• SAS1987
    13.3k
    a gdje je projekcija? I maketa? :D nema sanse da se napravi stadion za 40 miliona €.
  • Kwedi
    3.8k
    kako može biti trošak ičeg ako ne postoji projekt?
  • deda
    27.7k
    Tekma s atalantom za koju se karte i za sjever online mogu kupit a još nije ni donji dio rasprodan 60h prije tekme, ima još 390 karata.

    Najbolji pokazatelj da je sjever gore totalni višak za dinamo.
    Rušit cijeli maksimir, a novi sjever daleko manji od istoka i zapada, kao na svim drugim stadionima.
    Hipo

    Slažem se sa Hipom. Eventualni budući stadion mora imati omjer kapaciteta 3:2 u korist zapadne i istočne tribine u odnosu na sjevernu i južnue. Cca. 6-6-4-4 ako je riječ o ukupnom kapacitetu od 20.000
  • xavier
    11.1k
    Eventualni budući stadion mora imati omjer kapaciteta 3:2 u korist zapadne i istočne tribine u odnosu na sjevernu i južnue. Cca. 6-6-4-4 ako je riječ o ukupnom kapacitetu od 20.000deda

    Pa taman tako i ispada za stadion bez atletske staze gdje tribine kreću od terena. Omjer dužine i širine terena je 3:2 i ako uzmemo da je visina svih tribina (u prijevodu: broj redova) više ili manje ista, dobijemo točno takav omjer veličine tribina.

    Naravno da tu utječu i neke druge stvari, ali to je u grubo to.

    No treba uzeti u obzir da je u tom slučaju i jug domaća tribina dok bi gosti vjerojatno bili u nekom kutu (jugoistok ili jugozapad) iz razloga što bi njima tada išlo 5% kapaciteta.
  • deda
    27.7k
    Na hipotetskom stadionu od 20.000 gostima pripada 1.000 mjesta u kutu južne tribine prema zapadu. Tampon zona od 10 redova i ostatak juga mogu popuniti domaći navijači. Dakle gubitak cca. 300-400 mjesta.
  • xavier
    11.1k


    Naravno. Moja je poanta da ne smijemo zaboraviti da u tom slučaju imamo i četvrtu tribinu, a ne samo tri na koje smo navikli. De facto jug mijenja zapad gore.

    Na novom sjeveru bi bili navijači, a na jugu oni koje toliko ne zanima samo navijanje nego na sjever idu iz razloga što je tamo karta najjeftinija.
  • deda
    27.7k
    Baš to. U biti ta južna tribina dobiva na atraktivnosti. Možda bi se tamo skupljala mlađa populacija u pratnji roditelja.
  • Hipo
    406
    budući stadion mora imati omjer kapaciteta 3:2 u korist zapadne i istočne tribine u odnosu na sjevernu i južnuededa

    Bilo je jako puno euro utakmica na kojima su istok i zapad bili rasprodani a sjever poluprazan.

    S jedne strane imaš tribine za koje se traže karte više i da su te tribine još veće rasprodale bi se i tad.

    A s druge strane imaš preveliku sjevernu tribinu koja se ne može napunit osim na ekstra eventima poput benfice.
    I pretpostavljam trnave kad je bilo riječ o dugo sanjanom prezimljavanju.
  • Bosna86
    11.6k
    Zabari ismijavaju stadion, koliko god bili upravu, takve stvari mi stvaraju kontra gnjev.. Smijati ce se i sutra navece ako bude srece
  • Hipo
    406
    Šteta da ga ne ismijavaju i jače jer ovaj stadion to i zaslužuje.
    Da se čuje za njega svuda i ismijava po cijelom svijetu.
    Sramota grada i kluba.

    Stadion kluba pokradenog za minimalno 50mil eura, kojim vladaju isti 19 godina.
    Stadion od grada, kojim vlada isti čovjek 19 godina.
  • Markelo
    2.5k
    Meni je jedino cudno da to ne pogada ljude u upravi kluba. Ismijavaju ti stadion vec godinama a ti sutis i nikakve planove nemas. Docekuju vodstvo drugih klubova na poluraspadnutom stadionu i to im je ok. I treba ismijavat stadion jer kada to radimo mi u Hr ocito ih ne dira mozda kada ih izvana pocnu ismijavat mozda napokon shvate neke stvari.
  • agramZ
    2.3k
    sta ti je tu cudno, nama od ranih 90-tih manje vise isti ljudi sjede u upravi..
  • SAS1987
    13.3k
    A kaj bi trebali nego smijati se? :grin:

    Zamislite da idete u stranu zemlju i zaustavi vam taxi. Ima cetiri razlicite kotace, brez krova i fale jedna vrata. A gazda razmišlja da bi stavio novi volan i sa tim rijesio pitanje taxija. Ja bi prvi to stavio na internet i smijao se idiotima.
  • Infinity
    15.2k
    Ja mislim da bi mi mogli dovesti i ponekog boljeg igraca da imamo bolji stadion, ljudi bi nas ozbiljnije shvacali. Uvijek sam se cudio zasto su potpisali igraci koji su rekli da su dosli vidjeti uslove i da je to prevagnulo. Istina da Dinamo nudi VIP tretman kad udjes tamo pod jug, al stadion je ocajan, kako itko tu zeli igrati, pogotovo netko kome su uslovi bitni.
  • Markelo
    2.5k
    Cudno da se čiča Mirko nije oglasio o gradnji stadiona nakon jucerasnje pobjede. Ocekivao sam update o "završnim pregovorima"
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.