prošetati kroz ostatak prvenstva, taj je u velikoj zabludi. Ako do kraja prvenstva pobijede sve osim nas, onda su i zaslužili biti prvaci. Ali to se neće dogoditi.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Čak i da izugubimo tu utakmicu, to je tek pola prvenstva.Bosskovitz

    To je više od pola prvenstva, 19. kolo.

    S pobjedama u dvije preostale utakmice do Hajduka i dvije koje zaostajemo - što je realno - čak i ako izgubimo od Hajduka bit ćemo im na -6.Bosskovitz

    To bi bio treći poraz u prvenstvu u 3 derbija što znači da bi Hajduk svakako bio bolji u medjusobnim susretima pa je to praktički +7 bodova jer u slučaju istog broja bodova Hajduk bi bio prvak.
  • Bosskovitz
    7.5k
    To je više od pola prvenstva, 19. kolo.Mali dioničar

    To je jedno kolo više od pola prvenstva. Sve je točno kaj si napisao, ali mi ćemo objektivno govoreći na proljeće biti samo bolji. Reći da ćemo sigurno izgubiti prvenstvo ako izgubimo od Hajduka, 17 kola do kraja prvenstva, je ozbiljan defetizam.
  • Mali dioničar
    14.2k
    Reći da ćemo sigurno izgubiti prvenstvo ako izgubimo od Hajduka, 17 kola do kraja prvenstva, je ozbiljan defetizam.Bosskovitz

    Slažem se, a poanta mog upisa je da bismo u slučaju poraza u derbiju imali više negativnih faktora - loš momentum, bodovni zaostatak i tri poraza u tri utakmice od najvećeg rivala (dodatni bod zaostatka).

    Od toga bi dva poraza u derbijima bila pod istim trenerom. I taj trener bi nakon poraza u derbiju trebao imati povjerenje uprave, navijača i javnosti da će zaokrenuti brod.

    Naravno da je sve navedeno moguće, ali trend se s razlogom zove trend. Serija događaja koji uz amplitude gore-dolje ipak idu u istom smjeru.
  • Jaro
    5.6k
    mi ćemo objektivno govoreći na proljeće biti samo boljiBosskovitz

    Ne znam iskreno na cemu temeljis ovaj optimizam:
    - ultrasposobnoj upravi koja ce osigurati najbolje uvjete za momcad i iskljucivo adekvatna instant pojacanja
    - genijalnosti velebnog uma na klupi
    - ekstra kvaliteti u momcadi?
  • Bosskovitz
    7.5k


    Pa napisao sam, bit ćemo bolji jer:

    • Vratit će se Stojković i Kačavenda
    • Momčad će odraditi pripreme s trenerom
    • Vrlo izvjesno se nitko od ključnih igrača neće prodati
    • Dovest će se neki novi igrači, među njima bi moglo biti pojačanja

    Ne kažem da ćemo sigurno biti raketa od momčadi koja će poharati sve do kraja, ali ne vidim kako bismo mogli biti lošiji nego što smo sada jer prema svim objektivnim parametrima bismo trebali biti bolji. Jedino pitanje je koliko bolji - 5%, 15% ili 50%.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.