• ZGV
    3.1k
    svakako prilikom gradnje novog stadiona trebamo kao grupa reći svoje mišljenje jer je nama jako bitno kako će nam tribina izgledati.
    Pa mi smo jedini koji u stvari svaki vikend idemo na stadion i smatram da se naše mišljenje treba uvažiti unatoč svim ostalim stvarima oko kojih se ne slažemo...
  • Tradicija bunta
    5.5k
    I klub i sjever su svjesni da bez angazmana sjevera skupa sa svim ostalim dinamovcima ce se tesko pokrenuti izgradnja stadiona.

    Ali isto tako klub i uprava znaju koji je preduvjet i sto oni trebaju napraviti da se sjever oko toga angazira!
  • SAS1987
    13.5k
    Radio sam mini research jer me zanima sto treba stadionu za dobru atmosferu i pronasao sledjece faktore (od arhitekta stadiona Lyona):
    - Tribine na jedan nivo (ako su dva nivoja onda brez prekrivanja nivoja)
    - Strme tribine (40%+). Zna tko kakva je strmina Sjevera / zapada gore?
    - Minimalna moguca razdalja između navijaca i igraca.
    - Krov koji odbija zvuk
    - Brez praznih prostora između tribina.
    - Metalna konstrukcija krova.

    Navodno je budget za Maksimir 50 - 60 000 000€, a žele stadion od 28k - 30k, dva nivoja, VIP lože na zapadu i istoku itd. Trazio sam i nisam pronasao niti jedan primjer (osim mozda koji turski stadion) da se za takav novac napravio stadion sa tim zahtjevima. Dva nivoja tribina jako poskupe projekt jer ti trebaju dupla infrastruktura za ulaz / izkaz gledatelja i kompleksna betonska konstrukcija.

    Za takav novac cemo dobiti stadion tipa Rapid Arena, Dresden Stadium, Ausburg arena, stadion ferencvaroša itd. A to nas večina želi.

    Vjerujem da je to samo "Wish list" uprave i da u stvari jos neznaju kako če stadion izgledati. To će se sve definirati arhitekturnim natječajem. Neki ste več kazali da bi navijači trebali sudjelovati kod designa stadiona. Uprava sigurno nece prva upostaviti kontakt ali ipak mislim da je duznost svih navijaca dinana da se organiziramo i nekako pokusamo na konstruktivan način dati naše predloge upravi. Ipak se stadion gradi za sledjecih 50 godina i steta bi bila barem ne pokusati.

    @Infinity, ako mozes stavi svoj design, bas me zanima kakav je, nema problema ako nije zavrsen.

    Btw, zna tko nesto vise o radovima oko Maksimira? http://hr.n1info.com/Vijesti/a456233/Hoce-li-Dinamo-dobiti-novi-stadion-Krenuli-radovi-obavijeni-velom-tajne.html
  • xavier
    11.1k
    - Tribine na jedan nivo (ako su dva nivoja onda brez prekrivanja nivoja)
    - Strme tribine (40%+). Zna tko kakva je strmina Sjevera / zapada gore?
    - Minimalna moguca razdalja između navijaca i igraca.
    - Krov koji odbija zvuk
    - Brez praznih prostora između tribina.
    - Metalna konstrukcija krova.
    SAS1987

    @Infinity

    Ovo zvuči kao čista suprotnost od tvojih želja :blush:
  • marcio amoroso
    32.5k
    Ja iskreno još uvijek sumnjam da bude nešto od stadiona a i ako bude siguran sam da će biti vise nezadovoljnih nego zadovoljnih, čisto jer smo takav narod.
    Sto se mene tiče imam samo jednu želju a ta je da nema atletske staze i da nije stadion za nekih 50 ili 60 nego maksimalno 30 tisuća.

    :lol: ipak su dvije želje
  • Markelo
    2.5k
    Jesu to oni pokrcili onaj prostor di je ono drvece koje se obilazi kad se ulazi na zapad? Bilo bi dobro kad bi bio siroki prostor prema stadionu, kad krene kolona navijaca.
  • agramZ
    2.3k
    - Strme tribine (40%+). Zna tko kakva je strmina Sjevera / zapada gore?SAS1987

    strmina je nikakva. to se moze najbolje vidjeti protiv atalante. koreografija se skoro pa i ne vidi.

    - Krov koji odbija zvukSAS1987

    - Metalna konstrukcija krova.SAS1987

    rapid ima krov od pleksiglasa. pleksiglas navodno najbolje odbija zvuk i stvara akustiku. jedini problem je da ljeti previse grije pa ti sunce udara u glavu.
  • marcio amoroso
    32.5k
    @agramZ
    jedini problem je da ljeti previse grije pa ti sunce udara u glavu.

    Ma potpisao bi se da nosim onaj kišobran oko glave na svakoj tekmi, samo da nam naprave stadion.
  • BluePhone67
    3.3k
    Ma potpisao bi se da nosim onaj kišobran oko glave na svakoj tekmi, samo da nam naprave stadion.marcio amoroso

    Odmah ideja za marketing
    oqee3teacaz2f7qy.jpg
  • nkdz
    829
    8d1dad464cc61f9fd966.jpeg
    nemrem si pomoci kaj se i dalje naivno nadam
  • marcio amoroso
    32.5k

    Mi smo bili prvi sa šljemovima pa možemo i sa kišobranima :cool:
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Citam vase zelje i svaka mi se sviđa ja bih samo nadodao ako se pravi stadion kapacitet od 30 000 onda gosstima 1250 mjesta ili ti 5% i to bas neka vrsta ograditog prostora ne sad rijecki kazamat jer ono ke sve samo ne gostujući sektor (ako je ovo naravni točnl izracunano 5% posto imam dva iz mm pa onda :D )a ne da ko na maksimiru bude da cjeli se jug daje protivnickim navijacima a sjever i jug imaju koliko toliko sličnu brojnost i naravno da je fino zatvoreno jer su tribine maksimira jako odaljite od terena pogotov sjever/jug
  • Infinity
    15.3k
    ako mozes stavi svoj design, bas me zanima kakav je, nema problema ako nije zavrsen.SAS1987

    Ma preglupo izgleda, sve je sivo. Doslovno sam utrosio mozda sat vremena u sve to dok nisam ohladio, a treba par dana lijepog posla da na nesto lici. Vidjet cu da uradim samo ugrubo, mada i za to treba posla. Od kad nemam AutoCAD nemam ni volje zavrsavati sve zapoceto, u ovim 'siromasnim' programima imam milijun stvari zapoceto i ostavljeno.

    Ovo zvuči kao čista suprotnost od tvojih želja :blush:xavier

    :lol:

    A jbg. Mada to moje nije nuzno da bude stadion Dinama, meni je to vise nesto kao stadion mojih snova, a logicno da bi to nacrtao kao stadion Dinama jer ipak navijam za Dinamo.

    Moji kriteriji po pitanju stadiona Dinama su jako niski nakon svih godina obecavanja. Ne bih se radovao svemu, al prihvatio bih i atletski stadion samo da ima krov i smislene tribine. Znam da to nema smisla i da treba napraviti novi kad se vec pravi i da se treba zalagati za normalan stadion, al velim da bi u konacnici da dobijemo atletski prihvatio i taj atletski, mada me ne bi veselilo ni da se podje graditi, ni da se izgradi. Samo bih bio zadovoljniji tim stanjem nego trenutnim. Normalan stadion kao navijac Dinama sam davno halalio.



    Sto se tice akustike. To dosta ovisi o materijalima. Manchester United je imao s tim problema, bilo je nemoguce stvoriti atmosferu pa su placali ljude da srede Old Traford. S druge strane imas tu La Bomboneru koja gori svaku utakmicu, nema krov, ima tri nivoa tribina. Al dobro, kod njih navija cijeli stadion pa ti ne treba nikakva akustika, kao i u ostatku Argentine :rofl:

    od 30 000 onda gosstima 1250 mjesta ili ti 5%Navijač Dinama

    Trebas imati jedan, a ne dva :lol: 5% od 30.000 je 1.500. Goste ce se smjestiti u neki cosak kao i na svim novim stadionima. Najbezbolnije. Neprobojno staklo i :ok:
  • Crusades1986
    9.8k
    svakako treba na novom stadionu to napravit. Mi smo valjda jedini klub u Europi koji to nema. :roll:
  • Navijač Dinama
    7.4k
    eto vidiš jebemu matematiku ni sam ne znam kak osam doguro ove 4 godine srednje elektrotehničke
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.