• Captain America
    14.5k
    Jako sam zabrinut što će biti ako Dinamo neće biti prvak ove godine i igrati kvalifikacije za Ligu prvaka.

    Ovako je govorio Drago Kamenski u veljači. Eto zašto se "svršava na pomoć drugih klubova Dinamu"...

    12.5 milijuna eura, kasniji početak sezone, lakše privlačenje pojačanja, lakše nagovaranje Petka i Baturine na ostanak, veći broj prodanih godišnji... Nastavite niz.
  • Ludovic IX
    5.8k
    Volio bih znati jel bi tako govorio i u 5. mjesecu 2018... dinamo se jedva izvukao u prvenstvu, igrao je katastrofalno. Nakon toga znamo što se dogodilo.

    ako sve dobro završi, dinamo ima 3 mjeseca mira do tog pretkola, nova uprava neće skrstenih ruku čekat taj PO. Ok, možda nećemo dovesti Oršu i Petka ali valjda oni znaju što nam treba.. ovakvi stavovi ko tvoji su bas defetistički i nebulozni. ti znaš što će sutra bit ali nema veze, bolje da dinamo još više pati umjesto da mu se olaksa put do LP, do mira u blagajni, do mirne sezone
  • Jurki
    9.1k
    Ne kuzim neke ljude..kaj nam treba bas svake godine da se preznojavamo prije zdrijeba di ti je pod mus proci 2. pretkolo da bi opce igrali bilokakvu Europu na jesen? I di je uvek potencijalna nekakva mina.
    Jbg ispadnes u pretkolu i ode sezona u kurac, a jos nije ni pocela.
    To vlece za sobom.. prodaje jer treba budget napuniti. Prodajama slabimo momcad.. pa se jos vise jebemo u prvenstvu.
    Ajmo Sparta, Midtjiland i Real.
    Dajte nam taj playoff LP.
    Da jedno ljeto prođe u miru bez zivciranja.
  • mlinchica
    1.2k
    Ovo kukanje o besparici…
    Kaj god se počne polemizirat vezano za klub, uvijek završi na tome “mora se zbog para” ili “ne može se zbog para”.
    Mislim da nam je svima jasno da bez para ne ide ali kuka se kao da je kraj pred nama.
    Moguće je da je gadno ali ljudi su izabrani, došli su i neka sređuju. Ljudi s iskustvom, iz uprava društava, financijskog sektora, velikih kompanija i s ovakvim situacijama su sigurno već bili suočeni.

    Mi ćemo izboriti LP i kratkoročno dobit lovu, ali ćemo ostaviti istog trenera da igra tu ligu jer “nemamo para za boljeg”. I onda sljedeće sezone ista kuknjava.
    Ostavit ćemo kriminalku u upravi jer “nemamo para za otkazat joj”, a ona dnevno guta i isisisava taj novac i truje atmosferu u i oko kluba, širi negativu sjedeći na kraju reda, potpuno marginalizirana i tako sramoti ovaj klub. Skupa s ona 2 klauna.
    Mi ćemo na brzinu prodati najveće zlato kluba jer eto kak bumo preživjeli bez LP.
    Moramo se zadovoljiti kupnjama iz HNLa jer “nemamo para za bolje”, iako je dokazano da imamo i možemo bolje.

    Najbolji klub u državi, visoko kotira u Europi van liga 5, demokratske promjene napravljene, javna podrška države, grada i crkve, povratak navijača koji ne samo da podižu atmosferu oko kluba na višu razinu i pokreću preporod, nego time ostavljaju i više novca klubu.
    I sad bi trebali drhtati da nam banka neće dati kredit ili da nećemo dovući kvalitetne sponzore?

    Vjerujem da su u klub ušli hrabri ljudi jer Dinamu hrabri ljudi trebaju.
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    fakt je da Dinamo nije u idealnoj situaciji, niti je bio u nekom savršenom momentumu. Pa to je jasno i ljudima koji prate nogomet površno. I nije vezano za novu upravu, niti se očekuje da se ti problemi pokriju za mjesec dana.

    Druga je stvar što je percepcija javnosti, kad se kaže da Dinamo nije u idealnoj situaciji, takva da se misli da klub kasni s plaćama 6 mjeseci, da je ukinut topli obrok, da se igrači tuširaju hladnom vodom, ili da se u uredima gasi grijanje jer se nema za struju ili plin.

    Ja osobno doživljavam situaciju takvom da možda nećemo imati za nekakve "grlom u jagode" transfere i odštete od 4 ili 5 milijuna (uzmi primjer B.Šutala), ali da će se napraviti sve da se sa jednim pristojnim budgetom pojačamo što kvalitetnije (Marić s RPG pokazao da može)i nastavimo s dominacijom u HNL. Kruna svega bi bila da ova sezona, odnosno titula, donese playoff LP, ako se "trefe" ovi rezultati koji trebaju do kraja.

    S druge strane, mislim da ti ne treba objašnjavati kolika bi važnost za dugoročnu opstojnost kluba bila igrati Ligu Prvaka, to je jasno i golubu na grani. Onda ne bi trebali ići u nasilan transfer Baturine, imali bi 4 domaće utakmice s europskom kremom, a kolega @Captain America je savršeno opisao kakve još benefite to donosi. Za početak, igrati samo play-off, preskočiti dvije stepenice (znamo tko nas je zapao u trećem pretkolu prošle godine), do tada se uigravati u HNL-u.



    Mislim da je sve kristalno jasno.
  • Captain America
    14.5k
    Moguće je da je gadno ali ljudi su izabrani, došli su i neka sređuju. Ljudi s iskustvom, iz uprava društava, financijskog sektora, velikih kompanija i s ovakvim situacijama su sigurno već bili suočeni.mlinchica

    Sumnjam da bi deda ili Drago Kamenski koji su unutra govorili/pisali ovakve stvari da situacija nije (bila) alarmantna.

    Mislim da nam je svima jasno da bez para ne ide ali kuka se kao da je kraj pred nama.mlinchica

    Puno lakše je sređivati stvari kad će ti kapnuti 12.5 milijuna. Pogledaj prošlu godinu i kako su se odrađivali transferi kad nismo imali sigurne prihode.

    Moguće je da je gadno ali ljudi su izabrani, došli su i neka sređuju. Ljudi s iskustvom, iz uprava društava, financijskog sektora, velikih kompanija i s ovakvim situacijama su sigurno već bili suočeni.mlinchica

    Tu bi došlo do rezanja troškova, a svi znamo ko bi onda bio na udaru.

    Mi ćemo izboriti LP i kratkoročno dobit lovumlinchica

    Baci pogled malo na protivnike u playoffu *Galata* pa pogledaj što si napisala.

    Ostavit ćemo kriminalku u upravi jer “nemamo para za otkazat joj”, a ona dnevno guta i isisisava taj novac i truje atmosferu u i oko kluba, širi negativu sjedeći na kraju reda, potpuno marginalizirana i tako sramoti ovaj klub.mlinchica

    Vlatka i Šikić su prema Tironiju jedini djelatnici u hrvatskom nogometu koji mogu biti predsjednici uprave. Gore si napisala da su došli sposobni ljudi u klub. Misliš da Vlatka i dalje "guta i isisava taj novac" kao prije?

    Moramo se zadovoljiti kupnjama iz HNLa jer “nemamo para za bolje”, iako je dokazano da imamo i možemo bolje.mlinchica

    Lovro Majer, Luka Ivanušec, Dominik Livaković, Kristijan Jakić, Arijan Ademi, Mauro Perković, Marko Rog, Ivan Nevistić, Ivan Šunjić su igrači iz HNLa kojima smo se morali zadovoljiti. Dodaj tu i Mislava Oršića, Josipa Mišića i Stefana Ristovskog koji su igrali u HNLu i obilaznim putem došli kod nas.
  • mlinchica
    1.2k
    S druge strane, mislim da ti ne treba objašnjavati kolika bi važnost za dugoročnu opstojnost kluba bila igrati Ligu Prvaka, to je jasno i golubu na grani. Onda ne bi trebali ići u nasilan transfer Baturine, imali bi 4 domaće utakmice s europskom kremom, a kolega Captain America je savršeno opisao kakve još benefite to donosi. Za početak, igrati samo play-off, preskočiti dvije stepenice (znamo tko nas je zapao u trećem pretkolu prošle godine), do tada se uigravati u HNL-u.Tongo Doumbia

    A gdje sam ja napisala da nam ne treba LP? Pišem o hrabrosti, a ne bih LP? Nekaj si krivo shvatio ali si u pravu da mi se to ne treba objašnjavati. Golub sam :lol: .
    Navela sam konkretne situacije oko kojih mislim da se previše kuka i da treba ići hrabrije u njih. Kao npr. promjena trenera za novu sezonu LP ako smo već dobili priliku igrati ju, a mislim da ju Dinamo i zaslužuje, tu LP.

    Kakav nasilni transfer Baturine? Potvrdio si baš ono o čemu pišem.

    Vjerojatno te pogodio komentar oko trenera pa si odmah pomislio da trebaš lupit kontru. Sve ok.
  • Bosskovitz
    7.9k


    Ovo nije samo nepopularno nego naprosto glupo. Htio bi zadržati dobre igrače i dovesti pojačanja, ali ti se jebe za milijune od UEFA-e - koji ti je onda plan prihoda, klub ce uplacivati listiće euro jackpota i preko društvenih mreža pozivati navijače da drže fige?
  • Droljo
    5.5k

    'million dollar idea'
    Ja sam za!
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    moram priznati da sam ti odgovorio nakon druge rečenice, gdje si napisala da se kuka "kao da je kraj pred nama". To za trenera nisam vidio, ali sam zato vidio najkontradiktorniji upis ikada.

    Ti, pazi, imaš povjerenje u nove ljude i novu upravu, ali si isto tako svjesna da Vlatka Peras isisava novac iz kluba, pored njih živih. Ili si mislila na plaću, koju joj oni nisu ni dali ni propisali, niti se očekivalo da ju nakon mjesec dana upravljanja nabiju nogom u g.. ili se očekivalo?

    A to za trenera nisam ni skužio, pa nisam ja skakao, uz sav respekt, na svaku usporedbu aktualnog i prethodnog trenera. Znamo tko i je. Dapače, takve sam gluposti svaki put osudio. Sportski pozdrav.
  • Tom Hanks
    2.7k
    Da,ne zanima me pederska mainstream liga šampiona, Dinamo je i bez nje bio najbolji i nije propao kako vi insinuirate da bi bilo ako je ne igramo,lova se zaradi i u EL
    Radije pobjede i dobri rezultati tamo nego blamiranje gdje sam već rekao ako jakir ostane a vuče prema tome da hoće.Cujemo se oko toga kada krene
  • mlinchica
    1.2k
    Upravo sam i mislila na plaću i sve benefite koja gospođa ima dok i dalje obitava u klubu. Ne miče ju se jer je micanje preskupo i mogu to razumjeti ali isto tako i dalje troši veliki novac. I kaj sad, do 2027. će ona tako ili treba sve odrezati i rješiti je se? Ja sam za ovu drugu opciju jer ne samo da uzima novac nego nanosi štetu klubu svime oko nje. Sprječava dolazak dodatnih novih kvalitetnih ljudi na njeno mjesto.
    Naravno, ako postoji ikakva šansa da ju se riješi bez otpremnine, ja sam prva za to.

    Ok, stvarno si krivo shvatio, a možda ni ja nisam dobro naglasila na kaj se osvrćem.
    Nisam pisala o kuknjavi u klubu i ljudima iz kluba nego ovdje na forumu. Pa klub je opovrgnuo sve loše natpise, financijsko izvješće je proglašeno ok. A kaj oni interno znaju i rade, u to ja nemam uvid i ne moram niti imati. Ali vjerujem da su hrabri i da su bliži ovome kaj pišem, da nema defetizma među njima.
    Napisala sam svoje mišljenje o situacijama o kojima se raspravlja ovdje svakodnevno.
    Dakle, upis nije išao kao kritika ljudima u klubu nego sam se osvrnula na napisane retke na ovom forumu.
  • don
    2.3k
    oprosti ali za mene shit of the day.

    Da li bi radije radio u firmi u kojoj instant dobiješ ogroman novac cim uđeš u nju i konkurencija su ti najbolje firme na svijetu, time i promoviraš svoju firmu i cijeli svijet zna za nju, onda i lakše uzimas dobre radnike (čitaj nove igrače) Ili bi radio na benzinskoj koja je nit najlošija niti najbolja u gradu, ne dobijaš neki značajan novac ali samo nisi najlošiji tu.
  • Bosskovitz
    7.9k
    Da,ne zanima me pederska mainstream liga šampiona, Dinamo je i bez nje bio najbolji i nije propao kako vi insinuirate da bi bilo ako je ne igramo,lova se zaradi i u ELTom Hanks

    U EL se zarađuje novac za preživljavanje, ali u LP se zarađuje novac za napredovanje i rast - što od same UEFA-e, što od porasta vrijednosti igrača, što od veće posjete na stadionu, većeg interesa za Dinamo, skupljih sponzorskih pozicija itd. Novac znači da možeš zadržati neke dobre igrače, znači da možeš dovesti pojačanja i kvalitetnije trenere, a samim time onda ostvarivati veće uspjehe, zarađivati još više pa biti još bolji... postoji plafon za to kad dolaziš iz male zemlje.

    LP je cilj jer igranjem u LP Dinamo postaje bolji klub. I ja više volim kad je Dinamo kompetitivan u EL nego zadnji u LP, ali ono što svi želimo je da Dinamo postane klub koji je kompetitivan i u LP, a to nećemo uspjeti samo s novcem iz EL koji je 3-5 puta manji od novca u LP - ne uzimajući u obzir sve ostalo što nije izravan UEFA-in prihod. I ne uzimajući u obzir sve druge prednosti kasnijeg ulaska u sezonu te garantiranog mjesta u EL, ponajviše glede dovođenja stranih pojačanja.

    Zato sam ti napisao da je naprosto glupo to kaj si napisao jer jest: za klub je na svakom polju bolje da krećemo iz PO-a LP-a i imamo garantirano mjesto u EL nego da moramo igrati pretkola od Islanda do Kazahstana usred ljeta, nakon Eura. I zato ljudi "navijaju" protiv. Borussije, Slavije i Kopenhagena - jer je to u interesu Dinama.
  • BBB Mataa998
    1.3k

    Mozes nam samo objasniti kako cemo uzeti novac u EL ako nemamo trenutno dovoljno dobru kako ekipu tako ni trenera da budemo dominatni u EL i da se nadamo osmini ili cetvrtfinalu EL?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.