• Mali dioničar
    13.4k
    i ukinuo bih igranje na drugim stadionima, nemaš svoje uvjete, ne ideš dalje, a ne ovo sad da dragovoljac igra u kranjči, dubrava u sigetu i sličnoimmerwieder

    Generalno da. Ali pitanje vlasništva nad stadionima je globalno pitanje.

    Kaj Lazio i Roma, Milan i Inter - to je neprihvatljivo da nemaju svak svoj stadion?
  • deda
    26.3k
    Tragedija je što u Zg nitko apsolutno ništa ne radi po pitanju infrastrukture. Zadnji je tribinu napravio Rudeš. I to je teška ironija. Dakle, nije ovo pitanje Maksimira. Niti jedan klub u Zg nije apsolutno ništa napravio u zadnjih 10 godina koliko ja znam. Molim da me se ispravi ako sam u krivu.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Koliko je koštao stadion u Dugopolju?
    Jel ima netko taj podatak?
    Jel on ima sve potrebno za 1.HNL?
  • xavier
    11k
    Kaj Lazio i Roma, Milan i Inter - to je neprihvatljivo da nemaju svak svoj stadion?Mali dioničar

    Pa pisali smo o tome. Naravno da nije problem ako dva kluba stalno igraju na istom stadionu. Problem je kad imaš klub kojeg nije niti najmanje briga za infrastrukturu nego treću ligu igra na svom igralištu, drugu će igrati par kilometara dalje, a ako uđu u prvu, tu je Kranjča.

    I kako sam puno puta napisao, klubovi ne razumiju da je to prvenstveno kontraproduktivno za njih same.
  • deda
    26.3k
    Dragovoljac je u drugoj ligi uredno imao 300-400 ljudi na tekmi. Sad u prvoj ima 90.
  • deda
    26.3k
    Koliko je koštao stadion u Dugopolju?
    Jel ima netko taj podatak?
    Jel on ima sve potrebno za 1.HNL?
    marcio amoroso

    Znam da ima sve uvjete, a cijena je mislim bila 10milja Eura.
  • xavier
    11k
    Dragovoljac je u drugoj ligi uredno imao 300-400 ljudi na tekmi. Sad u prvoj ima 90.deda

    Sa svakim zagrebačkim klubom je ista stvar. U drugoj ili trećoj ligi na svom stadionu su zanimljivi lokalnim simpatizerima. U prvoj na Kranjči ne zanimaju nikog.
  • andrija91
    539
    šta ti je vikend i nogomet
  • SAS1987
    13k
    odgovorio ti je deda samo bi još dodao da stadion zadovoljava uefa category 3 (na njemu se može igrati sve do grupnih faza ali mislim da nema uvjeta za grupne faze).

    e4dgeb7ds3bvx633.jpg

    Više o njemu, stranica 124/160
    https://editorial.uefa.com/resources/01f9-0f842793b513-3ec14e88e0ef-1000/uefa_guide_to_quality_stadiums.pdf
  • vjeko1701
    5.9k
    Ne znam, to sa trećim ligama di se išlo od 3 do 5 pa rez na 1.

    Možda bi bilo bolje da je treća podjeljenja barem na dvije. Znači prva 10, druga 10, dvije treće od 10 (sjeveroistok i jugozapad).

    Prvak druge ide u prvu, prvaci dvije treće razigravaju u dvije utakmice za plasman u drugu.

    Kaj se tiče stadiona, stavi limit klubova koji mogu koristiti neki stadion. Primjer Kranjče, kakva god bila, i dalje je ok prvoligaški stadion, koja bi bila poanta da zjapi prazna? Posebno jer je stadion gradski, ne pripada nekom klubu. Ali ako na njoj već igra jedan klub (Lokomotiva), ne može onda nitko drugi.

    Pojavi se treći klub u Zagrebu koji ima ambicije ulaska u prvu ligu, mora naći način da se ili njihov ili neki drugi stadion u gradu sredi dovoljno da dobe licencu.

    Ako se povuče pitanje, zašto bi se Lokomotivi dala Kranjča a od HD-a zahtjevalo da si sam nešto sredi, jbg, princip first come - first serve. Ako Lokomotiva ispadne iz lige, otvara se mjesto da netko drugi koristi taj stadion.
  • xavier
    11k
    Osobno bi preferirao sustav 10+12+12deda

    Znači prva 10, druga 10, dvije treće od 10 (sjeveroistok i jugozapad).vjeko1701

    Ovo su slična razmišljanja i tako nekako i ja razmišljam. Nisam dovoljno "unutra" što se tiče niželigaša da bih mogao procijeniti je li bolja opcija jedna ili dvije treće lige.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa evo recimo trenutno vodeći u središtu je Zagorec. Ono kaj sam popratio, čitao i vidio, zbilja su dobri ove sezone a i konstantno su u vrhu već godinama.

    Ja iskreno nisam siguran dal će oni moći opstat u jedinstvenoj trećoj ligi. Istina, već godinama ne znam nikoga "iznutra" i možda se sve skupa poboljšalo financijski u odnosu na vrijeme kad sam znao neke ljude.

    Općenito mi je žao da je nogomet na dosta lošoj razini po Krapinsko-zagorskoj županiji, posebno po pitanju infrastrukture ali i financija. Možda bi se i koji talent više profiltrirao da imamo barem jednog stabilnog drugoligaša sa ok trening kampom za mlađe.

    Samo jbg, dok god su ti treneri u mlađim kategorijama takvi da guraju stranačke sinove i one čiji tate nose kuverte, nema naprijed.
  • deda
    26.3k
    Ja u principu nemam ništa protiv da momčadi igraju na iznajmljenim stadionima, ali to je pogubno za njihovu budućnost.
  • deda
    26.3k
    Ovo vam je djeco moja nažalost realnost hrvatskog nogometa. Odumiranje.

    "Rekordi postoje da bi se rušili! Osječkom aktualnom nogometnom može se, vjerojatno, staviti znak jednakosti s važećim najdugovječnijim svjetskim u bacanju diska iz 1986. godine postavljenim od Jürgena Schultza (74,08 metara). S 59 godina života, naime, za osječki Metalac je u seniorskom prvenstvu Prve osječko-baranjske lige zaigrao dugogodišnji predsjednik kluba Boro “Gascoigne” Ivković!

    Agonija radničkog kluba
    Promocija, hir, dokolica ili vapaj očajnika? S ugrađenim srčanim stentovima, viškom kilograma i više desetljetnim preskočenim bazičnim pripremama te uz specijalistički liječnički pregled, taj zadnji vezni ponikao u školi osječkog prvoligaša bio je primoran registrirati se kako bi bilo dovoljno igrača za ispuniti formu jer ozbiljnog sadržaja (više) nema!

    Postignuti je rezultat stoga logičan budući da se taj radnički klub iz isto takve četvrti Juga 2 nalazi pri dnu redoslijeda. Preklinjanje liječnika Ivković je u međuvremenu uslišio, definitivno okačivši kopačke o klin prije suspenzije zbog akumuliranih žutih kartona. Britkog jezika i klizećeg starta dva su mu već bila dodijeljena, iako se svjedoci zaklinju na Bibliju da ih je trebalo biti i više.

    Sve u funkciji opstanka uglednog kluba i zaštitnog znaka Osijeka utemeljenog 1948. godine koji je u obje egzistirajuće države dosegao drugoligaški status zahvaljujući ponajprije igračkom i trenerskom kadru koji su ispisivali povijest na jugoistoku grada, kamo se Metalac smjestio u zadnjih 40-godina nakon šetnji po raznim adresama.

    Između ostalih, momčad su s klupe vodili Ljupko Petrović, Tonko Vukušić, Milan Đuričić i prof. Željko Ivković, tajni pomoćnik Miroslava Ćire Blaževića iz legendarne ere “bijeloga šala”, a bijelo-crne pa potom narančasto-crne klupske boje na travnjaku su branili Ivan Lukačević, Ivica Grnja i Nenad Bjelica te novijeg hrvatskog datuma Kamerunac Mathias Chago.

    Upitno je obilježavanje 74. rođendana u 2022., što će se jasnije razaznati na proljeće sljedeće godine u kojem će biti drugi dio prvenstva jer će tekući jesenski, uz dobrodošle dvije odgođene utakmice zbog proboja koronavirusa u svlačionicu, predsjednik Ivković ipak uspjeti privesti kraju.

    Uvjerljivo zadnji
    I pokušati nastaviti opću osječku amatersku nogometnu priču budući da iz grada nema kluba u trećeligaškom slavonsko-baranjskom sazivu, a jedini četvrtoligaški uvjerljivo je zadnji u konkurenciji sa slično neizvjesnom i nesigurnom budućnošću..."
  • Baneki
    696
    Dakle, Osijek nema trećeligaša, a i četvrtoligaš se gasi. Zar ne bi prvoligašu Osijeku dobro došao neki klub za razvoj mladih igrača u svom gradu?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.