• SAS1987
    13.3k
    Isto tako nije dobro da je stadion s jednom etažomNORTE

    Prema ovom renderu bi najniza etaza sjevera po mojoj ocjenoj primala oko 2.5k - 3k Nakon nje bi bila vip i tek nakon nje najvisi nivo koji bi primao oko 3.5k - 4k. Znaci da je kapaciteta za boyse 2.5k - 3k osim ako bi se "širili" prema istoku i zapadu.

    To je jednostavno preveliko za jednu etažu. Gledajući iz navijačkog kuta.NORTE
    Zato imas dva sektora. Spodnji dio za ultrase a gornji dio za ostale. Pa ako ultrasima treba više se jednostavno "šire" gore po tribini. Euforija i navijanje je jako zarazna stvar sto se najbolje vidi na istoku. Prvih par redova stoji a zbog njih stoji cjeli istok :rofl: isto vrijedi i za navijanje :grin:
  • NORTE
    9k
    sjever na jedan kat bi na takvom stadionu imao kapacitet nekih 8k - 9kSAS1987
    Na ovaj kapacitet su dvije etaže najbolji izbor.

    Ne želim da nam tribina izgleda ovako.
    twc1tyj825xkbebd.jpg
    Niti ovako.
    055pwoskx7rfd1vj.jpg
  • SAS1987
    13.3k
    Nadam se da to neće raditi.og1986

    Nece, ovi renderi su samo sasvim novi nivo kmečanja uprave da bi oni radili ali im grad ne da :grin:
  • db-izbjeglica
    12.6k
    3 razine je za sve osim ultrase super, jer se jednostavno dobije bolji pogled. Većina dinamovih navijača nisu ultrasi, njima se može napraviti jedna tribina po njihovom guštu.
  • SAS1987
    13.3k
    Na ovaj kapacitet su dvije etaže najbolji izbor.NORTE

    Mozda pricamo o isti stvari :smile: Fake / false double tier je tribina koja ima dvije etaže ali su minimalno odvojene pa izgleda ko jedna velika. Npr tako izgleda kop Dortmunda :smile:

    fqdcl4r8d53g6jwd.jpg
    kkjc1o2dx5vl1z6v.jpg
    00ppkso18o52slqv.jpg


    3 razine je za sve osim ultrase superdb-izbjeglica

    Istina. Mene cak ni ne smeta preostanak stadiona, naprotiv. VIP nivo mi je super jer ce to jako povečati revenue kluba.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Meni bi bil Stadion kao od Rapida taman za nas, meni je Rapid po mnogo čemu uzor za nas (Marketing, Stadion itd)

    Stadion ima 25000 to bi bilo taman.

    Ovakva tribina za Boyse optimalna ili kaj vi veliste

    2w9a8cyqi388d8e2.jpg
  • NORTE
    9k
    false double tier je tribina koja ima dvije etaže ali su minimalno odvojene pa izgleda ko jedna velika. Npr tako izgleda kop DortmundaSAS1987

    Nisam znao to da su dvije. Svejedno, prevelik je to kapacitet sjevera da bi bila jedna etaža. Prelomljen na dvije tribine je puno bolji izbor, i zbog navijanja i vizualno. Bez ulaza po donjoj etaži i s kvalitetnom ogradom za transparente što je jako bitno i s čime mnoge grupe muku muče na novim stadionima, za razliku od Rapidovih koji su aktivizmom oko nove tribine sve podredili sebi.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Gosti na jugu. Nadam se da imaju toliko pameti stavit ih negdje na gornju etažu s mrežama, kao recimo Lyon.NORTE

    Ili ako se već spominje sličnost sa Santiagom( čiju i meni ima veliku sličnost). Onda takoder ne bi loše bilo kao i na pomenutom da gostujući bude kao na Santiagu, kut, skroz gornji kat i liiepo ograđen te pandurija sa gostima.

    Ali ovo što se sve piše za stadion je samo obična priča koju smo svi mi čuli ohoho puta. Tako da b isve to što je klub objavio, bili previše dobro da bi bilo istinito.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Stadion od rapida bi bio top kada bi Zagreb imao još jedan veći stadion. Ako se ikada bude radio stadion, ovaj prijedlog je OK kapacitet i ne bi trebalo ići ispod toga, jer ovo će nama biti jedini veći stadion u gradu sljedećih 50-100 godina. Nema smisla grad napraviti invalidom po stadionskom pitanju zbog tako male razlike u kapacitetu.

    Jer ovo je ujedno i minimum za organizaciju bilo kakvih ozbiljnih događaja. Uostalom, tih 10 000 više bi bilo popunjeno 10 puta godišnje i to na utakmicama kada su karte najskuplje i stadion bi tako generirao par milijuna eura više, što se itekako isplati.
  • og1986
    2.9k
    Koliko vidim zaključak je da je cijena ok (ali možda malo nerealna za cijeli kompleks) , izgled dobar i kapacitet prihvatljiv.
    Jedino da navijački dio bude na dvije etaže, a ostali na tri i da gostujući navijači budu na zadnjoj etaži u kutu omeđeni ogradom i pandurima.
  • SAS1987
    13.3k
    Ako se ikada bude radio stadion, ovaj prijedlog je OK kapacitet i ne bi trebalo ići ispod togadb-izbjeglica

    Opet se slažem. Trend je da se igra sve više europskih utakmica i ne vidim nacin da sa sposobnom upravom i top stadionom bude prosjek u europskim utakmicama ispod 25k - 30k. U HNL prosjek mora ici na bar 10k sto nije nikakva SF.

    Koliko vidim zaključak je da je cijenaog1986

    Cijena i financijska konstrukcija je po meni potpuno nerealna i opasna za buducnost kluba. Ako klub sam krene graditi takav stadion za 60 milja bi se vrlo lako moglo dogoditi da projekt na kraju poskupi za 20, 30, 40 milja. Kako ce klub to sam isfinancirati? Da se nam ne dogodi slucaj nove Mestalle.

    Po meni bi grad pa mozda i drzava svakako trebao sufinancirati gradnju stadiona. Ako nista drugo, nek drzava u stadion uloze novac kojeg su dobili jer se Dinamo odrekao novca braće Mamić.

    Mada budimo ozbiljni, taj je render samo teaser i klub pokusa sa navijacima raditi pritisak na politicare.
  • Crusades1986
    9.6k
    Mada budimo ozbiljni, taj je render samo teaser i klub pokusa sa navijacima raditi pritisak na politicare.SAS1987

    Nije dzabe emigrant napisao objavu o tome i pozvao svoje sektaše da proslijede objavu ako žele stadion.
  • über alles
    1.5k
    Meni se ovo ne svida. Kak je neko stavio od gladbacha stadion prije par strana,to bi bilo optimalno iz vana I iz nutra.
  • NORTE
    9k
    od gladbacha stadion prije par strana,to bi bilo optimalno iz vana I iz nutra.über alles

    Optimalno je imat nimalo privlačnu betonsko čeličnu fasadu? Ovo je space shuttle za Gladbach, izvana i iznutra.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Gladbach ima kapacitet 55 000.
    Mislim, može, neam ništa protiv.

    Ne krijem, ja sam tip koji voli reć kmjm i počastiti se :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.