• Markelo
    2.5k
    30k ko bombona.
  • agramZ
    2.3k
    Dinamo je u rangu nekog Rapida, barem povijesno gledano. razlika je da je rapid proslog tjedna protiv admire, selo izvan beca koja je s jednim bodom zadnja gledalo 15.100 ljudi. tako je bilo i na starom stadionu koji se jako dugo vec bio raspadao. samo zato sto imamo novi stadion nece ti sigurno doci 15000 navijaca protiv slavena ili intera, normalno, dinamo je kao "predobar" i "dosadno" je to gledati.. rapid od tamo neke 2008 teski kurac, liga puno gora od HNL-a a opet ljudi idu na stadion ko da su tek prosle sezone bili sampioni.
  • xavier
    11.1k
    Ako ne možemo izgraditi stadion od 25.000 mjesta onda smo stvarno u banani.davidinamo

    Možemo izgraditi i od 50.000 mjesta, ali neće to privući ljude.

    Ljudi koji idu na dobar dio utakmica, zagovaraju stadion od 20.000, a oni koji idu samo na derbije i europske, oni bi što veći kako netko ne bi slučajno ostao bez karte kad dođe Barca ili Real.

    Onaj tko stvarno ne želi propustiti utakmice, imat će godišnju i biti miran, a za one koji samo čekaju neko jako ime, za njih me iskreno nije previše briga.
  • platini
    230
    Ljudi koji idu na dobar dio utakmica, zagovaraju stadion od 20.000, a oni koji idu samo na derbije i europske, oni bi što veći kako netko ne bi slučajno ostao bez karte kad dođe Barca ili Real.xavier

    Ako ćemo se po njima ravnati (njih je cca 3000), dovoljan nam je i Hitrec.
  • platini
    230
    Također, ne živimo svi u Zagrebu i ne možemo svi imati godišnje ulaznice. Stav ''boli me penis za sve izvan Zg-a'' sigurno neće pridonijeti ni klubu ni posjeti.
  • Hipo
    406
    Dinamo se mora ravnat po europskim tekmama..
    17k na feneru a sunčano tjednima kao da je ljeto.

    Novi stadion s boljim rasporedom mjesta po tribinama
    Sjever 5k
    Istok 9k
    Zapad 7k
    Jug 4k

    To je 25k, više ni ne treba kad je liga preslaba za dinamo
  • davidinamo
    342

    Dobro možeš ti i malo pretjerivati, 25k uopće nije pretjerano nego po mjeri. Eto ja idem na dobar dio utakmica i zagovaram stadion od 25 000 mjesta, na Hnl-u će se dići gledanost bez obzira na stadion od 20 000 ili 25 000, a u Europi će stat 5 000 više navijača, u čemu je problem? Veći broj navijača ima samo pozitivan efekt. Sa stadionom od 20 000 mjesta će bit više onih koji će zbog derbi i Europa navijača ostat bez ulaznice nego sa stadionom od 25 000 mjesta. To je bar moje mišljenje.
    Ali ovi razgovori su suvišni jer o tim stvarima ne odlučujemo mi nego oni ljudi koji će graditi stadion, ako ga izgrade......
  • platini
    230
    Ne želim da u budućnosti dođe neka nova Atalanta, da krene euforija tolika da se može napuniti stadion od 50 000 kad tamo mi imamo provincijski stadion od 18 000 gdje u startu 5000 ide sponzorima, 1000 gostima, 1000 lože i na kraju nemaš niti 10 000 pravih navijača koji će praviti atmosferu. Ne želimo se valjda svesti na to. Pa nije Dinamo St.Gallen ili Vojvodina majku mu
  • vjeko1701
    5.9k
    Iskreno, ovo da oni koji idu na utakmice žele stadion do 18k a oni koji love evente do 30 mi postaje floskula u rangu one da se trebaju graditi vrtići i bolnice a ne stadioni. Moj stav se nije mjenjao išao na utakmice ili ne, Zagrebu treba jedan stadion do 10k za najbolji klub iza Dinama i jedan od barem 25k za Dinamo i reprezentaciju. Svatko ima neko svoje mišljenje neosivno o tome na koje utakmice ide.

    Uostalom, prije će nekoga ulovit euforija ako doživi spektakl pobjede u LP ili EL pred ispunjenim stadionom od 25k nego onm od 15k pa će onda otići i u HNL. Isto tako, nemaju svi novca za godišnje i dva puta tjedno put do zg-a na utakmicu, neki možda imaju budžet za 3-5 tekmi godišnje pa puno pažljivije biraju one na koje idu jer na više jednostavno ne mogu, posebno ako idu sa djecom.

    HNL nije loš, igraju se po dvije domaće sa Hajdukom, Osijekom i Rijekom. To je minimalno 6 domaćih derbija po sezoni. Možda kroz 2-3 sezone Šibenik i Istra postanu ozbiljniji. Gorica je isto ok. Tu bi moglo biti do 8k. To ti je potencijalno 6/9 ozbiljnih klubova u ligi i 24/36 ozbiljnih utakmica (12 domaćih) koje bi bez problema mogle imati nekih 15k prosjek (Haj, RI i Os barem 20-25k, ostali oko 8k) i tu tih 6 utakmica sa Interom, Lokomotivom ili Slavenom od nekih 3-5k ne bi ne znam koliko kvarilo neki prosjek niti bi bilo toliko bitno.

    Kada bi se dogodio odlazak Mamića, gradnja novog stadiona i nastavak ovakvih predstava u europi, to bi bila početna euforija na kojoj bi se vjerojatno digao trenutni prosjek za nekih 5-6k ako ne i više. Kako god to zvučalo, ali razumijem da se ljudima ne staje iza kluba koji domaću konkurenciju dere a u međunarodnoj ga trpra svaki bolje posloženi klub uz neku iznenađujuće dobru utakmicu jednom u 4 godine. Ovakav Dinamo koji je sposoban bilo kome, makar i najslabijem (a Atalanta to nije) u LP utrpati 4 komada može i mora biti hit i najbolje praćen sportski kolektiv sjeverne Hrvatske. Srce i motor cijelokupnog hr nogometa. Ići na utakmice tog kluba može i mora postati simbol propadnosti i ponosa. Na klubu, svima oko kluba i BBBima bi bilo da li bi to iskoristili i koliko postotak tih ljudi bi na stadionu zadržali. Novi stadion bi barem eliminirao onih 10-15% gubitka posjete radi vremenskih uvjeta i nekomfora.

    U svakom slučaju glavni grad Hrvatske i najveći nogometni klub u Hrvatskoj, desetljećni simbol hrvatstva, najveći sportski kolektiv cijele sjeverne Hrvatske mora imati stadion kapaciteta od barem 25k.
  • Bosna86
    11.6k
    https://m.youtube.com/watch?v=wcb0rZ6m2dA
    Samo sanjajte i dalje... Sve dok komad betona nekom ne otkine glavu, nista se pomjeriti nece
  • Markelo
    2.5k
    Stadion od recimo 15k mjesta samo za ove iz Zagreba. Šta je s ostalima. Ovi iz Zagreba se uvijek nekako docepaju karte kako ce ovaj iz Slavonije,Hercegovine ili Dubrovnika.Sorry amigo mi pravili prema broju gledatelja u Hnl-u. Nije to fer
  • Kwedi
    3.8k
    Ja bi volio vidjeti neku javnu raspravu o stadionu s temama:

    1. Lokacija
    2. Adaptacija/novo
    3. Omjer tko financira (javno/privatno)
  • Kwedi
    3.8k
    I u toj raspravi/tribini svakak bi poželjno bilo kad bi bila ekipa iz Društva arhitekata
  • agramZ
    2.3k
    na kraju krajeva je najbolje da ovaj gnk ne gradi nista. inace ce biti "da nije mamica ne bi imali ovakav stadion". nitko od nas ipak ne zna sta ce biti kada/ako se Dinamo oslobodi i koliko ce to vratiti ljude na stadion..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.