• Mali dioničar
    13.9k
    Pozdrav ekipa!

Izvješće nakon 9 od 15 kola 2. ZNL.

Danas se igrao derbi jesenskog dijela prvenstva između Omladinca i Botinca. Omladinac je dobio 1:0 golom u zadnjoj minuti. Cijelu utakmicu su bili bolja momčad, ali im je između ostalog loš teren bio prepreka za rješavanje utakmice ranije. Igrač utakmice vratar Botinca, to dovoljno govori o stanju na terenu.

Što se tiče tablice Omladinac kao prvi ima učinak 7-0-1, Botinec kao drugi 6-0-2, Kralj Tomislav je treći sa 5-2-1.

Botinec je dakle izgubio od Omladinca i Tomislava, Omladinac i mi nismo igrali međusobno, njih je dobila Bubamara, a mi smo izgubili od Leskovca. Jučer smo upisali drugi remi - na gostovanju u Maloj Mlaki 1:1.

Ostali rezultati kola...

Zagreb 041 - Hrašće 2:2
    Čulinec - Sava 2:2
    Mladost DD - Hrvatski Leskovac 1:0
    Bubamara - Croatia 98 1:1
    Podsused-Čehi 2:2

Kuriozitet kola je da je Croatia 98 kod Bubamare startala sa 10 igrača jer nemaju dovoljno igrača 2001. godište ili mlađih što zahtijevaju propozicije natjacanja.

Izvješće s naše utakmice...

Eto, upisali smo i drugi remi u sezoni. Takav rezultat uvijek ostavlja lagani žal za izgubljenim bodovima, posebno nakon vodstva, ali i to je nogomet.

Krenuli smo u sastavu Kaselj-Gundić, Milošević, Luka-Hunski, M.Klafurić, Leskovec, Liović-I. Klafurić, Cofek-Šlibar.

Teren u Maloj Mlaki je dobar, ali čini nam se malo skučen. Takve dimenzije bi nama čak i mogle predstavljati prednost s obzirom na činjenicu da dosta treniramo u sličnim uvjetima, ali u ovom slučaju se utakmica nije rasplela na optimalan način.

Dobar dio utakmice i Mlaka i mi smo proveli pokušavajući dugim loptama seliti težište igre s jedne strane na drugu pa nismo vidjeli baš puno "sitnog veza", duplih pasova ili povratnih lopti. U takvom nadmetanju bilo je teško doći do izrazite prigode. Bruno je u 6. minuti asistirao Šlibi koji s lijeve strane peterca nema dovoljno širok kut za opasnije ugrožavanje vratara Mlake Ante Tomića. U 30. minuti su po desnoj strani kombinirali Ivan Klafurić i Šliba, ali isto tako bez rezultata. Najbolja prigoda na cijeloj utakmici ukazala se Cofeku nakon izvrsne okomite lopte Marka Klafurića. Cofi je s lijeve strane izašao sam na vratara i pucao s nekih 16 metara, ali je Tomić pročitao da će Antonio gađati dalji kut i rutinski otklonio opasnost. Mala Mlaka nam je u prvom polvremenu zaprijetila jednom - centaršut Matije Mihaljevića sletio je na glavu Luke Bučarića, ali bez rezultata.

Drugo poluvrijeme otvorili smo odlučno i konkretno i za taj period igre smo zaslužili i više od postignutog. Prvo su u 46. minuti kombinirali Dundović i Šlibar pa u 49. Filip Milošević iz slobodnog udarca ugrožava Tomića pa Ivek Luka ne uspijeva Šlibin korner na drugu stativu pospremiti u mrežu. I onda napokon u 60. minuti odličan ubačaj Filipa Miloševića iz slobodnjaka sa naše lijeve strane Marko Klafurić sa peterca fenomenalno tjemenom šalje u mrežu domaćina. Pet minuta nakon toga naš debitant Blaž Petric prohujao je desnom stranom, odigrao Ivana Klafurića, lopta dolazi do Marka, ali njegov udarac ne završava u mreži.

I onda ni iz čega primamo gol u 70. minuti. Nakon auta za domaće pri čijem izvođenju su se primakli 10 metara bliže od mjesta na kojem je lopta izašla van, faul za domaće na 18 metara. Njihov igrač izvodi prekršaj kao što John Terry izvodi penale, lopta ga nakon što igrač pada na tlo dira u obje noge (što bi trebalo značiti prekid igre jer ne smije dodati sam sebi), parabola pada pred naš peterac i Nikola Antunović zabija za 1:1.

Utakmica naravno dobiva na dinamičnosti i Matej Vrban nam dvaput probija lijevi bok. Jedan od tih proboja završio je povratnom za kapetana domaćih Igora Šimunića, ali Ivan Kaselj brani udarac Belog koji je bio u zbilja izvrsnoj poziciji - centralno 10tak metara od našeg gola. U zadnjih 5 minuta svim smo silama navalili po 3 boda pa su nam domaći nekoliko puta vadili loptu sa crte nakon minijatura Marka Klafurića i Filipovog skoka na Šlibin korner.

Sve u svemu, zanimljiva i prava prvenstvena utakmica. Generalni dojam je pozitivan, i zbog brojnih prigoda koje smo stvorili i zbog prve utakmice Blaža Petrica koji će nam biti vrijedno pojačanje.

Čestitamo našim trenerima i igračima na osvojenom bodu i zahvaljujemo se Malomlačanima
    na gostoprimstvu.

13.9k
    Evo samo da vas opet malo udavim. Sad već imam malo bolji uzorak za analizu Lige i nas kao novaka. Odgrali smo 10 utakmica učinka 6-2-2 i treći smo na tablici. Zadnja utakmica poraz od prvog Omladinca koji sada Bubamari koja ima isto bodova kao i mi, ali bolju gol razliku i nama bježi 7 bodova.

Radi se o izuzetno iskusnoj ekipi, a vama će biti zanimljivo da za njih igra Domagoj Abramović. Izuzetno pristojan i ispravan dečko, vidim ima na retrovizoru zastavicu grupe, ona zastavica ekipe iz Dubrave. Igra veznog i jasno da zna i da je dobar iako ima 4 banke. Evo i fotke.

Pobijedili su nas 2:0. I inače snimam malo stanje u Ligi, a posebno je zanimljivo da smo ovu utakmicu mi odigrali s igračima prosjeka 21 i pol godina, a oni 29. Vidi se da ćemo u ovom sastavu biti dobri, samo trebamo trenirati jer za godinu dana kad ćemo mi imati 22 i pol godine, a oni 30 kad bi se to tako translatiralo i mi odradimo još 30 utakmica u ovom sastavu i uigramo se, sigurno smo jači 30% nego trenutno.

Evo, igrao nam je malac 17godišnjak, na žalost kod 1:0 iz ove pozicije pogodio golmana u glavu, ali dobar je i kuži, zove se Bartol Vajdić.

Čisto da vam dam presjek nas za ovaj dio sezone i da vidite gdje su ostale ekipe s godištima i strategijom ako se to može tako nazivati na ovom nivou.

Znači u utakmici protiv Omladinca njihov prosjek godina je bio 29 godina a naš 21 godinu i 4 mjeseca s time da su nama nedostajali Filip Milošević, Tomislav Gundić, Filip Kuščević i Matija Matković, sve redom mladi igrači.

U svakoj utakmici do sada bili smo mladja momčad na terenu. Nisam stavio kup utakmicu protiv Španskog (7:3 za njih) u ovu analizu, nema potrebe. Kronološki je prvenstvo izgledalo ovako;

10. Omladinac 29g, KT 21g 4m - poraz 2:0

U zapisniku nas je bilo 30, Tin Rako rezervni vratar još nema nastup, ostali stojimo ovako;