• vjeko1701
    5.9k
    Ovisi kaj misliš pod pokrene? Ozbiljni plan? Natječaj? Prva lopata?
  • xavier
    11.1k


    Da Bandić kaže "riješit ćemo pitanje stadiona i ovaj put sam ozbiljan" :cool:
  • vjeko1701
    5.9k


    Hahahaha i da mu slobodno pljunemo u lice ako neće ibti gotov do 2006.?...čekaj...koja je godina?
  • NORTE
    9k
    Nadam se da Bm, predsjednik kluba ni Mamićeva uprava neće imati nikakve veze s novim stadionom Dinama, jednom kad bude izgrađen. Bm je na zalasku od kojeg ga dijeli manje od 5 mjeseci, mumiji se smiješi izgon iz sporta, a mogućom pravomoćnom osuđujućom presudom ni Mamićeva uprava više nema nikakav legitimitet.
  • SAS1987
    13.3k
    Nakon potresa na prolječe je neki stručnjak iz građevinskog fakulteta u Zagrebu kazao sledječe:

    Stadion Maksimir teško je oštećen u potresu. Bi li pao od još jednog sličnog potresa? Vjerojatno ne, ali bilo bi jačih oštećenja, kaže Tomislav Kišiček s Građevinskog fakulteta u Zagrebu.

    Je bio potres na području Maksimira dovoljno jak da je opet mogao uzdrmati stakla na sjeveru i zapadu pa da bi opet moglo koje pasti pokraj slučajnog prolaznika?
  • Kwedi
    3.8k
    Je bio potres na području Maksimira dovoljno jak da je opet mogao uzdrmati stakla na sjeveru i zapadu pa da bi opet moglo koje pasti pokraj slučajnog prolaznika?SAS1987

    Ne. Treslo se,al ne u odnosu na treći mjesec koji je razjebao sve.

    I taj sjever neki drek vrijedi, tribina ima malo više od dvadeset godina.
  • SAS1987
    13.3k
    ne sumljam u statiku tribina (sjever, zapad i jug), više me zanimalo ako je opet palo koje staklo ili nešto slično.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma kakve smo sreće, kada bi netko bacio nuklearku na Zagreb, mislim da bi Maksimir jedini ostao stajati, u inat! Ne bi ni prašina pala s njega.
  • Kwedi
    3.8k
    Mogu samo reći kako Antolić jednostavno nemre prebaciti intelektualno neke stvari pa se bruka s ovim intervjuom u SN ili tendenciozno se pravi bedast.

    1. On bi da se nekretnina vrati iako nema Dinamo pravni slijed sa starim Dinamom
    2. On nije za to da Grad sudjeluje u financiraju jer je to populistički da se uzme novac poreznih obveznika, al daje primjer žičare(koja je vlasništvo Grada, dok Dinamo nije) i da neka gradska firma sudjeluje bez uzimanja u kontekst činjenice da se ta gradska financira isto iz proračuna.
    Dakle nije drek već se pes posral
    3. Rapid i Rijeka model, samo treba naći baju koji bi to platio. Siguran sam da su to Arapi koje je Zdravko posjećivao pa se prodavala priča o arapskom kapitalu. Hej šeki, šeki tako ti Alaha...
    4. Primjer mađarskog ulaganja koji je zakonski podložan pranju love(i plus uzmimo kontekst samo Osijeka i Mesaroša te ustvari prebacivanje kapitala u drugu državu jer su on i Orban iz istog sela pajdaši te se na ovaj način malo stavi lova van radara i uopće financiranja stadiona u Hrvatskoj, Sloveniji i Srbiji), a u slučaju Dinama s obzirom na to koji su ljudi i procesi u i oko kluba - nemre nikaj poći krivo
    5. EU fond, al od svih mogućnosti fondova on misli da se iz fonda za potres, koronu i već definiranog proračuna '21-27 daje šapkom i kapom za stadion. Iz ove zadnje stavke može se jedan manji udio izvući, al za to treba imati druge kombinacije i pripreme no za takve stvari postoje strogi procesi kontrole i to bi bio prc milojko :point: :ok: gdje bi se onda vidlo kak se lova Dinama ožmikava u pravcu Međugorja i EU keš tu ne bi došao na lijepe Ivine oči kak si Krešo misli.

    No kaj očekivati od lika koji se poziva na HAŠK u kontekstu Maksimira.


    Nevjerojatno da oni su toliko potkapacitirani i ne mogu naći osobu koja bi brifirala i pripremila u nastupu, a posebice jer znaju i neke interne stvari.
    Teški šlamperaj.
  • xavier
    11.1k
    No kaj očekivati od lika koji se poziva na HAŠK u kontekstu Maksimira.Kwedi

    Kako sam napisao na drugom mjestu, meni je nevjerojatna logika kojom se oni vode. Da se razumijemo, svi smatramo da bi stadion trebao biti tu gdje je, ali čemu ubacivati HAŠK u tu priči?! Znači umjesto da se pozivaš na to da klub ovdje igra već više od 70 godina i bio je do početka 90-ih i vlasnik, oni spominju nadbiskupa Bauera koji je 1912. to zemljište dao HAŠK-u čiji Dinamo nije slijednik.

    Na klupskim stranicama inače stoji kako Dinamo u Maksimiru igra još od 1912. :yikes:
  • Dino
    2.2k
    Jel postoji mogucnost da Grad jednstavno pokloni zemljiste klubu bez povijesnog slijeda vlasnistva il je to izvan okvira zakona? @Kwedi

    Ocito je da nema ko drugi osim Dinama (i ponekad repke) igrat na ovom stadionu pa je logika da taj stadion bude Dinamov.
  • Kwedi
    3.8k
    Grad može pokloniti zemlju. Dinamo sam može i sad rušiti tribinu po tribinu. Sve se može unutar zakonskih okvira.
  • xavier
    11.1k


    Naravno da grad može pokloniti zemljište, ali to sigurno neće napraviti.
  • Dino
    2.2k


    Hvala, decki

    Zanimalo me buduci da se stalno poteze to pitanje naslijeda od HASK-a, Gradanskog do NK Dinama pa sam mislio da mora, osim zdravog razuma kojeg nema, postojati jos neki “pecat”.
  • The Undertaker
    3.9k
    Kolega Kwedi, možeš pojasniti ono pod jedan da nema pravnog slijeda?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.