• nemapredaje
    2k


    Dobra posjeta (makar je i to generalno gledano bilo loše) ti je bila do 2008., nakon te godine je počelo padati. Kada gledaš prosjeke sezona 2010/2011 (početkom te sezone je proglašen bojkot) nije niš puno lošija od sezone 2009/2010.

    Hrpa ljudi je prestalo ići na utakmice i prije službenog bojkota.
  • Dalmatinec
    585
    Onda je to dublji problem Zagrepčana i okolice kao takvih. Ja iskreno mislim da će najveći impuls biti novi stadion s popratnim sadržajem. Posut ću se pepelom ako nije. A možda čak i ako Dinamo kojih par godina ne bude prvak. Pomalo se nametnulo da je Dinamo nepobjediva sila.
  • nemapredaje
    2k


    Hoće ali kratkoročno.

    S novim stadionom će se prosjek dići sezonu dvije na 15-ak tisuća, a onda će biti oko 10 tisuća.

    P.S. sada vidim da spamamo temu, sorry
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Opet se vraćamo na razloge slabe posjete i zašto će Tovara biti 4000 na Kranjči dan ranije, a nas jedva 2000 na našem stadionu protiv Rudeša.

    Bit će tako jer se Zagreb u zadnjih 20 godina toliko demografski uništio da ja ne mogu sjesti u subotu ujutro na kavu na Jarun da ne čujem oko sebe samo i isključivo tovarski naglasak, od sve te silne ljubavi s kojom se rode i koju ponesu u Zagreb na studij i život. Dok s druge strane GNK je desetljećima radio na tome da makne svu moguću opoziciju Mamiću sa stadiona što je dovelo do toga da danas više klinaca ima u dresovima Inter Miamija i Al Nassra nego Dinama vani na igralištima. Dodaj u tu računicu malo lošeg stadiona, malo dugogodišnje dominacije, dosta Mamića i to ti je to.

    Okreni priču i pitaj gdje su svi ti veliki navijači sa ogromnom ljubavi bili prije 15tak godina, kakve su scene bile na derbijima na Poljudu pred 10tak tisuća ljudi i kako je Kranjča izgledala protiv Croatije iz Sesveta, Dragovoljca i Lokomotive. Poljud se punio samo na par pretkola u sedmom mjesecu, a bome ni tad nije bio pun, ni na Skontu, ni na Žilini, ni na Oleksandriji, ni na Strømsgodsetu.
    Samo što su oni za razliku od Dinama kapitalizirali na borbi protiv HNS-a, to im je bio kohezivni faktor i klub/marketing im je radio dobar posao na povezivanju navijača i kluba. Doslovno radili su sve suprotno od nas.

    Dinamo ima navijače, Dinamo ima simpatizere, samo ih netko treba privući klubu, učiniti da im utakmice postanu obavezna aktivnost, ponuditi dodanu vrijednost, matchday iskustvo, raditi na brendiranju kluba i ono najbitnije, targetirati škole, vrtiće i mlade, zaraziti ih Dinamom na način da im prvi dres bude Dinamov, a ne kluba iz Saudijske Arabije koji čak nije ni najtrofejniji njihov klub, nego doslovno njihova Rijeka.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Bit će tako jer se Zagreb u zadnjih 20 godina toliko demografski uništio da ja ne mogu sjesti u subotu ujutro na kavu na Jarun da ne čujem oko sebe samo i isključivo tovarski naglasak, od sve te silne ljubavi s kojom se rode i koju ponesu u Zagreb na studij i život.Mathiasovi Chageri

    Di je to na Jarunu? :D
  • NitkoBitan
    12.3k
    nas jedva 2000 na našem stadionu protiv Rudeša.Mathiasovi Chageri

    Necemo pretjerivat. 4000 nas se moze skupit bez problema.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Necemo pretjerivat. 4000 nas se moze skupit bez problema.NitkoBitan

    Karikirao sam, osobno očekujem posjetu sličnu kao protiv Lokomotive.

    Poanta je da se konstantno govori o "hladnom Zagrebu" "nezainteresiranom Zagrebu". a svi klubovi iz Zagreba nisu mrdnuli onom stvari da bi vezali navijače uz klub u ovih 20 godina jer su na čelu svih klubova bili lopovi kojima je bio cilj da kradu u tišini. Cibona ima posjetu manju od prosječnog slavlja prve pričesti, ali kad god je neka stani-pani situacija, predbankrotna drama ili uđu u neko finale PH s igračima s ulice krcat je Draženov dom. RK Zagreb je tavorio na dnu LP zadnje tri godine ali čim su ove sezone pokazali inicijativu da možda pobjede nekoga imaju 7.000+ ljudi na svakoj utakmici. Sad zamislite da je netko od navedenih njegovao i odgajao navijače i nije dovodio klub na rub gašenja kroz malverzacije. KHL Medveščak je radio najbolji posao na tom planu, imali su 6.500 ljudi utorkom u 19:15 ali njih je ubila pohlepa i nemogućnost pronalaska pravog vlasnika/partnera/sponzora.
  • Juznjak
    3k
    svi klubovi iz Zagreba nisu mrdnuli onom stvari da bi vezali navijače uz klub u ovih 20 godinaMathiasovi Chageri

    A što bi klubovi trebali? Plaćat ljudima da dolaze? Ako purgerima treba nešto zauzvrat da vole i podržavaju simbol Zagreba onda džaba sve.
  • deda
    28k
    Inače sam imao ček na 100 prodanih ulaznica, a na ovoj ću tekmi to izgleda morati smanjiti na 10.

    Prodano je 100 ulaznica.
  • Dalmatinec
    585

    Stvarno mislim da ima nešto u temperamentu. Pa mi Dalmatinci više volimo Dinamo nego Zagrepčani. :grin:
  • rob ljubavi
    774


    Ma sad će ljudi krenut listiće od 5 eura igrat u PSK, bit ce iskoristavanja besplatne karte preko clanske ... :rofl:
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Onda ne možemo govoriti o nezainteresiranom Zagrebu i žaliti se. Za što bi točno trebali biti zainteresirani?

    Za obiteljski OPG braće kriminalaca koji su osuđeni za izvlačenje novca i utaju poreza? Za pretresanje malog djeteta na ulazu u stadion kao da je kriminalac?
    Za košarkaški klub koji je vječno u dugovima, prodaje talentiranu djecu vani pola-pola sa vlasnikom zaštitarske firme dok mu igraju upitni ameri za upitne provizije koje daju bivšoj desnoj ruki bivšeg gradonačelnika u upravi kluba?
    Za rukometni klub kojem je na čelu klaun koji je privatizirao rukomet, reprezentaciju i uništio ligu u kojoj postoji jedan i pol klub?

    Pusti te "simbol grada" patetike. U 21. stoljeću kad ti je na raspolaganju sva sila nogometa iz vlastitog kauča, potrebno je raditi na dovlačenju ljudi na ruševinu 8.12 na -1C da bi gledali Rudeš. Uz sve manju kupovnu moć i uz svu silu aktivnosti na koje možeš potrošiti svoj sve teže zarađen, a sve manje vrijedan novac. Ako jedna Barcelona muku muči da dovuče ljude na Montjuic (nisu uspjeli napuniti duplo manji stadion od Camp Noua protiv Atletica), onda jednom Dinamu ne treba biti ispod časti raditi na pozivanju ljudi na stadion. Ljubav i patetika prolaze samo 400 km južnije od Zagreba jer je to jedino što im u 18 godina možeš plasirati, u Zagrebu u kojem si radio na tjeranju navijača od kluba 20 godina, a na čelu kluba ti je lik koji je držao ljestve tom istom čovjeku tu ljubav opet moraš dobiti natrag.
  • Sibirski plavac
    1.3k
    Pa evo imaš primjere Medveščaka i Futsal Dinama koji nikad nisu morali "plaćat" ljudima da dolaze i svejedno su si stvorili solidan broj stalne publike + event i instagram publika koja dolazi na jače tekme i koja postoji u svakom sportu svugdje u svijetu. I to
    na hokeju i futsalu koji nikad nisu bili na razini popularnosti nogometa i košarke pa možda čak i rukometa.Kak su oni uspjeli,a ostali klubovi u Zagrebu i Hrvatskoj (izuzev Hajduka) ne mogu?
  • Peškaman
    2.6k
    Napisao sam već jednom negdje, da staviš Dinamo na godinu dana negdje u Hercegovinu,svaka Dinamova utakmica bi bila 10 000+ ljudi.
    To što u Zagrebu,masovnom gradu,nema 10 000 zainteresiranih ljudi mi je nepojmljivo.
    Da nema 5000 momaka mlađe dobi koji prate nogomet,koji ce u nedjelju sjest na kavu,sok,pivo s društvom i reći pa daj ajmo na tekmu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.