• vjeko1701
    5.9k
    A gle, po mojim iskustvima bilo osobnim, (bilo preko frendova ili osobno) koji su bili dio niželigaških klubova, u više gradova i regija, odumire se najviše radi čiste pokvarenosti. U mladim školama prevladavaju djeca lokalnih šerifa, bogatunčića i članova stranaka.

    Pa evo, bila u istom klubu dva moja vršnjaka. Jedan, baš rođen za nogomet, nije bilo dana kada nije imao loptu u nogama. Igrali smo kad god i di god. Od ceste do friško iskopanih temelja buduće kuće. Ja sam imao bolesno dobar sprint a njega ni u snovima nisam mogao dobiti.

    Drugi, proćelav već s 12, širi nego viši, kila kao pola ostatka razreda. Trčanje mu je bilo stran pojam, pogoditi gol je mogao samo slučajno.

    Sad, jedan od njih je bio sinčić logalnog bogatunčića koji je svoj biznis koristio kao paravan za krijumčarenje određenog bjelog praha a sastrane mu nije bilo ni strano baratati ukradenim autima.

    Drugi je bio sin običnog čovjeka, tehničara koji je pošteno radio od 7 do 15 za neku prosječnu plaću.

    Pogodite koji je koji i koji j igrao svaku utakmicu a koji se praktički ispisao iz kluba jer je u sezoni dobio 5 minuta igre. Konkurirali su za istu poziciju.

    Da ne pričamo o klubovima koji svojem bivšem mladom igraču ne bi dali niti 1000 kuna mjesečno da malo pomognu sa studijem dok igra za njih a zato dovode random brazilce kojima pišu plaće od 3-4000, da bu mi naravno dali manje od pola toga a ostalo lijepo sebi uzeli u džep.

    Ja se osobno nikad nisam išao bakčat u to jer mi je tata otvoreno rekao kad sam htio krenuti na treninge poslije škole da ako želim trenirat kako bi se rekreirao i nešto naučio, može, ali da ne želi da se razočaram pošto nemamo dosta novca da igram na utakmicama.
  • xavier
    11.1k


    Naravno da u nogometu ima svega i ne kažem da nisi u pravu, ali moram priznati da sam uvijek malo skeptičan prema tim "supertalentima kojima nitko nije želio dati priliku". Kad se radi o dvojici sličnih ili je jedan nešto bolji, naravno da onaj koji ima "zaleđe" ima bolje šanse, ali kad je jedan izrazito bolji jednostavno mora uspjeti negdje. Napokon u nogometu igra 11 igrača na terenu, a ima i drugih klubova. Nije da postoji propis da samo jedan igrač iz mjesta može dobiti "licencu za igranje", a ostali ne mogu ništa.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Ja radim ovdje u Njemačkoj u jednoj Firmi i došao Frajer iz Zagreba kod nas Radit.

    Otišli mi iz Firme odigrat u slobodno Vrijeme Nogomet on nas ubio na Terenu.
    Velim pa ti si za Dinamo, veli on igrao sam u Generaciji s Kramarićem u Dinamu ali stari mi nije mogao plaćat pa niš od toga sad koliko je to istina drugo pitanje
  • vjeko1701
    5.9k
    Gle, ja ne kažem da je bio supertalent ili da bi postao neki veliki igrač. Ko zna. Al vjeruj mi da nisu bili ni slični po mogućnostima u tom trenu. Kaj se tiče drugih klubova, nije baš to ko Zagreb di svaki kvart ima svoj klub. U ovom slučaju ti je najbliži klub u drugom gradu udaljenom nekih 30-40km a obitelj ti baš nema novca voziti te tamo na treninge niti ti uz školu imaš baš vremena za to. S tim da kada u cijeloj županiji imaš svega dva kluba koji imaju neku trunku ozbiljnosti i organizacije...baš nije tako jednostavno.
  • Guinness
    1.9k
    Dakle, Osijek nema trećeligaša, a i četvrtoligaš se gasi. Zar ne bi prvoligašu Osijeku dobro došao neki klub za razvoj mladih igrača u svom gradu?Baneki

    Osijek često zna slati igrače u BSK (2. HNL), a bilo ih je i u Vukovaru (3. HNL).
    U blizini su još i Čepin i Jurjevac (oba 3. HNL) pa ako zatreba, naći će ih se i tamo...
  • deda
    27.4k
    Ja se sjećam da je Osijek godinama imao snažne momčadi u Olimpiji, Metalcu i Grafičaru. Pa što jel to sve propalo?
  • Guinness
    1.9k
    Sve je to u MŽNL ili u ŽNL već dobrih 10 godina, ali nisam toliko upućen u Osijek i taj Baranjski dio pa ne znam pozadinu i detalje zašto i kako...
  • Baneki
    713
    Za ostale krajeve ne znam, ali imam dobar pregled mogućnosti za talente u Zagrebu. Tu svi dobiju priliku, jer i treneri ih žele u momčadi. Klubova ima jako puno, i uvijek se može otići malo dalje. Ako nije dobro u Trnju ideš u Trešnjevku, Kustošiju zamijeniš Rudešom, Ponikve Vrapčem, itd... Ti svi klubovi igraju 1A ligu gdje igra Dinamo i Lokomotiva, pa su na pogledu njihovih skauta. Ako roditelji snize kriterije onda kvartovskih klubova ima još. Ne odgovara ti Dubrava, imaš Studentski grad, Čulinec, Concordiju, Trnovčicu. Ne odgovara ti Hrvatski dragovoljac ili Lokomotiva, imaš Zapruđe, Utrine, Sava Jakuševec, itd... U problemu su samo rubni klubovi poput Kašine, ili Brezovice jer nema drugih klubova u blizini. Svi ti talenti na kraju završe u Dinamu ili Lokomotivi, jer samo iz tih klubova mogu doći do mlađih reprezentacija.
  • SAS1987
    13.2k
    tko su ovi izgrednici zbog kojih obitelji ne dolaze na stadione?
  • Jura
    210
    Ponikve vs Vrapče
  • Mali dioničar
    14k


    Svaka čast! Kak ste vi uzeli bod Omladincu i onda izgubili od 041? :yikes:

    Ovo na kraju je bilo diskutabilno zaledje. Jbg, nema vara, a ovi rade dobar pritisak na suca. :smile:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.