• NitkoBitan
    11.7k
    Ma ja kontam da ce ta iza gola biti za goste, npr. jug i da ce BBB koristiti sjeverni dio istokaInfinity

    Nema mi bas logike da jedna od tri tribine bude iskljucivo za gostujuce navijace. Logicnije mi je da se za njih ostavi rub istoka. Ionako kod nas eventualno Torcida moze popunit jednu tribinu, a u Europi rijetko tko dode u velikom broju
  • Infinity
    15.2k
    Da. Tek sad vidim da je spomenuo i Maksimir pored Kranjce.

    Ne vidim projekt pa ne mogu reci, ali ja te stadione s tri tribine zamisljam tako da imas veliki istok i veliki zapad, a iza gola mala tribina tek da zadovolji 5% za goste. Ako ce biti tri velike tribine onda ce mi piciti po zivcima to sto se gubi dio istoka i sto iza drugog gola nije skovana neka skalamerija za goste. Taj stadion nece imati preko 10000 mjesta, s to znaci 500 mjesta gostima. To je pet redova, skoro pa nikakvo ulaganje u odnosu na kompletan projekt.
  • NORTE
    9k
    Nema mi bas logike da jedna od tri tribine bude iskljucivo za gostujuce navijace. Logicnije mi je da se za njih ostavi rub istoka.NitkoBitan
    Isto mislim i ja, ako bi se u Kranjči gradila južna tribina onda bi definitivno trebala biti domaća tribina.
    Najveći problem krod Kranjče je njeno okruženje, to definitivno baš i nije neko mjesto za stadion, no sličnih primjera ima puno.
    Npr. stadion Austrie Beč, domaći imaju praktički jedan prilaz stadionu.
  • vjeko1701
    5.9k
    A ja sam pisao da mislim da bi možda bilo bolje sagraditi neki mali stadiončić na Kajzerici ali pitanje koliko bi to duže trajalo. Pretpostavljam da je ovo najbrže rješenje a i veseli me ideja nove Kajzerice unatoč svim nedostacima lokacije.
  • SAS1987
    13.3k
    Nova Kranjća bi trebala biti UEFA Cat 4 a to znači da će kapacitet po meni biti negdje između 8 000 (min) - 10 000. Sviđa mi se ideja sa 3 tribine jer to znači da će tribine uz teren koje imaju kvalitetnija mjesta biti veće a sad ako će tribina iza gola biti samo za goste (poput Rujevice) ili imaju u planu navijačku tribinu to trebamo vidjeti. Ak će biti kapacitet 9 000 to znači da bi tribina za goste iza gola primala 450 gledatelja a zapad / istok po cca 4000 / 4500 a to je sličan broj redova ko zapad / sjever dole (ak se uzme u obzir da bi tribina bila puno kraća).

    Na sličan koncept je napravljen stadion MTK koji je meni predobar (kapaciteta od 5k, dvije tribine) pa ako bi se napravilo nešto slično od cca 8k s jednom malom tribinu iza gola za goste bi po meni bio idealan projekt.

    68jx29gap6vzmz9q.jpg
    xqctf9rs02y453aw.jpg
    asalp7k8ndfyki2l.jpg
  • immerwieder
    1.2k
    trenutno je u fazi projektiranje prenamjene sjeverne tribine za nastavu,
    potrebno je ishoditi i dozvolu za prenamjenu,
    predviđena je adaptacija 8000m2, a procjena troškova je 6mil.kn, po meni jako premalo, mislim da bude to solidno 15-20mil.kn na kraju,
    nema najma, trošak tri faksa je plaćanje radova,
    zgrada u kačićevoj bude u adaptaciji barem 2 godine, to je minimalno i jako optimistično,
    vrlo izgledan scenarij je da nakon otvorenja radova, kaj ne bude ziher prije 1.10., sve stane jer na tržištu ne bude dovoljno građevinskog materijala,
    ako to stvarno tako i bude, možemo do daljnjeg zaboraviti novi stadion,
    osobno sam na svom faksu dosta u to uključen i eksplicitno sam protiv, ali izgleda da su uprave tri faksa i grad pred potpisivanjem ugovora
  • NitkoBitan
    11.7k
    Ak se ulozi takva lova novi Maksimir necemo nikad vidjet
  • SAS1987
    13.3k
    ako to stvarno tako i bude, možemo do daljnjeg zaboraviti novi stadion,immerwieder

    Po meni bi bilo pragmatično ostaviti poslovne prostore na sjeveru i napraviti novi sjever uz njega (i teren premjestiti 20m - 30m prema jugu)
  • NORTE
    9k
    zgrada u kačićevoj bude u adaptaciji barem 2 godine, to je minimalno i jako optimistično,
    vrlo izgledan scenarij je da nakon otvorenja radova, kaj ne bude ziher prije 1.10., sve stane jer na tržištu ne bude dovoljno građevinskog materijala,
    ako to stvarno tako i bude, možemo do daljnjeg zaboraviti novi stadion,
    osobno sam na svom faksu dosta u to uključen
    immerwieder
    Nije mi žao ako tako bude. Jednostavno smo predodređeni ostati na ovom strašilu koje će tu tako ostati zauvijek. Fakulteti useljavaju na stadion kojeg treba srušiti, predivno.
    Kako je netko na zoni napisao, pogledaš svih 90 minuta i ne vidiš jednog navijača čak i kad ima dosta ljudi na njemu.

    A ova mamićeva nesposobna uprava, pored 5 godina praznih Svetica (na kojem je Hns planirao mali stadion i terene) sad planira izgraditi potpuno novi "zamjenski" stadion u Kranjčevićevoj, a s upravom povezana udruga se bori za izgradnju stadiona u Sesvetama!

    Veliki porast cijena materijala je novi moment u misiji novi stadion.
  • immerwieder
    1.2k
    ne bude problem cijena, nego ne bude bilo čelika,
    mi smo jedina zemlja koja nema svoju željezaru, čeličanu, strateški tragedija,
    čak i da počne gradnja stadiona, pitanje je kad bi stala gradnja jer ne bude čelika
  • The Undertaker
    3.9k
    Kako nema željezaru? A Sisak?
  • immerwieder
    1.2k
    proizvode uglavnom cijevi,
    ne armaturu ili profile, a i ne rade kontinuirano
  • Baneki
    714
    To da će netko srušiti u potresom pogođenom gradu funkcionalnu stabilnu zgradu u koju stanu tri fakulteta zbog nogometa je iluzija. Bila i ostala. Ako odu ova tri fakulteta nakon dvije godine tamo će se smjestiti neki drugi fakultet, privatno sveučilište ili veleučilište tipa Algebra. Bit će jagma za prostorom.
    Netko je tu dao dimenzije novog stadiona i prostora na Sveticama. Na Sveticama stane novi stadion bez ikakvog rušenja, pogotovo ako HNS cilja na Veslačku pa ga Svetice više i ne zanimaju
  • NORTE
    9k
    pogotovo ako HNS cilja na Veslačku pa ga Svetice više i ne zanimajuBaneki
    Službeno odustali od Svetica prije više od 5 godina.
  • Dautbegović1
    92
    E svašta se ovdje da pročitati.Bez odluke grada nitko ništa ne može graditi.Kao da se može birati zemljište,veličina stadiona i .... Čak i da kupiš zemljište moraš ishoditi dozvole i ....
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.