• 000
    941
    Svejedno 10-20000, nebitno, ali ovakav stadion vidjeti uz Maksimirsku :cool:
    A kostao je kao sjever cca.

    27936178273_583d6bb811_b.jpg
  • deda
    27.3k
    Zagreb prvo treba napraviti jedan pošteni novi stadion za 8 tisuća ljudi gdje bi mogao igrati Dinamo i eventualno neki drugi prvoligaš za vrijeme izgradnje novog stadiona od cca 20 tisuća. Da li Maksimir ili neka druga lokacija meni je osobno svejedno.
  • BluePhone67
    3.1k
    evo jedan u planu vec duze vrijeme, samo ne znam sto se ceka :yawn:


    https://youtu.be/EagwZNzhA3Y
  • 000
    941
    Mah, znam da bi najbolje bilo da ovu temu preselimo u pdf bajke kod brace Grimm.
  • deda
    27.3k
    Sad je točno dvije godine od te konferencije za novinstvo i navodnog početka radova. Što su novinari pitali tada, i što pitaju sad po toj temi? Koliko ovakvih parodija je režirao taj Banditić to je nevjerojatno. Čim se približe sljedeći izbori gradit će se 15 stadiona u Zagrebu.
  • deda
    27.3k
    Ali ljudi moji, jebeni Bjelovar je digao 15 milijona kredita koji će plaćat 7 ili 10 godina i stadion se gradi. Fajrunt. Danas je i HNS kapnuo milijun klubu, kao isto za tu svrhu, e sad kud će to otići ne znam. Ali zašto ovo spominjem. Pa jel Zagreb ne može dignut kredit od 50 milijona i napravit jedan stadiončić od 7-8 tisuća ljudi. Jasno je da za veći stadion mora biti više dionika.
  • xavier
    11.1k
    Mene u cijeloj toj priči fascinira samo činjenica da mediji svaki put uredno prenose te Bandićeve bljuvotine umjesto da samo krenu nabrajati: Maksimir, Plavi Vulkan, žičara, podzemna, tramvaj...
  • Blaz
    350


    zasto dizat kredit kad imas tako vrijedno zemljiste u kranjci koje moze pokrit gradnju 5 stadiona?
  • deda
    27.3k
    Ako imaš resurs koji možeš kapitalizirat kao Zagreb, da, onda i ne trebaš kredit. Tim gore.
  • markoli
    1.6k
    Na ovo o stadionu u Sesvetama sam se samo nasmijao kad sam čuo. Znao sam da neće biti ništa od toga, iako se dosta ekipe napalilo da ćemo dobiti čudesni stadion u kvartu.
  • Eduardo
    17.1k
    Nedavno su Blažičko i Bandić između ostalog pričali i o stadionu u Sesvetama... Za taj stadion postoji građevinska dozvola, projektna dokumentacija, cijena cca 70M kn.

    Po projektu je to stadion kapaciteta 6.800 mjesta dok UEFA norme za "ozbiljne" međunarodne utakmice zahtjevaju 8.500. Pitanje je bilo; ako se već gradi stadion zašto to onda nije po UEFA normama? Ovaj je odmah ispalio da grad neće dati jednu kunu bez UEFA normi. Kako je razgovarao s ljudima iz Sesveta i kako su na tragu toga da grad Zagreb i HNS to financiraju 50:50 ili 2/3 Zagreb, a 1/3 HNS ali samo ako stadion bude po UEFA normama.

    Bandić smišlja odgovore onako kako u datom trenutku to ide njemu u prilog.
  • xavier
    11.1k
    Pa o tome i govorim. Čovjek 15+ godina priča kako mu u tom trenutku paše, kasnije ništa od tog ne napravi, ali ljudi i dalje uredno pričaju o tome što on planira "napraviti" :rage:
  • reziser
    6.2k
    za mene gosp gradonacelnik odavno ne postoji
    od prometne nesrece i bijega....otkaz policajcu do izjava: lagat cu sto god treba samo da me opet izaberu

    prema tome. stadion max, kako netko reče, među pripovjetke braće grimm na žalost
  • Infinity
    15.1k
    Zar je tolika nuzda da stadion napravi Grad? Neka Dinamo dobije zemljiste u koncesiju na 100 godina i na tom zemljistu sam sebi pravi stadion. Pri tome mislim na zemljiste u Maksimiru, tj. na mjestu trenutnog stadiona. Rusiti i praviti tribinu po tribinu, pa taman to trajalo 20 godina, ali da za 20 godina imas zavrsen stadion s krovom i ako treba onda ga za 20 godina renoviraj, barem ces renovirati stadion koji na nesto lici i koji ce ti onda sluziti jos 20 godina do nove renovacije.

    Raditi novi stadion na novoj lokaciji i da se isti gradi duzi period po meni nije bolja opcija od gradnje u Maksimiru gdje se mozes sluziti tribinama koje nisu srusene i u izgradnji. Mozda bi ta nova lokacija bila prihvatljiva ako bi na njoj odmah niknuli zapad i sjever uz neki privremenu manji jug za goste. Onda kasnije kad se skupi lova raditi istok i na kraju novi jug i zaokruziti stadion.
  • xavier
    11.1k
    Pa kad bi se radilo na novoj lokaciji, stadion bi se napravio do kraja i Dinamo bi onda preselio tamo, a do onda bi naravno i dalje igrao u Maksimiru. To i je najveća prednost nove lokacije, uz više parkirnih mjesta ako bi stadion bio dalje od centra grada.

    Da se razumijemo, ja ne zagovaram novu lokaciju kao nešto obavezno, samo navodim mogućnosti.

    I naravno da je klub već mogao imati svoj stadion da su zadnjih 15 godina bili neki drugi prioriteti umjesto krađe love.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.