• deda
    27.4k
    Misliš da komentiramo treće i županijske lige npr.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa specifično mislim na 3. HNL Središte, ne pratim baš aktivno ali znam pogledati koji sažetak i pratim rezultate, ove sezone mojima ide dobro :D
  • deda
    27.4k
    Ako se ekipa slaže možemo promijeniti naziv teme npr. u Nižerazredni hrvatski nogomet. Temu za 2. Hnl imamo pa bi ovo moglo pokriti sve ostale koji zele pisati o svojim lokalnim klubovima. Evo konzultirat ćemo se.
  • Đuka
    91
    pošto zagrebački klubovi igraju 3.HNL Središte mislim da je svakako logično da se o njoj piše ovdje.
  • deda
    27.4k
    Promijenili smo ime teme pa slobodno pišete o svojim lokalnim klubovima od 3. HNL na niže.
  • vjeko1701
    5.9k
    :D

    Koje vam je mišljenje oko jedinstvene 3. HNL? Znam da će HNS prve dvije godine plaćati troškove putovanja al kaj nakon toga? Gostovanja iz Vukovara ili Krapine u Dubrovnik? Koliko igrača neće moći to izvesti? Klubovi u dvije sezone možda neće naći izvore financiranja da u narednima sami to sve plaćaju.
  • xavier
    11.1k


    Moje mišljenje je da će veći problem od troškova biti činjenica da tu ima igrača koji bi zbog obveza (mislim na posao) mogli imati problema s dalekim gostovanjima koja uzimaju puno vremena.
  • Oluja
    3.6k
    @vjeko1701
    Mislim da je jedinstvena 3. liga neodrziva i los potez upravo radi tog financijskog aspekta. Inace bi bilo ok
  • miro
    3.1k
    Jedinstvena 3. liga je totalni nonsens, klubovi neće propast, ali 90% će se srozat za 2 klase u odnosu na današnje stanje - ovdje mislim na klubove koji neće uć u 3.ligu
  • andrija91
    610
    Ne znam hoće li se smanjiti 2.liga ? ako se smanji onda će dio drugoligaša ići u tu ligu, a oni već i sad igraj jedinstvenu ligu i valjda imaju novac za takav "sport". mogu se osvrnuti na istok i reći da vukovar i belišće stoje solidno financijski i mogli to progurati. jedan lokalni tajkun financira mladost jurjevci ali nisam siguran je li u mogućnosti financirati igranje u jedinstvenoj ligi. znači možda 3 kluba s istoka mogu, ako baratam točnim informacijama. opet možda i ne treba više jer sad postoji 5 trećih liga i da svaka da 2-3 kluba već ih imaš 10-15. na sve ovo uvijek može biit i pozitivnih i negativnih iznenađenja u zadnji tren. netko ostane bez love, netko dobije lovu. uuglavnom dobro pitanje koje po meni nema jasne odgovore. živi bili pa vidjeli :)
  • deda
    27.4k
    Moje razmišljanje je dosta pozitivnije od vaših. Iz nekoliko razloga.
    - do prošle godine je druga liga imala 18 klubova tako da se u biti ovdje dodaje tek 10 novih klubova u nekakav nazovimo ga profesionalni nogomet
    - utakmice će se igrati vikendom pa obaveze nogometaša neće trpjeti
    - pojavio se izvjestan broj klubova koji je financiran privatnim kapitalom za razliku od kojekakvih pokušaja u prošlosti koji su bili vezani uz političke opcije, lokalnu samoupravu, državni novac i razne vrste iznuda
    - prometna povezanost u Hrvatskoj je duplo bolja nego prije 20-ak godina
    - liga će po meni biti slabija od druge za možda nekih 20%.
    - izjednačenost lige trebala bi osigurati veliku konkurentnost i zanimljivost
    - HNS plaća troškove prve dvije godine u kojima će se profilirati tko može, a tko ne može
    - liga se može i smanjiti na 10-12 klubova
  • Mali dioničar
    13.9k
    - pojavio se izvjestan broj klubova koji je financiran privatnim kapitalom za razliku od kojekakvih pokušaja u prošlosti koji su bili vezani uz političke opcije, lokalnu samoupravu, državni novac i razne vrste iznudadeda

    Slažem se sa svime kaj si napisao, a ovo bih podvukao.

    Svatko tko dovuče klub u jedinstvenu treću HNL - znači udje u prvih 40tak klubova Hrvatske a da uz to ima jasnu strukturu kluba bit će poželjna meta za investiranje. Jer uz pametno investiranje klub iz treće lige u vrlo kratkom roku može postati klub koji daje reprezentativce. Primjer Gorice.

    Ima i obrnutih primjera kao što su NK Zagreb i NK Varteks.

    U svakom slučaju pozdravljam ideju.

    Moje mišljenje je da će veći problem od troškova biti činjenica da tu ima igrača koji bi zbog obveza (mislim na posao) mogli imati problema s dalekim gostovanjima koja uzimaju puno vremena.xavier


    I da i ne. Nisu danas poslovi tako fiksni kao prije 20tak godina. I poslodavci i posloprimci su značajno fleksibilniji.

    A i dobar dio igrače će biti starosti 18-23 godine, znači ili pokušaj profesionalnog nogometa ili studij i nogomet paralelno.
  • immerwieder
    1.2k
    2.liga bude imala 12, 3. liga 16 klubova, 4.liga po principu sadašnje 3. lige, 5 regija
    ja sam više da imamo prve tri lige sa po 10 klubova i četverokružno, nikad mi se nije sviđao ovaj trokružni sustav koji bude sad u 2. ligi, a kao uvjet za licencu da bude da moraš imati uvjete za ligu više, a ne da prvih 5 na tablici ne idu dalje,
    i ukinuo bih igranje na drugim stadionima, nemaš svoje uvjete, ne ideš dalje, a ne ovo sad da dragovoljac igra u kranjči, dubrava u sigetu i slično
  • deda
    27.4k
    Osobno bi preferirao sustav 10+12+12 gdje bi druga i treća liga igrale trokružno. I mislim da bi taj broj klubova bio optimalan.
  • xavier
    11.1k
    I da i ne. Nisu danas poslovi tako fiksni kao prije 20tak godina. I poslodavci i posloprimci su značajno fleksibilniji.

    A i dobar dio igrače će biti starosti 18-23 godine, znači ili pokušaj profesionalnog nogometa ili studij i nogomet paralelno.
    Mali dioničar

    :up:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.