• Mulec86
    389
    Lijepo izvana, al... 3 etaže? Cemu? Druga stvar, tribine izgledaju i dalje podosta odmaknute od gola barem pola manje bi se dalo napravit (zakljucak po ovoj slici koja ne prikazuje iznutra skoro nista). Trece jel moguce da su samo 3 slike projekta? Pa jel stadion samo projektiran za vanjski izgled zar nije bit na onom unutra. Mislim da je ovo znanstvena fantastika i da ce i ostat na ove tri slike
  • Kwedi
    3.8k
    Iskreno, @SAS1987 više i kvalitetnije napiše na ovoj temi oko stadiona u jednom danu nego ovo objavljeno.
    Izuzev slika, nije se baš nekaj otkrilo.
  • flexXy
    1.9k

    Pa nije ovo projekt stadiona, ovo su doslovno sam stavili par rendera kak oni zamisljaju ako se projekt krene radit. Ovo je nis drugo nego mazanje ociju, nebu nis od stadiona.
  • Infinity
    15.2k
    Odakle ti slike iznutra? :grin:SAS1987

    Ma to sam ja radio :joke:

    Pa vidi se na ovoj trecoj slici. Bas mi vuce nekako.
  • Batigol86
    198
    Mislim da je g. Baric na svom profilu naveo dvije etaze a treca je vip na istoku i zapadu (iako ovdje izgleda da su tri na svim stranama, sto nema smisla za ovoliki kapacitet).
    Bez obzira koliko etaza ostale imaju sjever bi mogao (ako se zeli slusati navijace naravno) imati jednu, primjer Totenhamov stadion.
  • SAS1987
    13.3k
    Iskreno, SAS1987 više i kvalitetnije napiše na ovoj temi oko stadiona u jednom danu nego ovo objavljeno.Kwedi

    :snicker:

    Ma to sam ja radio :joke:Infinity
    Herr Otto Jr, ti napisem komentar na stadion ovdje ili na fb? :rofl:
  • Eduardo
    17.3k
    DINAMOV STADION ZA BUDUĆNOST

    Proteklih godina u više navrata naglašavali smo potrebu da klub ima novi moderan stadion koji će Dinamovu budućnost podići na još višu razinu. Pri tome je naglašeno da želimo stadion u Maksimiru, na mjestu gdje se stvarala klupska povijest i gdje je na tisuće navijača slavilo pobjede, tugovalo zbog poraza i gdje je u zamrznutim sekvencama legendarnih pobjeda zapisana sva emocija koju navijačice i navijači Dinama osjećaju za svoj klub.

    U trenucima kada naši igrači pišu nova vječna poglavlja slavnog Dinama, po prvi put predstavljamo ideju i viziju kako mislimo da bi trebao izgledati naš dom!

    Na temelju materijala napravljenih od strane kluba, a usklađenih sa standardima UEFA-e, vizualni izgled stadiona u Maksimiru napravio je poznati zagrebački arhitekt g. Otto Barić, sa svojim partnerima iz specijalizirane tvrtke Polymachine koji su ideju i viziju pretočili u ove fotografije.

    Radi se o prijedlogu izgradnje stadiona kapaciteta 34 000 mjesta, uz velike parking kapacitete - 300 VIP parkirališnih mjesta i 30 VVIP mjesta, zatim PRESS parking te parking za gledateljstvo. Sva su mjesta na stadionu sjedeća i natkrivena, previđen je fan shop na stadionu, kao i klupski muzej i dodatni komercijalni sadržaji na tribini sjever. Predviđen je moderan hospitality na području cijelog stadiona, kao i vrhunski opremljen medijski kompleks. Od svečanih loža izdvajamo 2000 VVIP mjesta na zapadu i 1 000 VVIP mjesta na istoku iza kojega je zamišljen kamp Dinamove nogometne škole s potrebnom infrastrukturom. Gostujuća tribina bila bi na južnom dijelu stadiona.

    Novi stadion u Maksimiru bio bi potpuno pristupačan, usklađen sa svim preporukama UEFA-e i FIFA-e, a zacrtana je izgradnja objekata za gledatelje s invaliditetom. Na 1 000 individualnih sjedalica previđeno je 5 mjesta za smještaj gledatelja s invaliditetom i njihove pratitelje, uz pristupačne ulaze i ostale usluge.

    Procjenjujemo da je cijena izgradnje ovakvog stadiona oko 60 milijuna Eura.

    Želimo sudjelovati u izgradnji novog stadiona zajedno sa strateškim partnerom u projektu – Gradom Zagrebom.

    Pozivamo sve navijačice i navijače Dinama da podrže našu težnju za pokretanjem aktivnosti koje će kroz arhitektonski natječaj, odabir idejnog rješenja i izradu projekta, omogućavanje prihvatljivog modela financiranja i naposljetku kroz izgradnju modernog Dinamova doma, zasigurno podići klub na višu razinu i učiniti ga još boljim, na ponos hrvatskog nogometa! Zagreb, Dinamo i svi njegovi navijači to su zaslužili...
  • Cosey
    433
    Slabo mi dođe svaki put kada vidim da bi eventualni kapacitet bio preko 30k.
  • Ludovic IX
    5.2k
    Da dobijemo ovaj stadion, godinu poslije bi finale barem konferencijske lige bilo kod nas
  • Ludovic IX
    5.2k
    I da dinamo sudjeluje sa 30 miliona to je ništ ako se uzme kredit na 15 godina. Max 2,5 miliona godišnje uz neku normalnu kamatu.
  • SAS1987
    13.3k
    Koliki kapacitet bi po tebi trebala imati ta tribina?Eduardo

    Sa tim pitanjem si ispostavio jedan veliki problem a to je komunikacija sa navijacima oko projekta stadiona. Kakav kapacitet treba bbb nek odgovore oni koji su dio grupe, bas me zanima odgovor (@Bosna86, @superSantos i ostali)

    Da se mene pita.. sjever na jedan kat bi na takvom stadionu imao kapacitet nekih 8k - 9k. Ja bi napravio bas takvu tribinu ali bi je sa nekom diskretnom ogradom (moze i mali zid od koji metar, metar i pol iznad kojeg ima tribina veci naklon - false / fake double tier).

    Donji sektor bi primao cca 5k a gornji 3k-4k. Sa time dobijes ogroman kop koji ima sektor za ultrase i sektor za ostale koje bi sigurno ponjela atmosfera sa donjeg sektora tribine. Btw, i stadion u Dortmundu ima sektore na kopu.
  • NORTE
    9k
    Meni se ČINI da su sve tribine na 3 etaže. Nitko normalan ne želi ovakvu navijačku tribinu. Navijači Lech Poznana su totalno nezadovoljni navijačkom tribinom na novom stadionu.
    ip2w7bbdvlgjcdvd.jpg
    Isto tako nije dobro da je stadion s jednom etažom (Slask Wroclaw) prevelik. Mi nismo ni Slask ni Lech, ali zanima nas navijačka tribina, s ovim kapacitetom treba imati 2 etaže.
  • NORTE
    9k
    Gosti na jugu. Nadam se da imaju toliko pameti stavit ih negdje na gornju etažu s mrežama, kao recimo Lyon.
  • NORTE
    9k
    sjever na jedan kat bi na takvom stadionu imao kapacitet nekih 8k - 9kSAS1987

    To je jednostavno preveliko za jednu etažu. Gledajući iz navijačkog kuta.
  • og1986
    2.9k
    Nema smisla stadion da tri etaže. Nadam se da to neće raditi. Isto tako kakvi su to renđeri bez slika iznutra. Koliko će svake tribina imati gledatelja? Kako su dizajnirane tribine? Ništa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.