• marcio amoroso
    32.4k

    I eto i nas u kružnom toku :grin:
  • mali M
    3.5k
    I eto i nas u kružnom toku :grin:marcio amoroso

    baš o tome pišem na temi Kranjče jer stadion još nisu ni primirisali jer rješavaju Bandićeve ostavštine.. i tako u krug..
  • kibic
    1k
    Nepopularno mišljenje:

    Dinamo stadion može izgradit sam bez gradskog i državnog novca i ne mora bit na Maksimiru.

    Uvaljen u naslonjač, čekam hračkanje :cool:
  • Imamo Dinamo
    3.3k

    Pruži nam nekakvu matematiku i ideje. Ovak to nis ne znaci nego bi se samo svadali neargumentirano
  • austrijanac
    2.7k
    Dinamo stadion može izgradit sam bez gradskog i državnog novca i ne mora bit na Maksimiru.kibic

    LASK Linz je dobio novi stadion za 85 miliona eura. Drzava je dala 30 milja, grad je dao zemljiste.

    Klub je morao smisliti ostatak novaca, sto je uspio sa glavnim sponzorom Raiffeisenom, koji je dao jedan dio novaca te im je odobrio kredit na x godina.


    Stvarno bi volio vjerovat da je je Dinamo sposoban za to, u trenutnoj situaciji
  • Droljo
    5.1k
    Stvarno bi volio vjerovat da je je Dinamo sposoban za to, u trenutnoj situacijiaustrijanac
    Dobra fora
  • kibic
    1k

    Nemam sad neku računicu u rukavu, sorry, al imam generalno neko premišlavanje.

    Gradnja na Maksimiru nažalost je kilava. Legendaran stadion po svemu, ali za moderan stadion kojem je potrebna i dobra prometna infrastruktura nije dobro rješenje. Svi dobro znamo kak se promet u Zagrebu ne bu nikak rešil idućih 50 godina.

    Dinamo vidim kao samostalan i neovisan klub pa ne vidim zakaj se ne bi prema Rapidovom modelu išlo gradit, ali na drugoj lokaciji. Nisam jedan od onih koji zagovara Kajzericu, ali zakaj ne iskoristit neko drugo zemljište koje se može kupit i sve dozvole kroz par godina uredno dobit. To je proces koji bi sigurno trajao, ali bi se za idućih 100 godina riješilo pitanje.

    Par koraka ovak iz bulje:

    • kupit zemljište (bilo od Grada bilo od privatne osobe)
    • ishodit sve građevinske dozvole
    • napravit plan prometne infrastukture (parking, javni prijevoz i sl.) - tu bi najviše Grad sudjelovao financijski
    • dozvolit navijačima sudjelovanje putem donacija/aukcije uz pogodnosti (godišnje ulaznice, ime na stolici i sl.)

    Naravno da ima stadiona koji su u centru gradova, ali ima ih i na pretek koji su izvan na periferiji i funkcioniraju odlično sa velikim parkingom i popratnim sadržajima (Allianz Areana, Bordeauxov stadion).

    Ovo kilavnjenje sa prebacivanjem zemljšta sa Crkve na Grad pa Država proglašava to strateškim planom je svima dozlogrdilo. Ne želim da se prigovara da je Dinamo izgradil stadion uz pomoć poreznih obveznika.
  • Dino
    2.2k
    Maksimir ima doslovno savrsenu povezanost sa svim dijelovima grada i uz to, ak si komotan, mozes sjest u auto i nac parking u roku nekoliko minuta. Druge argumente jos i razumijem, al promet mi nikad nije bio negativna, vec pozitivna strana naseg trenutnog stadiona.
  • Tongo Doumbia
    2.3k
    pogotovo jer te tramvaj doslovno iskrca na Plavi korner bez ikakvog problema. Slažem se da su priče o " gužvi " samo pravdanje.
  • Neki tip
    19.3k
    Ne želim da se prigovara da je Dinamo izgradil stadion uz pomoć poreznih obveznika.kibic

    Pa vrlo vjerojatno i neće.

    Međutim, da i hoće, zaboli me više klinac za taj prigovor.

    Izgradio sam im i ja kao porezni obveznik sve vrtiće i škole u koje moja djeca ne idu, Muzej suvremene umjetnosti koji me ne zanima, neke ceste koje nikad neću koristiti i da ne nabrajam, shvatio si.

    Stadion je javna potreba, dio gradske infrastrukture, koju ne ispunjavaju i ne konzumiraju svi, kao što nemaju svi djecu, ne idu svi u muzeje ni kazališta, ne voze automobile i/ili ne koriste javni prijevoz.

    Ponavljam, boli me ona stvar za zabrinute porezne obveznike. I ja financiram more njihovih pizdarija koje ne trebam i koje me ne zanimaju.
  • jedan u nizu
    6.1k

    tako je.
    Neke europske metropole imaju metro stanice kod stadiona a maksimir je super smjesten unutar tramvajske zone. Relativno brzo i lagano mozes doci sa krajnjeg zapda grada, pravocrtnom linijom sa crnomerca 11icom. Iz novog Zagreba sjednes na sedmicu laganini. Na maksimiru je i autobusni terminal za okolna naselja. Tu je u tramvajska stanica i dodes vlakom bilo iz Sesveta, ili sa zapada.
    Parking je meni ipak neki problem, ali nije tako strasno, da se naci to.
    Rekao bih da je lokacija maltene idealna i da bi lokacija van grada bila samo problematicna i pogodna samo za automobilski prijevoz do te lokacije.

    Jos kada se stadion malo izmjesti juznije, imat cemo vise prostora i promet se nece toliko ometati kada zavrsi tekma, i fan zone ce biti vece i komfornije.
  • SAS1987
    13.5k
    Parking je meni ipak neki problem, ali nije tako strasno, da se naci to.jedan u nizu

    Mi dolazimo cca 2 sata prije tekme i nikad nismo imali problem sa parkingom. Istocno od Maksimira se uvjek pronađe parking.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Dok je srca bit će i Kroacije!

    croatia-zagreb-logo.png

    old-times.gif

    Feeling nostalgic?
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Da preduhitrim pravovjernike koji sve shvaćaju mrtvo ozbiljno: malo se zajebavam, ovo je bio grb Dinama (Kroacije koju su svi zvali Dinamo) u vrijeme kada smo svi skupljali HNL sličice krajem 90-ih. Djetetu ostane u glavi taj prvi grb za kojeg se navijalo i ne treba se sramiti tog nevinog navijanja. Pod tim grbom smo izvukli 0-0 protiv tadašnjeg prvaka Europe Manchester Uniteda na Old Traffordu. Good old times.

    Trebaju opet pustiti u prodaju HNL sličice jer ima starih kenjaca koji bi i danas kupili pokoji paketić. HNL je opet popularan, zlobnici bi rekli da je to zbog toga što nije Dinamo vječno na prvom mjestu ali u svakom slučaju bi sličica Lorda Kulenovića 2040. vrijedila pravo bogatstvo.
  • Dinamosaur
    974
    :roll: Čitam i ne vjerujem
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.