• SAS1987
    13.3k
    Kojeg bi mi monstruma projektirali :lol:

    Facebook Thomas Bauera:

    Dinamov stadion ne mora projektirat, gradit ili financirat nitko nego Dinamovi članovi i navijači. Taj je koncept već isproban u drugim državama, a u BBB imamo navijačku vojsku koja je spašavala grad i državu nakon potresa i sigurno bi se našla masa volontera koji bi radili na stadionu. Imamo i arhitekte i građevinske inženjere, imamo i poduzetnike i druge ljude s građevinskim iskustvom koji bi volontirali.

    Naravno, takav stadion ne bi bio arhitektonsko remek-djelo i naravno, gradio bi se u fazama, tribinu po tribinu. Možda bi sve trajalo i 10 godina. Ali to je puno pošteniji način od uvaljivanja Zagrepčana u nove enormne troškove, jer grad je nakon Bandićeve ere u bankrotu.

    Dio bi se moglo pokrit kroz sponzorstva, i za taj dio prikupljanja novca i reklamiranja akcije imali bismo volontere. Na taj način, prodajom “ciglica” navijačima i tvrtkama, financirana je i izgradnja Cibonine dvorane. Sigurno bi i europske navijačke skupine i nogometni fanovi pomogli kroz veliki crowdfunding, BBB su mnogima uzor i svijetla točka pokreta.

    Jedan od preduvjeta je naravno čišćenje kluba od ljudi koji su sve ove godine držali lojtrice mamićevskom kriminalu. U suprotnom će se ovaj skupi projekt uvalit na nejaka leđa Zagrepčana, jer svakom je jasno, Maksimir je do daljnjega neupotrebljiv za europske tekme.
  • SAS1987
    13.3k
    I prvi komentar :cool:

    Na Zoni ima topic sa tom temom i ovime sto pričaš... Nevjerovatna rješenja su likovi nacrtali... Postoji i primjer iz susjedstva gdje su navijači Želje sami izgradili jednu solidnu tribinu i natkrili je
  • SAS1987
    13.3k
    git42iebkvule6jr.jpg


    xiod8tz227fscygz.jpg

    Napokon stižu novi renderi :grin: Ovaj put će se izgleda koristiti najmodernija tehnologija tako da ćemo još realističnije maštati o tome kakav stadion bi imali u paralelnom svemiru :grin:
  • deda
    27.6k
    Uskrs je vrijem nade i ufanja. Samo to ću reći
  • Smotanihaker
    592
    Jos jedan render. Uh, koji je to po redu vec, izgubis se u brojanju.
  • NORTE
    9k
    Mogu se kladit da renderi ne uključuju rušenje svih postojećih tribina.
  • über alles
    1.4k
    Maksimir ce umjesto betonom sagradit od rendera.
  • SAS1987
    13.3k
    Prezentaciju novog projekta novog Maksimira jos uvjek cekamo ali curi sve više detaila.

    Projekt predviđa stadion od kapacitete 34 000 mjesta (30k + VIP i VVIP), stadion bi trebao imati dodatan sadržaj sa kojim bi bio profitabilniji a pikiraju na cijenu od 60 milja. Ne vjerujem da je to moguce ali živi bili i vidjeli.

    Btw, da su u klubu pametniji i malo pošteniji mogli bi napraviti fond u koji bi navijači donirali novac za izgradnju a negdje na novom stadionu (muzej?) bi napisali imena svih donatora. Uz to bi mogli napraviti pretprodaju ulaznica za otvoritveno utakmicu pa visokim cijenama (npr 100€ za obicne ulaznice a jos više za VIP).
  • flexXy
    1.9k
    Btw, da su u klubu pametniji i malo pošteniji mogli bi napraviti fond u koji bi navijači donirali novac za izgradnjuSAS1987

    Mislim da osobno kao i većina ovdje nebi dao ni lipe dok ne vidim minirane tribine starog stadiona. Ima tu puno stvari kako bi se mogla uključit cijela zajednica ali mislim da nam je stadion i dalje neka teška fantazija. Ova cijena stadiona mi je nekak preoptimistična, mislim moguće je napravit ali vjerojatno bi to bile samo gole tribine izuzev zapadne.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    lajkam kapacitet i cijenu.
    kao netko kome je to posao, smatram da se može napraviti takav stadion za toliko love.
    al, ono - to će onda biti stadion u doslovnom smislu riječi, bez pederske fasade koja mijenja boju, reflektira nešto, ima ekrane po sebi i slično. znači, čista konstrukcija i meni je to odlično, jer volim taj industrijski stil.

    prvo što mi pada napamet je borussia park i njen brutalizam.
    čelik, beton i to je to...

    Borussia-Park.jpg
  • SAS1987
    13.3k
    Mislim da osobno kao i većina ovdje nebi dao ni lipe dok ne vidim minirane tribine starog stadionaflexXy

    Sa obziroma na iskustva i stanje u upravi bi ja osobno dao donaciju / kupio skupu ulaznicu tek kada bi stadion bio izgrađen :lol:

    neka teška fantazijaflexXy
    Stadion će se izgraditi jer jednostavno klub te grad nemaju alternativu. Da nema covid krize Maksimir nebi dobio licencu. Vjeruj mi da nije Čeferin bio kod Plenkovića da bi razgovarali o skijanju.
  • SAS1987
    13.3k
    Stadion ce imati dva nivoja i vip između njih :broken:

    Mislim da su jako optimistični ako misle napravit tako kompliksan stadion za 60 milji :smile:
  • Papastrumf
    9.4k

    Mislis, renderi ce imati dva nivoa i vip izmedju? :smile:
  • deda
    27.6k
    Ne sumnjam da će renderi koštati 60 nečega, stadion sigurno neće koštati 60 milijona
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Pa fala bogu da budu renderi koštali 60 milja kad s njima gradimo :joke:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.